Gebeliğe Hazırlık Ocak 2022 gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
hahahha Ya bir filim çıktığı ebe geldi hamilemi diye bakmak için kadına uzan dedi kârının elini koydu ve hamilesin dedi benim tepki hadi len bu ne saçmalık dedim annem benle dalga gecti ve anlattı işte napiz olayını işte sırt üstü uzanacaksin göbeğine doğru bakınca nabızda görülüyor ama elini koyarsan yada başkası yapınca daha kesin oluyor çünkü sen kendi kalp nabzını hissede bilirsin işte avucunun içind pıt pıt atiyor hamilelik yoksa
Allah Allah ne kadra ilginç doğrumuyki acaba ? 😁

Hatta tiroid 1 olmalı diyorlar
Canım ben bunu bir kaç yerde okudum denk geldi forumda ama anlayamadım bu başka bir değer mi acaba tiroid le alakalı.. çunki ben hipotioridi hstasiyim besser gesagt schildrüsenunterfunktion e şimdi benim hep 3 gibi bir değerde olur buda normal kabul edilir .. bu dengede durduğu sürece kimse bana 1 de olması kaizm demedi zaten ben levotiron kullanıyorum hemde 100 luk anca 3 de kalıyor 🤔 şimdi benim hiç ihtimalim yokmu

Ki dediğiniz gibi sabah kan ter içinde uyandım saç diplerime kadar yataktan da çıkamadım ağrıdan 😏 sandım ki pazar günü çok usuttum dışarıda ondan böyle çok sancım var
KEndinize çok dikkat edin bu süreçte yeni aya hazırlanırken üşütmeyiniz inşallah tertemiz olur bu çekilen acıların çabası bir mutluluk gelir.adet biter bitmez başlayın değerlendirmeye çünkü içerisi temizlenmiş oluyor

KEndinize çok dikkat edin bu süreçte yeni aya hazırlanırken üşütmeyiniz inşallah tertemiz olur bu çekilen acıların çabası bir mutluluk gelir.adet biter bitmez başlayın değerlendirmeye çünkü içerisi temizlenmiş oluyor
İnşallah en yakın zamanda güzel haberler alalım vardır bunda da bir hayır diyelim dediğiniz gibi temizlendik yani :)

📢📢Evettt canlar 📢📢
yeniden burdayım malum kurban olduğum kızım (muhabbet kuşum) hastaydı şükür daha iyi şimdi. Ben de bugün dra gittim 3.asilama için. Biraz ara verelim mi dedi Dr nooooo nooooo noooo dedim devam edecez bam bam bam. O zaman eğer bu tutmazsa mutlaka ara verelim dedi tamam dedim. Klomen ile devam, degistirsek mi dedim o da dedi ki yunurtan kaliteli büyüyor gerek yok eğer buyumeseydi o zaman değiştirirdik. Sonra bakti reglin 3.gunu olmasına rağmen rahim duvarin çok kalın dedi. Engel olmaz dedi ama gozlemlemeliyiz dedi. Yeniden hormon testi yaptırdım daha yansimadi e nabiza. Ee var mı yeni gebelerimiz😍 çok msj birikmiş okuyamadım ne yazdınız anam boyle
Süper canım bomb gibi dönmüşsün 😜 MashaAllah.. İnshaAllah bu sefer tutar.. bir güzel haber de senden alirikk Yozgatlıiiii😁

Selam kızlar. Dünden beri baya kötüydüm yazmadım adetim bittikten sonraki 13.günümde bir anda kanama başladı adet oldum sandım 1 gün devam etti ama yarım ped dolmamıştır. Adet değilse nedir bu ara kanama gibi bir şey mi? Daha önce ara kanama yaşayan oldu mu bende hiç olmamıştı. Kadın olmak ne zor ya :KK43:
Aynen canım kadın olmak çok zor gerçektn.. ara kanamalar ben çok yaşadım oyleki nerdeyse hiç durmuyorlardi.. namazımi nezaman kılıp kılmayacagimi bile bilmiyordum arrtik ağlıyordum oturup.. ama çok şükür geçti.. PCOS (polikistik over)var bende o yapıyor dedi Doktor bana.. başka bir sorunum yoktu.. geçti sonra zaten ama benim zor gunlerim vardı ozamanlar 2 sene belki sürdü öyle.. birdaha olursa baktır bence .

Bu arada bazen Yumurtlama olduğunda da kanama olabiliyormuş hafif haberin olsun belki yumurtlamissndir

Yok canım ilaç falan kullansaydın belki geçerdi ama doktor falan mı yanıldı acaba ? Çünkü 2 doktor da bana adetle atilamayacagini söyledi hatta her yerde de böyle yazıyor. Bende de bekarken hep basit kist olduğu için ben yine adetle atılır sanmıştım doktora öyle söyledim bu adetle atılmaz diye açıklamıştı bana
Çok şaşırdım benim kardeşimde de vardı hatta bekar. Doktor evlendikten sonra baktır demişti 1 2 sene sonra götürdüm yine düzensizliği yüzünden o zaman da çikolata kisti yok pkos dediler. Hatta ısrarla çikolata kisti vardı dedim yok dedi doktor. Demekki ikimizde de bi yanılma oldu canım bilemedim ki

Canım çeşidi nedir bilmiyorum demoroid mı çikolata mı basit folikul mü demek ki senin riskliyse doktorun dediği gibi dinlenmelisin muhakkak çok geçmiş olsun canım
Valla o kadar ayrıntı vermedi canım içi sıvı dolu küçülebilir çok hareketli olma patlamasın küçüyüp kaybolsun dedi. 5 yumurtadan 3ü çatlatma iğnesiyle çatlamış 2si kalmış. yumurtayı büyütmek için kullandığımız iğnenin de etkisi vücuttan hemen gitmediği için küçük olan o 2si büyümeye devam etmiş böyle açıkladı. Pazartesi tekrar gel küçülme var mı bakıcam dedi. Ay inşallah yok olur ya tam aşılama tedavimde bi de bu çıktı😟

Yok canım ona baktiririm zaten illaki. Sadece ilk zaman şaşkınlıktan aklıma gelmeyebilir 😅 insülin direnci de engelliyor diyorlar bakalım bi baktiricam degerlerime bir de benim her doktorun farklı bisey söylediği bi sorunum var
En son çıktığım da insülin direncine baktir dedi ne alaka anlamadım ama baktiralim bakalım bi
canım sen deyince araştırdım insülin direnişi pcos yapıyor diye çıkıyor.. ama pcos un kesin nedeni bilinmiyor

Çok şaşırdım benim kardeşimde de vardı hatta bekar. Doktor evlendikten sonra baktır demişti 1 2 sene sonra götürdüm yine düzensizliği yüzünden o zaman da çikolata kisti yok pkos dediler. Hatta ısrarla çikolata kisti vardı dedim yok dedi doktor. Demekki ikimizde de bi yanılma oldu canım bilemedim ki
Karistirabiliyorlar bu kisti canım herhalde yoksa kesin kesin her yerde bu yazıyor. Benimde 1bucuk senedir duruyor

canım sen deyince araştırdım insülin direnişi pcos yapıyor diye çıkıyor.. ama pcos un kesin nedeni bilinmiyor
Bana hiç pco demediler ama şuan kendi doktoruma da 1 senedir aralıklarla gidiyorum tedavi süresince bana hafif yumurta tembelliğin var dedi onu da hemen söylemedi bende bilemiyorum ki nedir

Günaydınn herkese ben güne böyle biseyle başladım😨 ama test çok hassas olduğu için çoğu kişide de yalancı pozitif çıkarttığı için pek inanamıyorum suan hala negatif gibi düsünüyorum🥲 nolur bana bi akill veriiinn😪
ssedays ssedays yaptım canım test 😨
Bu arada direk böyle çıktı. Çatlatma ignesinin 12. Günü o günü saymazsak 11.
Bende iğnenin etkisi çabuk geçiyor 2 kere daha önce denedim 8. Gün silinmişti kaset testte

Eklentiler

• 20220119_064411.jpg
    20220119_064411.jpg
    26,3 KB · Görüntüleme: 57

Günaydınn herkese ben güne böyle biseyle başladım😨 ama test çok hassas olduğu için çoğu kişide de yalancı pozitif çıkarttığı için pek inanamıyorum suan hala negatif gibi düsünüyorum🥲 nolur bana bi akill veriiinn😪
ssedays ssedays yaptım canım test 😨
Bu arada direk böyle çıktı. Çatlatma ignesinin 12. Günü o günü saymazsak 11.
Bende iğnenin etkisi çabuk geçiyor 2 kere daha önce denedim 8. Gün silinmişti kaset testte
Guzel düşün güzel olsun doğum günü hediyen gelsin inşallah 💃💃

Yaa öyle bı anlattın ki kendimj gördüm resmen ben yaa aceba der oldum sabah terle uyandım iç çamaşırları dan aşağı indiğini hissettim yatakta taa daha yeni söküldü önce akıntıyla karışık bir şekilde pembe geldi aşırı sancılı inletecek kadar kötüydü
Aynen canım maalesef ben şubata şutlandım gidip adımı yazdırıyım inşallah sağlıklı olur

X