Ocak 2009'da hamile kalanlar buraya

arkadaşlar ben ikinci bebekte daha çok zorlanıcam heralde.bulantı,başdönmesi,mide yanması tansiyon düşüklüğü,dönüşümlü olarak ziyaret ediyor beni.:teselli:

bende hamileyim kızlar çok mutluyum. benimki ilaç tedavisi sonrası oldu. hemde çok büyük süpriz oldu.hiç beklemiyorduk. çok mutluyum ama çok ta korkuyorum. bişey olacak diye. Allah hepimize sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza almak nasip etsin.benim en son adet tarihim 28 aralık tı. 28 ocaktada hamile olduğumu öğrendim.bu ayda hamile kalan tüm arkadaşları tebrik ediyorum.

Merhaba arkadaşlar. benim son adet 18 aralıktı. Şu an herşey yolunda gidiyor. bütün testlerim yapıldı. herşey iyi. Bir ara progesteronum düşüktü. Düşük tehlikesine karşı iğne yaptırdım ve dinlendim. Şu an oda yolunda. Geçen hafta 6+6 günlükken gittim kalp atışalrını da dinledim hem sesli, hem görüntülü:)) çok güzel bir duygu. Ultrason ölçümlerine göre 6+1 günlük görünüyordu bebişim. Dr. bu hafta da gitmemi istedi. biraz daha büyük görmek istiyorum ve kalp atışlarını daha hızlı görmek istiyorum dedi. Umarım öyle olucak. Mide bulantım nerdeyse yok ve bişey olcak diye çok korkuyorm. Bu arada grip oldum:KK43:(

hepinizi tebrik ederim işallah sağsaim alırız bebişlerimizi kucaklarımıza:))benim sat:27/12 biz henüz kalp atışlarını duyamadaık bu hafta duyucaz işallah:)kesemizi gördük sadece.benim de arada sırada mide bulantılarım oluyo umarım fazla sürmez:))

bende varımm bende...
son adet tarihim 5 ocak cumartesi kendim test yaptım ikinci çizgiyi ördüm hemen kan tahlili ile dogruladım hamileyimm..dün de dr a gittim keseyi gördük ama daha kalp atışlası yok 28 inde tekrar gidicem ozman duyucam inşallah

kizlar yaa benim kahverengi kanamam oluyodu arada azcik ama son 4gundur gunboyu azar azar geliyo. dr progesteron verdi ama pek guvenemiyorum cunku dusuk olmasini engellemezmis bu ilac, dr larin hazirladigi bir sitede okudum bugun de acayip basim agriyinca icmesemmi diyorum? ne diyosunuz arkadaslar?

kizlar yaa benim kahverengi kanamam oluyodu arada azcik ama son 4gundur gunboyu azar azar geliyo. dr progesteron verdi ama pek guvenemiyorum cunku dusuk olmasini engellemezmis bu ilac, dr larin hazirladigi bir sitede okudum bugun de acayip basim agriyinca icmesemmi diyorum? ne diyosunuz arkadaslar?

canım ben forumlarda okumuştum düşük için hep bu ilacı veriyolar sanırım..başağrısı da hamilelikde olabiliyomuş benim de bir haftadır başım ağrıyor:KK43:(

kizlar meraba. Bu sabah testim pozitif cikti. Haftaya doktora gidicem.

Haydi buraya gelin bu yilin birinci ayinda hamile kalanlar bu güzel dönemi paylasmalarla beraber gecirelim. Bekliyorum sizi :ecrin_bebek::ecrin_bebek::ecrin_bebek::ecrin_bebek:

tebrik ederim ALLAH saglikli bir sekilde kucaginiza almayi nasip etsin. Ben de test yaptim ve bende hamileyim bu cuma ilk kontol icin doktora gidecegim , son adet tarihim 5 ocakti henuz yeni benimkisi , bu benim ikinci bebegim olacak ilk cocugum suan 6 yasinda ve ilk cocugum malesef erken dogdu ( permature ) ne yazikki dogumdan sonra fazla oksijen alamadi ve beyin hucreleri zarar gördü özellikle beyin motor sistemindeki zarar fiziksel engelli birakti cocugumu suan yürüyemiyor , ama konusuyor ve çok zeki ALLAHA sükür fizik tedavisi goruyor ve özel bir okulda egitim görüyor ilk zamanlar bir anne baba icin cok zor olan durum zamanla bize sabri ögretti benim dünyam yasam kaynagim oldu hayat dolu ve çok güzel bir çocuk , suan tek korkum bu hamileligiminde erken dogumla sonuclanmasi bu benim en buyuk korkum acaba aranizda benimle ayni sorunlari yasayan arkadaslarimiz varmi ? ilk bebegi erken dogan anneler yazarsa sevinirim ...

yaa evet benim bugun basim feci agridi bayilcam sandim cok agladim sonra agri kesici ictim mecburen istemeyerek yoksa buralarda olay olacakti acile kosacaktik falan bi suru hikaye.. gerci gebelikte kullanilan bir agri kesici kullandim.. ins lekelenmem surekli olmaz.. bi forumda okumustum birinin tam 1hafta adet gibi kanamsi olmus gebeyken bi baskasininda 3.5 ay boyunca kahverengi kanamasi olmus .. ins hayirlisi olsun canim yaa.. hem uzuluyorum hemde bir yandan rabbim en iyisini bilir ve ins bana da en iyisini nasip eder diyorum..

merhaba ilkaycim benim ilk olucak gebeligim insallah tabi olabilirse cunku lekelenmelerim artti:KK43:
canim ins ayni seyi tekrar yasamazsin rabbim buyuktur cok dua et..

iim berincim ii olmaya pozitif olmaya calisiyorum
senin nasil geciyo hamilelligin hangi asamadasin canim keseyi gordunmu yada kalp atislarini benim gibi lekelenmen varmi canim?

tebrik ederim ALLAH saglikli bir sekilde kucaginiza almayi nasip etsin. Ben de test yaptim ve bende hamileyim bu cuma ilk kontol icin doktora gidecegim , son adet tarihim 5 ocakti henuz yeni benimkisi , bu benim ikinci bebegim olacak ilk cocugum suan 6 yasinda ve ilk cocugum malesef erken dogdu ( permature ) ne yazikki dogumdan sonra fazla oksijen alamadi ve beyin hucreleri zarar gördü özellikle beyin motor sistemindeki zarar fiziksel engelli birakti cocugumu suan yürüyemiyor , ama konusuyor ve çok zeki ALLAHA sükür fizik tedavisi goruyor ve özel bir okulda egitim görüyor ilk zamanlar bir anne baba icin cok zor olan durum zamanla bize sabri ögretti benim dünyam yasam kaynagim oldu hayat dolu ve çok güzel bir çocuk , suan tek korkum bu hamileligiminde erken dogumla sonuclanmasi bu benim en buyuk korkum acaba aranizda benimle ayni sorunlari yasayan arkadaslarimiz varmi ? ilk bebegi erken dogan anneler yazarsa sevinirim ...

:emir_bebek:canim allah yardimcin olsun cocuguna da acil sifalar versin tekrarini yasatmasin rabbim
seninde lekelenme yada kanamalrin oluyomuydu ilk baslarda oluyosa ne kadar surdu canim?:emir_bebek:

tesekkur ederim eliferolsoylu amin, ALLAH hepimizin yardimcisi olsun , evet ilk hamileligimde kananam oldu ilk 6 hafta iceresinde doktor ilac verdi ve bir hafta icerisinde kanamam durmustu , o donemler pek farkinda degildim erken dogumun cunku doktorum hersey yolunda oldugunu soyluyordu ama 6 aya geldigimde bir gece sirt ve belime giren agridan dolayi gittigim hastanede erken dogum olacagini soyledile rve o andan itibaren erken dogum gerceklesti

X