Ocak 2009'da hamile kalanlar buraya

iim berincim ii olmaya pozitif olmaya calisiyorum
senin nasil geciyo hamilelligin hangi asamadasin canim keseyi gordunmu yada kalp atislarini benim gibi lekelenmen varmi canim?

eşim işten geldide fırsat buldukça bakarım artık.. ben henüz doktora gitmedim canım biraz daha buyusun diyorum:CüvCüv:

tesekkur ederim eliferolsoylu amin, ALLAH hepimizin yardimcisi olsun , evet ilk hamileligimde kananam oldu ilk 6 hafta iceresinde doktor ilac verdi ve bir hafta icerisinde kanamam durmustu , o donemler pek farkinda degildim erken dogumun cunku doktorum hersey yolunda oldugunu soyluyordu ama 6 aya geldigimde bir gece sirt ve belime giren agridan dolayi gittigim hastanede erken dogum olacagini soyledile rve o andan itibaren erken dogum gerceklesti

canim cok üzüldüm insaallah simdiki bebeginde öyle seyler olmaz saglikli olur. Korku duyman cok normal öyle sey yasadiktan sonra tabiki. Ama inanki hepimizin ayri ayri korkulari var. Ben dün besin zehirlenmesimi geciriyorum diye bebege zarar verir diye cok cok endiselendim. Insaallh birsey olmaz bebegime Allah korur. 2-3 gündürde moralsizdim zaten insan evde durdukca endiseleri artiyor herseyi kafaya takiyor iste...

Elifcim burdayim 2 gündür moralsizimde pek girmedim canim. Korkularim cok. Herseyden endiseleniyorum. Su bebisleri saglikla bi dogursak Allahim daha baska ne isterim

Elifcim burdayim 2 gündür moralsizimde pek girmedim canim. Korkularim cok. Herseyden endiseleniyorum. Su bebisleri saglikla bi dogursak Allahim daha baska ne isterim

canım ya çok iyi anlıyorum seni..işallah sağsalim bi sorun olmadan alırız bebişlerimizi kucağımıza..evet evde durunca bir de herşeyi okuyunca sürekli kurup kaldırıyor insan,ben şimdiden paranoyak oldum:)bende burda yalnızım canım inan çok iyi anlıyorum seni:))

ilkaycim kullandigin ilac kanamani durduran progesteronmuydu canim bende cindeyim dr verdi progesteron ama internet sitelerinde dusugu engellemez yaziyo yani tam etksii kesinlesmemis bir ilacmis progesteron ve bende dayanilmaz basagrsisi yapti icmeye korkuyorum simdi napsam bilemiyorum?!!!

ilkaycim kullandigin ilac kanamani durduran progesteronmuydu canim bende cindeyim dr verdi progesteron ama internet sitelerinde dusugu engellemez yaziyo yani tam etksii kesinlesmemis bir ilacmis progesteron ve bende dayanilmaz basagrsisi yapti icmeye korkuyorum simdi napsam bilemiyorum?!!!

elifcim umarim bu günleri atlatirsin , benim ilk hamileligimde doktorun bana verdigi ilac progesteron du fakat bu düsük riskini engellemese dahi kanamayi bende durdurmustu o dönem yanliz doktorum bana fazla hareket etmememi sakin ve bir hafta boyunca yatmami önermisti bende öyle yaptim o zaman düsmedi ama sonuc itibariyle erken dogum yaptim , zaten ilk 3 ay doktorlarin dedigine göre sorun bebekteyse düser 3 aydan sonraki düsüklerde genelde sorun anneden kaynaklanan rahatsizliklardanmis . doktorun verdigi ilaci ihmal etme al ve dinlen yat ayaklarinin altina bir yastik koy belki faydasi olabilir insallah ALLAH im yardim etsin bebegini kucagina alacagin gunu göstersin sana .
bende yarin ilk kontrol icin doktora gidecegim umarim hersey yolundadir .:)

canim cok üzüldüm insaallah simdiki bebeginde öyle seyler olmaz saglikli olur. Korku duyman cok normal öyle sey yasadiktan sonra tabiki. Ama inanki hepimizin ayri ayri korkulari var. Ben dün besin zehirlenmesimi geciriyorum diye bebege zarar verir diye cok cok endiselendim. Insaallh birsey olmaz bebegime Allah korur. 2-3 gündürde moralsizdim zaten insan evde durdukca endiseleri artiyor herseyi kafaya takiyor iste...

büyük gecmis olsun canim , umarim bugun daha iyisindir ALLAH seni ve bebegini korusun , moralini bozma eger kendini iyi hissediyorsan bebeginde guven altindadir bence insallah zaman cabuk gecer hamilelik dönemi bende bunu cok istiyorum yinede hayirlisi olsun önemli olan saglik gerisi bos gec olsunda güc olmasin diye bir tabir vardir herseyin bir zamani var insallah hersey guzel olur temmenimiz budur :CüvCüv:

Merhaba kızlar...
benim inanılmaz baş dönmem var 4 - 5 gündür, aranızda başdaönmesi olan varmı?
bide arada midem bulanıyo, bu sabah istifra ettim.
sizdede bölemi? noluyo bana?
kızlar bide kafama takılan bişey var, sizin yazdıklarınızı okuyunca hepden endişe ediyorum...
çoğunuz keseyi 5-6 haftada görmüşsünüz, ben ilk doktora gittiğimde kan değerim 1081di, vajinal baktı keseyi gördü küçükmüş dedi ve 3 yada 4 haftalık oldunu sölemişti...
şimdi kese 5-6 haftalarda gözüküyosa acaba benim hamileliğim dahamı fazla? dr. hata yapmış olabilirmi?

canım hayırlı olsun öncelikle. doktor değilim ama 3-4 haftalık bebek için kanda 1000 beta hcg çok fazla. 4 haftalıkta maksimum 130 oluyor. labaoratuvardan aldığım kan tahlili sonucumda referans aralığı olarak böyle yazıyordu. oradan bakıp söyledim sana. istersen başka bir doktora daha görün

kizlar yaa benim kahverengi kanamam oluyodu arada azcik ama son 4gundur gunboyu azar azar geliyo. dr progesteron verdi ama pek guvenemiyorum cunku dusuk olmasini engellemezmis bu ilac, dr larin hazirladigi bir sitede okudum bugun de acayip basim agriyinca icmesemmi diyorum? ne diyosunuz arkadaslar?

elifçim geçmiş olsun benim hiç akıntım yoktu ama doktorum yinede tedbirimizi alalım dedi progesteron verdi ama vajinal olarak, hap olarak değil. mutlaka kullan canım. ama vajinal olanı öneririm. hapı işe yaramıyormuş.

tebrik ederim ALLAH saglikli bir sekilde kucaginiza almayi nasip etsin. Ben de test yaptim ve bende hamileyim bu cuma ilk kontol icin doktora gidecegim , son adet tarihim 5 ocakti henuz yeni benimkisi , bu benim ikinci bebegim olacak ilk cocugum suan 6 yasinda ve ilk cocugum malesef erken dogdu ( permature ) ne yazikki dogumdan sonra fazla oksijen alamadi ve beyin hucreleri zarar gördü özellikle beyin motor sistemindeki zarar fiziksel engelli birakti cocugumu suan yürüyemiyor , ama konusuyor ve çok zeki ALLAHA sükür fizik tedavisi goruyor ve özel bir okulda egitim görüyor ilk zamanlar bir anne baba icin cok zor olan durum zamanla bize sabri ögretti benim dünyam yasam kaynagim oldu hayat dolu ve çok güzel bir çocuk , suan tek korkum bu hamileligiminde erken dogumla sonuclanmasi bu benim en buyuk korkum acaba aranizda benimle ayni sorunlari yasayan arkadaslarimiz varmi ? ilk bebegi erken dogan anneler yazarsa sevinirim ...

canım merhaba,

öncelikle yeni bebeğin için tebrik ederim. diğer çocuğunuda allahım sana bağışlamış inşallah en kısa zamanda şifasını da verir. burada çoğumuzun ilk hamileliği. o yüzden sana bu konuda yardımcı olmamız biraz zor olabilir. istersen bu konuda yeni bir başlık aç mutlaka bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olacaklardır. sen yinede pozitif düşünmeye çalış. inşallah herşey sorunsuz olur

sevgiler

kızlar merhaba,

kaç gündür giremiyorum siteye. çok kötüyüm. şimdi okudum yazılanları sanırım benim gibi olan yok aranızda. mide bulantısından sürünüyorum kızlar. artık delirme noktasına geldim. 1 haftadır dur durak bilmeden bulanıyor. sürekli çıkarıyorum. gecem gündüzüm kalmadı. doktorum ilaç verdi. ilaçlar bile işe yaramıyor. ne yapacağım bilmiyorum. artık hamile olduğuma bile sevinemez oldum. buna da ayrıca üzülüyorum. nerdeyse bebeği istemeyecek konuma geldim. ne yapacağım hiç bilmiyorum. doktor bana elevit vermişti vitamin. onun içinde de demir ve magnezyum var. o ilaç bana dokunuyor galiba. çünkü daha önce demirilacı aldığımdada çok kötü olmuştum. bugün içmedim vitamini ve daha iyiyim. birkaç gün deniycem içmeden düzelirsem doktora söylerim başka ilaç verir diye düşünüyorum. biraz moral verin lütfennnnçok kötü durumdayım

canım napıcaksın mecbur sabır edeceksin. her güzel şeyin biraz böle sıkıntısı oluyo.sakın hamile kaldığıma sevinmedim falan diye düşünme. hepsi gelip geçecek.yeterki sağlıklı olsunlar. sanırım aynı ayda hamile kaldık.bende ocak ta kaldım. çok mutluyum. henüz çok içimde bir bebek olduğunu hissetmiyorum ama o bi şiekilde orda olduğunu hissettiriyo bizlere. öpüyorum sağlıklı hamilelikler hepimize.

bulantıdan kıvranan biri de benim daisybcim.ağzımın içi çok acı tükrük salgımdan iğreniyorum.ama napalım 4.ayda geçer diye umut ediyorum.sabahları yani bulantının en çok olduğu zaman kahvaltıda bir zeytin çekirdeğini yutmanızı tavsiye ederim.kısmen de olsa işe yarıyor.bi de arada nane limon çayı yapıyorum kendime en azından içerken bari ağzımın acılığını duymuyorum.

bulantıdan kıvranan biri de benim daisybcim.ağzımın içi çok acı tükrük salgımdan iğreniyorum.ama napalım 4.ayda geçer diye umut ediyorum.sabahları yani bulantının en çok olduğu zaman kahvaltıda bir zeytin çekirdeğini yutmanızı tavsiye ederim.kısmen de olsa işe yarıyor.bi de arada nane limon çayı yapıyorum kendime en azından içerken bari ağzımın acılığını duymuyorum.

benim n,ye midem bulanmıyor çok mu erken daha 8. haftadayım??

benim de sat 17 aralık. 8 şubatta doktorda kalp atışını gördük :1rolleyes:
(bu başlığa niye daha önce bakmamışım, çok güzel, tüm içeriği okudum bugün)

benim doktorum çok rahat valla, hiçbir test istemedi. ne kan ne idrar hiçbirşey baktırmadı! gerek yok diyor. folik asit kullanıyorum birtek.
bir de 2 haftadır bulantıdan mahvolmuş durumdayım. sanki bugün biraz daha azalmış gibi; bu kadar erken azalması mümkün mü acaba??
herkese bol şanslar diliyorum, umarım tüm sıkıntıları atlatır herkes..

ben de 8. haftadayım 1.5 haftadır bulantım var. şanslısın bu yönden sen de benim gibi sat 18 12 dimi hayırlısıyla kucağımıza alalım inş.

ben de 8. haftadayım 1.5 haftadır bulantım var. şanslısın bu yönden sen de benim gibi sat 18 12 dimi hayırlısıyla kucağımıza alalım inş.

evet 18.12 ama midemin bulanmamasını kötüye yormaya başladım iyice paronaya oldum.
yarın kontrolüm var akşama yazarım size gelişmeleri:))

kötüye yoracak bişey yok herkesin bünyesi farklı senin gibi olan arkadaşım çok.hepsi de sağlıklı kucaklarına aldılar bebeklerini.

X