Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

Canım jele daha gecemedim banta başladım e2 hormonum düşük cıkmış biraz. Deniz hemşireye dedim jel yerine iğne kullansam olmazmı diye o da hergün kalçadan yaptırmak cok yorucu olmazmı senin için kullanabiliosan bunu kullan dedi. İğnesi sadece kalçadan mı yapılıyoki?

evet cnm sadece kalcadan ve saglık ocaklarında hastanelerde en onemlısıde hergun aynı saatte yaptırmaya gayret gosterceksın ama jelden daha etkılı kı doktorada sorabılırsın
ıgne dırek kana karısıyo jel ıse emılıyor ve emılmeyenı atıyosun

Katılıyorum mesela pıhtılaşmaya bakmadan genetiğe bakmadan iyice araştırmadan yapıyorlar sonra 3 kez tutmayınca araştırıyorlar. Peki bizim o 3 kere olmadığında maddi ve manevi yıpranmalarımız kimin umrunda. Yıkımlarımız kimin umrunda. Hani herşeyi yaparlar ilgilenirler olmaz o Allah ın takdiri ama direkt başlıyorlar. Dedim ki Mehmet hocaya hocam bi vitamin falan takviyesi önermez misiniz yok dedi gerek yok dedi geçti oysaki ki verdiği kişiler olmuş. Yani diyeceğim Allah bu zorlu yolda bize gönlümüze göre doktor versin. Çünkü biz herşeyimizle onlara güvenip giriyoruz bu işlere. Ben kaç ay bekleyeceğim para biriktireceğim uğraşacağım onlar hiç uğraşmayacak. Öyle bir dünya yok.

banada hıc vermemıstı hatta benım kılo problemım vardı ama kılo vermem ıcın bıle beklemedı ıgne ılac ustune 10 kılo daha aldım ama suankı merkezde zayıflayana kadar beklettı doktor ve hemen vıtamıne gectı

novaart ısmını duyunca aklıma merkes bankası gelıyor artık sadece para

Canım jele daha gecemedim banta başladım e2 hormonum düşük cıkmış biraz. Deniz hemşireye dedim jel yerine iğne kullansam olmazmı diye o da hergün kalçadan yaptırmak cok yorucu olmazmı senin için kullanabiliosan bunu kullan dedi. İğnesi sadece kalçadan mı yapılıyoki?

bu arada denız hemsıre su mavı gozlu sarısın olan demı ayyyyyyyyyyyy o hemsıre benı delı etmıstı :) transferımın oldugu gun test gunumu 6 gun sonraya yazdı dedım neden 6 gun sonra senınkı 5. gun dedı sonra bı durdu ayyyy pardon ya yanlıs yazdım dedı sonucta negatıf oldu ama ya pozıtıf olsaydı ve ben 6. gun test verıp sonuc cok cok dusuk cıksaydı ılacları bıraksaydım olmaz dıye nasıl bu kadar umursamaz bı tavır olur anlamamıstım:KK43:

bu arada denız hemsıre su mavı gozlu sarısın olan demı ayyyyyyyyyyyy o hemsıre benı delı etmıstı :) transferımın oldugu gun test gunumu 6 gun sonraya yazdı dedım neden 6 gun sonra senınkı 5. gun dedı sonra bı durdu ayyyy pardon ya yanlıs yazdım dedı sonucta negatıf oldu ama ya pozıtıf olsaydı ve ben 6. gun test verıp sonuc cok cok dusuk cıksaydı ılacları bıraksaydım olmaz dıye nasıl bu kadar umursamaz bı tavır olur anlamamıstım:KK43:
Arkadaşım bu daha ne ki ben sana başkent Hulusi hocayla yaşadığım birşeyi anlatayım şok geçir
Tüp bebeğe başlayacaktık. Muayene sonrası ilaç dozunu ayarladı falan, muayene bitti. Tam çıkarken 1 yumurta oluşturup devam ederiz gibi birşey dedi. Eşimin yanına gittim. Ya hoca 1 yumurta dedi ama tüp bebekte çok yumurta olmuyormuydu dedim eşime Sor hocaya aklında kalmasın dedi eşim. Gittim tekrar hocanın yanına, Söyledim. Aa seninki tüp bebek miydi demesin mi Ben şok tabi.
Farketmesem aşılama dozlarıyla devam edecektim.

Şu an hangi merkeze gidiyorsun?

Kızlar ben 2016 ocak ayında Ahmet Hoca'dan tüp bebeğe başlamıştım. İş arkadaşım vesilesiyle tanıdım onlarda orda tedavi oldular tüp bebek yaptırdılar 3 yaşında bı oğulları var. Hatta bu yıl dondurulmuslarla ikiz bebeklerine hamile. Bende çok şükür pozitif sonuç aldım şuan 4.5 aylık bı oglum var. Memnun olanda olmayanda olabilir hocalardan. Siz sormadan bişey anlatmiyorlar haklısınız. Ama asla paraci insanlar değiller. Çünkü dogumumda Koru hastanesinde yaptım biliyorsunuzdur tuzlu biraz. Sadece hastaneye ücret ödendi hoca kendi için para talep etmedi. Doğumda kendi anestezicisi girdi ( sezaryen oldum) tüp bebek gibi bı süreçten çıktınız maddi olarak yiprandiniz o yüzden hastanesi tutarında bile indirim uyguladı. Bahsettiğim ikizlere hamile arkadaşım maddi olarak sıkışık olduklarından özel muayenehane ücretini ödeyemedikleri için 2 ay gitmediler. Ahmet hoca gelmediler diye kızdı elinizde n varsa verin yada sonra verin ama gelin bebekleri tehlikeye atmayın dedi ( ikiz olunca malum erken doğum riski oluyor birde tüp bebekle olunca ) daha sonra hamileyken rutin kontrollerde özel muayenehanesine devam etmiştim. Sirami beklerken Ahmet hocanın odasindan bı çift çıktı bayan ağlıyordu öldü diye sanırım bebeginin kalbi durmuştu bu çift sekretere doğru gidiyorlardı ücreti ödemek için Ahmet hoca arkadan onlar görmeden işaret yaptı sakın alma diye sekreterine. Ve ben hala daha bı sıkıntı olduğunda aramam gerekse ararım malum bebegim küçük bırakacak kimsem yok hastaneye gidemiyorum ha deyince. Hemen yardımcı olur. Allah razı olsun çok iyiliklerini gördüm sahitte oldum. Tabi herkesin kendi kararı. Ama güven çok önemli bu süreçte novaart yada bı başka merkez olsun. Ha yanlış anlaşılmasın ben illa novartta gidin demiyorum sadece yaşadıklarımı anlatmak istedim. Allah her kadına anneliği tattirsin bende evlat hasreti yaşadım az çok biliyorum cok zor olduğunu.

Ben Çorum'dayim canım 25 yaşındayım bende pko hastasıyım mart başı gibi bende dondurulmuslar denemeyi düşünüyorum inşallah bu sefer olur yaa çok korkuyorum olmaz diye çünkü maddi manevi çok zor bir durum yaa ... Ben tedavi ye başlamadan burada özelde kan pıhtılaşması ve genetik tarama yaptircam insallahh...
Ayy nekadar gençsin şansın bana göre daha yüksek senin inşallah en yakın zamanda kucaklarimiza alırız yawrularimizi bn genetik değil ama kan pıhtı testi istedim Ahmet hocamdan düşüklerim olduğu için oda bni gazı hastanesine yönlendirdi yaptrdi sağolsun sende Mart ayına girmeden yaptir da eğer bişey varsa ona göre önlem alınır

Arkadaşım bu daha ne ki ben sana başkent Hulusi hocayla yaşadığım birşeyi anlatayım şok geçir
Tüp bebeğe başlayacaktık. Muayene sonrası ilaç dozunu ayarladı falan, muayene bitti. Tam çıkarken 1 yumurta oluşturup devam ederiz gibi birşey dedi. Eşimin yanına gittim. Ya hoca 1 yumurta dedi ama tüp bebekte çok yumurta olmuyormuydu dedim eşime Sor hocaya aklında kalmasın dedi eşim. Gittim tekrar hocanın yanına, Söyledim. Aa seninki tüp bebek miydi demesin mi Ben şok tabi.
Farketmesem aşılama dozlarıyla devam edecektim.

vallaha mıııı ben hulısıden dvm edıyorum ama ınan 5 aydır benı en az ayda 3 kere olmak sartıyla cagırdı muayene ettı hepsınde kan aldı genetıklerımıze baktı ınan ben sok:)

evet cnm sadece kalcadan ve saglık ocaklarında hastanelerde en onemlısıde hergun aynı saatte yaptırmaya gayret gosterceksın ama jelden daha etkılı kı doktorada sorabılırsın
ıgne dırek kana karısıyo jel ıse emılıyor ve emılmeyenı atıyosun
Cumartesi tekrardan gidicem canım kontrele nasip olursa o zaman doktoruma söyleim iğne istiyorum die

Evet canım sarısın mavi gözlü olan ama benim transfer oldugum zaman benim ve diğer transfer olanların test tarihlerini arkadaki hafif kısa boylu esmer hemşire söylemişti transferden sonrada neler yapmamız gerektigini anlatmıstı. Demekki karısıklık yapmıs o an dalgınlıgına geldi heralde bide şöyle bi durum var canım 5.gün embryosnun sonucu zaten 6 ve 7. Günlerde belli oluyomus belkide yanlıslıkla onu hesap etti bunu doktorlar söylemiolar kesin sonuc olsun die 10.güne atıolar test tarihini cünkü benim 6.gün belli olmustu değerim 0,12ydi yükselmezmiş ilaçları bıraktırmıstı hoca yani bi 10 falan cıksaydı yükselme ihtimalinden dolayı devam ettiriolar ilaçlara.

Her şey herkes bir vesile. Allah "ol" diyecek ve olacak. Biz burda birbirimizle deneyimlerimizi paylaşıyoruz. Herkesin tedavisi de psikolojisi de beklentisi de farklı. Rabbim isteyen herkese tez zamanda hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin. O kadar zor bir süreç ki toparlanmak zor. Tekrar başlamak zor... Bahane arıyor insan. Bundan olmadı şundan olmadı diye. En mükemmel doktora merkeze de gitseniz olmayacaksa olmaz. Ama umut dünyası işte.

baskent unıv hulısıye canım:)
canım merhaba bende geçen ay tüp bebek yaptırıp negatif sonuç aldım ahmet hocanın hastasıyım şimdi negatiften sonraki adetimi bekliyorum hulusi hocay gideceğim işallah . bana biraz bilgi verebilirmisin randevu rahat alabiliyormuyuz ücret ne kadar hulusi hocadan memnunmuşum diye sorcam ama anladığım kadarıyla memnunsun . hayırlısıyla hasta olmayı bekliyorum ama olur olmaz aradan randevu verirler mi ikinci gün ya da üçüncü güne :)

Kızlar ben 2016 ocak ayında Ahmet Hoca'dan tüp bebeğe başlamıştım. İş arkadaşım vesilesiyle tanıdım onlarda orda tedavi oldular tüp bebek yaptırdılar 3 yaşında bı oğulları var. Hatta bu yıl dondurulmuslarla ikiz bebeklerine hamile. Bende çok şükür pozitif sonuç aldım şuan 4.5 aylık bı oglum var. Memnun olanda olmayanda olabilir hocalardan. Siz sormadan bişey anlatmiyorlar haklısınız. Ama asla paraci insanlar değiller. Çünkü dogumumda Koru hastanesinde yaptım biliyorsunuzdur tuzlu biraz. Sadece hastaneye ücret ödendi hoca kendi için para talep etmedi. Doğumda kendi anestezicisi girdi ( sezaryen oldum) tüp bebek gibi bı süreçten çıktınız maddi olarak yiprandiniz o yüzden hastanesi tutarında bile indirim uyguladı. Bahsettiğim ikizlere hamile arkadaşım maddi olarak sıkışık olduklarından özel muayenehane ücretini ödeyemedikleri için 2 ay gitmediler. Ahmet hoca gelmediler diye kızdı elinizde n varsa verin yada sonra verin ama gelin bebekleri tehlikeye atmayın dedi ( ikiz olunca malum erken doğum riski oluyor birde tüp bebekle olunca ) daha sonra hamileyken rutin kontrollerde özel muayenehanesine devam etmiştim. Sirami beklerken Ahmet hocanın odasindan bı çift çıktı bayan ağlıyordu öldü diye sanırım bebeginin kalbi durmuştu bu çift sekretere doğru gidiyorlardı ücreti ödemek için Ahmet hoca arkadan onlar görmeden işaret yaptı sakın alma diye sekreterine. Ve ben hala daha bı sıkıntı olduğunda aramam gerekse ararım malum bebegim küçük bırakacak kimsem yok hastaneye gidemiyorum ha deyince. Hemen yardımcı olur. Allah razı olsun çok iyiliklerini gördüm sahitte oldum. Tabi herkesin kendi kararı. Ama güven çok önemli bu süreçte novaart yada bı başka merkez olsun. Ha yanlış anlaşılmasın ben illa novartta gidin demiyorum sadece yaşadıklarımı anlatmak istedim. Allah her kadına anneliği tattirsin bende evlat hasreti yaşadım az çok biliyorum cok zor olduğunu.
Allah evladınızı bağışlasın. Hocaların bilgi ve tecrübelerinden şüphe yok. Belki de ben de hocanın ters bi zamanında gittim ama devlette kafamda o kadar çok soru işareti vardı ki hepsine cevap bulmayı bekliyordum. Beklediğimi bulamamak belki beni yıktı. Çünkü bu zor süreçte psikoloji de tedaviler kadar önemli ddiye düşünüyorum. Verip vermemek Allahın takdiri illaki olacak diye bi ısraraım yok ama ben o parayı bulup buluşturmak için aylardır bekliyorum. Yani velhasıl burada yahut başka yerde derdine derman bekliyen tüm kardeşlerimin hepimizin Allah yardımcısı olsun. İnşallah herşey güzel olacak. Hepimiz mis kokulularımıza kavuşacağız. İNŞALLAH.

canım merhaba bende geçen ay tüp bebek yaptırıp negatif sonuç aldım ahmet hocanın hastasıyım şimdi negatiften sonraki adetimi bekliyorum hulusi hocay gideceğim işallah . bana biraz bilgi verebilirmisin randevu rahat alabiliyormuyuz ücret ne kadar hulusi hocadan memnunmuşum diye sorcam ama anladığım kadarıyla memnunsun . hayırlısıyla hasta olmayı bekliyorum ama olur olmaz aradan randevu verirler mi ikinci gün ya da üçüncü güne :)

ılk muayenı rahat alırsın ben adet olmadan gıttım ınternetten randevu sıstemıyle aldım ve 1 gun sonra aradılar benı su saatte gelın dıye tek sorun canım cok cok beklıyorsun sıkılıyorsun ama ınan hocayı gordukten ve senle en az 20 dk konustuktan sonra sanırım burası dogru yer dıyorsun

gıderken ne tahlılın varsa gotur ben oyle yaptım sonrakı gunler de zaten bekleme sorunun olmayacak emın ol belkı 1-2 gorusme olayında beklersın bırebır kendı ılgılenıyor bıde dıger hastanelere gore ıslemler ucuz ben hıstereskopıyı burada 300 tl ye yaptırdım bazen kanlarda fark ucretı cıkıyor 40 tl gıbı cunku hoca tedavıye baslamadan sac telınden ayak tırnagına kadar arastırıyoz

Ahmet hoca film için gazi ünv. Ne yonlendircekti oradaki cihaz arızalı olunca denge lab. Diye bir yere yönlendirdi orda cektirdim
Ne kadara cektirdiniz? Ne kadar oldu cektireli bide anestezilimi cektirmistiniz.bu benim 2.rahim filmim olcak ilki anesteziliydi dayanam diye anestezi almistim

Ne kadara cektirdiniz? Ne kadar oldu cektireli bide anestezilimi cektirmistiniz.bu benim 2.rahim filmim olcak ilki anesteziliydi dayanam diye anestezi almistim
2015 Aralık ayı gibi cektirmistim. Bende Ahmet Hoca'dan önce bı doktorda tedavi görüyordum o cektirmisti onu anestesiziz çektirdim ama mahvoldum. Ahmet hoca ya tedaviye başladığımda o çektirdiğimide geçersiz saydı zaten tekrar cektirmem gerektiğini soyledi. Ahmet hocanın yönlendirdiği yerde anestezili istedim o ağrıyı çekmemek için fiyatida 580 yada 680 falandi sanırım. Ama anestezili büyük rahatlık gozumu kapadım açtım işlem bitmişti.

Kızlar biraz damdan düşer gibi mesaj yazmış olcağım ama Ahmet hocanın hastasıyım ilk denememiz kimyasal olmuştu. İkincisi dondurulmuşlarla değerim 3035ken düşük yaptım. Ve bugün de transferin 10.günü değerim 10,98 o kadar üzgünüm ki. Yine bir kimyasal gebelikle yüzyüzeyim sanırım. Yükselir mi ne olur bilmiyorum. Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin.

X