Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

Ben hiç aşılama yaptırmadan direk tüp bebek yaptırdım hatta doktora ilk gittiğimde bir problem olduğu için de gitmemiştim. Eşime yurt dışı görevi çıkmıştı 2 yıl gitmesi gerekiyordu güya süreci hızlandıracaktım ama oraya girdiğimiz günden beri tüp bebek merkezlerinden çıkamaz olduk:) aşılamayı tüp bebekten sonra denedik normali 750 liraydı mikroçipli 1500 liraydı ama tutma oranının daha yüksek olduğu söylenildiği için mikroçipli yaptırdık onda da olmayınca biz çok ciddi araştırmalara giriştik yoksa öyle her şeyi deneyecektik. Eğer ilk tedavinizse size tavsiyem bütün testlerinizi yaptırıp öyle gidin yoksa kobay gibi hadi bu olmadı bir de şunu deneyelim diyorlar. Siz de bir umut her şeye tamam diyorsunuz. O yüzden tavsiyem önce çok ciddi muayenenizi olun bütün testleri yaptırın mutlaka bir yerde aksaklık olduğu görülür en azından ona yönelik tedavi görürsünüz boşa zaman kaybetmezsiniz.

Canım merhaba bende iki yıldır uğraşıyorum tüp bebek tedavisine başlamaya karar verdik ben hsg çektirdim hormonlara baktırdım hepsi normal eşimde verikosel var ama ameliyat olmasına gerek yok dedi doktor sperm hızımız çok düşük bende pko hastasıyım baska ne gibi testler var yaptirmamiz gereken sizi ne gibi testler yaptırdınız

Haklisiniz. Mesela ben klomendene baslamadan once hsg cektirmek icin gitmistim hastaneye doktor gerek yok bence direkt k

Haklisiniz. Benim hormon esimin sperm testi var onlar normal Allaha sukur ama hsg cektimedim henuz mesela. Bi onceki doktor cektir demisti bu hastaneyede hsg icin gittim ama bu doktorda suan gerek yok bence hemen klomene baslayalim dedi. Bende bildiği vardir dedim cektirmedim klomene basladik. Bu aydan sonrada tup bebek tedavisine baslayacaksam gerek kalmadi hsg ye onada 750 tl istiyolar anestezili beni ağrı esigim cok dusuk. Baskada ne yapmam gerek bilmiyorum hangi testleri yaptirmam lazim. Sizin kacinci denemeniz suanda. Bir rahatsizliginiz varmi sebepsiz mi.

Hsg ben de çekilmiştim anestezili olarak doktor çift rahimden şüphelenmişti çok şükür çıkmadı öyle bişey. Yalnız varikosel sorunu bizde de vardı hız ve morfoloji sorunlu görünüyordu sonra hız düzene girdi fakat morfoloji hep %1 de kaldı. İlk tüp bebek merkezimiz bunun sorun olmayacağını söyledi fakat tutmadı. 2. De ayrıntılı semen analizi yaptırdık sperm dna hasarı çok yüksek çıktı eşim varikosel ameliyatı oldu 6 ay iyileşmesini bekledik fakat pek düzelme olmamış bu denememiz de o yüzden tutmadı. Şimdi internetten araştırdım mikro tese yöntemi bu konuda daha iyiymiş siz de mutlaka ayrıntılı semen analizi yaptırın belki benzer durum vardır en azından bizim kadar uğraşmazsınız. nova artta bu işlem yapılıyor 350 lira ücreti de

Hanımlar tekrar merhaba..pgt yaptıran arkadaşlar vardı, yazışma okumuştum sanırım bir ara..benim yeni hidrosefaliden ölen bebegimin sonuçları 3 hafta içinde çıkacak. genetik birşey çıkıp çıkmayacağını bilmiyorum, ama yeni bir tüp bebek denemesinde bu kez gerekebilir diye düşünüyorum. pgt, süresi ve fiyatları hakkında bilgi verebilir mi yaptiranlar?

Merhaba canım.inşallah toparlamışsındır.ben yaptırmıştı.3000 liraydı novartta.pek ben pgtden birşey anlamadım.hocada ilk yaptıdığımızda illa yapalım.dedi.sonra 7 de 1 bir sağlam çıktı.sonuç olumsuz.sonra yaptığında pgt yapmayalım dedi.sen yine de hocayla ayrıntılı konuş.

Bende sadece 2 yumurta toplandı ve ikisi döllendi bunlara pgt yaptırsam yapısı bozulur mu acaba başka hiç yumurtam Yok ne yapayım

Canım, psikolojisi güçlü bir insanımdır ama 1 hafta oldu, çok toparlayabildiğimi söyleyemeyeceğim. herşeyim yarım kaldı, bir yanım eksik..ancak yeni bir sağlıklı can beni sevindirebilir.. pgt için 1 embriyo mu 3000 tl onu anlayamadım. zaten bebeğin genetik incelemesinde sorun çıkarsa yaptırırım diyorum, yapısı bozuluyor diye yazmış arkadaşlar..nasıl olacak yapısı bozuluyorsa, bilemedim..

Merhaba canım yaşadıklarım kolay değil.Rabbim sabırlar versin.ne yapalım bizimde imtihanımız buymuş.dün eltimin hamile olduğunu öğrendim.2. Çocuğuna.benden 8.yıl sonra evlendi.ama ne yapalım yapacak bir şey yok.içim çok acıyor ama nafile.yok 7 embriyo için 3000 verdik.sen tekrar novartamı gidicen?

Canım öncelikle Allahım sana en kısa zamanda evlat versin..sizin neden olmuyor daha önce novaart da tedavi oldun mu neden olumsuz sonuç aldın merak ediyorum ben de novaart da tedaviye başlamayı düşünüyorum

Canım, bebek olmaması da anne karnında ya da doğum sonrası kaybedilmesi de inan çok çok acı verici..ben hâlâ bebeğimi düşünüyorum, kollarımda olmasını istiyorum. kolay birşey değil yaşananlar.. bebeğimin genetik taramasında sorun çıkarsa direkt yine Mehmet beyle devam edeceğiz, çıkmazsa birkaç ay doğal yolla deneyip yine baharda tüp bebeğe geçeceğiz yani yine novaartla devam edeceğim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…