Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

canm hastanede yattm zaten o yoğun kütle halnde kanamam gelnce.. Ahmet bey yurtdışndadyı yatırın demiş. 2 gün hastenede yattım onun gelmesini bekledim. rahim dışından mış kanamam. yani bazı baynlrda oluyormuş..sana şöle sölim 9 ay boyunca adet görür gibi kanaması olan var çevremde... hastanaeey yatınca zaten braktırdılar aspirini. snra çıkarken kullan dediler. şöle bikaç hafta kullndm baktımm damla geldi gene kafama göre bıraktm artık aspirini.. bıarkalıda 3 hafta oluyordur.. öğünde kontrole gidince Ahmet beye dedimki nezaman kullansam başıma iş geliyor valla dedim kafama göre bıraktım dedi oda tamam ozman kullanma dedi.

birkendim: bennm rahim kalınlığıma hep bakldı hatrladım hatta Ahmet bey dediki bu kist rahim çevresini kalınlaştırıyor takip edicem egerki engel olucak olursa transferden önce alırım dedi vede ameliyatla aldı. yani mutlaka bakmışlardır ya

arkadşlar buara hamilelkte diş çektiren oldumu aranızda? benim bi dişim üstü mor renk artık iltihp var hep. doktor çekelim demişti hamilelktenm önce aksattım. o günde gece bi tuttu sabaha kadar uyuyamadım.. altaki bi dişimede zarar vermiş oyulmuş diş resmen. dişçiyi aradım 3.5 yada 4 aylık olamadan çekmem antibiyotik yazıcam , önce iltihabı kurutmak için dedi. işte yarın yazdgı ilaçları Ahmet beye göstericem ona göre çektircem mecburen. aranızda tedaviye daa başlamayan varsa amman önce diçiye giidn hamilelkte sıkntısı olmayanda biler olabilyrmuş bebek kalsiyumu aldığı için..

Bakılmadı canım benim en son muayenem yumurta takibi yapılırkenki son muayene idi .cuma son kontrol vardı 2 gün sonra çatlatma iğnesi yaptım ,1 gün sonra da toplama yapıldı ardından 3 gün sonra da transfer .
Zaten ben tutmadığı için bu kadar öfkeli değilim bunu doktora da söyledim .yüzde yüz gebelik garantisi Yok biliyorum bunu zaten dedim.ama insan herşeyin gerektiği gibi şekilde yapıldığını bilirse sonuç olumsuz olduğunda da kısmet değilmiş veya vakti henüz gelmemiş diyerek durumu daha kolay kabullenir.

Canım hoşgeldin, çok geçmiş olsun şifalar dilerim öncelikle..aspirin bana da yazılmıştı ama gastritim olduğu için kullanamayacagimi söyledim ve kullanmadim, antibiyotik de keza ayni şekilde..böyle 16. haftayi devirdim. 12.haftada olduğuna göre 11.hafta 2li tarama testini yaptırdığını düşünüyorum. herhangi bir risk oranı çıktı mi? çıktıysa amniyosentez önerisi yaptı mi dr? geçen cuma 4lü tarama için tahlil verdim, bu cuma yine risk çıkacak biliyorum, ama çok ciddi bir bulgu olmadan amniyosentez yaptırmayacağımi da biliyorum.. bu arada bebeğimin kız olacağını öğrendim. darısı sana olsun canım, güzel haberlerin olsun..Mehmet Bey ve ekibine de ayrıca teşekkür ederim ki, ilk denemede bu şansı yakalayabildim. umarım tüm gönülden dileyenler tez zamanda olumlu sonuç alırlar..

Bana transferden önce rahim tam da bebeği tutacak durumda çok iyi dedi ve bunu da ultrasonda bakarken görüyor zaten .. Rahim kalınlığına başka Nasıl bakılıyor ki?

Yumurta toplamadan önce son yada sondan bir önceki kontrolde ultrasonda ekranı bana çevirip çok güzel demişti rahim

Transfer günü mü bakıldı size ? Taze embriyo transferi miydi ?
Benim de her seferinde endometruim kalınlığına bakıldı. Hoca da söylerdi ilk önce yumurtaları sağ da şu kadar şu mm solda şu kadar şu mm. Endometrium da şu diye hatta daha sonra hocanın söylediklerini not alan arkadaşlardan not tutulan kağıtları takip kağıtlarını istedim başka bir işim için. Hepsini tek tek not almışlar yumurtalar nerde kaç mm Endometruim kaç mm Az önce o kağıda bakıp gördüm.
Evet belki beklenilen ilgi , açıklama yok. Evet eksiklikler var fakat burasının kötüsünün iyisi olduğunu biliyorum.

Aynen banada o şekilde bakıldı transfer öncesinde de hoca ekranı.bana çevirdi bak burda üç çizgi var görüyor Musun dedi işte bu Rahminin çok iyi durumda olduğunu gösteriyor embriyoları tutacak durumda dedi

Siz çok şanslıymışsınız ne diyebilirim ki.,,istediklerine istedikleri gibi davranıyorlar demek ki .nerdeeeee mümkün mü bana ekranı çevirecek de gösterecek de bir de konuşup yorumlayacak.Allah a havale ediyorum ben kaybedeceğimi kaybettim zaten .şu hayatta kimin ne olacağı ne duruma düşeceği hiç belli olmaz .Onlardan büyük Allah var

Sem06 canm benim tarama testim carsamba gunu yapilacak.ins bi sorun cikmaz.seninkindedr ins cikmaz hersey iyi olur.amniyosentez ne oluyor?

Sem06:Brde cinsiyeti daha erken soyleyen doktor olmuyormu? CANM bak benim ablaminda ikili taramasi skntili cikmis hata tahlilleri ankaraya gondermisler baya uzulmusler ama smdi maşallah cocugu ilkokula gidiyor.doktor demiski burub kemigi olusmus korkma bseyi yok demis vede gercektende ole oldu cocuk maşallah saglikli.30 lu yasi geçenlerde olabiluyormss bubtestte skntim

Sem06:Brde cinsiyeti daha erken soyleyen doktor olmuyormu? CANM bak benim ablaminda ikili taramasi skntili cikmis hata tahlilleri ankaraya gondermisler baya uzulmusler ama smdi maşallah cocugu ilkokula gidiyor.doktor demiski burub kemigi olusmus korkma bseyi yok demis vede gercektende ole oldu cocuk maşallah saglikli.30 lu yasi geçenlerde olabiluyormss bubtestte skntim

Hayırlısıyla inşallah güzel sonuca varırsınız. Ben işte biraz fazla duygusalım ve çok takıyorum kafaya.

Canım, amniyosentez 16.hafta ile 20.hafta arası anne karnına iğne batırılıp bebeğin kesesinden sıvı alınmasıyla, bebeğin down sendromlu olup olmayacağının belirlenmesi işlemi..düşük veya enfeksiyon riski olan bir işlem..bebeğimin ense kalınlığı normal ve burun kemiği de var yani onlarda bir sorun yok. moda olmuş durumda sanki bu işlem, herkese öneriyor doktorlar neredeyse..ama riski var mı var..onu göze alamam şu an, gerek görmüyorum. cinsiyeti erken söyleyen doktorlar var ama 16.hafta olmadan yanılma payı yuksek olabiliyor. ben erkek bekliyorken, kız olacağını öğrendim..sağlıklı olsun öncelikle, kız erkek çok da önemli değil..

Can'ım kanaman ne durumda benimde başta parça geldi sonra iğne yaptılar geçti gibi oldu şuan kırmızı kan geliyor sana Nasıl bir tedavi uygulandı gazide ve sonrasında

Hadi hayirlisi olsun cnm. Benim tüp lerde hidrosalpenks olduğu için alırdım yani normal yollarla malesef.Eşime sıkıntı yok çok şükür hatta keşke olsaydı sorunu bilirdi çözümünü uygulardık dedi.omepa nin bize faydası olduğunu söyledi ahmet hoca ignelerde çok güzel cevap vermiş bugün kontrolum vardı çok iyi durumları dedi perşembe tekrar kontrolüm var valla bişe demesini beklemeden pata pat herseyi soruyorum rahim kalınlığınida soracam artık vakti geldi. Artı çok yumurta olusturmayi hedefliyor sanırım transfer edip kalanları dondurarak tutunamama sepeplerinin üzerine gidecek heralde.iki ay önce tüm kan tahlilleri verdik gazide sonuçları biz alıp sizi arayacaz dediler malesef.telefon açtım bilgilendirdim not alıyorum arayacaz malesef kontrole gittim bilgi verdim not aldı istetecez dediler malesef.bugün tekrar hatirlattim birazini cikarttilar açıklama yapmadi genetik sonuclarinida sizin almanız gerekiyor dediler ahmet hocam isteyecekti bir sorun deyince ben alırım demiş perşembeye kaldı buna rağmen çok iyi doktor detaylı bireye inemiyorlar lakin islerini ve ne yapılması gerektiğini çok iyi biliyorlar sağlıcakla..

cnm bana hemen düşük önleyici iğne vurdular sonra gaziye gttik. orda serum taktılar hep kontrol altındaydım kan ve idrar tahlili verdim kaç defa. günde keç kez geldiler kanaman bttmi göster ne şeklde dye. benm tedavim bu şeklde oldu. şükür şuan kanama vs yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…