Ocak 2009'da hamile kalanlar buraya

kızlar merhaba,

kaç gündür giremiyorum siteye. çok kötüyüm. şimdi okudum yazılanları sanırım benim gibi olan yok aranızda. mide bulantısından sürünüyorum kızlar. artık delirme noktasına geldim. 1 haftadır dur durak bilmeden bulanıyor. sürekli çıkarıyorum. gecem gündüzüm kalmadı. doktorum ilaç verdi. ilaçlar bile işe yaramıyor. ne yapacağım bilmiyorum. artık hamile olduğuma bile sevinemez oldum. buna da ayrıca üzülüyorum. nerdeyse bebeği istemeyecek konuma geldim. ne yapacağım hiç bilmiyorum. doktor bana elevit vermişti vitamin. onun içinde de demir ve magnezyum var. o ilaç bana dokunuyor galiba. çünkü daha önce demirilacı aldığımdada çok kötü olmuştum. bugün içmedim vitamini ve daha iyiyim. birkaç gün deniycem içmeden düzelirsem doktora söylerim başka ilaç verir diye düşünüyorum. biraz moral verin lütfennnnçok kötü durumdayım

Canim benimde ayni sana benzer bir durumum var. Bende hasta gibiyim midem cok kötü. Bünyem iyice düstü. Midem bisey kaldirmiyor söyle kuvvetlenmek icin bisey yesem. Bende zor durumdayim bikmis haldeyim ayni dedigin gibi. Banada doktor demir ilaci ve magnezyum verdi. O ilaclar midemi hepten mahvetti. Bende biraktim icmiyorum. Zaten yemek yemek bile bana agir geliyor. Bence bizi ancak söyle bünyemizi toplicacak bi serum taksalar ancak kendimize geliriz. Sali doktora gidip anlatacagim serum isteyecegim ama pek sanmiyorum yapacagini. Almanyada sigorta pek bisey ödemeyip sorun cikariyor. Ama türkiyede sanirim sen yaptirabilirsin. Bi doktoruna söyle ilacla midene daha cok yüklenme

Arkadaslar bize önerileriniz varmi hassas mideyle nasi bünyemizi kuvvetlendiricez. Gerci hepimizin midesi hassastir bu aralar. Benimki hassasligi asti resmen eziyet ediyor arkadaslar. zaten normaldede benim reflüm var midem hassas.

evet 18.12 ama midemin bulanmamasını kötüye yormaya başladım iyice paronaya oldum.
yarın kontrolüm var akşama yazarım size gelişmeleri:))

nazlı sabah akşam dua et bulanmadığı için. hamileleliğinin keyfini çıkar. bende bulanmıyor diye hava attım şimdi inan sürünüyorum çok kötü kelimesi az kalır yani.

Canim benimde ayni sana benzer bir durumum var. Bende hasta gibiyim midem cok kötü. Bünyem iyice düstü. Midem bisey kaldirmiyor söyle kuvvetlenmek icin bisey yesem. Bende zor durumdayim bikmis haldeyim ayni dedigin gibi. Banada doktor demir ilaci ve magnezyum verdi. O ilaclar midemi hepten mahvetti. Bende biraktim icmiyorum. Zaten yemek yemek bile bana agir geliyor. Bence bizi ancak söyle bünyemizi toplicacak bi serum taksalar ancak kendimize geliriz. Sali doktora gidip anlatacagim serum isteyecegim ama pek sanmiyorum yapacagini. Almanyada sigorta pek bisey ödemeyip sorun cikariyor. Ama türkiyede sanirim sen yaptirabilirsin. Bi doktoruna söyle ilacla midene daha cok yüklenme

zennurecim allah yardımcımız olsun. doktorumu aradım bana emedur fitil verdi. mide bulantısı için. işe yaramadı. bir ilaç var kemoterapi sonrası kanser hastalarına veriliyor mide bulantısı için. içtim banamısın demedi. sana anlatamam durumumu. annem geldi bu sabah başka şehirde yaşıyor. o da nane limon kaynatıyor. bir tek o rahatlatıyor biraz. o da ne kadar rahatlatırsa artık. züğürt tesellisi. bilmiyorum arkadaşım ne olacak ama bittim ben. yataktan kalkamıyorum. tuvalete bile birinin kolunda gidiyorum. hastaneye yatırsınlar vallahi razıyım. en azından serum yaparlar rahatlarım

benim iki gündür biraz daha hafifledi bulantılarım.ya alışmaya başladım ya da ne bileyim 4.aydan önce mi bitecek ki.ah keşke....zaten herkesin sabah aç karına bulanırmış benim tam tersi geceleri daha çok kıvranıyorum.

bayanlar okuduguma gore mide bulantisina hareket etmek iyi geliyormus. ben isteyken daha rahatım; aksam eve gidip rahat rahat uzanmaya başlayacam diyorum, bulantıdan tüm gecem rezil oluyor. hele şimdi haftasonu geldi gecen hafta oldugu gibi yataga yapışmaktan korkuyorum, simdiden program yapıp zorunlu kendimi dışarı atmayı planlıyorum...

Merhaba arkadaslar , bugun ilk kontrol icin doktora gittim suan hersey yolunda dedi, yanliz 20 haftadan itibaren cok dikkat etmek gerekiyormus fazla hareket iyi olmaz dedi zaten ben erken dogum riski tasiyorum , sizlerede tavsiyem 20 haftadan itibaren dikkat edin , bulantilariniz oluyorsa mutlaka temiz havada yuruyus yapin dedi meyve agirlikli olmak uzerine hafif yiyecekler yersiniz daha cabuk atlatirsiniz bulanti donemini dedi sizlerede yazmak istedim seygiyle kalin bu arada 6 haftalik mis benim bebis henuz :) hayirlisi olsun

zennurecim allah yardımcımız olsun. doktorumu aradım bana emedur fitil verdi. mide bulantısı için. işe yaramadı. bir ilaç var kemoterapi sonrası kanser hastalarına veriliyor mide bulantısı için. içtim banamısın demedi. sana anlatamam durumumu. annem geldi bu sabah başka şehirde yaşıyor. o da nane limon kaynatıyor. bir tek o rahatlatıyor biraz. o da ne kadar rahatlatırsa artık. züğürt tesellisi. bilmiyorum arkadaşım ne olacak ama bittim ben. yataktan kalkamıyorum. tuvalete bile birinin kolunda gidiyorum. hastaneye yatırsınlar vallahi razıyım. en azından serum yaparlar rahatlarım

iyi akşamlar bende siz gibiydim.işe yollarda kusa kusa giderdim.sabahları hızlı kalkmayın yataktan.kuru ekmek falan yiyin. belki işe yarar.allah kolaylık versin.allah sabır versin. ama geçecek sabredin..:1hug: mirmirmirmir

Insallah gecer canim. Ben artik sabahlari uyaninca yatakta etimek yiyorum. Bi süre yataktan kalkmayip bekliyorum. Benim midemde bulantinin yani sira rahatsizlik var. Dün tavuk suyuyla pilav yedim biraz iyi geldi gibi bünyeme. basimizdada kimse yokki bizi beslesin baksin. Kocalarimizda anladiklari kadariyla onlarada birseyi anlatana kadar yoruluyoruz zaten. Bunada sükür

merhaba:)demekki herkes benim gibiymiş..ben de diyorum herhalde birtek ben böyleyim...üff ben bu 9 ayı atlatabilicek miyim bilmiyorum zaten çok hassastım şimdi daha kötü oldum sürekli midem bulanıyor.bu haftaya kadar bişiyim yoktu7.haftamıza girdik başladı:KK43:(nasıl geçicek bu bulantılar biliyor musunuz!!uyumaya hasret kaldım 24 saat afedersiniz ha kustum ha kusucam modundayım o kdar bulanıyor.vee daisy aynı şekilde bende artık sevinemiyorum bile ayy çok kötü bişiymiş bu ya,resmen eziyet:KK43:(zorla kilo almıştım onlar da gitti gözaltlarım mosmor oldu...ben mi çok dayanıksızım bilmiyorum arkadaşlar..allah hepimizin yardımcısı olsun valla

slm arkadaşşlar bende ocak 2009 da hamile kaldım.ikinci bebegim.6 hafta 4 günlük bugün ultarasa girdim.kalp atışlarını alamadıklarını haftasına bağlı olabileceğini söyledi doktor.ancak iki hafta sonra ya randevu verdiler.devlet hastanesi gittiğim yer ultarasa göre değişirmi.bu konuda bilgi verirseniz sevinirim kalp atışları kaçıncı haftada hissedililr.hihoyyyt

merhaba , tebrik ederim , bende bugun ilk kontrol icin doktora gittim benimkide 6 haftalik sanirim ikimiz bir doguracagiz :)) insallah hayirlisi ile ALLAH im saglikli sekilde kucagimiza almayi nasip etsin
benim doktor gordu hatta bize dinletti kalp atislarini , belki senin gittigin doktorun ultrason cihazi eksidir veya belki iyi goremedi doktorun ama haftaya kesin gormesi gerekiyor :) gidince iyi baktir hastaneyemi gidiyorsun yoksa ozele mi ?

:emir_bebek:

pardon canim zaten yazmissin devlet hastanesine gittigini , ama bir dahakine kesin dinlersin bebeginin kalp atislarini ::ecrin_bebek:

ben dün tekrar dinledim arkadaşlar kalp atışlarını. 8+1 günlüktü dün ama biraz minyon olucak galiba geriden geliyor 7+1 gün görünüyor:))

evet canım haklısınız belkide devlet hastanesi olduğu için bakmadılar detaylı.inşallah tekrar gittiğimde görürüm.hayırlısıyla inşallah hepimiz bebişlerimizi sorunsuz şekilde kucağımızza alırız.prensesim var bitane inşallah birde prens gelir hayırlısı :CüvCüv:

:emir_bebek:herkes nerelerde arkadaslar.. sanirim aranizdan ilk ayrilan ben olacagim cunku onceki gun dusuk yaptim. 6haftalikti.duserken agri falan olmadi biraz karnim gerildi sanki adet olacakmisim gibi. sonra ufacik bisi kaydi gitti, ertesi gun dr gittim cok sukur kurtaja gerek kalmadi. napardim kurtaj olsaydim bu yaban ellerde yalniz.. ama sonra karnim cok agridi dun sabahlara kadar kivrandim birsuru parca dokuldu. cok sukur gecti simdi. ilk hamileligimdi. ve bu da ilk dusugum oldu. saglikli degildi belki. rabbim ne verirse hayirlisiyla versin.onu veren rabbim yine verir sagliklisiyla insallah.

insallah sizler ve bebekleriniz saglikli olur arkadaslarim sizler icin duaciyim..beni dusunup uzulmeyin bunda benim icin demekki hayir varmis ben uzgun degilim. umutluyum.. sizde sakin umudunuzu bozmayin her duydugunuzdan da etkilenmeyin. dusecegi varsa zaten dusuyor ama insallah dusmeyecek olan bebeklerinizi de ki bunu allah bilir stress altina sokmayin arkadaslarim.. ben arasira girip sizleri yoklarim.. allah yolculugunuzda yaninizda olsun ve saglikli hayirli evlatlar nasip etsin sizlere ve bana da yeniden saglikli hamilelik nasip etsin.. hepinizi opuyorum canlarim.. cinden selamlar..:emir_bebek:

barbicim seninde dusuk tecruben varmiydi canim ole hatirliyorum. varsa seninki kacinci haftada nasil olmustu. ne kadar sonra tekrar hamile kaldin canim biraz anlatabilirmisin tabi seni uzmeyeceksem

X