Gebeliğe Hazırlık Ocak 2022 gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bırak şimdi patatesi, memlekete gitsem de bir acılı Adanayı namnamlasam. Canım böyle hamburger falan istiyor. Ama benim canım istiyor, her zaman istiyor yani bebek istemiyor.
Ahhh ahh bende yemek istiyorum da hem mide rahatsız ya gastrit var ya reflü, üstüne de hormonlar eklenince
Bi de ne yapmak istiyorum biliyor musun lıkır lıkır soğuk su içmek
Biz ilk dönemi atlattiktan sonra Allahin izniyle bomba gibi olucaz sanki

İlk çocuğu da gün aşırı tutturmustuk öle yumurtlama falan bilmezdim doktor da demedi. Ozaman telefonda internette çok yaygın değildi way behh. Regli bitti düşün öğünden birdaha ki regliye kadar gün aşırı ayyy insanın psikolojisi maf oluyor
Düzensizlik oluştuysa ovulasyon testi işine yarar
Düzenli canm çok şükür duzeldi
Ne zaman baktıran canm bidaha

Ay ne bileyim ya baksana sizin değerlere kaç katı benimkinin, ilk 2 günde 4 kat artmasi iyiydi ama sonra yavaşlamış gibi geliyor bilemiyorum ya
Bu haftalarda gelişim biraz yavaşmış, belki o sebeptendir minnoşum, sen doktorunla görüştün mü o daha net bir şey söylerdi belki?
Hem değerlerde düşüş olmadığı müddetçe sağlıklı kabul ediyor zaten, daha ne yapsın küçücük bebe depara mı geçsin.

Benim daktır hemen gel mutlaka deyince değerimi beğenmedi mi diye düşündüm bir an titreme geldi ama pıhtılaşma için iğneye başlatacak sonra onu hatırladım.
Senin ne zaman randevun?

Bak sen, mide rahatsızlıklarımız da aynıymış ama ben hiç oralı olmuyorum yakında tuz bile kullanamaz hale getireceğim kendimi.
İlkinde benim de 5. Haftada başlamıştı allahım nasıl bulantı nasıl kusma, yerlerde süründüm yerlerde. Hatırladıkça çarpıntım tutuyor inşallah o kadar yoğun olmaz seninki çiçeğim. Mümkünse bu sefer benimki de olmasın öyle.

Olabilir canım ben sizinle karsilastiriyorum da belki sizin yumurtlamaniz bir iki gün erken oldu kim bilir. Benim adetin 15. Günü catlamisti yumurtam. Birde 2 günde yüzde 66 artış yeterli diyorlar, inşallah yeterlidir kese kalp atışı duyana kadar illaki bi stres oluyor. Perşembe günü tekrar doktorla görüşmemiştim değerin 313 çıktığı gün, ama kağıdı verdim sekreterine o gösterdi bisey dememiş sanırım sadece çarşamba gelsin kese için, bi sıkıntısı olursa hemen gelsin demiş. Allaha şükür hiç kanama vs de olmadı. Boşuna endiselenmisiz deriz en azından inşallah
Evet sende iğne başlayacaksın ya hemen gel diye ondan demiştir belki kan degerine de bakar o zaman mı yaptıracaksin tekrar?

Her hamilelik farklı geciyor diyorlar inşallah sende öyle olmazsın tekrardan, benim hamile kalmadan önce çıktığı için biliyorum mide sorunu o da çok etkiliyor işte. İnşallah güzel güzel atlatırız ya en güzeli geçen bölüm 3. aydan sonrası sanırım

Yaa yeni gebe arkdaslarimmmm... Bir sorucuğumm var benimde

Şimdi sizde şöyle bir durum varmı.. haraket ederken veya egilirken yada bazen oturuken böyle rahimle kasık bölgenizden sağ veya sol veya orta da bir sızlama bir ufacık birşey varmış hissi ,batma hafif adet olacakmış ağrısı.. (rahatszi etmeyecek şekilde) oluyormu böyle şeyler ufacık bir hiss ama normalde olmayan bir hiss.. dökülün bakammm
maviss_34 Dilos6342 Gamze3455 Birbasak Kardelen 99 maco44 ve diğer arkadaşlar

Enn belirgin en değişik olan şey bende kasiklarim, iç bacaklarım yukarı doğru çekiliyormuş gibi hissediyordum öyle bi ağrı vardı, bir de batma oluyordu kasıklarimda, öksürürken de anı ağrı girmesi mesela

Toplaşin size yine bı cenabetligimi anlatayım kız anam ben anlamadım gusül abdestime falan da dikkat ediyorum ama niye beni buluyor aşılama gariplikleri(malumunuz diğer aşılamada eşim ruyalanmisti) evet aynı sevgili eşim bu sefer de aşılama yaptiracakken korona şüphesiyle test verdi Dr aşılama yapamayiz bu durumda dedi geçmiş olsun dileklerinizi ve nasıl becerdiniz tebriklerini burdan alayım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…