Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

Su an saskinlikla okudum yazini. Ayrintili ultrason icin gaziye yonlendirmedimi sizi ? Normal muayenede kendi bize ayrintili usg nin gazide olacagini soyledi hatta sekreteri ordan gun alip bizi aramisti. Gazide de yaklasik 45 dk ayrintili bakildi. Benim hamileligim cok sikintiliydi 9 ay boyunca evde su bitse markete bile gidemedim ayaga kalkinca kanamam oluyordu. Her kanamada mehmet hoca gaziye yatisimi yapti. Orada yanima geldi, nst odasinda nst kagidimi inceledi. Tansiyonum 14 e cikti diye bile yatis yaptirdi surekli tansiyon, idrara baktirdi. Hatta ben hep korkarak giderdim yine yatis yapacak diye. 8 ayda baska bir sebepten dolayi yollarimizi ayirmak zorunda kaldik. İnanin okuyunca cok sasirdim ve uzuldum sanirim benim hayati tehlikem old icin farkli davranildi. Dogumuma da zaten bir cok dr girmek istemedi cunku haysti tehlikem coktu.
Şu anda da ben şoktayım canım demek gazi de bakıldı ayrıntılı ultrasona..hayır beni yönlendirmedi canım..
bu duyduklarıma çok üzüldüm benim ne farkım vardı ki bebeğimin ne suçu vardı. Ona neden bakılmadı. Ya bi sıkıntısı olsaydı acil müdahale gerektirecek? Hakkımı helal etmiyorum.. Allahım çocuğumu sana emanet ediyorum diyordum hep yavrumla hiç ilgilenilmedi maalesef çok acı .. Ben ücretini ödemiyor muydum bu neyin ayrımcılığı yani para verince bile herkese aynı muamele Yok maalesef..
Ben orta halli bir insanım ve 4. Denemede bebeğimi kucağıma aldım maddi ve manevi olarak o kadar zordu ki..sırf kanama olacak bebeğimi kaybedeceğim korkusuyla muayenehanesine devam ettim çünkü maddi olarak beni çok zorladı. Yememden içmemden giymemden kısaca herşeyimden fedakarlık ederek gittim ben o muayenehaneye. İnanır mısın hamilelik bile almadım ablamınkileri giydim. Yeterki bebeğime tecrübeli eller baksın dedim ama oradan her çıkışımda hüngür hüngür ağladım resmen gidelim diye gözümüzün içine bakıyordu acele acele bakıp gönderiyordu .Artık son zamanlarda sadece gitmiş olmak için gidiyordum sadece iyi deyip geçiyordu çoğu zaman resim bile vermiyordu ve o kadar hızlı bizi gönderiyordu ki istemek bile aklıma gelmiyordu resmen kendimizi kapının önünde buluyorduk . 1 gün önce ya resmen Doğumdan 1 gün önce gittim yanına sancımda olmasına rağmen bana hiç bir şey demedi ertesi gün Gazi’ye apar topar gittik 1-2 saatte doğurdum zaten Doğum olduktan sonra gelip ne hızlı doğurdun dedi sadece..yazık ya ben ne diyim artık bilmiyorum içi rahatsa diyecek sözüm yok

Cok uzuldum, sastim kaldim kizlar yasadiklariniza Rabbim bunlarin mukafatini verir insallah. Ne diyecegimi bilemiyorum.
Şunu söylemeyi unuttum Gazi’de doğumuma girer misiniz dedim normal Doğuma girmiyorum dedi eyvallah dedim sezeryana giriyormuş ikna etmeye çalıştı herşey normal gidişatında olursa sezeryan olmam dedim yüzü düştü meğer ondan para alıyorlarmış normal doğumdan almıyorlarmış zaten o gün muayene tarihi verirken hep 2 haftada bir veren adam 1,5 ay sonraya gün verdi sekreter bile şaşırdı.. işte böyle arkadaşlar para verdiğimde de ilgi görmedim param yok Doğum devlet hastanesinde olsun dedim bu sefer hiiiiç ilgi görmedim .. Bilmiyorum hepsi bana mı denk geldi ama yaşadıklarımı hatırladıkça çok üzülüyorum..

Şunu söylemeyi unuttum Gazi’de doğumuma girer misiniz dedim normal Doğuma girmiyorum dedi eyvallah dedim sezeryana giriyormuş ikna etmeye çalıştı herşey normal gidişatında olursa sezeryan olmam dedim yüzü düştü meğer ondan para alıyorlarmış normal doğumdan almıyorlarmış zaten o gün muayene tarihi verirken hep 2 haftada bir veren adam 1,5 ay sonraya gün verdi sekreter bile şaşırdı.. işte böyle arkadaşlar para verdiğimde de ilgi görmedim param yok Doğum devlet hastanesinde olsun dedim bu sefer hiiiiç ilgi görmedim .. Bilmiyorum hepsi bana mı denk geldi ama yaşadıklarımı hatırladıkça çok üzülüyorum..
sağlıkla bebeğini kucağına almana çok çok sevindim canım yaşadıklarına bende çok üzüldüm kontrole giderken bende çok geriliyorum artık :KK43: dondurulmuş transferim olacak bu ay inşallah devam ederse başka doktorla devam edeceğim

sen yine şanslısın ki bebeğini sağlıkla kucağın almışsın canım.
ben de orada 2 kez tedavi oldum 2. si kürtajla sonuçlandı.
yani ben anlamıyorum burada bazıları özel ilgiden yada daha doğrusu insani yaklaşımdan bahsediyor , bende aynı parayı verdim tedavi süresince ama resmen insanın yüzüne bile bakmıyorlar.
neye göre bu muameleyi yapıyorlar acaba onu çok merak ediyorum.bazı hastalara cep numarası bile verilmiş birebir ilgilenilmiş

Niye kişiye göre ayrım yapıyorlar ben Anlamıyorum. Bizler kime güveneceğiz.şaştım kaldım hıxbır doktora güvenim kalmadı. Çaresiz doktor arıyorum 1 kez daha deneyim dıye. Hangi doktor gercekten bu ısı yapıyor insan gıbı davranır dııye.. Paramızla rezil oluyoruz Malesef bu da bir gerçek.

Kızlar geçmiş olsun yorumlarınızı hayretle okudum buranın çok ilgili biyer olduğunu duymuştum ne yapacağız nereye gideceğiz Allah yardımcımız olsun
3 yıl önce evet ilgililerdi. Son zamanlarda tam tersi yanı.
Birde genel olarak soruyorum sizlere transfer esnasında ekrandan embriyo gösterildi mi..
Benım taze De gösterdiler. 2 dondurulmuş tedavımde göstermediler. O an benımde aklıma gelmedi.

sağlıkla bebeğini kucağına almana çok çok sevindim canım yaşadıklarına bende çok üzüldüm kontrole giderken bende çok geriliyorum artık :KK43: dondurulmuş transferim olacak bu ay inşallah devam ederse başka doktorla devam edeceğim
Sakın... sakın gerilme.. lütfen gerilme. Benim yüzümden kimseye ve kimsenin çocuğuna zarar gelmesini istemiyorum hep güzel şeyler düşün ben öyle yapmaya çalışmıştım hep kuran okudum bişeylerle ilgilendim transferden sonra da hep kuran okudum Doğuma kadar da çok rahatlattı beni sen de lütfen kafana takma Bebeğini kucağına aldığını hayal et ve transfer sırasında da bol bol ayetel kürsi oku hem ruhsal olarak rahatlatıyor hem de koruyor insallah sağlıkla kucağına alırsın yavrunu♥️

sen yine şanslısın ki bebeğini sağlıkla kucağın almışsın canım.
ben de orada 2 kez tedavi oldum 2. si kürtajla sonuçlandı.
yani ben anlamıyorum burada bazıları özel ilgiden yada daha doğrusu insani yaklaşımdan bahsediyor , bende aynı parayı verdim tedavi süresince ama resmen insanın yüzüne bile bakmıyorlar.
neye göre bu muameleyi yapıyorlar acaba onu çok merak ediyorum.bazı hastalara cep numarası bile verilmiş birebir ilgilenilmiş
Canım ben de çok merak ediyorum neye göre bu ilgi.. bu arada ben de 1 defa kürtaj oldum canım. İlk gebeliğim de kanamam olmuştu bayada fazlaydı her seferinde kesin bu çocuk düştü dedim ama hiçbirinde düşmedi iğne falan kullandım kanamam durdu hatta son kontrolümü kardeşi yaptı.. kanama olduğu için aspirini kesmişlerdi ama en son kontrole gittiğimde yani Ahmet bey baktığında son on gündür kanamam yoktu kontrol olduktan 2 gün sonra çok şiddetli karın ağrısıyla hastaneye gittim bebeğin kalbinin durduğunu söylediler sonra kanımda pıhtılaşma olduğunu öğrendik eğer böyle bir ihtimal varsa Yani pıhtı atma ihtimali ya tedaviden önce bakılmalıydı bu duruma ya da kanamam geçtiği için tekrar aspirin verilmeliydi o kadar şarıl şarıl kanamam olmasına rağmen çocuğuma bir şey olmadı kanamam bitti her şey düzeldi dedikten sonra kalbi durdu dediler bu da ayrı bir tramva benim için..Ama gebelik bundan dolayı mı bitti onu bilmiyorum çünkü hoca patoloji sonucuna bakmadı Bakarım bakarım dedi geçiştirdi yani neden dolayı kalbi durdu bilmiyorum açıkçası zaten ilk gebeliğim çok ağır kanamalı geçtiği için Onda devam etmiştim..

3 yıl önce evet ilgililerdi. Son zamanlarda tam tersi yanı.
Birde genel olarak soruyorum sizlere transfer esnasında ekrandan embriyo gösterildi mi..
Benım taze De gösterdiler. 2 dondurulmuş tedavımde göstermediler. O an benımde aklıma gelmedi.
Ben centrumda yaptırdım göstermediler zaten transferim çok fena geçmişti

Niye kişiye göre ayrım yapıyorlar ben Anlamıyorum. Bizler kime güveneceğiz.şaştım kaldım hıxbır doktora güvenim kalmadı. Çaresiz doktor arıyorum 1 kez daha deneyim dıye. Hangi doktor gercekten bu ısı yapıyor insan gıbı davranır dııye.. Paramızla rezil oluyoruz Malesef bu da bir gerçek.
Canım ben bir arkadaş tavsiyesiyle bir doktora gittim hatta ilk gün nova arta gittim ertesi gün o doktora gittim Mehmet bey o iyi myom yok dedi Ertesi gün o adama gittim sana laparoskopi yapmam gerekiyor dedi neden dedim myom falan varsa onlara bakacağım dedi Ben de ultrasonda gözükmüyor mu dedim yok gözükmez dedi ..o gün Novaarta gitmeye karar verdim . Ama orada yaşadıklarım da gerçekten beni çok üzdü Evet gerçekten tecrübeli hocalar ama çok insan gittiği için mi kıymeti yok bilmiyorum.. ben bunları yaşadım belki sizler yaşamamış olabilirsiniz ya da yaşamayan insanlar olmuş olabilir bilmiyorum ama ben belki bu yazıları görürler ve artık Herkese eşit şekilde davranırlar diye ümit ederek yazıyorum açıkçası. İnşallah isteyen herkese hayırlı ve sağlıklı evlatlar versin Allah

kızlar bir de bşy sormak istiyorum. şuan başka bir merkezde tedavideyim., sizlerin bilgisine çok güveniyorum.
şuan 3. tedavimdeyim. bugün yine ultrason günümdü. 6 tane yumurtanın boyutu 18-20 mm arasında değişiyordu. fakat diğer iki yumurta 14 mm idi. iğneleri 8 gün kullanmıştım. ve doktor o iki yumurtayı beklemedi ve bu gece için çatlatma iğnesi verdi, sizce doğru bir yaklaşım mı? bu arada 36 yaşındayım rezervim düşük.

kızlar bir de bşy sormak istiyorum. şuan başka bir merkezde tedavideyim., sizlerin bilgisine çok güveniyorum.
şuan 3. tedavimdeyim. bugün yine ultrason günümdü. 6 tane yumurtanın boyutu 18-20 mm arasında değişiyordu. fakat diğer iki yumurta 14 mm idi. iğneleri 8 gün
kullanmıştım. ve doktor o iki yumurtayı beklemedi ve bu gece için çatlatma iğnesi verdi, sizce doğru bir yaklaşım mı? bu arada 36 yaşındayım rezervim düşük.
Bana da aynı şekilde yapılmıştı canım Zaten hep geride gelen büyümeye yakın yumurtalar sürekli beklense büyümüş olanların bu sefer ya kalitesi bozulur ya başka bir şey olur sonu yok yani

şuan 3. tedavimdeyim. bugün yine ultrason günümdü. 6 tane yumurtanın boyutu 18-20 mm arasında değişiyordu. fakat diğer iki yumurta 14 mm idi. iğneleri 8 gün kullanmıştım. ve doktor o iki yumurtayı beklemedi ve bu gece için çatlatma iğnesi verdi, sizce doğru bir yaklaşım mı? bu arada 36 yaşındayım rezervim düşük.
Bu arada doktorun iyi mi memnun musun?

İnşallah bulursun canım iyi bir dr ben bulamadığım için 4 defa kapısını aşındırdım..

Bu arada doktorun iyi mi memnun musun?
doktorumla diyaloğum iyi canım. zaten sırf o yüzden bu merkeze geçtim.
sadece bygünki kararı kafamı karıştırdı. 1 gün daha iğne kulansam toplama pazar gününe denk gelirdi o gün merkez kapalı diye mi böyle yaptı bilmiyorum

Sakın... sakın gerilme.. lütfen gerilme. Benim yüzümden kimseye ve kimsenin çocuğuna zarar gelmesini istemiyorum hep güzel şeyler düşün ben öyle yapmaya çalışmıştım hep kuran okudum bişeylerle ilgilendim transferden sonra da hep kuran okudum Doğuma kadar da çok rahatlattı beni sen de lütfen kafana takma Bebeğini kucağına aldığını hayal et ve transfer sırasında da bol bol ayetel kürsi oku hem ruhsal olarak rahatlatıyor hem de koruyor insallah sağlıkla kucağına alırsın yavrunu♥
inşallah canım çok sağol :KK200:

Kizlar gercekten yazilanlari hayretle okudum vede sok oldum ciddi manada hepimiz ayni yollardan geciyoruz ve burda kimsenin yalana borcu yok kim ne yasadiysa paylasmis ama Mehmet Hocayi uzun yillardir tanirim ozel hastasiyim istanbuldn sirf onun icin mekik dokudm 2defa ameliyatimi yapti 2kere denememiz oldu yeri geldi ozelden aradim konustum yeri geldi kendi aradi aratti asistanina ama katiliyorum hepinize bi ayrimcilik var bariz belli kimi gore neye gore yapiyolar bilmiyorum NXS ye yapilan davranis hic hos degil cok ayip edilms gercktn insanlr oraya kolay gelmiyo ne zor sartlarda gelen var kalack yeri olmayan var herkesin maddi durumu ayni degil kizlar inanin uzuldum halimize halinize kim hergun alttan muayne olmak ister birsuru igne ilac hormon stres cabasi karikoca calismamiza ragmen ben bile yiprandim maddi yonden koruda lap.yapti novarrta histereskopi dondurma cozdurme derkn inanin birgun bile para muhabbetine girmedik cok sevip guvendigim icin aldigipara helal olsn dedim arkadaslarim gidiyo gitiler ben ove ove bitiremzkn simay bilseydik gitmezdik yuzumuze bile bakilmadi ilgilenmedi gibi seyler duydum tavsiye etmeyi biraktim artik kimsenin hakkina girmk istemiyorum hastasi cok gerek ozel gerek novaart gerekse gazi bosvermislik deyim yorulmsluk diyeyim valla kizlar ne desemki laparskopi oldum basindan sonunda yanimdaydi hatta dedimki uyandigimda gelirmi acaba esimi aramis cikti geldi 3doktorda sabaha kdr gidip geldiler mehmet hocanin hastasiyim diye gece esimi aramis agrisi varmi kanama vs varmi okonuda hakkini odeyememm ama anlattiginiz gibi devam ederse cok hasta kaybeder cunku herkes mehmet erdem diyoo..susuyo hamilelere hayirli dogumlar diliyorum saglikla bizim gibi tedavi asamasindakilere Allah yardimcimiz olsun kizlar ins bizlerede nasip olsun dualarimdasnz hepiniz dualarinizi bekliyorum saglicakla kalinn
.

Madem girdiniz dinleyin o zaman haa ben onlar gibiler yüzünden kimseyle tartismak istemiorum bunuda belirtiyim . Benden 11 bin lira aldilar tutmadi neyse bana dediler ki bir sefer daha deneriz o zman da size ciddi bir indirim yapicam ii dedik hatalarını anladilar die bizde bir umut daha oluştu. Sonra dedik hiç paramiz yok eşimin maasindan zaten kredi cekmistik ordan kredi taksiti kesilio bende çalışmıyorum sağlık sorunlarımdan dolayi annemi babami aradım onlarda gel kızım fındık toplayalım dediler satarız az da olsa paraniz olur ii dedik gittim annemle dikenlerin içinden fındık topladik ağaçlardaki bitince para çok olsun bir tanede bir tanedir die ellerimiz dikenlerden dolayi parcalandi kan revan oldu. Doktor olacak şahıs çağırdı gittik esim ne kadar ödememiz gerektiğini sordu ve kendisi ne kadar var dedi bizde 4 bin tl anca para yaptık findiklardan 4 diyince ben neyse o zman biraz zmana yayalim acele etmeyelim sizde biraz daha koyarsınız paranın üstüne dedi ve yolladi bizi eger ki tmm sorun yok o yeter deseydi o zman derdim ki ben bizi para olarak görmüyorlar tamamen insanlar çocuk sahibi olsun die ugrasiolar. Anladiniz mi şimdi sizde ii sonuç olmuş falan filan böle yorumları okuyupta gittim bende ee ne oldu o yüzden bence susun bilmediğiniz seyler var insanları yaniltmayin paran varsa tmm yoksa adamlar yapmio birakin lütfen hayallerini yıkmayın insanlarin ii doktorlar şöyleler böyleler diyipte. Bu da bu konuyla alakali son yazimdir. Bu yazıdan sonra benden vebali çıkar sizlere iyi aksamlar herşey gönlünüzce olsun.. Hoşçakalın..
Kuzum uzulme sikma canini sen elinden geleni yapmssn kendileri utansinlar cok ayip etmis heleki Mehmet gibi bi hoca sok gecirdim resmn duyunca bundada vardir bi hayr biraz kendini toparlayinca yine denersin sen birsey kaybetmzsn kendi kaybeder bir hastasi olarak cok uzucu bir durum vallahi ezan okunuyo suanda Allah da sahit ben bole bilmzdim ne diyecegimi bilemedim eger bole devam ederlerse aurimcilik bariz var zaten kendileri kaybeder bende 2.ci tedaviye baslicm ins nasip olurda bu sefer dualarimdasin ..Allah buyuk

• Beğen
Reactions: NxS
N
Kizlar gercekten yazilanlari hayretle okudum vede sok oldum ciddi manada hepimiz ayni yollardan geciyoruz ve burda kimsenin yalana borcu yok kim ne yasadiysa paylasmis ama Mehmet Hocayi uzun yillardir tanirim ozel hastasiyim istanbuldn sirf onun icin mekik dokudm 2defa ameliyatimi yapti 2kere denememiz oldu yeri geldi ozelden aradim konustum yeri geldi kendi aradi aratti asistanina ama katiliyorum hepinize bi ayrimcilik var bariz belli kimi gore neye gore yapiyolar bilmiyorum NXS ye yapilan davranis hic hos degil cok ayip edilms gercktn insanlr oraya kolay gelmiyo ne zor sartlarda gelen var kalack yeri olmayan var herkesin maddi durumu ayni degil kizlar inanin uzuldum halimize halinize kim hergun alttan muayne olmak ister birsuru igne ilac hormon stres cabasi karikoca calismamiza ragmen ben bile yiprandim maddi yonden koruda lap.yapti novarrta histereskopi dondurma cozdurme derkn inanin birgun bile para muhabbetine girmedik cok sevip guvendigim icin aldigipara helal olsn dedim arkadaslarim gidiyo gitiler ben ove ove bitiremzkn simay bilseydik gitmezdik yuzumuze bile bakilmadi ilgilenmedi gibi seyler duydum tavsiye etmeyi biraktim artik kimsenin hakkina girmk istemiyorum hastasi cok gerek ozel gerek novaart gerekse gazi bosvermislik deyim yorulmsluk diyeyim valla kizlar ne desemki laparskopi oldum basindan sonunda yanimdaydi hatta dedimki uyandigimda gelirmi acaba esimi aramis cikti geldi 3doktorda sabaha kdr gidip geldiler mehmet hocanin hastasiyim diye gece esimi aramis agrisi varmi kanama vs varmi sabahin korunde cikti gormeye geldi cikisimi yaptirdi herseyimi kontrol ettiktn sonra ist döndum sonrasinda kontrole cagirdi kac kere gittim geldim hocaligina bilgisine asla lafim yok okonuda hakkini odeyememm ama anlattiginiz gibi devam ederse cok hasta kaybeder cunku herkes mehmet erdem diyoo..susuyo hamilelere hayirli dogumlar diliyorum saglikla bizim gibi tedavi asamasindakilere Allah yardimcimiz olsun kizlar ins bizlerede nasip olsun dualarimdasnz hepiniz dualarinizi bekliyorum saglicakla kalinn

X