Gebeliğe Hazırlık Ocak 2022 gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
amin insallah canim cok sagol cevabin icin cok korkuyorum bel agrim da cok var hayirlisi rabbim hepimizin kalbine göre versin

Aminnnn aminnnnnn

Hastaneye para su gibi akıyor beybisi, gebelik testi bile 50 tl zaten, muayenesi, testleri, ilaçları ohooo.

İnşallah bakalım, idrar enfeksiyonum da geçmiş mi duruyor mu ona da baksın. Ama yıldım ha vallahi yıldım.

Valla çok zor şuan herşey uçmuş bebek için ekstra para koymak lazım kenara ama işte.
Bir patlıcan 30₺olmus yav bu Ne

Bana bişey demedi doktor kullanma kılavuzunu da okumadım nasıl olsa olmayacak diye öylesine yapıyordum şimdi de alıyorum havasını acıyor yoksa
Bebeğim ilk iğnemi vurdum, gazam mübarek ola.
Yarısı hava yarısı ilaçtı, gerçekten sana katılıyorum hava dolu olan kısım acıttı, sonrasında bir iki dakika yanma oldu geçti, yarınkini senin dediğin gibi deneyeceğim.

kac haftalıksın canım hayrlı haberler al her hafta insaallah pıhtılasmayı nerden anlıyolar kan tahlilinde ckyomu hemen ben ilk defa yarn gidicem varsa cıkarmı
Amin minnoş, çok teşekkür ederim.
Benim bir kaybım olduğu için genetik test yaptırdık.

Sıradan kan tahlilinde çıkmıyor maalesef.

Özelde veya araştırma hastanesinde yaptırabilirsin, ama özelde oldukça pahalı.
Düşük hikayen var mı?

Valla çok zor şuan herşey uçmuş bebek için ekstra para koymak lazım kenara ama işte.
Bir patlıcan 30₺olmus yav bu Ne
Ben de işten ayrıldım, bebek için kenara para koymak çok zor minnoşum ya, zaten biz hala kredi ödüyoruz, malum yeni evli insanlarıkk.

Patlıcan acaba patlıcan olduğunun farkında mı?

Ben de işten ayrıldım, bebek için kenara para koymak çok zor minnoşum ya, zaten biz hala kredi ödüyoruz, malum yeni evli insanlarıkk.

Patlıcan acaba patlıcan olduğunun farkında mı?
Bizde aynı kuzum, ev kredisi ödüyoruz . Haklısın ya , aman sağlık olsun ya ne yapalım Rabbim kolaylık verir.
Ayy bende farkında değil

Şifa olsun inşallah bende kalkıp yapayım Doktoruna sor istersen yine belki de ben yanlış yapıyordumdur. Ben bırakıcam zaten uğraşamam ya yanıyor bazen niye verdi onu da bilmiyorum. Pıhtılaşma için test nasıl yapılıyor onu da yapmadı bana.yapsın gerek görürse versin.

Bizde aynı kuzum, ev kredisi ödüyoruz . Haklısın ya , aman sağlık olsun ya ne yapalım Rabbim kolaylık verir.
Ayy bende farkında değil
Biz de bunlar bitince ev kredisi çekeriz diyorduk ama o iş yaş, artık ev alabilir miyiz bilemiyorum.

Minnoşum kira ödeyeceğine onu öde mis gibiii, kendi evin en azından, ben ilk defa kirada oturuyorum hep diken üstündeyim, hiç memnun değilim.
Zaten göçebe hayat yaşayacağım, evlilik kararını erken mi verdim diye düşünüyorum bazen.

Tıbbi genetik bölümünde, genetik testi yaptırman lazım bebeğim, düşük hikayen varsa yapmanı önerir doktorun.
Ben bir oturdum ağladım, 9 ay boyunca her gün bu iğneyi yapmak zorunda olduğum için.
Bazı insanlar her şeye o kadar kolay ulaşıyorlar ki. Hep en dikenli yolları yürümekten çok yoruldum. Ama gıkımı çıkarmadan yapacağım tabii ki.

Aynen ya sorma. Dışarıdan alıp geldiğim serumu takmaya 160 lira istediler benden Allah sonumuzu hayır etsin ne diyelim,
Aynen ona da baktir canım bol bol da yine su içmeyi ihmal etme sen

Düşük hikayem yok ilk defa hamiş kaldı bu beden eşimde bırak diyor bugün son iğnemi yaptım yine de doktora sorarım gerekli görürse verir zaten. Yarın gidecektim doktora çarşambaya kaldı ay kese görünmez o zaman dimi daha yaaa kalp atışına kadar çok stresli olucaz maalesef . Yarın beta baktırayım yine inşallah herşey yolundadır

Baktır beybisi baktır, çarşamba da ben baktıracağım, sefamız olsun.
Kese görünebilir ama kalp atışı için erken, az sabır. Diyene bak.

Aynen ya sorma. Dışarıdan alıp geldiğim serumu takmaya 160 lira istediler benden Allah sonumuzu hayır etsin ne diyelim,
Aynen ona da baktir canım bol bol da yine su içmeyi ihmal etme sen
Ya öncesinde ilaç yazmıştı içiyordum bu sabahtan sonra almadım, inşallah bir zararı olmamıştır yavrucuğuma, ilk haftalar çok kritik malum.

Baktır beybisi baktır, çarşamba da ben baktıracağım, sefamız olsun.
Kese görünebilir ama kalp atışı için erken, az sabır. Diyene bak.
Ona var daha önce keseyi görelim
Ya benim iştahım aşırı açıldı durmadan canım bişeyler istiyor aşerme şimdiden olur mu yaprak sarması aklıma geldikçe ağzım sulanıyor bu gece yapıcam sanırım daha fazla dayanamıcam sürekli karnım gurulduyor yediğim halde böyle giderse yüs kilo olcam zaten şüşkoyum

Ya öncesinde ilaç yazmıştı içiyordum bu sabahtan sonra almadım, inşallah bir zararı olmamıştır yavrucuğuma, ilk haftalar çok kritik malum.
Doktoruna sor canım, bende antibiyotik başladım bugün bi kaç tane daha ilaç var enfeksiyon için, doktora sordum kullanabilirsin dedi. Belki enfeksiyon daha riskli olabilir sen kullan belki gebelikte kullanilabilinen bi ilaç yazarlar

Şüşko musun sen yerim seni ahajsksk
Bebeğim ben de öyleyim, aşermek falan değil bu başka bir şey, kıpırdayamaz hale geldim hala yiyecek bir şeyler arıyorum.
Sigarayı bırakınca böyle oldum ben.

Sar sarmaları sar, aklıma düşürdün, ekşi ekşi. Ben de yarın yapayım be.

Antibiyotik ben de kullandım mecburen minnoşum, yarın söyleyeceğim ya, belki geçmiştir. İnşallah geçmiştir sürekli bir pürüz yordu artık.

Evet biraz
Bende sigarayı bıraktım ondan oldu 2 gündür hiç içmiyorum öncesi de 1 haftadır günde 1 taneye düşürmüştüm.
Üşeniyorum da bu gece yapmazsam kesin yarın yapıcam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…