Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Evvet denicem inşallah bu ay regl görmem bebek haberini buraya oaylaşmayı çok isterim ben bu ayda rahim filmi çektiridim temizdi rehim filminden sonrada gebe kalanlar var acaba tüpleri kapalı olup açıldıkları için mi gebe kalabiliyorlar
E tabi canim kapali tuple nasil gebe kalacak zaten yumurta gecisi olmaz. Insallah paylasirsin sende hakkinda hayirlisi olsun bebisin gelsin hayirli zamanda.

Canım sınavlar için farklı şehirdeyim. Cuma günü yapayım diyorum evde. Eğer regl gelmezse ama ben inanamıyorum ya ilk defa böyle gecikme oldu 9 gün. İlk defa böyle iki kere yumurtlama oldu şaşkınım acaba kis mi var regl gelmiyor diye üzülüyordum. Fotografı biraz belirginlestirdim burada ama ben mi kafamdan uydurmuyorum dedim. Cumartesi yaptığımda kuruma çizgisi bile çıkmamıştı. Hatta 8 aydır hiç çıkmadı. Ama bakalım ne olacak
Ozaman cumaya kadar bekle canım. İki kez yumurtlamışsın ve adetin kaymış doğal olması gerekende bu. 8 ay boyunca olmadıysa belki de şimdi olmuştur hemen umutsuzluğa kapılma kötüyü çağırma. Hem kist olsa ağrın olrdu lekelenme falan olurdu evrene pozitif enerji yollayalım lütfen 🧘‍♀️☺️🍀

Ben de aynı öyleydim ve yok sınavlar geçsin yok regl geçsin yok öyle böyle diye diye 8 aydır bırakıcam sözde ama olmuyordu azaltmakla ki sigara hormonları çok etkiliyor yani. Eşimde ben de bugun bıraktık. İlk annelik için fedakarlıkları başladı 🙏
Ayy süper bi haber 🤩 başarılarımızın devamını diliyorum. Ve evet ilk fedakarlık ama en önemli fedakarlık bence. Genel anlamda

Peki gebelik varsa zararlı değil mi
Ciddi bi kanama hastalığın yoksa ve adetten önce olmuş sonra bi cok bi önemi yok. Gebeliği bilmiyoken ben neler neler yaptım adetim gelsin diye . Yaşayacak ömrü varsa inan canlı örneğidir oğlum her şekilde hayata tutunuyor hem peygamber efendimizin sünneti ne kadar zararlı olabilir öğrendikten sonra tabiki yaptırmayabilirsin

Ozaman cumaya kadar bekle canım. İki kez yumurtlamışsın ve adetin kaymış doğal olması gerekende bu. 8 ay boyunca olmadıysa belki de şimdi olmuştur hemen umutsuzluğa kapılma kötüyü çağırma. Hem kist olsa ağrın olrdu lekelenme falan olurdu evrene pozitif enerji yollayalım lütfen 🧘‍♀️☺️🍀
Hadi insalahh öyle olur 🙏🙏

Ciddi bi kanama hastalığın yoksa ve adetten önce olmuş sonra bi cok bi önemi yok. Gebeliği bilmiyoken ben neler neler yaptım adetim gelsin diye . Yaşayacak ömrü varsa inan canlı örneğidir oğlum her şekilde hayata tutunuyor hem peygamber efendimizin sünneti ne kadar zararlı olabilir öğrendikten sonra tabiki yaptırmayabilirsin
Öyle gerçekten inşallah faydasını görürsün kuzum senin bat ne zaman

Ayy süper bi haber 🤩 başarılarımızın devamını diliyorum. Ve evet ilk fedakarlık ama en önemli fedakarlık bence. Genel anlamda
En yakın arkadasım sigara içiyordu onunda 7 8 ay olmadı, sonra oldu sigaraya devam etti günde 2 3 tane sözde ama düşük yaptı ve sigara sebep olmuş olabilir dendi. Sonra sigarayı bıraktı 2.ayda hamile kaldı. Ben yakından şahit olmama rağmen kendime hep bahane buldum ama zor ama arkadasım başardı şu an bebeği 16 haftalık. Sigara içenlere bi umut olsun

En yakın arkadasım sigara içiyordu onunda 7 8 ay olmadı, sonra oldu sigaraya devam etti günde 2 3 tane sözde ama düşük yaptı ve sigara sebep olmuş olabilir dendi. Sonra sigarayı bıraktı 2.ayda hamile kaldı. Ben yakından şahit olmama rağmen kendime hep bahane buldum ama zor ama arkadasım başardı şu an bebeği 16 haftalık. Sigara içenlere bi umut olsun
Yaşatan Allah'ım yaşatıyor. Bir tanıdığımın arkadaşı var bebeği ilk istemedi zıpladı hopladı düşsün diye. Düşmedi. Sigara alkolü vardı. Bebeği öğrenince bırakmadı devam etti hala içiyor ve doktor bebek çok sağlıklı diyormuş.

Ya bırakılmayacak birşey değil. Biz ondan daha güçlüyüz kesinlikle 💪🏽 valla eğer bebek istiyorsak bu tarz kötü alışkanlıklardan ciddi anlamda uzaklaşmamız lazım. Belki ondandır yada değildir ama böyle bir durum yaşayıp kendimi suçlamaktansa o zıkkımı hiç içmem çok çok daha iyi

Bende cok merak ettim canim o ilac acaba ne kadar dusurdu sperm satisini daha once test yaptirmamistiniz hic degil mi
Kuzum ikna oldu sayılır yok yok hıc test yaptırmadık daha önce. Siz de yaptırmadınız demi?

Yaşatan Allah'ım yaşatıyor. Bir tanıdığımın arkadaşı var bebeği ilk istemedi zıpladı hopladı düşsün diye. Düşmedi. Sigara alkolü vardı. Bebeği öğrenince bırakmadı devam etti hala içiyor ve doktor bebek çok sağlıklı diyormuş.
Evet yaşatıyor alacak nefesi varsa ama bizim için bile çok zararlıyken minicik bedene de zarar veriyor. Plesanta dan başlıyor zarar vermeye. Ve çoğu bebekte astım tipi hastalıklar ve gelişimde sıkıntılar oluyor. Ve genelde yetişkinlikte ortaya çıkıyor kalıtımsal zararları. Benim çevremde ne kadar için varsa cocukları sıkıntılı ama onlar vicdanını rahatlatmak için doktor cok sağlıklı dedi falan diyorlar. Sigara içmeyen bir insan bunu rahatça söyler ama ben neredeyse 7 8 yıldır içiyordum

Ya bırakılmayacak birşey değil. Biz ondan daha güçlüyüz kesinlikle 💪🏽 valla eğer bebek istiyorsak bu tarz kötü alışkanlıklardan ciddi anlamda uzaklaşmamız lazım. Belki ondandır yada değildir ama böyle bir durum yaşayıp kendimi suçlamaktansa o zıkkımı hiç içmem çok çok daha iyi
Kesinlikle öyle 🙏

X