Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Reglim 5 aralıktı gonalf 75 vuruldum doktor 19 aralıkta baktı yumurta vardı ama 13 mm di sonra 26 aralıkta çağırdı o gün yumurta çatlamıştı.
Ortalama kaç cm olması gerekiyor öyle bir kural yok değil mi canım. Ben de ilk kez gidip yumurtalık takibi yaptıracağım da ne sormalıyım doktora bilmiyorum. Yumurtlama döneminde gitmiş olacağım bana da yumurta boyutunu ve tahmini kaç güne çatlayacağını söyler mi acaba merak ve heyecan içindeyim

18/24 arası çatlar canım. Herkeste farklı. Daha küçük veya büyük çatlarsa sağlıklı değil demektir. Günde 1veya 2 mm büyür. Cm değil bu arada milimetre

18/24 arası çatlar canım. Herkeste farklı. Daha küçük veya büyük çatlarsa sağlıklı değil demektir. Günde 1veya 2 mm büyür. Cm değil bu arada milimetre
Cahilliğin gözü kör olsun canım ya cm mi yazmışım hayır olsun inşallah hakkımızda güzel haberler alalım tez zamanda inşallah

Canım 4 Şubat tahmini bat ocağın sonuna doğru yaptırabilirim o zaman dediğine göre ama onda da şöyle bi durum var şubatta hamile kalsam son adet tarihi 4 Şubat olacak poliçe başlangıcı 25 Ocak. Kadına sordum bat tarihi 30 gün sonrası olmak zorunda değil dimi diye kadında evet dedi ama 15-20 gün arası olması daha garanti gibi. Senin ne kadar oldu yaptıralı? Ya bir de acenta aracılığıyla mı yaptırdın yoksa direk Anadolu’ya mı ulaştın? Anadolu hala teklifi geçmedi sigortam.net çoktan geçti bile fark ne anlamadım ama

Arkadaşlar adetim 2 gün geçti ama normal 4 5 güne kadar gecikme olabiliyor ama aşiri beyaz akıntım var kokusuz hamile olabilir miyim belirti yasadinizmi yada
Ben hamileyim adetim daha yarın olacaktı normalde üstelik beyaz akıntım var.gögüs hassasiyeti dışında ne mide bulantısı ne kasık ağrısı bir şeyim yok yani göğüs hassasiyeti de ara ara kendini hissettiriyor belirtiler öyle sürekli olmaz ara ara olur umutlandırmakta istemem ama bence yap test rahat et zamanı gelmiş yapmanın

Kız daha ne belirti arıyon ne olması lazım şuan gebeliğini öğrenen arkadaşların hepsine sor adet olacakmış gibi ağrı söküldü sökülecek his oldu diyolaa

Aaaaa kız yumurtlama ve çatlama sonraki günler niye önemli acaba? Çatlayıp bitmiyor mu sonuçta 2. Kere falan yumurtlamazsan tabi. Valla bende pike ve çatlamaya kadar değerlendirip son hafta hep bırakıyordum :/ sorsana bakayım bi doktora hazır gitmişken yanlış mı yapıyoruz ki

Aynı durumlar nerdeyse eğer geç yumurtladiysam geç çıkar testde dimi yani mide bulantısı yok göğüs hassaslik var ama arada gidip geliyor beyaz akıntı beni süphelendirdi normalden farklı geldiği için afedersin iç camasirimin yarısini kaplıyor yani bilmiyorum uzulmekte istemiyorum ümitlenmekte istemiyorum test alayım bir bakayım bn

Soracağım kuzu. şimdi testlerde mesela pik dediğimiz şey yumurtan 24-36 saate kadar çatlayacak demek çatlama gördüğümüzde de 24 saate kadar ilişki olmalı. Ama bir de yumurta en fazla 48 saate kadar döllenme yeteneğini kaybetmiyormuş. Amannn karışık işler canım ya valla tutacağı varsa tutuyor ama işte rahim tabakası içerisindeki sıvı ortam spermin canlılığına etki ediyor. Yani üç güne kadar sağlıklı sperm dayanır diyoruz ama rahim içi uygun değilse pek bir geçerliliği olmuyor. Şimdi benim reglim 11. Günü normalde yumurta akı uzayan akıntım başlıyor diye bu ayda reflin 11. Günü gideceğim bir de 14. Günü gideyim diyorum. Ona göre pik çatlama ve sonraki günleri sık ilişki şeklinde yapmayı düşünüyorum. Bakalım artık. Belki de benimki olduğundan fazla büyüyüp kistte dönüyor bilmiyorum ki

Burda birinin 27 mm yumurtası çatlamıştı o ay gebe kalmıştı kadın
Ya demi bunun bir tam boyutu yok. Bir ay içerisinde iki kere pik gördük dediğimiz şey belki de yumurtanın fazla büyümesi ve çatlama gerçekleşmediği için kiste dönüşmesi de olabilir. O yüzden testte çatlama görsek bile en azından gün aşırıya bir süre daha devam etmek gerekli bence

Bende şuan o akıntıdan dolayı günde iki kez değişiyorum iç çamaşır.ovülasyon testi yapmadıysan geç yumurtalama ihtimalin vardır tabi canım ama şuan hamile isen bence testte çıkar..karar senin yine etkilemiş olmiyim fazla

Çok haklısın canım doktorlar diyor zaten o testlere çokta şeetmemek lazım diye. Kimininki 15mm olur hamile kalır kiminin 27mm kişiden kişiye değişen durum

Yumurtlama testi kullanmadım canım bu ay saldık hayirlisi bklm rabbim hickimsenin kucağını boş birakmasin

Çok haklısın canım doktorlar diyor zaten o testlere çokta şeetmemek lazım diye. Kimininki 15mm olur hamile kalır kiminin 27mm kişiden kişiye değişen durum
Nasipten öte köy yok be canım biz istediğimiz kadar plan program yapalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…