Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

sem06 kusura bakmayın sürekli soru soruyorum ama.transferden sonra PREDNOL kullandınız mı acaba ?
Rica ederim, kullandım, embriyo rahimde tutunsun, yabancı cisim olarak algılamasın diye bağışıklık sistemini baskılayan bir ilaç..hamilelikten çok kısa bir süre sonra dr bıraktırıyor.

Rica ederim, kullandım, embriyo rahimde tutunsun, yabancı cisim olarak algılamasın diye bağışıklık sistemini baskılayan bir ilaç..hamilelikten çok kısa bir süre sonra dr bıraktırıyor.
Benim transferden sonra prednol verilmedi ben şu an içimiyorum sorun olur mu ki !

Transferden sonra yazılı olarak ilaç listesi verilmedi mi size
Verildi ama hemşire üzerini çizili olanları kullanmıcaksınız dedi prednol un üzeri çiziliydi özellikle sordum prednolu içicem mi diye içilmicek dedi şimdi öle deyince bir şüpheye düştüm

Verildi ama hemşire üzerini çizili olanları kullanmıcaksınız dedi prednol un üzeri çiziliydi özellikle sordum prednolu içicem mi diye içilmicek dedi şimdi öle deyince bir şüpheye düştüm
İlginç hakikaten .bana verdikleri listede sadece clexane iğnenin üzeri çiziliydi.neye göre belirleniyor acaba

Clexan iğne bende hiç yoktu mesela..diğerleri vardı. Bir tek aspirini, mide rahatsızlığım olduğu için kullanmayacagimi söyledim, onun yerine bol limon kullandım. Hamilelikte folik asit ve crinone jel bende çok bulantı yaptı, umarım siz yaşamazsınız.

Büyük ıhtımal dış gebelık bende gecırdım malasef
tedavın nasıl oldu dıs gebelık oldugu kesınlestı deger 308 den 263 e dustu persembe bı kan daha verecegım surec nasıl olacak simdi. 2. denemeyi ne zamn yapar deneme oncesı ne testı ıstıyorlar yardımcı olur musun bılıyorsan

Kızlar merhaba,

Ben de ilk tüp bebek denememi novaart Mehmet hoca ile yaptım. 5 adet birinci kalite embriyo oluştu, 2 si transfer edildi. Hocanın söylediğine gore herşey normaldi ancak iki embriyoda hiç tutunmadı bile, yani negative sonuçlandı.

Sonuç sonrası Mehmet hoca yla görüştüğümüzde herşeyin(kromozom testlerine kadar) gayet normal olduğunu tutunmamasının aslında sürpriz olduğunu söyledi ve bir sonraki denemeden önceki ay rahime ufak bir biyopsi yapmayı önerdi. Bu sanırım tutunma şansını artırıyormuş.

Ben bundan 3 yıl once de bir kere kendiliğimden gebe kaldım ama kalp atışı olmadı bebeğimin. Hatta Mehmeh hoca hemen denemeyelim belki kendiliğinden olur dedi.

Sorum şu kızlar, daha once benim durumumda olup da Mehmet Hoca nın biyopsi önerisini deneyen ve olumlu-olumsuz sonuc alan oldu mu ?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Artık umutlarım azalıyor ve ne düşüneceğimi bilmiyorum...

Merhabalar, ben de Mehmet bey ile ilk tüp bebek denemesinde hamile kaldım. 2 tane A kalite embriyodan biri tutundu ki zaten yüzde 70 oranında tek gebelik görülüyor. Biyopsi vb durumlar söz konusu olmadı ama bir arkadaşımın rahmine, embriyo tutunamadigi hatta düşükleri olduğu için çizik atıldığını biliyorum, bahsettiğinizin de böyle bir işlem olduğunu tahmin ediyorum. eşinizde kromozom bozukluğu var mi peki? gerçi, embriyolar transfer edilmeden önce kromozom testi yapılıyor mu herkese bilemiyorum..ama eşinde kromozom bozukluğu olan kadınlarda tutunma olasılığının yada tutunma olsa bile düşük ihtimalinin bulunduğunu biliyorum, zira arkadaşımın da bu şekildeydi..size önerim asla umudunuzu yitirmeyin, zorlu bir süreç bizler için farkındayım, yine de yolunuza kararlılıkla devam edin derim..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…