Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

Umit hocayı koru hastanesinden tanıyorum. Çok iyi bir doktor gerçekten. Korudan ayrıldı özel muayene açtı diye biliyorum. Teşekkür ederim. Ben de 10 haftalık oldum ve ara ara kanamalar oluyor endişe ediyorum haliyle. Çok soru sordum size ama umit hoca hangi hastanede doğum yaptırıyor

Saolun allah razı olsun 26 ay olacak ikizlerimle arasinda tedirginim o yüzden.evet çok anlatmıyorlar konusmuyolar bende işlerinin ehli insanlar olduğu düşünüyorum

Tabiki sorabilirsin evet korudan ayrılalı baya oluyor tobb yada lösante de yaptırıyor doğumu

Saolun allah razı olsun 26 ay olacak ikizlerimle arasinda tedirginim o yüzden.evet çok anlatmıyorlar konusmuyolar bende işlerinin ehli insanlar olduğu düşünüyorum
Canım merhaba ben seni ilk tedavi için novaartı araştırmaya başladığım zamandan hatırladım yeni doğum yapmıştın nasıl gidiyor ikizlerle şimdi benimde 3,5 aylık ikiz bebeklerim var dondurulmuş embriyo 2. Transferde oldu şükür . Nasıl gidiyor çok zorlanıyormusun 3. Geliyor muş normal yolla sağlıkla doğsun inşallah sizde sorun neydi de normal yolla oldu

Sem cim.cok mutlu oldum saglikla sihhatle kucagina almani dilerim

Çok teşekkürler canım..umarım bu kez bir acı daha yaşamadan sağlıkla kucağıma alırım. Darısı en tez zamanda sana ve tüm isteyenlere olsun..
Yok canm icini ferah tut busefer guzel olack hersey Allah buyuk dualarim seninle guzel dileklerin icinde ck tsk ederim canmbenim dogum haberini almkta nasip olur ins

Merhaba canım valla büyüdükçe istekleri artıyo oyun ilgi kıskançlık tabiki bunlar guzel şeyler rabbim hastalık kaza bela vermesin valla nasıl oldu anlamadım 9 hastalıktı öğrendiğimde baya bi kabul edemedim ama rabbim verince oluyo korunmuyodumda zaten olmuyo duye benim polikilistik överim vardı eşimde bi sorun yoktu ilaçlardan geriledi galiba kistler. Yavrularınızı size bagislasin allah tam sevilme aylarındalar ben evde 2 canavar besliyorum gibi erkek olunca

Kızlar merhaba benim ikinci tüpüm kimyasal olmuştu değerlerim 60-180-80-23-31-36 şeklinde oldu son iki tahlil de artış oldu bu cuma 31 e yükseldiği gün adet kanamam başladı gibi ama bir gün sonra kesildi tekrar lekelenmeye döndü iki haftadır leke modunda gidiyorum . Bu süreç böyle uzun mu oluyor deneyimi olan paylaşabilir mü

Canım benim kimyasalım 2 aya yakın sürmüştü.

Kızlar benim novaart maceram 2015’te başladı. Eşimin sperm sayısı azlığından dolayı gittik. 16 yumurtam toplandı 8 tanesi döllendi. 2 tanesi transfer edildi. Bhcg için beklerken adet kanamam oldu ve mehmet erdemi aradım bana telefonda “hmmm tutmamış negatif” dedi sadece. İlk şoku o tavırla yaşadım.

Aradan 3 ay geçtikten sonra dondulmuş embriyo transferi için gittik. 2 embriyo transfer edildi. Bhcg değerim 16 çıktı sınırda dediler 2 gün sonra 48 oldu 2 gün sonra 96 oldu 2 gün sonra 64 oldu 2 gün sonra 112 oldu ve böyle iniş çıkışlarla devam etti tabii bir de kanamam başladı. Bana prolutan depot yaptır dediler zor bela iğneyi bulduk yaptırdık değişen bişey olmadı ve bol kanamalı ve sancılı geçen 2 ayın sonunda bhcg değerim 0’a indi. Kendileri düşük yaptın dediler. Meğer kimyasal gebelikmiş.

Üçüncü denemem yine dondurulmuşlarla 2018’de oldu. Transferden 2 ay önce muayeneye gittik “sende miyom var demiş miydik daha önce” diye sordular. Şaşırdım ve hayır demediniz miyom mu var dedim yok tamam dediler. Transferden 1 ay önce başka bir kadın doğumcuya gittim durumu anlattım muayene etti ve “2mm miyom var, bence miyom alınıp öyle transfer olabilirsiniz ama onlar profesör ve bu işi hep yapıyorlar daha iyi bilirler dedi”. Ahmet erdeme miyom durumunu söyledik “bişey olmaz” dedi ve kendisine güvendik transfer yapıldı. 2 embriyo transfer oldu. 1’i tuttu. 6 haftada kalp atışı için gittğimizde “embriyoyu göreniyorum” dedi şok olduk. Sonra “yolk kesesi de var ama embriyoyu göremiyorum dedi.” Bunun üzerine başka bir doktora gittik. Doktor rahim içini gösterdi ve “rahmindeki miyom büyümüş ve yarısından çoğunu kaplamış, embriyoyu da sıkıştırmış” dedi. Beynimden vurulmuşa döndüm. Önce kürtaj oldum sonrasında miyom ameliyatı oldum.

Ameliyattan önce doktor bana “ister bende ameliyat ol ister başkasında ama şunu unutma çocuk sahibi olmak istiyorsun miyom çok büyük sana kapalı ameliyat yapalım derlerse sakın kapalı ameliyat olma” dedi. Birkaç doktora dahs muayene oldum miyomu iilk gören doktor hariç diğerleri kapalı olursun dediler. Ben bana kapalı ameliyat olma diyen doktorda açık ameliyat oldum ve tam 7cm çapında bir miyom alındı.

Sonra kontroller için 2-3 farklı doktora da gittim hepsi de “ameliyat çok güzel yapılmış rahim içi tertemiz” dediler.

2019’da istemeyerek de olsa son kalan 2 embriyo için novaarta gittik. Süreci söyledim bana “miyom ameliyatını kim yaptı” diye sordu ahmet erdem. Hocanın ismini söyleyince bi suratı ekşidi. Kötü birşey mi var diye sordum “yok güzel yapnış ameliyatı” dedi ama tavırları bi değişti.

Sonra bana “doğal siklus transferi yapacağız” dedi. “Hocam son 2 embriyo risk almayalım” dedim “bişey olmaz” dedi. Bunun üzerine ameliyatımı yapan doktor tüp bebek de yaptığı için onu aradım ve bana “sakın doğal siklus yaptırma. Son embriyoların kim vurduya gider. Sana verdikleri ilaçları ve süreci bana gün gün telefon et anlat” dedi. Ben de dediği gibi yaptım ve o da novaarttaki süreci takip etmiş oldu.

4. deneme de negatifle sonuçlandı. Ama bir daha o merkezin önünden dahi geçmemeye söz verdim.

İdrara sıkışık gel derler transfer saati verirler kurbanlık koyun gibi masada saatlerce idrara sıkışık beklersin. Ağızlarından lafı bıçakla alırsın... oraya her gidişimde ayaklarım resmen geri geri gidiyordu.

İnşallah bu yaşadığım şeyleri siz yaşamazsınız.

Çok şükür şu an doğal yolla hamileyim Allah isteyen herkese nasip etsin.

Zor aşamalardan gecmissin canim. Sonunda guzel bir bitiş olmuş nihayet, Hayirli olsun. Pdki ameliyatini yapan dr kimdi?

Teşekkür ederim canım. İsteyen herkese nasip olsun inşallah. Ameliyatımı tolga ecemiş yaptı.
Guzel yönlendirmiş seni. Gun gun bilgi alip ilgilenmesi de cok iyi bişey. Her dr yapmaz bunu. Hepimiz zorlu sureclerden geciyoruz, bazi dr lar cidden isini savsakliyor, bizim ne yasadigimizin ne hissettigimizin bi önemi yok.

Guzel yönlendirmiş seni. Gun gun bilgi alip ilgilenmesi de cok iyi bişey. Her dr yapmaz bunu. Hepimiz zorlu sureclerden geciyoruz, bazi dr lar cidden isini savsakliyor, bizim ne yasadigimizin ne hissettigimizin bi önemi yok.
Evet canım tolga hoca sağ olsun kendisi transferi yapmış kadar ilgilendi. Biz salgın nedeniyle tüp bebek için bekleyelim diye düşünmüştük eşimle o arada Allah nasip etti. Eğer tüp bebeğe gitseydik Tolga hocaya gidecektik.

Çok zor şeyler yaşamışsın hem maddi hem manevi rabbim melek göndermiş sana belki ilkten miyom ameliyatını olsan normal yollada kalabilirmişsin ama nasip demekki rabbim daha sağlık kucağına almayı nasip etsin canım

Ayrıntılı ultrasonda tüm organların incelenme süresi 30-45 dk arasıdır ancak 1-2 dk şöyle bir bakıp iyi iyi denmesi normal değildir illa perinatoloğa göndermesi şart değildir ancak kendisi aldığı paranın hakkını verip tüm organları tek tek incelemelidir. İncelemeyecekse de perinatoloğa göndermeli o incelemelidir. İnsan canı ucuz değildir bir çok insan dr hataları yüzünden bebeğini kaybetmek zorunda değildir. Sizin talihsizlik yaşamamış olmanız yapılan kısacık muayenenin doğru olduğu sonucunu doğurmaz ne yazık ki. Bebeğinizi kucağımıza aldığınıza sevindim.

Canim sen tekrar tedavi dusunuyordun? Ne yaptin?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…