Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

Kızlar benim tüp tutmadi maalesef ilk denememdi ama 1 tane 5.ci gün dondurulmus embryom var ahmet hoca arayı çok acmayalim 3 ay içinde transfer edelim onuda dedi siz ne düşünüyorsunuz arada ne kadar zaman olması gerek kararsizim

Kızlar benim tüp tutmadi maalesef ilk denememdi ama 1 tane 5.ci gün dondurulmus embryom var ahmet hoca arayı çok acmayalim 3 ay içinde transfer edelim onuda dedi siz ne düşünüyorsunuz arada ne kadar zaman olması gerek kararsizim
Çok üzüldüm canım Rabbim hakkında en hayırlisi neyse onu versin inşallah bir daha sefere güzel haberler alırsın. Bugün mu yaptın test canım.

Çok üzüldüm canım Rabbim hakkında en hayırlisi neyse onu versin inşallah bir daha sefere güzel haberler alırsın. Bugün mu yaptın test canım.
Test günüm bugündu ama cumartesi günü adetim başladı canım yani günümü bile bekleyemedi

Test günüm bugündu ama cumartesi günü adetim başladı canım yani günümü bile bekleyemedi
Canım benimde öyle oldu test günüm gelmeden transferimin 6. 7. Gününde kanamam başladı ve daha adetime 8 gün falan vardı. Neden oldugunu sordun mu ahmet hocaya? Ben sordgmda mehmet hoca bazı çikolata kisti hastalarımzda bu durum olabiliyo bizde anlamıyorz dedi. Sende varmı çikolata kisti?

Canım benimde öyle oldu test günüm gelmeden transferimin 6. 7. Gününde kanamam başladı ve daha adetime 8 gün falan vardı. Neden oldugunu sordun mu ahmet hocaya? Ben sordgmda mehmet hoca bazı çikolata kisti hastalarımzda bu durum olabiliyo bizde anlamıyorz dedi. Sende varmı çikolata kisti?
Kist yok canım telefonda onu sormayı unuttum yüzyüze görüşmeye gittiğimde sorarım artik

bu arada kızlar bişe sormak istiyorum benim 8 yumurtam toplandı ahmet hocaya hocam bu sayı az değil mi arttırmak için ne yapılabilir dedim o da bana senin yaşın için normal dedi bu arada ben 31 yalındayım . en yakın arkadaşım tüp bebekle hamile kaldı 22yumırta topladılar aynı yaştayız ve kızın tek yumurtalığı var .ben anlamadım. yani şunu yap bunu yap daha iyi olur da demiyor ahmet hoca :KK43: ben kendi kendime amh testi yaptırdım merak ettim acaba kaç diye 1,64 çıktı .bu da yumurta rezervimin düşük olduğunun göstergesiymiş .bu sonuçları bir doktora sorduk yumurta sayısı arttırmak için daha uzun süre ilaç kullanmak ve yumurta biriktirmek gerekiyormuş . sorduğumuz doktor istanbul'da zaten burda olsa direk ona gitçem ama malesef çalıştığım için istanbul'da tedavi olmam imkansız . kafam çok karışık zaten tüp bebek masraflı ve yıpratıcı bir süreç doktorların gereken özeni göstermediğini düşününce de iyice kafayı yiyor insan

Bu merkezde ikinci denemem bu dondurulmuş emriyo idi dondurulmuş emriyo kalmadı tekrar baştan baslayacam sen memnun kaldın mi

Canım amh testin düşük çıkmış gerçekten ki bencede 8 yumurta az. Yaşında da bir şey yok bende 30 yaşındayım benden 26 yumurta toplandı. İşin açıkçası benimde sıkıntılarım var merkezle ilgili. Hatta ilk tedavi olumsuz olduktan sonra iki ayrı doktorla da görüştüm, ama bana tavsiyeleri dondurulmuşlarını transfer ettir. Eğer olmaz ise merkez değiştir dedi. O yüzden tekrardan Mehmet Hocayla başladım. Yeteri kadar bilgilendirilmiyoruz ve vakit ayrılmıyor. Evet biliyorum çok yoğunlar ama ona göre randevu sistemini düzenlesinler ne bileyim bu kadar çok hasta almasalar mesela. Ne olursa olsun doktorlar bu işi para için yapıyorla ve biraz ticarethane halinde gibi geliyor bana. Rabbim hakkımızda hayırlısını versin inşallah.

O zaman baştan başlama bence. Ben memnun değilim pek işin açığı. Sormadan hiçbir şey söylenmiyor ve cevaplarda bana yeterli gelmiyor. O yüzden her seferinde başka doktorlarla görüşüyorum ve bunun içinde ayrıca para harcıyorum. Benim ilk denememde başıma orada kötü bir durum geldi. O yüzden dondurulmuşlarla burada denemek istemedim. Başka doktorlarla görüştüm. Onlarda onlar senin bebek adayların çöpe attırma deyince tekrardan buraya geldim. Dondurulmuşum olmasa kesinlikle baştan orayla başlamam açık söylüyorum.

Kızlar ben de buraya da yazdım ama bazı arkadaşlar tepki verdi. Ben ilk görüşmeye yüksek beklentiler ile gittim ama Mehmet hoca iki dk da bir odaya girdi çıktı. Hemşireye çıkmam lazım diyip durdu. Hızlı hızlı işte durumun tüp bebeklik olduğunu söyledi bi sonraki adetle gel başla dedi. Yani ben bir çok kafamdaki soru işatetime derman olacağını düşünmüştüm. İstedikleri kadar iyi olsunlar bu iş yarı yarıya psikoloji işi. İnsan bi açıklama bi ilgi bekliyor. Bura devlet hastanesi gibi olmuş. Gel prosedürü uygula git gibi olmuş. Hani müşteri çok ya. Ben bu işi sevmiyorum. Başta ilgili sonra millet çoğalınca ilgisiz... Ben gitmeyi düşünmüyorum. Farklı merkezlerle görüşeceğim. İnşallah Allah bu yollarda hepimizin yardımcısı olsun.

Kızlar ben de buraya da yazdım ama bazı arkadaşlar tepki verdi. Ben ilk görüşmeye yüksek beklentiler ile gittim ama Mehmet hoca iki dk da bir odaya girdi çıktı. Hemşireye çıkmam lazım diyip durdu. Hızlı hızlı işte durumun tüp bebeklik olduğunu söyledi bi sonraki adetle gel başla dedi. Yani ben bir çok kafamdaki soru işatetime derman olacağını düşünmüştüm. İstedikleri kadar iyi olsunlar bu iş yarı yarıya psikoloji işi. İnsan bi açıklama bi ilgi bekliyor. Bura devlet hastanesi gibi olmuş. Gel prosedürü uygula git gibi olmuş. Hani müşteri çok ya. Ben bu işi sevmiyorum. Başta ilgili sonra millet çoğalınca ilgisiz... Ben gitmeyi düşünmüyorum. Farklı merkezlerle görüşeceğim. İnşallah Allah bu yollarda hepimizin yardımcısı olsun.
Canım kalabalık olduğu fazla acıklama yapmadıkları konusunda cok haklısın. Bende ilk görüşmeye gittiğimde 1-2 saat beklemiştim. Sen sormadan bişey anlatmıyorlar. Zaten tedaviye başlıcaksan en önemlisi içinin ısınması doktoruna güven duymanki sonradan pişman olmayasın. Bende senin gibi cok merkez gezdim belki ankaradaki heryere gittim hatta istanbulda acıbadem de bülent hocayla da konustum. Ama yine novaartta gittim. İzmirdeki doktorları aradım mehmet hoca hakkında bilgi aldım ankaradaki en iyi doktorlardndır dediler. Aslında nasibimizde varda hangi merkez olursa olsun hangi doktor olursa olsun Rabbim verir. Bence ilk olarak önemli olan şeyde merkezin embryologu ve labortvrı. Başka merkezlere bakrken bunları araştr istersen. He ben mehmet hocada tedavi gördüm görüyorumda pozitif mi aldım hayır ilk denemem negatifdi ama demekki Rabbim daha uygun görmemiş. Bnde kısaca fikirlerimi yazıym dedim canım biraz yardımcı olaym die.

Canım kalabalık olduğu fazla acıklama yapmadıkları konusunda cok haklısın. Bende ilk görüşmeye gittiğimde 1-2 saat beklemiştim. Sen sormadan bişey anlatmıyorlar. Zaten tedaviye başlıcaksan en önemlisi içinin ısınması doktoruna güven duymanki sonradan pişman olmayasın. Bende senin gibi cok merkez gezdim belki ankaradaki heryere gittim hatta istanbulda acıbadem de bülent hocayla da konustum. Ama yine novaartta gittim. İzmirdeki doktorları aradım mehmet hoca hakkında bilgi aldım ankaradaki en iyi doktorlardndır dediler. Aslında nasibimizde varda hangi merkez olursa olsun hangi doktor olursa olsun Rabbim verir. Bence ilk olarak önemli olan şeyde merkezin embryologu ve labortvrı. Başka merkezlere bakrken bunları araştr istersen. He ben mehmet hocada tedavi gördüm görüyorumda pozitif mi aldım hayır ilk denemem negatifdi ama demekki Rabbim daha uygun görmemiş. Bnde kısaca fikirlerimi yazıym dedim canım biraz yardımcı olaym die.
Çok teşekkür ederim aynen öyle aslında nasipte varsa imkansızken bile oluyor. Ama içim ısınmadı dediğiniz gibi. Ben zaten devlet hastanesine gitmişim ordaki ilgisizlikten kafayı yemişim. İstediği kadar iyi olsun bu kadar ilgisiz olmamak lazım bence. Bizim psikolojik olarak ne kadar yıprandığımızı düşünmemeleri bana itici geldi.

Canım günaydın az önce geldim hastaneden. Bugün adetimin 3.günü dün mehmet hoca olmadıgı için bugün gittim ama 2.gün 3.gün farketmiyo. Kan verdim saat 2 gibi deniz hemşire ararım ilaçlarını kullanmaya başlarsın dedi. Estrofem cocuk aspirini ve folik asit verdi. İlk 6 gün günde iki kez sonraki 5 günde günde üç kez estrofem kullanıcakmısım. Cocuk aspirini ve folik asitide her gün bir tane içicem. 11 gün sonrada tekrardan kontrole gidicem 15 şubatta yani. O günde rahmim istenilen dereceye gelmiş kalınlaşmıssa transfer tarihini konusursnz mehmet hocayla dedi deniz hemşire.
Merhaba, nasilsiniz nasil gidiyor tedavi,,bende ilk adette gittim ancak cok erken adet oldugum icin bir sonrakinde gel dediler

Çok teşekkür ederim aynen öyle aslında nasipte varsa imkansızken bile oluyor. Ama içim ısınmadı dediğiniz gibi. Ben zaten devlet hastanesine gitmişim ordaki ilgisizlikten kafayı yemişim. İstediği kadar iyi olsun bu kadar ilgisiz olmamak lazım bence. Bizim psikolojik olarak ne kadar yıprandığımızı düşünmemeleri bana itici geldi.
Çol haklısın canım en iyi çeken bilir anlıyorum seni inşallah hakkında hayırlısı olur Rabbim tez zamanda bebişlerine kavusturur senii :)

QUOTE="kzysmnbr, post: 50137183, member: 811746"]Merhaba, nasilsiniz nasil gidiyor tedavi,,bende ilk adette gittim ancak cok erken adet oldugum icin bir sonrakinde gel dediler[/QUOTE]
Merhaba canım teşekkür ederim iyiyim siz nasılsınız. Suan hastaneye gidiorum dondurulmuslarla tedavime başladım sonlara yaklaştım gibi bugün belli olucak büyük ihtimalle transfer günüm belli olur. Bende transferden bir ay sonra gittim yani ilk adetim oluyor ama erken olmamstm ben. sizin ilaçlar dengeyi bozmuş olabilir

aslında yazmak konusunda cok terettut yasadım ama sana sonuna kadar katılıyorum

2015 yılında ılk asılamam ve 3 tup bebek tedavım bu merkezde oldu. mehmet hoca hastasıydım.

asılama negatıf olunca hemen tup bebege gectı ve kısa prosudur uyguladı 16 yumurta tolandı 12 sı dollendı 6 adetı 5. gun embrıyosu oldu ılk transferde 2 adet embrıyo transfer edıldı ve negatıf 1 ay gectı gecmedı 2. tedavıyı yaptı pozıtıf ama kan pıhtılasmasından dusuk oldu 3. transfer 4 ay sonra oldu ama progestoron bır turlu dusmedı ıgne ılac haşat oldum hergun gıttım nerdeyse kı calısan bırı olarak ıs yerıde artık sorun oldu

3. transferım de progestron dusmedıgı halde transfer yaptılar ve koca bı negatıf

ne esımde ne bende sorun var hoca olmaması sorun dıyıp durudu ve %90 olur dedıgı olmadı

hocalar ıllakı okumus bılgılı kısıler ama ılgısızlık dız boyu sen sormadan bısey acıklamıyorlar ben demeden test dahı yapmadılar kan pıhtılasma testını yalvar yakar yaptyırdım

novarttın labaratuarlarına guvenmıyorum kı bı cok arkadasım oldu bu sayfadan ve ozel msjları atayım ıstersenız hepsı pısman

ve sımdı baskent hulısı hocadayım ve bugun ılk ıgnemı oldum cok cok memnumum en az 20 dk ayırıyor ve herseyı sorup anlatıyor konusuyor ılgılenıyor

novaart tam bı ısyerı zıhnıyetı olmus bosuna zaman kaybetmısım dondurulmuslarım hatrına bekledım ama keske beklemeseydım

sonucta para verıyoruz maddı manevı yıpranıyoruz ve ınanın benım donemımde yanı 2015 kasım ve 2016 temmuz ayı arasıbelkı 3-5 pozıtıf vardı belkı de daha az

ıyı arastırın kızlar ınanın bızı bızden baska anlayan yok

Hiç mi memnun kalan yok arkadaslar aklımız iyice karışıyo böyle olunca insan korkuya düşüyo benimde bir negatif denemem var şimdi dondurulmuslar için basladım tedaviye bende kan pıhtılaşması varmı yok mu diye ve kromozom için genetik test istedim ama gerek yok dediler embryolar iyi 1. Kalite diolar anlamadım bişey :KK43:

Hiç mi memnun kalan yok arkadaslar aklımız iyice karışıyo böyle olunca insan korkuya düşüyo benimde bir negatif denemem var şimdi dondurulmuslar için basladım tedaviye bende kan pıhtılaşması varmı yok mu diye ve kromozom için genetik test istedim ama gerek yok dediler embryolar iyi 1. Kalite diolar anlamadım bişey :KK43:

ısrar et cnm aılemde kan pıhtılasması var falan de ne bıleyım aılemdekı herkes ıgne kullandı bende de vardır buyuk ıhtımal de ısrar et ve yaptır

Canım benim son denememde pozitif sonuç aldık, 1 hafta boyunca gün aşırı betahcg verdim artışlar çok normaldi, her şey normal dediler, ama 1 haftanın sonunda kanamam başladı ve maalesef düşük yaptım. Düşük sonrası gittiğimde Mehmet Hoca'ya kan pıhtılaşması ve genetik ile ilgili test yapalım mı diye sordum. Bana da gerek yok dedi. 3 tane daha embriyon var ve hepsi 5. gün ve 1. kalite dedi. Ama benim aklımda şüphe kaldı o yüzden ilk adetimle gitmedim ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi genetik bölümüne gittik eşimle kan pıhtılaşması ve genetik ile ilgili testlerin yapılması için kan verdik. Şimdi sonuç bekliyorum. Beni de burdan bir arkadaş yönlendirdi. Test sonuçlarına göre kalan dondurulmuşlarımla denemeye karar verdim. Yani onlar gerek yok dese de ben yine de yaptırdım. Çünkü bir daha bu problemi yaşarsam aynı yıkımı yaşamak istemiyorum.
Ben Mehmet Hocanın da Ahmet Hocanın da bilgisine, tecrübesine çok güveniyorum. Ama laboratuvar olarak iyi mi değil mi inan bilmiyorum. Araştırmalarımda kesin bir sonuçta alamadım. Ancak Novaart'ın çok kalabalık olduğu ve hiçbirimize yeteri kadar vakit ayrılmadığı konusunda hem fikirim. Bu iş bir yerde psikoloji işi. Biz makine değiliz ki. Dondurulmuşlarım olduğu için burada son kez kalan dondurulmuşları önümüzdeki adetimde deneyeceğim. İnşallah pozitif olur ama olmaz ise Novaart'la devam etmeyi düşünmüyorum bende.

Canım benim son denememde pozitif sonuç aldık, 1 hafta boyunca gün aşırı betahcg verdim artışlar çok normaldi, her şey normal dediler, ama 1 haftanın sonunda kanamam başladı ve maalesef düşük yaptım. Düşük sonrası gittiğimde Mehmet Hoca'ya kan pıhtılaşması ve genetik ile ilgili test yapalım mı diye sordum. Bana da gerek yok dedi. 3 tane daha embriyon var ve hepsi 5. gün ve 1. kalite dedi. Ama benim aklımda şüphe kaldı o yüzden ilk adetimle gitmedim ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi genetik bölümüne gittik eşimle kan pıhtılaşması ve genetik ile ilgili testlerin yapılması için kan verdik. Şimdi sonuç bekliyorum. Beni de burdan bir arkadaş yönlendirdi. Test sonuçlarına göre kalan dondurulmuşlarımla denemeye karar verdim. Yani onlar gerek yok dese de ben yine de yaptırdım. Çünkü bir daha bu problemi yaşarsam aynı yıkımı yaşamak istemiyorum.
Ben Mehmet Hocanın da Ahmet Hocanın da bilgisine, tecrübesine çok güveniyorum. Ama laboratuvar olarak iyi mi değil mi inan bilmiyorum. Araştırmalarımda kesin bir sonuçta alamadım. Ancak Novaart'ın çok kalabalık olduğu ve hiçbirimize yeteri kadar vakit ayrılmadığı konusunda hem fikirim. Bu iş bir yerde psikoloji işi. Biz makine değiliz ki. Dondurulmuşlarım olduğu için burada son kez kalan dondurulmuşları önümüzdeki adetimde deneyeceğim. İnşallah pozitif olur ama olmaz ise Novaart'la devam etmeyi düşünmüyorum bende.
Pekı nereye gıtmeyı dusnyosnz gerçi benm Dondurulms var

Pekı nereye gıtmeyı dusnyosnz gerçi benm Dondurulms var
Benimde şu an hala dondurulmuşum var. Bunları da transfer ettikten sonra işin açıkçası ben bir tüp bebek merkezine gitmeyi düşünmüyorum. Özel muayeneye gideceğim bildiğim çok iyi bir doktorun. Çünkü tüm tüp bebek merkezlerinin bu şekilde olduğunu düşünüyorum. Maalesef normal yoldan hamile kalan insan sayısı o kadar az ki.

X