Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

Ben de Mehmet Bey'in hastasıydım, şimdi Koru'dayım doğum paketi nedeniyle..bebegimin ense kalınlığı normal, burun kemiği görünmesine rağmen, 2li testten sonra bana da cvs veya amniyosentez önerildi ama 4lü tarama sonucu olmadan yaptırmayı düşünmüyorum. bebeğinizde ne tür bir sıkıntı oldu, amniyosentez önerildi bilgi verebilir misiniz?

Benim.bebegimde ortopedik bi sikinti vardı cnm.genetik.bi hastalık.. down sendromlu bebeklerde de bu ortopedik sıkıntı görülebiliyormus oyuzden yaptılar amniyosentez..uclu taramam da problemli gelmişti.. istemeyerek ve korkarak yaptırdım ben amniyosentezi.. bebeğimi aldırmayı hiç düşünmedim fakat sıkıntısı neyse bilmek istedim.. sonuçta amniyosentezim temiz geldi.. bebegimde hocanın dediği gibi ayaklarından ortopedik problemiyle dünyaya geldi. 40gunoldu kucağıma alalı.. dünyalar tatlısı bir bebek:KK66:) 19 gunlukken ameliyat oldu.alciya alındı ayakları.. gelip geçici bir süreç inşallah..
Amniyosentez söyledikleri kadar zor bir işlem değil.. düşük riski 1000de 1. Normalde de düşük riski her gebenin var.. inşallah yaptırmanıza gerek kalmaz.. o kararı verdirmek.zorunda bırakmasın rabbim kimseyi.. islemi yaptırmak değilde 3 4 hafta sonuç beklemek cok yıpratıyor insanı..

Ben Novaart'ın kötü olduğuna asla inanmıyorum. Sormak istediğim her şeyi soruyorum. Profesyonel doktorlar var zaten.1-2 OLUMSUZ AN YAŞADIĞINIZ İÇİN GENELLEME YAPMADAN KONUŞUNUZ LÜTFEN.
Başkalarını da olumsuz etkilemeyin, burda herkes zaten hassas, bir de olumsuz şeyler yazıp kimseyi rahatsız ertmeyinnn.
Beğenmiyorsanız sessizce başka bir merkeze gidersiniz.
Ben de çok olumsuz anlar yaşadım.Yumurta toplanmadan ameliyattan kalktığım çok zaman oldu.Bu arada yumurtalar her zaman Ahmet Hoca ve Mehmet Hoca tarafından yapılıyor.Sen uyurken nasıl gördün acaba.

Allah ol derse olur.Hastane ve doktorlar vesile sadece.Tabikide biz kendimizi iyi ve güvende hissetmek için araştırır sorariz en iyisini arariz.Ama bazen herşey mükemmelken bile olmuyor.İlla herşey de bir suçlu aramayalim umutsuzluğa kapilmayalim bence güzel günler hepimize gelecek inşallah Allah vermeyeceği şeyin hayalini kurdurmaz mis.

Benim.bebegimde ortopedik bi sikinti vardı cnm.genetik.bi hastalık.. down sendromlu bebeklerde de bu ortopedik sıkıntı görülebiliyormus oyuzden yaptılar amniyosentez..uclu taramam da problemli gelmişti.. istemeyerek ve korkarak yaptırdım ben amniyosentezi.. bebeğimi aldırmayı hiç düşünmedim fakat sıkıntısı neyse bilmek istedim.. sonuçta amniyosentezim temiz geldi.. bebegimde hocanın dediği gibi ayaklarından ortopedik problemiyle dünyaya geldi. 40gunoldu kucağıma alalı.. dünyalar tatlısı bir bebek:KK66:) 19 gunlukken ameliyat oldu.alciya alındı ayakları.. gelip geçici bir süreç inşallah..
Amniyosentez söyledikleri kadar zor bir işlem değil.. düşük riski 1000de 1. Normalde de düşük riski her gebenin var.. inşallah yaptırmanıza gerek kalmaz.. o kararı verdirmek.zorunda bırakmasın rabbim kimseyi.. islemi yaptırmak değilde 3 4 hafta sonuç beklemek cok yıpratıyor insanı..
Hayırlısıyla kucağınıza almanıza çok sevindim..bebeğin ortopedik rahatsızlığı olduğunu doktor normal ultrasonla mi yoksa ayrıntılı ultrasonla mi ortaya cikardi, bunu merak ettim? cuma günü muayenem, cinsiyet öğrenme ve 4lü taramam var, umarım ben de güzel haberler alırım. sizi az çok anlayabiliyorum yıpratıcı bir süreç..benim amniyosentez yaptırmam için ciddi bulguların ortaya çıkması gerekli..yoksa önüne gelen herkese amniyosentez öneriliyor, buna karşıyım. sağlıklı bebek kayıpları yani düşükler de 100de 1 de değil, çok daha yüksek emin olun. dilerim herkes sağlıklıca bebeğini kucağına alır.

Ben Novaart'ın kötü olduğuna asla inanmıyorum. Sormak istediğim her şeyi soruyorum. Profesyonel doktorlar var zaten.1-2 OLUMSUZ AN YAŞADIĞINIZ İÇİN GENELLEME YAPMADAN KONUŞUNUZ LÜTFEN.
Başkalarını da olumsuz etkilemeyin, burda herkes zaten hassas, bir de olumsuz şeyler yazıp kimseyi rahatsız ertmeyinnn.
Ben de çok olumsuz anlar yaşadım.Yumurta toplanmadan ameliyattan kalktığım çok zaman oldu.Bu arada yumurtalar her zaman Ahmet Hoca ve Mehmet Hoca tarafından yapılıyor.Sen uyurken nasıl gördün acaba.
Saçmalıyorsunuz.ilknuf hanım kendisi girdi işlemlere.yumurta toplamaya gireceğini de kendisi söyledi bunu bilmemem mümkün deği iyice saçmaladınız

Allah ol derse olur.Hastane ve doktorlar vesile sadece.Tabikide biz kendimizi iyi ve güvende hissetmek için araştırır sorariz en iyisini arariz.Ama bazen herşey mükemmelken bile olmuyor.İlla herşey de bir suçlu aramayalim umutsuzluğa kapilmayalim bence güzel günler hepimize gelecek inşallah Allah vermeyeceği şeyin hayalini kurdurmaz mis.
Tabii ki yüzde yüz olacak diye birşey yoktu .o ayrı .fakat herşeyin tecrübeli bir doktor tarafından yapıldığını bilip tedaviye güvenmek ve tevekkül edip allaha bırakarak sonucu kabullenmek başka , bir de rastgele bir doktor tarafından işlemlerin yapılıp acabalarla negatif alıp durumu kabullenmek başka .ayrıca bu yaşananları açık açık buraya yazan sadece ben olduğum için inandırıcı olmadı fakat aynı şeyleri yaşayıp ayni durumda olup bana özelden mesaj atan üyeler var dünden beri .bıyrun gidin sizi tutan Yok

Hr
Ben de çok olumsuz anlar yaşadım.Yumurta toplanmadan ameliyattan kalktığım çok zaman oldu.Bu arada yumurtalar her zaman Ahmet Hoca ve Mehmet Hoca tarafından yapılıyor.Sen uyurken nasıl gördün acaba.[/QUOTE
Yumurta toplamaya her zaman onlar giriyor öyle mi siz iyice saçmaladınız karşınızda aptal yok

Lafa bak uyurken nasıl görmüşüm hadi çık gel merkeze ispatlayayım iyice saçmaladın lafını bil şu acımla diliyorum ki aynı durumu sen de yaşa inşallah

Ben yeni gittim oraya Ahmet veya Mehmet hocaya gitmek istiyordum.Aradim hocaların olmadığını geleceği tarihleri söyledi.Suan İlknur hocanın oldigu söylendi bende tedaviye başlayıp sonra Mehmet hocaya gecebilirmiyim dedim tabiki dediler.Ama İlknur hocayı görünce fikrim değişti o kadar Güleryüzlu tatlı bir kadın ki direkt pozitif enerji veriyor insana.Hatta bir geldiğimizle ben kafe bölümüne eşim koltuğa oturmuştu kapı tarafı esiyor diye yanımıza geldi kusmusunuz dedi :) o kadar ilgili yani.Ama burda hep doktorlar konuşuluyor asıl iyi olması gereken embriyolog ve biyologlar bu işin mutfağı.Onlarda doktor kadar önemli.

Ve arkadaşlar bu insanlar bilim insanı kolay yetişmiyor gerçekten Ahmet Hoca'dan yurt dışındaydı çoğu seferde eğitim için gidiyor bildiğim kadariyla.Normalde personeli hep söylüyor sürecin nasıl işleyeceğini belki atlamış olabilirler sizi sizin için önemli birşey tabiki ama ekibine güvenmesi emanet etmezdi belkide

Hayırlısıyla kucağınıza almanıza çok sevindim..bebeğin ortopedik rahatsızlığı olduğunu doktor normal ultrasonla mi yoksa ayrıntılı ultrasonla mi ortaya cikardi, bunu merak ettim? cuma günü muayenem, cinsiyet öğrenme ve 4lü taramam var, umarım ben de güzel haberler alırım. sizi az çok anlayabiliyorum yıpratıcı bir süreç..benim amniyosentez yaptırmam için ciddi bulguların ortaya çıkması gerekli..yoksa önüne gelen herkese amniyosentez öneriliyor, buna karşıyım. sağlıklı bebek kayıpları yani düşükler de 100de 1 de değil, çok daha yüksek emin olun. dilerim herkes sağlıklıca bebeğini kucağına alır.
12.haftada cinsiyetini ogrenmeye gittiğimizde gördü hoca.. ayrintilidan çok önce.. sıkıntı olunca ayrıntılı icin gaziye yonlendirdi beni..

12.haftada cinsiyetini ogrenmeye gittiğimizde gördü hoca.. ayrintilidan çok önce.. sıkıntı olunca ayrıntılı icin gaziye yonlendirdi beni..
Çok teşekkür ederim; bebecik sağlıkla, huzurla büyüsün dilerim ki.. :)

Lafa bak uyurken nasıl görmüşüm hadi çık gel merkeze ispatlayayım iyice saçmaladın lafını bil şu acımla diliyorum ki aynı durumu sen de yaşa inşallah
Sen ne kadar terbiyesiz biri çıktın. Sana tavsiyem kimseye beddua etme. Tekrar gelir seni bulur.sevgiyle kal kalbinden ve ruhundan kin ve kötü düşünceleri çıkarırsanız daha mutlu olursunuz.

Slm ben de Ahmet hocanın hastasıydım. Hem tüp bebek sürecinde hem de gebelik takibimde. Benim transfer zamanımda da hocaların ikisi de yurtdışındaydı insan ister istemez acaba mındiyor ama eşim güvdnmeseler o kadar hastayı emanet etmezler demişti. Transferimi İlknır hanım yaptı o embriyolar suan kucagımda şükürler olsun. Gebelik sürecimde Ahmet hocaya ne zaman mesaj atsam hemen dönüş aldım ikiz gebelik oldugu için 20. haftadan itiberen rapor verdi. O kadar güven beriyorki soru sormanıza gerek kalmıyor. Suan orda tedavi olan psikolojisi allak bullak olan anne adayları tek olımsuz örnek kafanızı bulandırmasın emin ellerdesiniz.

Slm ben de Ahmet hocanın hastasıydım. Hem tüp bebek sürecinde hem de gebelik takibimde. Benim transfer zamanımda da hocaların ikisi de yurtdışındaydı insan ister istemez acaba mındiyor ama eşim güvdnmeseler o kadar hastayı emanet etmezler demişti. Transferimi İlknır hanım yaptı o embriyolar suan kucagımda şükürler olsun. Gebelik sürecimde Ahmet hocaya ne zaman mesaj atsam hemen dönüş aldım ikiz gebelik oldugu için 20. haftadan itiberen rapor verdi. O kadar güven beriyorki soru sormanıza gerek kalmıyor. Suan orda tedavi olan psikolojisi allak bullak olan anne adayları tek olımsuz örnek kafanızı bulandırmasın emin ellerdesiniz.

Ben de size katılıyorum bu konuda aynı düşünüyorum sizle ayrıca İlknur hocada Ankara tıp mezunu yani.

Bence bu forumlar memnun olanlar kadar problem yaşayanların da sorunlarını aktarabilmesi amacını taşıyor. Üslubunda bir yanlışlık olmadığı takdirde eleştirileri makul karşılamak gerek. Böylelikle herkes sağlıklı karar verebilsin.

Orası öyle ama buraya tedavisi devam edenler de giriyor en büyük etken belkide moral niye onların hakkına girip tedirgin edelim şikayeti olanlar ayrı bir form kurması daha mantıklı değil mi?

Yeni bir başlık açsınlar novarttan şikayeti olanlar diye bence tüm skntı kalkar ortadan böylelikle hamile olan yada tedavisi olan ark tedirgin etmemiş oluruz hakkında girmeyiz.

kızlar merhaba, mayıs ayında 1.tüp bebek denemem olumsuz sonuçlandı Ahmet hocanın hastasıyım sonucum olumsuz olduğunu duyunca ankara dışına çıktım yeni geldim Ahmet hocayla daha görüşemedim olumsuz sonuçlardan sonra neler oluyor tedaviye tekrar başlanıyor mu, birtakım testler varmış niye olmadığını araştırıyorlar mı çünkü benim yumurta rezervim çok düşük 3 yumurta toplandı ve 1 tane kaliteli yumurta transfer edildi hani bunların araştırması yapılmazsa belki yolunda gitmeyen başka durumlar var benzer durumları yaşayanlar var mıdır neler yapıldı bilgi verir misiniz çok teşekkürler.

X