Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

ısrar et cnm aılemde kan pıhtılasması var falan de ne bıleyım aılemdekı herkes ıgne kullandı bende de vardır buyuk ıhtımal de ısrar et ve yaptır
2.Tedaviye başladım bile canım sonuna yaklaştım yani bu saatten sonra yaptrsamda transferden önce cıkmaz sonucum

Canım benim son denememde pozitif sonuç aldık, 1 hafta boyunca gün aşırı betahcg verdim artışlar çok normaldi, her şey normal dediler, ama 1 haftanın sonunda kanamam başladı ve maalesef düşük yaptım. Düşük sonrası gittiğimde Mehmet Hoca'ya kan pıhtılaşması ve genetik ile ilgili test yapalım mı diye sordum. Bana da gerek yok dedi. 3 tane daha embriyon var ve hepsi 5. gün ve 1. kalite dedi. Ama benim aklımda şüphe kaldı o yüzden ilk adetimle gitmedim ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi genetik bölümüne gittik eşimle kan pıhtılaşması ve genetik ile ilgili testlerin yapılması için kan verdik. Şimdi sonuç bekliyorum. Beni de burdan bir arkadaş yönlendirdi. Test sonuçlarına göre kalan dondurulmuşlarımla denemeye karar verdim. Yani onlar gerek yok dese de ben yine de yaptırdım. Çünkü bir daha bu problemi yaşarsam aynı yıkımı yaşamak istemiyorum.
Ben Mehmet Hocanın da Ahmet Hocanın da bilgisine, tecrübesine çok güveniyorum. Ama laboratuvar olarak iyi mi değil mi inan bilmiyorum. Araştırmalarımda kesin bir sonuçta alamadım. Ancak Novaart'ın çok kalabalık olduğu ve hiçbirimize yeteri kadar vakit ayrılmadığı konusunda hem fikirim. Bu iş bir yerde psikoloji işi. Biz makine değiliz ki. Dondurulmuşlarım olduğu için burada son kez kalan dondurulmuşları önümüzdeki adetimde deneyeceğim. İnşallah pozitif olur ama olmaz ise Novaart'la devam etmeyi düşünmüyorum bende.
Canım bende istedim genetik ve kanpıhtılaşması testini ama mehmet hoca gerek yok diyince eşimde bunu duydu ve üşengeçlik yaptı sonuç itibariyle adetim geldi yaptıramadım bende bir kez daha deneyim olmazsa baktrym dedim mehmet hocada tamam dedi. niyese içimde hep bi korku var bişey çıkıcak diye cünkü benim transferdn sonra 6.günde kanamam oldu ve adet tarihimide daha cok vardı acaba diyorum kromozomlarmzda sıkıntı varda bu yüzden mi bünyem kabul etmedi embriyoyu erkenden attı dışarı

Canım bende istedim genetik ve kanpıhtılaşması testini ama mehmet hoca gerek yok diyince eşimde bunu duydu ve üşengeçlik yaptı sonuç itibariyle adetim geldi yaptıramadım bende bir kez daha deneyim olmazsa baktrym dedim mehmet hocada tamam dedi. niyese içimde hep bi korku var bişey çıkıcak diye cünkü benim transferdn sonra 6.günde kanamam oldu ve adet tarihimide daha cok vardı acaba diyorum kromozomlarmzda sıkıntı varda bu yüzden mi bünyem kabul etmedi embriyoyu erkenden attı dışarı
Rahimden parça aldırdın mı hiç. Çünkü bu durum bence genetiksel değil de rahimle ilgiliymiş gibi duruyor. Ama tabi doktor değilim ama inan o kadar araştırdım o kadar çok doktorla görüştüm ki. Ya da rahim kalınlığınla ilgili de olabilir. Niye diyeceksin. Çünkü transfer sonrası progesteron ilaçları kullanıyoruz ve o ilacı bırakmadan adet olmak teknik olarak imkansız. Jeli de doğru kullanamış olabilirsin. Çünkü benim ilk transferimde sonuç negatif çıktı ve ben negatif sonucu aldıktan sonra jeli bıraktım 6 gün sonra adet oldum.

Ben de bugün gittim aklım çok karışıyor. İçime tam sinmeyen birşeyler var. Hiçbir konuda tam ve net bir açıklama yok. Esime burası tavsiye edilmiş...Mutlaka doktorun bildiği birşey vardır ama bir netlik yok...offf..:KK64:

T
2.Tedaviye başladım bile canım sonuna yaklaştım yani bu saatten sonra yaptrsamda transferden önce cıkmaz sonucum

Jel kullanma iğne işte doktordan belki zahmetli yada ağrı acı oluyor ama inan jelden daha etkili çünkü direk kana geçiyor

Bana iğne vermiyordu ama ben jelden tiksiniyorum dedim ve vermisti

aslında yazmak konusunda cok terettut yasadım ama sana sonuna kadar katılıyorum

2015 yılında ılk asılamam ve 3 tup bebek tedavım bu merkezde oldu. mehmet hoca hastasıydım.

asılama negatıf olunca hemen tup bebege gectı ve kısa prosudur uyguladı 16 yumurta tolandı 12 sı dollendı 6 adetı 5. gun embrıyosu oldu ılk transferde 2 adet embrıyo transfer edıldı ve negatıf 1 ay gectı gecmedı 2. tedavıyı yaptı pozıtıf ama kan pıhtılasmasından dusuk oldu 3. transfer 4 ay sonra oldu ama progestoron bır turlu dusmedı ıgne ılac haşat oldum hergun gıttım nerdeyse kı calısan bırı olarak ıs yerıde artık sorun oldu

3. transferım de progestron dusmedıgı halde transfer yaptılar ve koca bı negatıf

ne esımde ne bende sorun var hoca olmaması sorun dıyıp durudu ve %90 olur dedıgı olmadı

hocalar ıllakı okumus bılgılı kısıler ama ılgısızlık dız boyu sen sormadan bısey acıklamıyorlar ben demeden test dahı yapmadılar kan pıhtılasma testını yalvar yakar yaptyırdım

novarttın labaratuarlarına guvenmıyorum kı bı cok arkadasım oldu bu sayfadan ve ozel msjları atayım ıstersenız hepsı pısman

ve sımdı baskent hulısı hocadayım ve bugun ılk ıgnemı oldum cok cok memnumum en az 20 dk ayırıyor ve herseyı sorup anlatıyor konusuyor ılgılenıyor

novaart tam bı ısyerı zıhnıyetı olmus bosuna zaman kaybetmısım dondurulmuslarım hatrına bekledım ama keske beklemeseydım

sonucta para verıyoruz maddı manevı yıpranıyoruz ve ınanın benım donemımde yanı 2015 kasım ve 2016 temmuz ayı arasıbelkı 3-5 pozıtıf vardı belkı de daha az

ıyı arastırın kızlar ınanın bızı bızden baska anlayan yok
Katılıyorum mesela pıhtılaşmaya bakmadan genetiğe bakmadan iyice araştırmadan yapıyorlar sonra 3 kez tutmayınca araştırıyorlar. Peki bizim o 3 kere olmadığında maddi ve manevi yıpranmalarımız kimin umrunda. Yıkımlarımız kimin umrunda. Hani herşeyi yaparlar ilgilenirler olmaz o Allah ın takdiri ama direkt başlıyorlar. Dedim ki Mehmet hocaya hocam bi vitamin falan takviyesi önermez misiniz yok dedi gerek yok dedi geçti oysaki ki verdiği kişiler olmuş. Yani diyeceğim Allah bu zorlu yolda bize gönlümüze göre doktor versin. Çünkü biz herşeyimizle onlara güvenip giriyoruz bu işlere. Ben kaç ay bekleyeceğim para biriktireceğim uğraşacağım onlar hiç uğraşmayacak. Öyle bir dünya yok.

Mrb kızlar benim de 4 tane dondurulmuslar var napcam kafam karıştı ve bende özelde genetik tarama ile kan pıhtılaşması baktircam ve biz ne zorluklarla o parayı bulup biriktirip gidiyoruz... İst Serkan oral anatolia hakan yaralı ve Başkent Hulusi hoca çok duydum ama dondurulmuslar var burda devam etmeye mecburum yapacak bişey yok...

Ben sizin gibi düşünmüyorum evet hep negatif olmuş olablir bnmde 2 negatif aşılamam var ve lan pihtilasmasi testini bnm ısrarımla yaptı Ahmet bey ama hanımlar karşımıza çıkan herkez bnce vesile olcagi varsa oluyor ben merkezde 1 yumurtası toplanıp onunla gebe kalabileni bile gördüm evet aklınızda soru işaretleri olablir ama doktorunzla konusunca bunların hepsine cevb bulabilirsiniz bence.. hepinizi anlayışla karşılıyorum ve önümüzdeki ay tüp bebek tedavime yine bu merkezle baslicam ve dilerim ki hepimiz evlatlarimiza kavuşuruz

Ben sizin gibi düşünmüyorum evet hep negatif olmuş olablir bnmde 2 negatif aşılamam var ve lan pihtilasmasi testini bnm ısrarımla yaptı Ahmet bey ama hanımlar karşımıza çıkan herkez bnce vesile olcagi varsa oluyor ben merkezde 1 yumurtası toplanıp onunla gebe kalabileni bile gördüm evet aklınızda soru işaretleri olablir ama doktorunzla konusunca bunların hepsine cevb bulabilirsiniz bence.. hepinizi anlayışla karşılıyorum ve önümüzdeki ay tüp bebek tedavime yine bu merkezle baslicam ve dilerim ki hepimiz evlatlarimiza kavuşuruz
Canım sıfırdan mı basliycan bende mart başı gibi dondurulmuş tekrar denemeyi düşünüyoruz hayırlısı evet o kadar olumsuz yorum okuyunca insan korkuyor çünkü maddi manevi çok büyük kayıplar yaşıyoruz Rabbim inşallah bu sefer isteyen herkese nasip eder ...

Canım sıfırdan mı basliycan bende mart başı gibi dondurulmuş tekrar denemeyi düşünüyoruz hayırlısı evet o kadar olumsuz yorum okuyunca insan korkuyor çünkü maddi manevi çok büyük kayıplar yaşıyoruz Rabbim inşallah bu sefer isteyen herkese nasip eder ...
Canım bn 5 aydır gidiyorum 2 asilama yapıldı ama bn 2 yıl önce doğal yoldan hamile kalmıştım ama düşük oldu ikiside ben Mehmet ve Ahmet hocanın çok methini duydum ve gitmeye karar verdim smdilik ekipten ve doktorumdan çok memnunum. Pazartesi görüşmeye gittik aşılamam negatif olunca bn tüp bebeğe geçmek istedim artık sonuca ulaşmak istiyorum o yzden içim rahat çünkü hepsi birer sebeb. İşin ilginç yanı kimse açıklama yapmıyor demiş doktorlar için ama bn ne zman gidersem gideyim kafamdaki her soruya cevap aldım Ahmet beyden

Tüp bebek için Mart ayında ilk denemem olucam Rabbim nasip ederse inşallah hepimiz olumlu sonuçlar alırız dediğin gibi maddi açıdan çok kayıp yaşıyoruz yinede değer karnımız ve kucağımız boş kalmaması için :anneadayı:

O
Tüp bebek için Mart ayında ilk denemem olucam Rabbim nasip ederse inşallah hepimiz olumlu sonuçlar alırız dediğin gibi maddi açıdan çok kayıp yaşıyoruz yinede değer karnımız ve kucağımız boş kalmaması için :anneadayı:
Olumlu sonuç alsak onları gözümüz görmez bile canım mart kaçı gibi basliycan tüp bebeğe canım

Ankarada yaşıyorum tatlım yaşım 31 sorun pco var ama kndimi bildim bileli var o illet bnde bnce pco gebe kalmaya engel değil çünkü dediğim gibi doğal yoldan gebeligim kalabildim ben :) martin 10 gibi regli olucam nasipse ikinci günü gitmeyi düşünüyorum senin sorun ne tatlım

Rahimden parça aldırdın mı hiç. Çünkü bu durum bence genetiksel değil de rahimle ilgiliymiş gibi duruyor. Ama tabi doktor değilim ama inan o kadar araştırdım o kadar çok doktorla görüştüm ki. Ya da rahim kalınlığınla ilgili de olabilir. Niye diyeceksin. Çünkü transfer sonrası progesteron ilaçları kullanıyoruz ve o ilacı bırakmadan adet olmak teknik olarak imkansız. Jeli de doğru kullanamış olabilirsin. Çünkü benim ilk transferimde sonuç negatif çıktı ve ben negatif sonucu aldıktan sonra jeli bıraktım 6 gün sonra adet oldum.
Yok canım aldırmadım Allah korusun bu denemem de negatif olursa o zaman rahme bakalım dedi mehmet hoca bugün gitti hastaneye rahim kalınlığım 11,5 muş ama e2 değerim düşük çıkmıs biraz o yüzden de bant verdiler kalçadan yapıstırıyorum. Bende cok sasırdım canım hem ilacı kullanırken hem adet günüm gelmeden hemde test günüme daha varken adet oldum yıkıldım resmen. Jeli de sordum bugün deniz hemşireye anlattım detaylı bi şekilde nasıl kullandıgımı tamam dogru dedi.

T

Jel kullanma iğne işte doktordan belki zahmetli yada ağrı acı oluyor ama inan jelden daha etkili çünkü direk kana geçiyor

Bana iğne vermiyordu ama ben jelden tiksiniyorum dedim ve vermisti
Canım jele daha gecemedim banta başladım e2 hormonum düşük cıkmış biraz. Deniz hemşireye dedim jel yerine iğne kullansam olmazmı diye o da hergün kalçadan yaptırmak cok yorucu olmazmı senin için kullanabiliosan bunu kullan dedi. İğnesi sadece kalçadan mı yapılıyoki?

Mrb kızlar benim de 4 tane dondurulmuslar var napcam kafam karıştı ve bende özelde genetik tarama ile kan pıhtılaşması baktircam ve biz ne zorluklarla o parayı bulup biriktirip gidiyoruz... İst Serkan oral anatolia hakan yaralı ve Başkent Hulusi hoca çok duydum ama dondurulmuslar var burda devam etmeye mecburum yapacak bişey yok...
Canım dondurulmuşlarını başka hastaneye aldırabiliyosun benimde bu 2.denemem eğer yine olmazsa bnde baska merkezlere bakıcam die düşünüyorum yinede Rabbim büyük İnşallah hepimizin yardımcısı olur

Ankarada yaşıyorum tatlım yaşım 31 sorun pco var ama kndimi bildim bileli var o illet bnde bnce pco gebe kalmaya engel değil çünkü dediğim gibi doğal yoldan gebeligim kalabildim ben :) martin 10 gibi regli olucam nasipse ikinci günü gitmeyi düşünüyorum senin sorun ne tatlım
Ben Çorum'dayim canım 25 yaşındayım bende pko hastasıyım mart başı gibi bende dondurulmuslar denemeyi düşünüyorum inşallah bu sefer olur yaa çok korkuyorum olmaz diye çünkü maddi manevi çok zor bir durum yaa ... Ben tedavi ye başlamadan burada özelde kan pıhtılaşması ve genetik tarama yaptircam insallahh...

X