Ocak 2009'da hamile kalanlar buraya

canim üzüldüm yaaa adina inanki. hep lekelenme var diyordun zaten.demekki böyle olacakmis. ah bende hassas günlerimdeyim. Bende hayirlisi olsun diyorum ama aci veriyor insana tabii bi terslik olmasi.

Bu arada sen cok güclüsün buda inancindan kaynaklaniyor. Inancin kuvvetli demekki bu acidan seni tebrik ediyorum. orada aksammi simdi

evet canim burasi 6 saat ileri saat 12. 30.. inancli olmaya calisiyorum canim isyan etmemeye caliisyorum cunku bu bir imtihan zaten imtihan dunyasindayiz.. hem rabbim biz haketmesekte bize ne cok lutuflarda bulunuyor yine lutfeder canim.. umudum var yine hamile kalacagima ve saglikli olacagina inaniyorum canim.. sanki vucudum icin bu bir on hazirlik gibiydi.. sen nasilsin canim kac gundur yoksun sen nette moralin nasil komsular ne durumda..

yok canim ben zaten bunlari defalarca anlattim. Soran cevrede cok oluyor.

Benimki düsük degil tam olarak kürtaj olmak zorunda kaldim ve cok kan kaybettim kürtajda. Benim ilki 10. haftadaydi farkettigimizde kalbi durmus. Sanirsam 7 ila 9. haftalar arasi kalbi durmus. sonra ögrenir ögrenmez hastaneye gönderildim. Bana 2 hap verdiler. Kürtaj olacagimdan 12 saat önce ikisinide ictim. meger dogum sancilari veriyormus. Bayagi kötüydü sancilar. rahim yumusasin diyeymis. Gece pek uyuyamamistim. Kanamam baslamist. Sabah hastanede kürtaj oldum. aman sen dua etki kürtaj olmadin inanki zor dedigin gibi birde yaban eldesin. umuyorumki bu sefer böyle olmaz cünkü zor ama Rabbim herseyin hayirlisini bilir tabiiii.

canim komsular son sürat sese devam. disarda karsilasinca gicik etmeye calisiyorlar.Moralim bi öyle bi böyle. Genelde negatif. Tasinmayi düyünüyorum insaallah güzel biryer olurda tasiniriz. ama hamileykende zor bebis kismetse dogduktan sonra daha iyi olur diye düsünüyorum.

yaaa iyiki rastlastik ayni anda iyi oldu.

evet canim bende sevindim ama sanki kutaj gibi aci cektim sanki birisi rahimimi temizliyodu boyle kazir gibi ama parcalar dusuyormus yani rahim duvarlari.. simdi nasilsin canim bulantin falan varmi.. moralini bozma hic.. insallah hersey guzel olur hepimiz icin..

evet canim bende seni gordugume sevindim.. sen bakma o anlayissizlara asilligini kaybetme.. nasil davranilirmis ogrensinler insanlik ogrensinler.. sen onlara uyma hic inadina gulumse yanlarindan gecerken.. sen vazgecme bu davranisindan onlarda sasirip kalsinlar ve hala onlara gulumsedigin icin kendilerinden utansinlar ki eminim oyle olur canim..

Amin

Canim bak sakin ihmal etme doktora git tekrar yinede parca kalma ihtimaline karsi rahmine baksinlar. Martta dönecegim diyordun türkiyedede gidebilirsin doktora.ama imkanin varsa cindede git canim.

migdem bulaniyor evet beni rahatsiz ediyor pek bisiy yiyemiyorum. daha dogrusu birsey yemek icin önce onu hazirlamam gerekiyor ve bunu yaparkende tiksiniyorum. öyle elimden geldigince biseyler yapmaya calisiyorum iste. Insanin yaninda biri olsa yardimci olur yanlizlik iste naparsin. Ama Allah yardim eder

Canim bunlar o tiplerden degiller. almanlar in gözüne soksan anlamaz. onlar afedersin hayvan gibi yasamaya alismis bundanda vazgecmezler. En iyisi tasinmak olucak bakalim hayirlisi zaten temelli türkiyeyede dönmeyi düsünüyoruz 2-3 senesine kadar. Hakkimizda hayirlisi

canim benim keske yaninda olsaydim sana bakardim:):)
canim dr bakti ultrasonla bi parca falan yok dedi ama kanaman 1hafta surerse hemen gel dedi, ben ne olur olmaz yine giderim bi ultrasonla baktiririm hersey yolundami diye,, dusugun ertesi gunu cok sancim ve kanamam oldu ama su anda azaldi baya cok sukur..dr bana antibakteriyel hap verdi bide vitamin gibi sicak icilen bi icecek verdi tati boyle cay gibi ama sanirim kan yapsin diye tadi pekmezede benziyo. birde losyon verdi temizlikte kullan diye okadar canim. cok sukur bugun daha iyiyim,,

aman cok sükür insaaallah kisa sürede hemen toparlarsin. iyi ilgilenmisler seninle buna sevindim. kendine dikkat et agir filan kaldirmamaya calis simdi rahmin hassastir senin. Cocuk icin 3 ay filan ara vermen gerekiyor galiba bildigim kadariyla benim öyleydi. ama doktorun sana tam dogrusunu söyler. birkere hamile kaldinya korkma pesi gelir yine olur. inan buna.

insallah yurdumuza donersin canim.. ama sagligini bozmamaya bak o anlayizsizlari kafana takma oldumu.. kendini yanliz hissetme yalnizlik nedir cok ii biliyorum benimde esim gidince aylarca gelmiyo.. ama burda yanimda cok sukur simdide ailemi evimi ulkemi ozluyorum.. hep biyerlerde birseyler eksik nabalim dunya boyle:)

türk var etrafimizda. Ama bunlar tam dibimizde yan daire bitisik üstelik üst katimizdada oturuyorlar cünkü icten merdivenli iki katli. Yani 4 cephadan bunlarin gürültüsünü dinliyoruz.
düsüncelerimiz eger cikarsa bir yer düsünüyoruz tasinacak bakalim insaallah istedigimiz gibi olur

barby cim evet guzel ilgilendiler turist pek gormemisler bu sehirde cin coook buyuk biryer gercekten,, bana baya ilgi gosterdi dr saolsun.. ama dr 6ay bebek yapma dedi ben okadar beklemeye gerek yok diye dusunuyorum internette okudum. gerci ben gidince zaten 6ay olacak esim donene kadar:)
sen kac ay sonra hamile kaldin canim dusukten?

ben 6-7 ay sonra hamile kaldim. 3-4 ay korundum sonra 2 ay kendi olmadi 3. ay oldu. 2 aya cok istekliydim stresliydim sanirim bunun cok etkisi var olmamisti. son ay hic özen göstermedim hatta izin pilanliyorduk baktim bebis geldi.
Sen türk doktoruna birde sorarsin. insan acelede ediyor. ben öyleyim mesela cok aceleciyimdir. ama hersey zamani gelince oluyor yinede

canim ben polikistik over hastasiyim malesef.. klomen kullanmistim.. bakalim bu ay kullanmasam daha ii olur zaten direk 6ay korunmus olacagim.. sende varmi boyle bi sorun canim..

X