Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

MERHABA ARKADAŞLAR,
BENDE ARANIZA YENİ KATILDIM . BENDE 2 YILDIR UĞRAŞIYORUM ÇOCUK SAHİBİ OLMAK İÇİN . BİR AŞILAMA BİR TÜP BEBEK BAŞARISIZ.YAŞIM 30 .DOKTOR VE HASATANEDE HEP SIKINTI YAŞADIM BİR TÜRLÜ KAFAMIZA GÖRE BİR YER BULAMADIK.
İNTERNETTEN EN İYİ DİYE NOVAARTI BULDUK ONDA BİLE DAHA İLK GÖRÜŞMEDE HOŞ OLMAYAN ŞEYLER YAŞADIM.
ÖNCELİKLE BİLİRSİNİZ BÖYLE YERLERDE ÇOK BEKLİYORSUNUZ ARTIK ALIŞTIK ONA AMA İLK GÖRÜŞMEDE MUAYENE ÜCRETİ ALMIYORSUNUZ DİYEDE BU KADAR OLMAZ BENCE.BİR SAATTEN FAZLA BEKLEDİK GÖRÜŞME İÇİN SONRA DOKTORUN ODASINA GEÇTİK ORDADA BEKLEDİK VE MEHMET HOCAYI BEKLERKEN İLKNUR DOKTOR GELDİ ÇOK OKALA VE SURATSIZ BİR TAVIRLA BİLGLERİNİZİ BEN ALACAĞIM DEDİ.SORUALI SORDU SONUÇLARIMIZA BAKTI.O KADAR TERSTİKİ SANKİ BİZİ DÖVECEK YANİ O ŞEKİLDE BİR TAVIR ABARTMIYORUM. BİZ DETAYLI GEN TAHLİLLERİ VERMİŞTİK ONALAR BAKTI VE BUNLARI NEDEN YAPTIRDINIZ ÇOK GEREKSİZ OLMUŞ DEDİ. BİZ EŞİMLE BİRBİRİMİZE BAKAKALDIK. SONRADA MEHMET HOCA GELDİ ODA İNCELEDİ. MUYENE ETTİ. MEHMET HOCA O GÜN TEKTİ.AHMET HOCA YURT DIŞINDAYMIŞ.ÇOK YOĞUNLARDI.
ANLAYABİLİYORUM TEK OLABLİR YOĞUNDA OLABİLİR AMA İNSANLAR ORAYA BİR UMUTLA GİDİYOR VE KİMSENİN O UMUTLARI YIKMAYA HAKKI YOK. SANKİ BİR AN ÖNCE İŞLERİ BİTSEİNDE GİTSEİNLER GİBİ BİR TAVIR BİR ACELECİLİK VARDI.
BENCE OKADADAR PARA VERİPTE BÖYLE BİR TAVIRLA KARŞILAŞACAKSAM HİÇ GEREK YOK.MEMNUN LAN ELBETTE VARDIR.BEN BU KONULARDA HEP TALİHSİZLİKLER YAŞADIM VE BUNUDA BURADA PAYLAŞMAK İSTEDİM.İŞİNDE ÇOK İYİDİR ONADA LAFIM YOK AMA BEN ORAYA GİTMEK İÇİN 2 HAFTA BEKLEDİM.VE SONUÇ BENCE BİR HİÇ İLK GÖRÜŞMEDE BÖYLE İSE SONUNU DÜŞÜNEMEDİM VE VAZGEÇTİM. HERZAMAN İLK GÖRÜŞ BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR.İSTER İSTEMEZ İNSAN ŞÜPHE EDİYOR. ÇÜNKÜ ÇOK FAZLA KALABALIKTI.İŞ ZATEN İYİCE TİCARETE DÖKÜLMÜŞ BUDA AYRI BİR KONU VE ÇOK ÜZÜCÜ MALESEF

KUSURA BAKMAYIN BİRAZ UZUN OLDU AMA GERÇEKTEN BÖYLE BİR YERE YAKIŞTIRAMADIM BENİM DENEYİMİMDİ.

ARAŞTIRMAYA DEVAM....
HERKESİN ALLA

Sizin sorununuz neydi peki? Doktor ile bu konuda gorusebildiniz mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
2 SENEDİR GEBE KALAMIYORUM GENEL OLARAK BİR SIKINTI YOKTU AMA 1 SENE ÖNCE ÇİKOLATA KİSTİ AMELİYATI OLDUM . İSTEYEREK DEĞİL AMA.KİST PATLADI ÇÜNKÜ. TÜPLERİMDEDE GENİŞLEME OLDUĞUNU ÖĞRENDİM YENİ. NORMAL YOLLA GEBE ŞANSIM DÜŞÜK ŞU ANDA SÖYLENEN BU
AMA MEHMET HOCA MUAYENDE BİRDE POLİP OLDUĞUNU SÖYLEDİ. RAHİMDE.BU YÜZDEN ÖNCE POLİP ALINACAKMIŞ.SONRADA TÜP BEBEK AŞAMASINA GEÇİLECEKMİŞ. ADETİN 2. 3. GELİN DEDİ.POLİPİ ALALIM DEDİ. SONRADA TÜP BEBEK İÇİN BAŞLARIZ DEDİ.

Sizin sorununuz neydi peki? Doktor ile bu konuda gorusebildiniz mi?
2 SENEDİR GEBE KALAMIYORUM GENEL OLARAK BİR SIKINTI YOKTU AMA 1 SENE ÖNCE ÇİKOLATA KİSTİ AMELİYATI OLDUM . İSTEYEREK DEĞİL AMA.KİST PATLADI ÇÜNKÜ. TÜPLERİMDEDE GENİŞLEME OLDUĞUNU ÖĞRENDİM YENİ. NORMAL YOLLA GEBE ŞANSIM DÜŞÜK ŞU ANDA SÖYLENEN BU
AMA MEHMET HOCA MUAYENDE BİRDE POLİP OLDUĞUNU SÖYLEDİ. RAHİMDE.BU YÜZDEN ÖNCE POLİP ALINACAKMIŞ.SONRADA TÜP BEBEK AŞAMASINA GEÇİLECEKMİŞ. ADETİN 2. 3. GELİN DEDİ.POLİPİ ALALIM DEDİ. SONRADA TÜP BEBEK İÇİN BAŞLARIZ DEDİ.

Mehmet hocanın degerlendirmesi de mi bu yönde peki? Yani normal yolla olmayacağı yönünde mi? İnşallah sorun çıkmadan polipiniz alınır ve tedavinize başlarsınız.

Mehmet hocanın degerlendirmesi de mi bu yönde peki? Yani normal yolla olmayacağı yönünde mi? İnşallah sorun çıkmadan polipiniz alınır ve tedavinize başlarsınız.
olmaz diye birşey yok dedi ama ihtimal düşük evet.polipte engelmiş çünkü gebe kalmaya.inşallah çok teşekkür ederim.

Aynen katılıyorum. İş yoğunluğundan böyle davranıyorlarsa eğer adam gibi daha az sayıda hastaya randevu versinler. Bilenler bilir mesela Ankara'da erkek infertilitesinde çok ünlü bir ürolog vardır KAAN AYDOS hocam. Bugün arasanız en erken kasım ayı sonuna ancak randevu alırsınız .çünkü gittiğiniz zaman adam herşeyi 1 saat açıklıyor anlatıyor size .
Ama yok dertleri sadece para olmuş bunların rezillik resmen habire hasta al sonra da devlet hastanesinden beter davran . İstediğine iyi davran falan saçma sapan YÖK öyle dünya

Son düzenleyen: Moderatör:

Yoğunluğa ve ilknur hanımın tavrına bakmayın bence.. şansınızı deneyin novaartta

Aynen katılıyorum. İş yoğunluğundan böyle davranıyorlarsa eğer adam gibi daha az sayıda hastaya randevu versinler. Bilenler bilir mesela Ankara'da erkek infertilitesinde çok ünlü bir ürolog vardır KAAN AYDOS hocam. Bugün arasanız en erken kasım ayı sonuna ancak randevu alırsınız .çünkü gittiğiniz zaman adam herşeyi 1 saat açıklıyor anlatıyor size .
Ama yok dertleri sadece para olmuş bunların rezillik resmen habire hasta al sonra da devlet hastanesinden beter davran . İstediğine iyi davran falan saçma sapan YÖK öyle dünya
Biz de erkek infertilitesinde bir hoca arıyorduk. Kaan Aydos hocanın adını ben de duydum. Siz hic gittiniz mi? Önerir misiniz?

bzde kaan aydosu duyduk hatta randevu aldık ama taa kaç ay sonrasına .. sbra vazgeçtk gtmeye iyikide novaarta gitmişiz orayı beklememişiz.. ayrıca kaan beyin sekreteride maşallh doktordan da doktor insanı azarlıyor resmen bi soru sordum randevuda ay siz bilirisnz isterseniz vazgeçin gelmeyin d,yor rezillk resmen...

Biz de erkek infertilitesinde bir hoca arıyorduk. Kaan Aydos hocanın adını ben de duydum. Siz hic gittiniz mi? Önerir misiniz?
Mesela eşinizin sperm sayısı düşüktür , tüp bebek merkezine gidersiniz çaresiz . Derler ki hmmmmm acilllllll tüp bebek .eee sonuç fiyasko. Kaan hoca ise sperm sayınız çok düşük olsa bile doğal yoldan olabileceğini , sayının değil spermin sağlıklı olup olmamasının önemli olduğunu söyler.ama tüpçüler buna inanmaz.sperm DNA hasarını falan sallamazlar hiçççç. Ve sonuç Kaan hocanın dediği gibi olur çoğu zaman .adsmın ısrarla bekleyin tüp bebek yapmayın dediği hastaları doğal yoldan hamile kalır .darısı başıma inşalllaaaaaaaaaHhhhhhh

Eşinizin nasıl bir tanısı vardı peki? Kaan bey nasıl bir tedavi önerdi?
Eşimin sperm sayısı düşük. Varikosel ameliyatı olmuştu 3 yıl önce.ama pek fayda etmedi. Sperm DNA hasar testi istedi Kaan hoca .%15 in altında olmasını istiyor .%18 çıktı bizde. Haasarımız çok yüksek olmadığı için sanırım antioksidan tedavi uygular.mail attık Cevabı bekliyoruz.zaten hocaya sadece 1 kez gidiliyor .sonra mail üzerinden yönlendiriyor

bzde kaan aydosu duyduk hatta randevu aldık ama taa kaç ay sonrasına .. sbra vazgeçtk gtmeye iyikide novaarta gitmişiz orayı beklememişiz.. ayrıca kaan beyin sekreteride maşallh doktordan da doktor insanı azarlıyor resmen bi soru sordum randevuda ay siz bilirisnz isterseniz vazgeçin gelmeyin d,yor rezillk resmen...
Bakın gördünüz mü telefondaki bir kötü muameleyi bile unutmamışsınız .demek ki insan böyle oluyor .bizdd Nova denen yerde onun 10000 misli berbat muamele gördük üstüne negatifi yedik oturduk .
Zaten hijyen bile sıfır rezalet resmen
Umarım hastalık kapmsmışımdır orada

bzde kaan aydosu duyduk hatta randevu aldık ama taa kaç ay sonrasına .. sbra vazgeçtk gtmeye iyikide novaarta gitmişiz orayı beklememişiz.. ayrıca kaan beyin sekreteride maşallh doktordan da doktor insanı azarlıyor resmen bi soru sordum randevuda ay siz bilirisnz isterseniz vazgeçin gelmeyin d,yor rezillk
Eşimin sperm sayısı düşük. Varikosel ameliyatı olmuştu 3 yıl önce.ama pek fayda etmedi. Sperm DNA hasar testi istedi Kaan hoca .%15 in altında olmasını istiyor .%18 çıktı bizde. Haasarımız çok yüksek olmadığı için sanırım antioksidan tedavi uygular.mail attık Cevabı bekliyoruz.zaten hocaya sadece 1 kez gidiliyor .sonra mail üzerinden yönlendiriyor
Sperm DNA hasarı için hangi testi istedi hoca sizden? Açıkçası ben de gitmek istiyorum ama zaten Ahmet hoca impryl ve q10 verdi esimin degerleri için. Bu ilaçlardan sonra baktık eğer duzelme olmazsa değerlerde o zaman kesin Kaan hocaya gitmeyi istiyorum.

Sperm DNA hasarı için hangi testi istedi hoca sizden? Açıkçası ben de gitmek istiyorum ama zaten Ahmet hoca impryl ve q10 verdi esimin degerleri için. Bu ilaçlardan sonra baktık eğer duzelme olmazsa değerlerde o zaman kesin Kaan hocaya gitmeyi istiyorum.
Canım eğer dondurulmuşun yoksa bence sperm DNA hasar testi yaptırmadan şakın başlama tedaviye .sana yazık paranıza yazık. Kaan hoca sperm DNA panel testi istiyor . Ankara'da iseniz gen art ın laboratuvarı var mikrogen orada yapılıyor bu test, sonucu 25 günde falan çıkıyor . Eğer hasarınız %30 un üzerindeyse q10 fayda sağlamaz.zaten 2-3 ay sürüyor tedavisi. Hasar durumuna göre klomen hap veya iğne tedavisi uyguluyor . Tüp yaptıracaksan da bundan sonra yaptır bence .çünkü hasar varsa tüp bebek tutsa bile gebelik ilerlemiyor düşük oluyor

impryl adlı antioksidan ilacı Kaan hoca hasarı tedavi ettikten sonra birdaha oluşmaması için veriyor

X