Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

Peki siz ilk muayneye gittiğinizde kaçıncı gündü. Hcg değerleriniz nasıldı? Hcg değeriyle mi alakalı acaba merak ettim?
Ben 9.gün baktım betahcg 86 idi, usgye 13.gün felandı sanırım 15.günü bekleyemedim :) karından baktı, zaten beta hcg 3000 li değerlerin üzerine çıkınca vajinale gerek kalmıyor, 15 . Gün çağırmalarının nedeni de bu beta hcg artışı olsun diye

İlk muayeneye gittiğimde karından baktı. Daha sonra kanamam oldu benim o yüzden hem karından hem vajinal baktı. Yani illa vajinal bakılacak diye bir durum yok. Kaldı ki vajinal ultrasonun bir zararı da yok. Olsa idi zaten bakmazlardı. Bunu düşünerek kendinizi strese sokmayın. Mucizenizi göreceksiniz buna odaklanın.

Anladım teşekkür ederim. İnsan merak ediyor işte ne olacak nasıl olacak diye ve ben burdan bir arkadaşa sormuştum vajinal dedi yoksa henüz ben ilk muaynemi olmadım inşallah önümüzdeki cuma gideceğim mucizemi görmeye.

Size katılıyorum. Forumlarda okudum herkes memnun dedim ve erken menopozum gittim Mehmet Erdem'e. Kâğıtlarımı gösterdim bir ikisine yüzeysel baktı gerisine bakmadı. Bundan önce birkaç dr. A gittim ve genetik testte pıhtılaşma çıktı bide Mehmet beye sordum yarım ağızla mm yani bu herkeste var çokta önemli değil dedi. Muayene etti yumurtalarim varmi nasıl durum dedim yumurtalarin var ama uyuyor lar dedi 2 hafta sonra tekrar gittim kendi çağırdı gene baktı yumurta durumuna 1 tane var ama dipte köşede ufacık dedi. Sonra smear ne oldu dedim 2 hafta önce almisti. Dediki daha cikmamamistir kontrol bile etmedi. Bi dahaki geldiğinde bakariz dedi. Net cvp yok başından Savar gibi. Nasıl muayene etti ne oldu anlamadım. Daha ilk tel. Gorusmemizde ben doğal bile deneyemedim suan bile çocuk yapamam sürem var dememe rağmen degerlerimi bile görmeden fsh 100 iken gel 1 yumurta oluşturalım diye tutturdu. Yazarken bile canım sıkıldı karışık yazmış olabilirim. Ne diyeyim Allaha havale ediyorum.

Merhaba arkadaslar ahmet bey ile tedaviye basladik bizde tutunama ma sorunu var 2 ay omepa q10 kullandirdi hucreleri harekete geciriyormus adetin ikinci günü de gönal f ve merional 150 ile başlattı sorunumuzu dile getirince ne gerekiyorsa yapacagim dedi maddi manevi yiprandik deneyerek cozume takatimiz kalmadi ne gerekiyorsa simdi yapsin istiyoruz sorun veya teşhis adına ne yapabilir benzer sorun yaşayan varmı tecrübe ve dusuncelerinizi alabilirmiyim

Bunun vebalini hiç mi düşünmezler. O tedavinin ve sonucunun bize maddi ve manevi ne yapacağını hiç mi düşünmezler. Bu hayatta herşey başarılı olmak mı? İnsaniyeti bi kenara atmışlar diye düşünüyorum. Benim eşimin değerleri de çok kötüydü dedik ki vitamin falan bi öneriniz var mı. Yok dedi geçti. Yani zaten muayenede 10 kere dışarı çıktı geldi işim var falan diyip durdu. Yazık değil mi bize. O kadar para veriyoruz. O kadar yıpranıyoruz tamam tutmazsa yine tutmayabiliyor o dr ile birebir ilgili değil. Ama bu kadar da olmamalı. Ve hani derler ya kadının düşmanı yine kadın diye benim asıl üzüldüğüm burada bi arkadaş derdini yazmış. Demişler ki gidin başka topik bulun burda olumsuz konuşmayın diye. Be arkadaş iki ay önce sen de bizim gibi çaresiz değil miydin? Ne çabuk unuttun. Ne çabuk hamile haberi duyup da iç geçirdiğin dua ettiğin günleri unuttun? Yazık bize hepimize. İyi sonuç alanların kötü alanlara destek olması gerekmez mi? Neyse Allah hamilelerin evlatlarını da bağışlasın ama anlayışsızlara biraz anlayış nasip etsin. İnşallah bizlere de dayanma gücü ve tez vakitte olumlu sonuçlar nasip etsin.

İpini koparan buraya gelmiş bakıyorumda. Biz de siizn yaşadıklarınızın aynısını yaşadık, ama hamile kalan hiç kimseye beddua etmedik. Yazık sizlere, Ben hamile kaldığım günden beri kanama yaşıyorum, zannediyor musunuz hamile arkadaşlar çok rahat. Hamile bile olunsa dert bitmiyor bunu anlayın artık!!!
Olumsuz sonuç aldığımız zaman biz hiç bir zaman ne doktora, ne hemşireye ya da burda ki her hangi bir üyeye kötü bir şey yazmadık.Edebiyle konuştuk, yazdık.
2 günlük üyeler buraya çıkıpta ahkam kesmesinler. Ya huzur versinler, ya da gitsinler..
Bundan sonra da bu tür konuşmalara cevap vermicem. Çok zor şartlar da ilk defa hamile kaldım, çok zor şartlarda da devam ettirmeye çalışıyorum. Sadece içimde kalmasın diye yazdım bu yorumları..
Yine tekrarlıyorum, sevgi herşeyi aşar, biraz kendinizi ve insanları sevin, daha mutlu olursunuz, sevgiyle kalın

Lütfen hanımlar hepiniz hassas bir dönemden geçiyorsunuz, birbirinizi kırmayın rica ediyorum.

ilk gittiğim de bende aynı seyleri hissetmiştim bu nasıl yer deyip çıkmıştım hatta,başka bi merkeze gitmiştim.sonra bir arkadaşımızın ilk deneme de tutunca ve hakların da çok güzel şeyler duyunca gitmeye karar verdim.ve Allah nasip ederse yarın transfer günüm inşallah..

Hakaretlerinize karşılık vermeyeceğim mesajımı bir kere daha okursanız size bir laf etmediğimin ne kadar düzeyli yaşadıklarımızı anlatmaya çalıştığımın farkına varırsınız. Allah evladınızı size bağışlasın bi insana beddua etmek hem de aynı sıkıntıları yaşadığım bir insana beddua etmek yapacağım son şeydir belki. Ama yazık ki o ağzınızdan çıkan laflara. Ne ipini koparanım ne de 2 günlük üyeyim. Herkesin ettiği laf kendi kalitesini belirler. Allah yardımcınız olsun.

Haddini bil ipini koparan sensin .burası tüp bebek topiği.kendin git hamile topiğine.sen belki de orada çalışan sekreterlerden birisin

Boşver arkadaşım Kaale alma.ben merkeze gidip herşeyi çayır çatır söylemişim buradaki 3-5 üyenin kaprisini EGO'sunu mu dikkate alacağım .söz konusu olan şey insan sağlığıdır ve hata payı yoktur AÇIK VE NET. Burada buzdolabı almaktan bahsedilmiyor o kadar!!!

Merhaba benim de tutunamama sorunum oldu. Sizin gibi bana da q10 2 ay kullanmamı iletti daha yeni başladım. Hatta bugün 2.kez kullandım o kadar yeni yani. Bizim ayrıca eşime ayrıntılı spermiogram tahlili verildi. Ona baktik ve değerler maalesef düşük özellikle sperm bas morfolojisi. Bununla ilgili eşime de q10 ve impryl denilen bir besin takviyesi verdi. Değerlerimize bakınca dogal yolla da şansınız var dedi aslında ama ilk tup bebek denemem tutmayınca biraz umudum kırıldı açıkçası. Kısaca bizim durumumuz bu sekilde. 2 ay kadar beklemedeyiz.

Arkadaşlar lütfen birbirimize kırıcı davranmayalım herkes hassas bir dönemden geçiyor. Daha fazla anlayış ve empati ❤

Bak ne kadar hassasız herkes birbirini yanlış anlıyor. O kadar hormonu yedik, burda da birbirimizi yiyoruz. Kaçınılmaz son:)
Benim hatam olduysa senden özür dilerim arkadaşım.Allah yardımcın olsun

Sem06 mrb ve diğer arkadşlarda merhaba. uzun süredir yoktum. benmde kanamam oldu hemde çok geldi ..Ahmet beyin hastasıyım. oda yurtdışındaydı şansıma, ona durumu ilettiler ben gelene kadar Gazi hastanesine yatırın çıkarmasınlar demiş. gttim ordada gayet güzel igilendier. 1 ay heyet raporu aldım. şükür şimdi iyiyim. korkulacak bişey yok.herkez yorumlar yazıyor ama bakın arkadşlar memnun kalanda oolur kalmayanda. ama burası beddua platformu değil. ha birde hmile kalıncada iş bitmiyor . gördünüz yaızmın başında yazdım.. herkzde bir risk oluyor. Allah olmayanlarada nasip etsin herkeze. ama ben memnun kaldım vede ilk tedavimdi. iyikide gitmişim Ahmet beye. ha brde böle saatlerce orturup bilgi vermiyolar ama benm için yaptığı iiş önemli. Bana göre olması gereken herseyi yaptı sağolsun adam. yarın nasipse 12. haftam doluyor. şuana kadarda hep kpntrolume ona gttm anlaşmmaızda vardı zaten tedavi sürecinin herkeznde öyledir. İnş hepinizin olur, bzmde bu süreç sıkntısız geçer inşşşş

P
peki size şu kadarını sormak isterim ; transfer günü rahim kalınlığınız kaçtı mesela ? Rahim kalınlığınıza bakıldı mı transferden önce? Bana hiç bakılmadı mesela .negatif sonuçtan sonra sorduğumda hem bilgi verilmedi hem de öyle bir kontrole gerek olmadığı söylendi .bu çok mantıksız

Merhaba hoş geldin öncelikle, senin de kanaman olmuş, nasıldı acaba tarif eder misin?Nasıl ne zaman geçti,
Benim de oluyor ara ara, sulandırılmış kan gibi silince geliyor sadece. Kasıklarıma ağrı giriyor.Sonra lekelenme başlıyor.
Ahmet hoca baktı endişe etme bebekle alakalı değil dedi.Aspirini bıraktım ama hala tedirginim. Aspirini bıraktıktan sonra haftada 1-2 güne düştü kanama.

tekrar merhaba. benm rahiim kalınlığım ahep bakıldı neden çnkü bir kisitm vardı Ahmet bey bu kist negel olucak olursa alırım dedi vede engel oldu trasnfermdne önce kist ameliyatım oldu benim. kalınlık nekadr vs bilmiyorum. okadarını sormadım. herseyi onlara bıraktım. kanama konusunadagelince nezamna çocuk aspirini alsam başıma kanama olayı geldi o günde damla halinde geldi Ahmet beye sordum bıraktım valla dedim oda tamam ozamna içme dedi..kanamam accayipdi avuç içi kadar kütle geldi 2 tane...oanda dünya başıma yıklıdı aha herşey bitti şuanda dedim...çokk zor. oyüzden o aspirini sor devam ettm gene damla kanamam gelmşt, onuda görünce bıraktım aspirini..

Yani aspirini ne zamandan beri kullanmıyorsun. Bir de hastane yattın mı hiç, Ahmet hoca kanamanın yerini buldu mu?
Ben bugün iptal vaziyetteyim kasıklarım ağrıyor, halsizim.Arada lekelenme oluyor.
N e zaman geçecek anlamadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…