Gebeliğe Hazırlık Ocak 2022 gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Seni çok iyi anlıyorum. Benim atagim var ilaç kullanmamaya direniyorum. Söyle düşünüyorum daha öncekine bisey olmadı şimdide olmayacak. O Bi kaç aydır beni idare ediyor çok şükür.
Gerçekten normal doğum yapamagacaksan sezeryan seçebilirsin. Ben öyle yaptım. Karnın büyüdükçe korkuların artıyor. Bana bisey olacakmı veya bebeğime birsey olacakmı. Bunu yaşamayan asla bilemez. Bide asla video izleme. Bus efer bunu bunu bilinç altına yerleştirip öğün geldiğin de tansiyonun tavan yapar doğuma gidemezsin. Kendin nasıl doğuracağına inanıyorsan onu tercih et bunu sen yaşıcaksin sen tercih etmelisin. Etrafının dediklerine asla kulak asma ve kimseye kendi tercihin olduğunu söyleme. Doktor böyle uygun gördü de ve herkese normal doğum istiyorum de. Geç
Yok bebeğim kimseyi memnun etmek zorunda değilim gayet de söylerim BU BENİM TERCİHİM! Onlar hadsizlik yaptıkları için utansınlar biraz, kendi hayatlarıyla ilgilensinler. :kahve:

Seni çok iyi anlıyorum. Benim atagim var ilaç kullanmamaya direniyorum. Söyle düşünüyorum daha öncekine bisey olmadı şimdide olmayacak. O Bi kaç aydır beni idare ediyor çok şükür.
Gerçekten normal doğum yapamagacaksan sezeryan seçebilirsin. Ben öyle yaptım. Karnın büyüdükçe korkuların artıyor. Bana bisey olacakmı veya bebeğime birsey olacakmı. Bunu yaşamayan asla bilemez. Bide asla video izleme. Bus efer bunu bunu bilinç altına yerleştirip öğün geldiğin de tansiyonun tavan yapar doğuma gidemezsin. Kendin nasıl doğuracağına inanıyorsan onu tercih et bunu sen yaşıcaksin sen tercih etmelisin. Etrafının dediklerine asla kulak asma ve kimseye kendi tercihin olduğunu söyleme. Doktor böyle uygun gördü de ve herkese normal doğum istiyorum de. Geç
Aynen kesinlikle katılıyorum izleyerek panik olarak tavan yapabilir, sezaryen olacak olsa bile. Sezaryen de bi dogumdur çok normal biseydir, bazi şeyleri diretmeye gerek yok. Yani kişi kendi durumuna göre seçmeli. Birbasak Birbasak
Ben skolyoz ameliyatı olurken, çok ağır uzun bi ameliyattır, aynı ameliyatı olacak kişileri asla bir araya getirip konusturmuyorlardi, ben ameliyat için bi gün önceden yatmistim, yeni ameliyat olan kişinin yanına sormadılar hemşire birbirinizden etkilenmeyin diye böyle yapıyoruz demişti. Bu da o mantık izlersen daha da panik yaparsin

Aynen kesinlikle katılıyorum izleyerek panik olarak tavan yapabilir, sezaryen olacak olsa bile. Sezaryen de bi dogumdur çok normal biseydir, bazi şeyleri diretmeye gerek yok. Yani kişi kendi durumuna göre seçmeli. Birbasak Birbasak
Ben skolyoz ameliyatı olurken, çok ağır uzun bi ameliyattır, aynı ameliyatı olacak kişileri asla bir araya getirip konusturmuyorlardi, ben ameliyat için bi gün önceden yatmistim, yeni ameliyat olan kişinin yanına sormadılar hemşire birbirinizden etkilenmeyin diye böyle yapıyoruz demişti. Bu da o mantık izlersen daha da panik yaparsin
Bana göre sezeryan daha ağır bir doğum çünkü iyileşme süresi uzun ve zor gerçekten

Kızlar nolur bakın gebelikmi bu eşime müjdeli haberi söylemelimiyim
IMG_20220130_234616.jpg

İnşallah, çok teşekkür ederim.❤️ Ama o doğum videosunu ben bir ara izlemeye kalktım da atak krizi yokladı beni, çarpıntım tuttu çok kötü oldum.😂

Hmmmm ozaman durum farklı tabi.. siz daha iyi bilirsiniz kendisi bu paniği yaşayanlar olarak . Bende panik birisiyim ama doğum konusunda değil aslında.. ben çok seviyorum doğum videolarını izlemeyi ama.tabi herkes izlemeyen.. doğru herkese iyi gelmeyebilir.. belki panik atak olanlar daha kotu oluyorlardir.. İnshaAllah rahat güzel doğum olur ve rahat geciririsin canım düşünme hiç bunları 🥰

Bana göre sezeryan daha ağır bir doğum çünkü iyileşme süresi uzun ve zor gerçekten
Herkes aynı şekilde geçirmiyor, çok güzel geçti diyen kaç tanıdığım oldu. Eğer bi sıkıntı varsa, yapamıyorsan, sezeryan yani.
Benimde öyle olacak sağlık sorunlarimdan dolayi ve hiçte şey yapmıyorum çünkü benim için normal doğum çok daha zor geçecek

Kizçeler bu arada ben yine acilden geldim enfeksiyon yüksek çıktı bağırsak enfeksiyonu mu ne geciriyormusum🤦‍♀️
Değerim de cuma 527 çıkmıştı şükür 1561 olmuş bugün akşam 9 da vermiştim.
Bebek bereketiyle gelir derlerdi 1 hafta da babası kolunu kırdı anası enfeksiyondan kolunu kaldıramıyor maşallah 🤣🤣
Papatyamveben-Mavi Papatyamveben-Mavi N Nasipolsunn Birbasak Birbasak P Pamukportakal My_Moonlight06 My_Moonlight06 P pe-si-mist ve diğer kullanıcı adını karıştırdığım kızçeler🙏

Canim Arkadaşım Allah yar ve yardımcın olsun inşallah seni daha fazla aratmasın. Şu yazını okuyunca içim gitti. Bende de panik atak var ve hastanelere gitmek benim için de sıkıntı. Benim kız kardeşimin 6 yıl olmadı ne yaptıysa. Pcos vardı. Ve daha bir sürü şey söylemişlerdi. Sonra öyle ağır bı işte calisiyordu ki. Öğrendiğinde 3,5 aylıktı. O ağır işlere rağmen nasıl bişey olmadı ve bunca zaman farkedilmedi diye şaşıp kalmıştık. Rabbim inşallah tez vakitte verir ve seni de böyle aniden mutlu eder. Tamamen ümidi kestigin an hiç beklemedigin anda oluveriyor. Mutluluğun yakın olsun daim olsun inşallah .
Şu an bu yazıyı okudum ve öyle bi mutlu oldum ki bi yerlerde beni tanımadığı halde duasına katan bi insanın olması bana o kadar iyi geldi ki Rabbım senden razı olsun inşallah Allah bütün annelerin evlatlarını bağışlasın ve senin bana ettiğin şu dua da inşallah tez zamanda kabul olur Rabbım bana ve annelik hasreti ile yanan bütün gonulleri nasiplendirsin inşallah 🤲

Kizçeler bu arada ben yine acilden geldim enfeksiyon yüksek çıktı bağırsak enfeksiyonu mu ne geciriyormusum🤦‍♀️
Değerim de cuma 527 çıkmıştı şükür 1561 olmuş bugün akşam 9 da vermiştim.
Bebek bereketiyle gelir derlerdi 1 hafta da babası kolunu kırdı anası enfeksiyondan kolunu kaldıramıyor maşallah 🤣🤣
Papatyamveben-Mavi Papatyamveben-Mavi N Nasipolsunn Birbasak Birbasak P Pamukportakal My_Moonlight06 My_Moonlight06 P pe-si-mist ve diğer kullanıcı adını karıştırdığım kızçeler🙏
Çok geçmiş olsun canım 🙁🙁🙁

X