Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

Tutunamama sorunu bizde de var biz tup bebek denememizi rahim genişletme operasyonunda sonra olduk ama nafile rahim tüm canlılığı ile embriyo yu yine kabul etmedi. Rahime çizigi embriyo yu transfer edeceği yeremi atiyor acaba.ayrıca bu konuda bir bilimsel veri veya araştırma yok diye duydum varsa istatislik nedir bilen varmı? ??

Mutlaka bir veri vardır ki bu işlem yapılıyor. bu işlem dışında uygulanan embriyo yapıştırma, genetik tani, yapay rahim oluşturma, yuvalama gibi şansı arttıran diğer işlemler de var. dediğim gibi benim böyle bir durumum olmadı ama arkadaşım bizzat defalarca yasadigi için belirtmek istedim..

Mrb herkese, salı günü Mehmet hoca kontrol etti, bebek 5 haftalık dedi.Neye göre belirleniyor bu süre?
Bir de kalp atışlarını ne zaman duyabilirim?Çok heyecanlıyım..

Embriyonun döllenme zamanina göre belirleniyor sanirim.haftaya duyarsınız inşallah darısı bizlere..

Bu diğer işlemler bireysel tanıylami uygulaniyor yoksa deneme yanılmami öf kafam allak bullak hocaları ma güveniyorum Allah ım yardım et...

Mrb herkese, salı günü Mehmet hoca kontrol etti, bebek 5 haftalık dedi.Neye göre belirleniyor bu süre?
Bir de kalp atışlarını ne zaman duyabilirim?Çok heyecanlıyım..
Tüp bebek transfer gününüzü baz alacaksınız. örneğin benim 5.gün transferiydi, öncesinden 2 hafta ekleyerek hesaplamıştım. bir de, son adet tarihinden bir gün sonraki günden itibaren sayarak bulabiliyorsunuz. Mehmet Bey, benim gebelik tarihimi yumurta toplama günümden itibaren hesaplamıştı. hangisi olursa olsun, + - 1 gün oynuyor en fazla..
Bebeğinizin kalp atışını ise 6. haftadan itibaren dinletiyorlar.

T

Tesekkür ederim, bebeğinin cinsiyeti belli oldu mu

Aklınız varsa asla ama asla bu kliniğe gitmeyin .en kötü yer bile buradan iyidir .ben klinikle ve doktorlarla ilgili yasal süreç başlatacağım bu hafta

Çünkü burada doktor seçme şansınız YÖK
Siz profların ismine aldanıp gidersiniz ama tedavinin ortasında size hiçbir bilgi verilmeden en önemli işlemleriniz yumurta toplama,transfer oradaki operatör bayan doktora yaptırılır.böylece doktora güven duygusunu hiç yaşamadan acabalarla dolu bir tedavi süreci geçirip negatifi alırsınız .düşünün ki ben tedavi devam ederken başka bir doktora gittim kafama takılan şeyleri sormak için.sonuç pozitif oolsaydı da fikrim asla değişmezdi .

Tüm süreci hangi hoca ile basladiysaniz o takip etmiyormu yoksa?
Hayır sadece göz boyama tedavi ortasında size haber bile verilmeden doktor değişiyor .değişince diğer Prof baksa yine sorun değil.ha şu var temmuz ayında tatil mi yapacaksın kardeşim git yap tatilini fakat o Zaman ben ilk randevuyu alırken Mehmet beyden randevu istediğimde temmuz ayında burada değil denecek . Bu işin etiği Budur.en basit diş kliniğinde bile aradığımda doktorun yoksa hangi tarihte dönecekse o tarihe randevu veriliyor

Buraya yazıyorum ve heryere de yazacağım ki başkalarının canı yanmasın .PARA BİR ŞEKİLDE YERİNE KOYULUR AMA İNSANLARIN UMUTLARINI ÇALMASINLAR.işte bunun telafisi yok

Peki hamilelik süresince doğum sırasında ,sonrasında falan Mehmet Hoca'nın ilgisi nasıl? Her zamanki gibi mi?
Canım mehmet hocadan ben cok memnun kaldım.. hep ilgiliydi.. sende farketmissindir cok konuşan biri degil..sormazsan açıklama çok yapmıyor ama isini güzel yapıyor..olması gerekeni yapıyor..benim bebegimde bi sıkıntı vardi cok erkenden o sıkıntıyı gördü gaziye yönlendirdi orda da benimle cok güzel ilgilendi.sira falan bekletmedi.. amniyosentez olmam gerekiyordu hoca kendisi yaptı hiç ağrı sızı hissetmedim bile... birkaç kez rahatsızlandım gazi acile gittim..hocanın hastası olduğum icin asistanları falan çok güzel ilgilendi.. bi süre rapor verdi bana işe gitmedim.. bebegimdeki sıkıntıyı kabullenmem biraz zaman aldı psikolojik olarak kötü günler geçirdim.. raporlu olmam iyi gelmişti.
Doğumumu da sezeryan istedim hoca ameliyathanede elimi bırakmadı,ameliyat öncesi ve sonrası hep ilgilendi.. genel olarak hoca işini iyi biliyor,yılların deneyimi var tabiki..ona gözün kapalı güvenebilirsin bence..
Gebelikteki takiplerim boyunca beni geren sadece bir sorun oldu oda muayanhanenin kalabalık olması.. hiçbir zaman randevu saatimizde ıçeri giremedik:)) bazen 1saat bekledigimiz oluyordu.. hoca yoğun biri olduğu için bazen.acil ameliyatı bazen novaarttaki işinden dolayı,bazende sıkıntısı olan ramdevusuz hastaların araya girmesinden dolayı bekledik kuzu kuzuu

Ben cok memnun kaldım bidaha anne olmaya karar verdiğimde yine aynı yerden devam edeceğim
Kötü ve stresli gebelik geciren biri olarak doğumdan sonra şunu anladım hamilelik gerçekten çok güzel bir duyguymuş. Kıymetini bilememisim.. bi kadının başına gelecek en güzel şeylerden biri.. keyfini çıkartın..cok hızlı gelip geçiyor:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…