Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

Evet cvs ve amniyosentezde yüzde 1 kadar düşük riski var. yani 100 kadindan 1inde düşük görülebiliyor. bu nedenle perinatolog yani riskli gebelik uzmanı tarafından yapılması önemli. bebegimin ense kalınlığı ve burun kemiği normal olsa da yaştan dolayi risk var. dr.um önerdi, aklım çok karışık..yaptırıp yaptırmama arasında gidip geliyorum sürekli..oldukça sıkıntılı bir durum.. :KK43:
Allah yardımcınız olsun Rabbime sıgının

Allah yardımcınız olsun Rabbime sıgının
Çok teşekkür ederim. 3 hafta sonra 4lü taramam var, duruma göre çok gerekirse yaptıracağım. zaten çoğu kişide risk çıkıyor 2li taramalarda..bir yerde güzel, bir yerde durduk yere kafa karıştırıyor..herşeyin en güzeli olsun diyelim.. :)

Mrb arkadaslar mehmet hocada dogum yapan var mi ucreti ne kadar bide koru hastanesinin aldigi ucret ayri mehmet hocaninki ayri mi bana bilgi verebilecek olan var mi

Mrb arkadaslar mehmet hocada dogum yapan var mi ucreti ne kadar bide koru hastanesinin aldigi ucret ayri mehmet hocaninki ayri mi bana bilgi verebilecek olan var mi
Tüp bebek süresince Mehmet Bey'in hastasıydım. onunla devam etmeyi düşündüm, fiyat bilgisi edindim sekreterinden ama 5500-6000 tl sadece doğum için aliyor. 350 tl de aylık muayene ücreti. Koru için sanırım ya almıyor yada cüzi bir miktar veriyorsunuz. bu nedenle ben de Koru'dan doğum paketi aldim, oraya devam ediyorum mecburen..

Arkadaşlar adetimin 3. Günündeyim merkeze gideceğim bende eylül gibi peki ne zaman gitmeliyim yani randevuyu adet olunca mı almalıyım yoksa öncesinde gidip görüşmelimiyim

Herkese mrb, bugün donmuş transferimin kan test sonucu çıktı, 41 çıktı sonuç. Hemşire sonuç iyi dedi, sizce nasıl sonuç?perşembe tekrar kan vericem bakalım.çok heyecanlıyım, dua edin bana...

Tüp bebek süresince Mehmet Bey'in hastasıydım. onunla devam etmeyi düşündüm, fiyat bilgisi edindim sekreterinden ama 5500-6000 tl sadece doğum için aliyor. 350 tl de aylık muayene ücreti. Koru için sanırım ya almıyor yada cüzi bir miktar veriyorsunuz. bu nedenle ben de Koru'dan doğum paketi aldim, oraya devam ediyorum mecburen..
anladim koru icin ucre odeyip odemeyecegimizi nereden ogrenebiliriz acaba? Ayrica korudan dogum paketi aldim dediniz onun fiyeti nedir

anladim koru icin ucre odeyip odemeyecegimizi nereden ogrenebiliriz acaba? Ayrica korudan dogum paketi aldim dediniz onun fiyeti nedir
Mehmet Bey'in muayenesindekisekreteriyle görüşün isterseniz..Koru'nun doğum paketi de 6000 tl.

Arkadaşlar adetimin 3. Günündeyim merkeze gideceğim bende eylül gibi peki ne zaman gitmeliyim yani randevuyu adet olunca mı almalıyım yoksa öncesinde gidip görüşmelimiyim
Siz dr.la hiç öncesinden görüşmediniz mi? dr, aksini belirtmedikce tedaviye 3.gün başlanıyor, başlayacaksanız gecikmeden gidin, önümüzdeki aya kalmasın..

Siz dr.la hiç öncesinden görüşmediniz mi? dr, aksini belirtmedikce tedaviye 3.gün başlanıyor, başlayacaksanız gecikmeden gidin, önümüzdeki aya kalmasın..
Doktorla hiç görüşmedim ama zaten kendisi eski doktorumuz Yen'i karar verdik tüp bebek yaptırmaya şu an tatildeyiz o yüzden eylül dedim ama şimdi gidip görünsekte Eylül'de başlasak olur mu

Merhaba. Nova art'ta Mehmet Erdem ile tüp bebek için görüşme yaptım. Ama ilk olarak hikayemi başka bir doktor aldı. Zaten hikayem oldukça uzundu. Başarısızlıklar, ameliyatlar, vs. Ben yeterince yakın bir doktor hasta ilişkisi kurabileceğim hissiyatı alamadım. Benimle aynı duyguyu yaşayan var mı?

Merhaba. Nova art'ta Mehmet Erdem ile tüp bebek için görüşme yaptım. Ama ilk olarak hikayemi başka bir doktor aldı. Zaten hikayem oldukça uzundu. Başarısızlıklar, ameliyatlar, vs. Ben yeterince yakın bir doktor hasta ilişkisi kurabileceğim hissiyatı alamadım. Benimle aynı duyguyu yaşayan var mı?
Çok iyi, çok yakın , sürekli iletişim halinde bi doktor ilişkisi beklemeyin zaten hayal kırıklığı olur. Bazen hiç konuşamayacaksın kısa cevaplar alacaksın. Ama güvenilir işini iyi bilen hocalar. Psikolojik destek bakımından eksikler. Tedavi süresince bir de doktorun tarzına ilgisizliğine takılmak insanı yoruyor. Doktorlar çok yoğun sadece işlerini yapıyorlar ve çok fazla ilişki kurmak istemiyorlar.

Çok iyi, çok yakın , sürekli iletişim halinde bi doktor ilişkisi beklemeyin zaten hayal kırıklığı olur. Bazen hiç konuşamayacaksın kısa cevaplar alacaksın. Ama güvenilir işini iyi bilen hocalar. Psikolojik destek bakımından eksikler. Tedavi süresince bir de doktorun tarzına ilgisizliğine takılmak insanı yoruyor. Doktorlar çok yoğun sadece işlerini yapıyorlar ve çok fazla ilişki kurmak istemiyorlar.
Ben de bu konuda açıkçası duygusal biri olduğumdan dolayı şüphe ettim. Aynı şekilde az ilgiyle onlarca para dökmeden raporla falan üniveriste hastanelerinde de yapılabilir mi düşüncesindeyim. Eylülde yeniden tüp bebek yaptıracağım
Nereye gitsem karar veremedim bu yüzden. 2 kez özelde yaptırdım ama şimdi devlette mi başlasam diye düşünüyorum.

Doktorla hiç görüşmedim ama zaten kendisi eski doktorumuz Yen'i karar verdik tüp bebek yaptırmaya şu an tatildeyiz o yüzden eylül dedim ama şimdi gidip görünsekte Eylül'de başlasak olur mu
Dr. uygun bulacaktır sanırım. o da diyecektir, reglin 3.günü başlanıyor tedaviye, ben de 3.günü gitmiş, hemen başlamıştım..

Doktorların tecrübesine bşy demiyorum paragöz de değiller ama benim tedavim çok tuhaf oldu.yarın 2. Kontrolüm var ama bence 5. Gün gittiğim ilk kontrolde tedavimin iptal olması gerekiyordu .adetimin 3. Günü gittiğimde 8 folikül görülmüştü .ve ben bınun rezerv açısından normal olduğunu sanıyordum çünkü bana hiçbirşey söylenmedi .iğneler başlayıp 5. Gün gittiğim ilk kontrolde ise şok oldum çünkü sadece 4 yumurta büyümeye başlamıştı ve sadece birisi 12 mm idi diğerleri 10mm de kalmıştı .o gün tüm gün ağladım .belki moralim bozulmasın diye bana hiç açıklama yapılmadı ama tedaviye başladığım gün folikül durumuna göre birşeyler öngörülebilirdi diye düşünüyorum .ben durumumun bu kadar vahim olduğunu tedavi ortasında kendi araştırmalarımla öğrendim ve bence şuan boşuna iğnelere devam ettiriliyorum.yarın 8. Günüm ve 2.konttolüm var ama psikolojik olarak bitmiş haldeyim

Doktorların tecrübesine bşy demiyorum paragöz de değiller ama benim tedavim çok tuhaf oldu.yarın 2. Kontrolüm var ama bence 5. Gün gittiğim ilk kontrolde tedavimin iptal olması gerekiyordu .adetimin 3. Günü gittiğimde 8 folikül görülmüştü .ve ben bınun rezerv açısından normal olduğunu sanıyordum çünkü bana hiçbirşey söylenmedi .iğneler başlayıp 5. Gün gittiğim ilk kontrolde ise şok oldum çünkü sadece 4 yumurta büyümeye başlamıştı ve sadece birisi 12 mm idi diğerleri 10mm de kalmıştı .o gün tüm gün ağladım .belki moralim bozulmasın diye bana hiç açıklama yapılmadı ama tedaviye başladığım gün folikül durumuna göre birşeyler öngörülebilirdi diye düşünüyorum .ben durumumun bu kadar vahim olduğunu tedavi ortasında kendi araştırmalarımla öğrendim ve bence şuan boşuna iğnelere devam ettiriliyorum.yarın 8. Günüm ve 2.konttolüm var ama psikolojik olarak bitmiş haldeyim
Tedaviye başladığımda, yaşıtlarıma göre rezerv azlığı vardı. ilaçlarla 7 yumurtam oldu. 11. günde 2 tanesi 19-20 mm, diğeri 18 mm, bir diğeri 17 ve 16 mm olabilmişti. her gün en az 3 iğneyi yüksek dozlarla göbekten yaptım. çatlatma vs derken toplam 35 iğne vurulmuşum. transferim 5.günde oldu ve o güne dek A kalite 2 embriyom ulaştı, ikisi de transfer edildi, biri tutundu. ilaçları ve iğneleri aksatmadan, bir iki gün fazla doz da verebilir dr, saati saatine kullanın, umutsuzluğa kapılmayın.

Tedaviye başladığımda, yaşıtlarıma göre rezerv azlığı vardı. ilaçlarla 7 yumurtam oldu. 11. günde 3-4 tanesi 19-20 mm olabilmişti. her gün en az 3 iğneyi yüksek dozlarla göbekten yaptım. çatlatma vs derken toplam 35 iğne vurulmuşum. transferim 5.günde oldu ve o güne dek A kalite 2 yumurtam ulaştı, ikisi de transfer edildi, biri tutundu. ilaçları ve iğneleri aksatmadan, bir iki gün fazla doz da verebilir dr, saati saatine kullanın, umutsuzluğa kapılmayın.
İlginç olan ilaç dozumun değiştirilmemesi.150 gonal f , 75 lik de merional ile başladım hala ayni

İlginç olan ilaç dozumun değiştirilmemesi.150 gonal f , 75 lik de merional ile başladım hala ayni
Bende de aynı dozlarla devam etti orgalutran, puregon ve merional..gonal f hiç kullanmadım.

Son düzenleme:
Ben 275 iU'nun altında hiç kullanmadım gonal f.
Bence rezervi düşük olanlarda ilaç dozunu düşük tutuyorlar .ama dediğim gibi "bence". Şuan kendi durumumla ilgili hiç bilgi sahibi değilim .keşke en başta ilk önce durumumu anlatsalardı bana , belki bu kadar yıkım yaşamazdım .

X