Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Benim bi tek belim ağrıyo kuzum fıtık var ama ondandır grip oldum bugün de akışta kal ne dedik stres yokkk güzel haberlerini bekliyorum

Kendimden örnek veriyim ben size. Konu insan vücudu ve Allahın takdiri olunca akan sular duruyor. Kesin net cümleleri boşa çıkarıyor. Ertesi günü hapı kullandığım ay. Adet günü korunmasız ilişkim oldu. Yani ilişki oldu gündüzden ben eczaneye gidip gelesiye kadar adet oldum. Adet olduğum için o gün ilaç içmedim. Öbür ay adetim bir hafta gecikti test yaptım ve hamileydim. 5+4 müydü neydi keseyi bile gördüm betam 2200 küsurlardaydı. Gebelik haftasından geriye doğru saydığımda adet olduğum için ilaç alma gereksiniminde hissetmediğim yaşadığım korunmasız ilişkiden ben hamile kalmışım. Ve tam o gün adet olmama rağmen. Velhasılkelam bazı kadınlar ayda iki kere bile yumurtlayabiliyormuş. Ender görülen bir durum. Arkadaşın yukarda yazdığı yumurtlama dönemi dışında hamile kalan arkadaşlarım var dediği de benim yaşadığım olayın aynısı.

Az önce eşimle tartıştık yapmayalım böyle gergin olacaksan çocuk falan dedi. Bitmiştir arkadaşlar. Yapmıyorum çocuk falan zaten değerlendiremedim de bugünü de tartışmaktan. Güzel haberlerinizi alalım inşallah hepinizin ben askıya alıyorum bu işi. Listeden de çıkarıyorum kendimi.

Ne kadarlık evlisiniz?

Kızlar beni de listeye ekler misiniz. Yarın doktora gidicem korunmayı birakicam, 1 kızım var ikinci çocuğum olacak eğer Allah nasip ederse.SAT 23 Aralık BAT:16 ocak

Sat ve bat tarihi nedir

Adetten bir gün önce çok hastaydım ilaç alacağım için beta verdim negatif çıktı ama bugün adet günüm belim çok ağrıyor sağ kasıkta ara ara batma oluyor. Geçen ay kimyasal geçirdim ve adetten 2 gün önce negatif çıkan adet öncesi ve adet günü silik çizgi çıkmıştı. 1 senedir istiyorum ve iki kez kimyasal oldu. Erken öğrenip kendimi yıpratmak istemiyorum ama bugün de doğum günüm güzel bir sürpriz olabilirdi. Ne yapmalıyım sizce erken test alayım mı?

Yaa canım benim böyle konuşma lütfen sen bizim neşe kaynağımızsın olur öyle şeyler daha 6 aylık evliymişsin kıyamam ben sana inan geçiyor ilerde diceksin ki buna mı üzülmüşüm..
Özel değilse sebep neydi biliyorsun benim eşimde bana geçenlerde annesinden etkilenip çocuk istemiyorum demişti ne kadar üzülmüştüm hatırlıyomusun 3 yıldır ilk defa evime yeni bişey aldım diye " borca girdik o bitsin önce " demişti halbuki ben 3 yıldır onun benden önceki yaptığı borcu ödemek için heeşeyimden kısmama rağmen ne kadar üzüldüm çok ağladım
Ya biz kadınlar herşeye göğüs gerebiliyoruzda küçücük bi lafın altından kalkamıyoruz bazen detaylara takılıp üzülüyoruz doğamız böyle napalım
Ama ne yazıkki erkekler öyle değil bizim gibi düşünebilme kapasitesi yok onlarda bazen istemeden kırıcı olabiliyorlar
İnşallah mesele çok ciddi değildir kuzum
Rabbim gönlüne ferahlık versin

Ben burda topicte sizinleyim hayatta bırakmam sizleri takip ederiz tabii ki dediğin gibi ben bu kadar isterken her şeyi takip ederken o lafının altında kaldım. Hayırlısı böyleymiş diyorum

Ben burda topicte sizinleyim hayatta bırakmam sizleri takip ederiz tabii ki dediğin gibi ben bu kadar isterken her şeyi takip ederken o lafının altında kaldım. Hayırlısı böyleymiş diyorum
Anladığım kadarıyla mesele çok ciddi değil eminim oda istemeden söylemiştir o anda çok gergin olduğun için bi anda ağzından çıkmıştır kırılmakta çok çok haklısın ama düzelicektir eminim..
Ya biz kadınlar özellikle çocuk konusunda çok hassasız ay bide sen anne olunca gör aman Allahım heleki anneliğine laf söylenince yada ima edilince yok bebeği kucağa alıştırma yok sütün yetmiyo aman hasta ettin çocuğu falan daha nicesini sayabilirim
İnsanlar hep konuşucak bunlara hazırla kendini
Ama biz napıyoruz bunlara takılmıyoruz bebeğimizi bol bol kucağımıza alıyoruz ne zaman doyucağını ne zaman üşüyeceğini en iyi biz biliyoruz boş boğazlı insanları takmıyoruz çünkü takarsak üzülürüz stres oluruz
O yüzden eşinin dediğinede takılma oturun konuşun söylediği sözden dolayı kırıldığını bilsin olurmu kuzum

Şuan konuşmuyoruz, kırıldığımın da çok farkında. Söylediği lafın ağırlığını ben ona anlatmayacağım. 1 hafta dimi benim doğurgan olduğum dönem tut dilini be adam tut yani, hem ayımı çar çur etti hem de benim isteğimi kaçırdı. Demek ki bizim için doğru zaman değilmiş nasip diyorumteşekkür ederim sana da

Kendini yıpratma canım hepimiz yaşıyoruz bunları inan ama çok zor biliyorum. Bir gün bile bizim için çok değerli ama sen herseyden değerlisin. Akışına bırak inan o zaman hersey ummadığın anda gerçekleşiyor. Allah herseyin hayırlısını ve iyisini bilir dua et bol bol

Amin inşallah canım ben de her şeyi oluruna bıraktım. Rabbim bilir.

Merhaba canım bence alıp denemelisin uygulamalar doğru göstermiyor ve her ay değişebiliyor en azından bir kaç denersin ( devamına gerek kalmaz inşallah :) ) tahmini bilirsin yumurtlama aralığını

Selam canım tabiki haklısın tek tarihte gebe kalınır diye bir durum yok ama benim iddea ettiğim şey yumurtlama olmadan gebe kalınamaz konusu bak senin de dediğin gibi iki kere yumurtlayabiliyoruz bazen bizim yumurtlama tarihimiz dediğimiz farklı bir tarihtede yumurtlama tekrar olabiliyor ve ozaman gebe kalabiliyoruz yani sonuç yine yumurtlama olmalıki gebe kalabilelim :)

canım sıkma canını inan kılişe bi söz olacak ama bütün erkekler aynı benim 2. evliliğim benim eski evliliğimden 1 çocuğum var eşimin ilk evliliği onun için çocuk istiyorum bende 5 aydır uğraşıyoruz benim yaş faktörüm de var araştırıyorum doktara falan gidiyorum diye aynı senin dediğin gibi sanki ben sadece kendim için çablıyormuşum gibi bazen insanı strese sokuyorsun şartladın kendini v.s v.s gibi sözler duyuyorum yani oluyor bunlar bazen erkekler neyi nerde nezaman konuşacaklarını bilmiyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…