Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Baska yokmuydu test kiz yarin ilk idrarla yap sende var gibi birseyler c olmasada ben t ye bakarim arkadas var mi var 😄
Dayanamadım kaset testi de yaptım ben. Oldu galiba

Eklentiler

• IMG_20240103_214611.jpg
    IMG_20240103_214611.jpg
    83 KB · Görüntüleme: 60
Gebelik belirtisi varmı pekı kuzum ?
Memelerimde hassaslık var ama hassaslık dediysem öyle dokunamayacak kadar değil, arada masaya falan yaslanıyorum ağrı yapıyor, uçlarında da his çoğalması gibi bişey var böyle elim kolum hafif deydiğinde hemen hissediyorum. Kasıklarımda da zaman zaman ağrı oluyor ama o da hafif. Yalnız şunlar dikkat çekici ovulasyondan 9 gün sonra gece uykudan uyandıracak şekilde bi sancım oldu adet kasılmasına benzeyen. Sonraa afedersiniz bi ishal bi kabız olup duruyorum bi de yine çok afedersiniz hazım artmaya başladı. Bi de bazal vücut sıcaklığı takibi yapıyorum adetin başından beri, onda döngümün 10. Gününde ateş düşüşü olmuş (implantasyon düşüşü deniliyor) Şimdilik aklıma gelenler bunlar 🥲
Ne zamandır istiyordunuz bu ay ne yaptın anlat bizeeeeee:21:
2 aydır istiyoruz ve deniyoruz. Bu ay ben ovulasyon testi takibi ve bazal vücut sıcaklığı takibi yaptım. Bi de doktor tavsiyesiyle folik asit takviyesine başladım. İlişki konusunda da 1 gün ilişki 1 gün boş kuralına açıkçası hiç uymadık. 3 gün yaptık 1 gün yapmadık; 6 gün yaptık 1 gün yapmadık; 3 gün yaptık (ki ovulasyon ve çatlama günleri dahil bu 3 güne) sonra saldık biraz dinlenelim dedik, 2 günde 1 yapıyoruz şuan afedersiniz 🤭

Memelerimde hassaslık var ama hassaslık dediysem öyle dokunamayacak kadar değil, arada masaya falan yaslanıyorum ağrı yapıyor, uçlarında da his çoğalması gibi bişey var böyle elim kolum hafif deydiğinde hemen hissediyorum. Kasıklarımda da zaman zaman ağrı oluyor ama o da hafif. Yalnız şunlar dikkat çekici ovulasyondan 9 gün sonra gece uykudan uyandıracak şekilde bi sancım oldu adet kasılmasına benzeyen. Sonraa afedersiniz bi ishal bi kabız olup duruyorum bi de yine çok afedersiniz hazım artmaya başladı. Bi de bazal vücut sıcaklığı takibi yapıyorum adetin başından beri, onda döngümün 10. Gününde ateş düşüşü olmuş (implantasyon düşüşü deniliyor) Şimdilik aklıma gelenler bunlar 🥲

2 aydır istiyoruz ve deniyoruz. Bu ay ben ovulasyon testi takibi ve bazal vücut sıcaklığı takibi yaptım. Bi de doktor tavsiyesiyle folik asit takviyesine başladım. İlişki konusunda da 1 gün ilişki 1 gün boş kuralına açıkçası hiç uymadık. 3 gün yaptık 1 gün yapmadık; 6 gün yaptık 1 gün yapmadık; 3 gün yaptık (ki ovulasyon ve çatlama günleri dahil bu 3 güne) sonra saldık biraz dinlenelim dedik, 2 günde 1 yapıyoruz şuan afedersiniz 🤭
Hayırlı olsun kuzum saglıkla kucağına al inşallah cok cok mutlu oldum🌸🥰🥰🥰pekı bu belirtileri tam olarak ne zAman hissetmeye basladın yumurtlamadan yada çatlamadan kaç gün sonra ?

Kızlar ben de piki 31 Aralık’ta gördüm. 1 ocakta soluklaşmıştı. Sabahtan beri kasık ağrım var çok şiddetli değil ama yayılmış durumda. Batıma 10 gün var. Tutsa bile bu kadar erken ağrı olmaz demi ne ağrısı bu 🙄

Ay canım benim de işte ovülasyondan 8 gün sonra o ağrı oldu regl oluyorum heralde ya dedim o yüzden umutluyum ama bilemiyorum ay hadi inş yaaaa🌺

Kızlar ben de piki 31 Aralık’ta gördüm. 1 ocakta soluklaşmıştı. Sabahtan beri kasık ağrım var çok şiddetli değil ama yayılmış durumda. Batıma 10 gün var. Tutsa bile bu kadar erken ağrı olmaz demi ne ağrısı bu 🙄
Canım valla benım ilk gebeligimde 11 inde yumurtladın ilişki oldu 15 inde kaşık agrılarım başlamıştı megersem döllenme olmuş o sıra bebek Rahime tutunmaya çalışıyormuş cok erken belirti olabılıyor bazen ben kendımı cok dınlıyodum herseyın farkındaydım o yüzden belirtileri cok erken hıssettım

Yaaa var orda çok net görünüyor🤩 hadi kan tstiyle kesinleştir
Kan testini ertelemek zorundayım, yarın kedim kısırlaştırma ameliyatı olucak çünkü 😂 bi de bi kaç pozitif test daha görüp öyle gitmek istiyorum aile hekimim beni ruh hastası sanmasın diye (2 defa gittim hayalet çizgi var diye 2 si de negatif çıkmıştı şimdi yüzüm yok 😂😂)

X