Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

ÇOK teşekkrkler canım amiin inşş. darısı sana inş. transferden hiiç korkma 5 dk sürüyor tepemde tatile nereye gidecen diye sohbet ediyolardı düşün yani:) bu tedavide valla benm çok korkupda korkmaya değer olan şey yumurta toplamaydı. bildiğin ameliyat o... çok ağrım oldu benim. ama herkezde farklı olur belkide..brde 1 yada 1.5 lt su içsen yeterli. trasnferdebn snrada biraz sıkacaksın mecbur hemen ayağa kalkmak yask. Rabbim sabrını veriyor hatta ben daha çok sıktım:) brde transferden sonra tahlil zamanına kadr 10 gün yani çoğu zaman yattım ben bol su içtim . ilaçlarımı saati saaite kullandım. brde banyomu bile 4 gün snra yaptım ayakata ılık suyla. kağıtta 1 gün yazıuyor ama ben 4 gün snra yaptım bilgin olsun. çok dikkat et. arabaya hiç binmedim yani biyere gtmedim..

Canım benm çok teşekkür ederim bn 2 kere aşılama oldum eğer onun gibiyse sorun yok dayanırım :KK70: yumurta toplama işlemi bnm icin de işkenceydi cnku ohss oldum ve 2 aydır erteleniyor transferim inşallah bu sefer bı sorun çıkmaz rabbim kalbimizdeki dilekleri hayatımıza sundursun hayrlisiysa inşallah :KK70:

sem06 özellkle sana yazıcaltım görürüsün diye düşündüm sonradan:) sende sorularımam cevap vermiştin hatırlrsan.çOOK Teşekkürler. Peki 5 haziranda trasnferm oldu ya gebelk haftasını ona göre hesapşlicam değilmi? Ayrıca 9 haftada orda bttk ten sonra ben gene Ahmet beyle devam etmeyi istiyorum özel muayne ücreti nekadr caba brde gazide doğum yaptırırmı acaba? onları soracam. 1 temmuzda ultrasyonumvar . brde canmn senin beta hcg kaç çıkmştı iki testte de. ultrasyonda belli olur değilmi ikizmi tek mi olduğu?sen bana göre kıdemlisin:))
Canım şehir dışından yeni geldim, yeni yazabildim. Gebelik haftasını yumurta toplama gününün bir gün sonrasından sayarak hesaplıyorsun, Mehmet Bey benimkini öyle hesaplamıştı. hatta netteki hesaplamalarla aynı sonucu verdi. Mehmet Bey'in muayenehanesinde (sen Ahmet Bey olarak düşün) gebelik takiplerin yapılıyor, aylık ücret 350 tl, doğuma da 5500-6000tl arası giriyorlar. bu yüzden ben çok istesem de Mehmet Bey'le devam edemeyeceğim, özel bir hastanede takip ve doğum paketi bütçem için ancak uygun olabiliyor, zira bayram ertesi hemen 2li tarama testine girmem gerekecek..ultrasonda 6.hafta kalp atışını çok kısa dinletecek sana, kese de muhtemelen görünmüş olacak. cinsiyet için henüz çok erken. cinsel organların ilk belirginleşmesi bile 10. haftada başlıyor, ultrasonda 16. haftalarda görünüyor..çift embriyo transferinde yüzde 70 oranında tek gebelik görünüyor ki ben de tek gebelik arzu etmiştim..benim 10.gün, yani sonuç için beni aradıkları ilk gün değerim 333tü, biraz yüksekti ama tek gebelik çıktı.

Son düzenleme:
sem 06 çok teşkkrler canım. muayne uygunda doğumda bya pahalı geldi bana. yoks bnde Ahmet beyle devam etmeyi çook istiyorum ya.benmde değerim ilkinde 205 diğerinde 625 çıktı.buarada ikili tarama nedemek oluyor canım?brde ilk ultrasyonda hani şunları ye şunları yeme vs gibi bilgiler veriliyormu

sem 06 çok teşkkrler canım. muayne uygunda doğumda bya pahalı geldi bana. yoks bnde Ahmet beyle devam etmeyi çook istiyorum ya.benmde değerim ilkinde 205 diğerinde 625 çıktı.buarada ikili tarama nedemek oluyor canım?brde ilk ultrasyonda hani şunları ye şunları yeme vs gibi bilgiler veriliyormu
Rica ederim ne demek, destek olmamız lâzım bu günlerimizde birbirimize..hamileliğin belirli aylarında bebekle ilgili 2li, 3lü ve 4lü olmak üzere çeşitli gerekli testler yapılıyor. ultrasonda öyle şeyler söylenmiyor. ilaçlara devam süreleri söyleniyor. benim 5.-6. haftada bulantılarım ve mide rahatsızlığım baş gösterdi, bir de uçağa binebilir miyim, denize girebilir miyim diye sordum. gebeliğim normal seyrettiği için hepsini yapabilirsin dedi doktorum. zira uçağa da bindim, denize de girdim bir sorun olmadı. yine de herşeyi doktora sorarak yap. ilaç vs kullanımı hep doktor bilgisi dahilinde olsun.

tamam cnmm çook teşekkürler. balk benim işyerimde bi bayan hamile şimdi dordum medicalde pınar hanım varmış ona gidiyormuş memnunmuş doğum artı tesler 4.500 e anlaşmış. şuanda biraz zam gelmiş olabilir. ayrıca 2 gün hastanede yatma hakın varmış. birde detaylı ultrasyon dışarıda 500 ken medicalde 120 miş bilgin olsun. sen de araştrınca bana yazarmısın cnm:) özeldende yazabilrisn. kib

tamam cnmm çook teşekkürler. balk benim işyerimde bi bayan hamile şimdi dordum medicalde pınar hanım varmış ona gidiyormuş memnunmuş doğum artı tesler 4.500 e anlaşmış. şuanda biraz zam gelmiş olabilir. ayrıca 2 gün hastanede yatma hakın varmış. birde detaylı ultrasyon dışarıda 500 ken medicalde 120 miş bilgin olsun. sen de araştrınca bana yazarmısın cnm:) özeldende yazabilrisn. kib
Özelleri araştırdım ben..Medical park evimin orası aslında ama ücret 6500 tl..Medicana'nın doğum paketi yok, sadece doğum ücreti 3750 ile 4750 tl arası..Memorial ve Tobb keza yüksek ücretli..Koru'yla görüşmeyi düşünüyorum bir de cuma günü..ona göre bir karar vereceğiz. O zamana dek gitmem gerekirse, devlette Sami Ulus Beştepe hastanesindeki Yeşim hanıma gideceğim..

Son düzenleme:
Herkese mrb hanımlar ahmet hocanın hastasıyım 17 haziran'da transferim vardı 29 unda da kan testım var iki embriyo konuldu kasık agrısı bel agrısı kasıkta gerginlik var normal mi cok değişik duygular bide günler geçmiyor ya allahım herkese nasip etsin bana da dualarınızda yer verir misiniz meleklerim tutunsunlar:emir_bebek::dua:

Pnr0619, o ağrıların olması normal. bendede olmuştu hatta sıcak basması oldu bende brde bacaklarıma kramp gibi ağrılarda girdi. tabi her vücutta olan belirtiler de aynı olmayabiliyor. sakın adet olucam diye düşünüp kafana takma. ben öyle yaptım relax ol ve sonucum olumlu geldi şükürler olsun.

Pnr0619, o ağrıların olması normal. bendede olmuştu hatta sıcak basması oldu bende brde bacaklarıma kramp gibi ağrılarda girdi. tabi her vücutta olan belirtiler de aynı olmayabiliyor. sakın adet olucam diye düşünüp kafana takma. ben öyle yaptım relax ol ve sonucum olumlu geldi şükürler olsun.
Sıcak basması gibi degilde genel olarak arada ateşim cıkıyor bide kalpte çarpıntı oluyor

Kalpte çarpıntı stres yapıyosndr ondanır. ama çok ateşin çıkarsa merkezi ara bana öyle demişlerdi.

sem06, HAstane buldunmu canım hangi hastanede devam ediceksin kontrol ve doğuma kesinleştiyse fiyatıtyla bana yazabilirmisin canım

Kızlar rabbimin izniyle bugün 2 bebeğimi transfr ettiler ayın 3 test tarihim yanlız bana hergün vurmam icin hibor 3500 iğne verildi bı iğne nasıl yapılıyor kullananlar yardımcı olabilirmi acaba

Ahmet Beyin embriyonun tutunmasi adına herhangi bir tekniği varmı ? Rahim de hareketlilik görüp transfer etmemiş bu çok hoşuma gitti .olabilmesi hocamızın ne kadar öz verili olduğu anlaşılıyor 40 tane sebebi varmış tutunmamasinin.şansımizı nasıl arttırıriz. Sadece deneyecekmiyiz.maddi olarak çok sarsildik : (

sem06, HAstane buldunmu canım hangi hastanede devam ediceksin kontrol ve doğuma kesinleştiyse fiyatıtyla bana yazabilirmisin canım
Buldum canım bugün..Koru ile anlaştım, tanıdık olduğu için biraz indirim yaptılar ama normal fiyatı 6000 tl. içindekiler: 10 muayene, epidural hariç her türlü doğum, prof. op. ayırmadan istediğin doktor seçimi, 1 gece yatış, refakatçi, süslemeler, yeni doğan bakimi, muayenesi, tahliller, testler, taramalar, 1 seans psikolog, emzirme danışmanı, diyetisyen, bedava hafta sonu gebe okulu vb.
En uygun burası geldi açıkçası..çünkü sadece doğum ücreti 4750 tl. kredi kartına 3 veya 5 taksit yapıyorlar, peşin de ödeyebiliyorsun.

Son düzenleme:
Yok ateş cok degil normal yükselirse ararım tşkler
Canım, ben mayis ayi başında transfer olmuştum. transferin ardından batmalar ve âdet ağrısına benzer ağrılar yaşadım uzunca bir süre ve olumlu sonuç aldım. umarım sen de güzel sonuç alacaksın, sakin stres yapma..

X