Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

Selamlar, bu ay aşılama olup tutan var mı? Takip ettiğim kadarıyla kimsenin tutmamış maalesef benim de kan testi sonucumun negatif olduğunu söylediler çok yıpratıcı süreçler bundan sonra ne yapacağız nasıl yol alacağız bilemiyorum...

Sorun neydi canım asılama yaptırdın? Bende gecen ay yaptırdım tutmamıstı malesef ama üzülme cnkü asılama da doğal yöntem gibi bişey şans yüzdesi düşük yani inşallah en kısa zamanda miniğine kavusursun

İste canim o kadar kararsiz durumdayiz ki anlatamam yine eski yerimizle mi yoksa burasi ile mi devam etmeliyiz karar veremedik tekrar kontroller alisma sureci farkli ortam birde korkularim muayene ile ilgili ole seyler
Eski yerinde denemen 2den fazla olduysa bir de mehmet hocayı görmeni tavsiye ederim canım genelde herkes bir yerde birden fazla basarısızlığın varsa baska yere gidin yazmıs. Mehmet hoca o kadar yogun olmasına ragmen hep ilgilendi benimle hiç geçiştirmedi hatta biz devletten rapor cıkarma durumunu bile sormamıstık orda calısanlar mehmet hoca sizin için rapor cıkarmayı cok denedi ama malesef olmadı dedi benim haberim bile yoktu böyle bişeyden izmirde tanıdıgım doktoruda arayıp novaartda tedaviye basladıgımı söyleyince cok güzel yere gitmişsin inşallah en kısa zamanda olur dedi benim daha transferim bile olmadı bekliyorum ilk denemem bu ama ben cok memnun kaldım bu süreçde :)

Amin inşallah. Pko+morfoloji bizim sorun. Gerçekten doğal yöntem gibiymiş aslında tüp bebekle neredeyse aynı tedavi sürecinden geçiliyor ilk seferde tüp bebek yapmak daha mı iyi olurdu diye düşünüyorum. Şimdi aynı süreci psikolojim nasıl kaldıracak bilmiyorum. Sen sanırım tüp bebek tedavisine başlamışsın, sende sorun neydi? Aşılamayı da novaartta mı yaptırmıştın?

Tüp bebek daha tefaruatlı emin olun. Daha fazla ilaç iğne, her gün kan verilmesi, yumurta toplama ,anestezi transfer v.s.
Ve maddi olarak daha masraflı.

Benimde tutmadi ve 2.ci asilamamdi ocakta tüp e baslayacagiz allah nasıl ederse

[QUOTEkli_sut, post: 49394642, member: 686996"]Kızlar selamlar .Rabbim hepimizi evlatlarımıza kavuştursun tez vakitte. Bir sorum olacak. Dondurulmuşlarla devam ederken tekrar bir ücret ödeniyor mu peki?[/QUOTE]
Bende dondurulmus var sormustum 2milyar dediler

[QUOTEkli_sut, post: 49394642, member: 686996"]Kızlar selamlar .Rabbim hepimizi evlatlarımıza kavuştursun tez vakitte. Bir sorum olacak. Dondurulmuşlarla devam ederken tekrar bir ücret ödeniyor mu peki?
Bende dondurulmus var sormustum 2milyar dediler[/QUOTE]
Çok pahalı değil mi sonuçta sadece transfer

Yo
Yok canım ben şükran çakmak muayansnde yaptırdım aşılamayı olmadı. Benim de çikolata kistim var eşimin morfolojide %2ydi. Bana zaten bu morfolojiyle aşılama yapılması saçma olmus dedi çoğu doktor. Olsun canım en azından snde aşılamayla şansını denemiş oldun tüp bebek tedavisinde daha bilinçli olursun ki inşallah tedaviye kalmadan doğal yolla hamile kalırsın :)

Merak etme 4gibi ararlar ben heyecandan cogunu anlamiyordum
Peki bişey merak ediyorum benim toplama işlemi carsamba oldu persembe arayıp döllendi dediler. 1.günü hangi günden başlayarak sayıcaz? Yani persembeden sayarsam cumartesi 3.gün embriyosu oluyor pazarteside 5. Gün mü ?

Perşembeyi 1.gun olarak sayacaksin canim

Tüp bebek daha tefaruatlı emin olun. Daha fazla ilaç iğne, her gün kan verilmesi, yumurta toplama ,anestezi transfer v.s.
Ve maddi olarak daha masraflı.
Öyle mi ben sadece yumurta toplama işlemi ve narkoz fazladan oluyor sanıyordum. Başta kullandığım gonal f ve çatlatma iğnesi ile sonraki jeli aynı diye düşünmüştüm. İlave neler oluyor?

Benimde aşılama tutmadı malesef diğer ay tüpe geçeceğiz

Benimde tutmadi ve 2.ci asilamamdi ocakta tüp e baslayacagiz allah nasıl ederse
İnşallah tüple bebişinize kavuşursunuz. Tüpün şansı daha yüksekmiş forumda da okuduğum kadarıyla tüple tutanlar çoğunlukta. Ben daha hocayla görüşmedim ne önerecek bakalım.

Çok sağ ol amin. Bakalım hocayla görüşmedim daha ne önerecek bize ama ben şimdiden tüp bebekle ilgili şeyleri okumaya başladım. İnşallah sen de tez zamanda sağlıkla bebişine kavuşursun.

Amin canım hepimiz inşallahh

Perşembeyi 1.gun olarak sayacaksin canim
Demin aradılar canım blastokist denilen aşamaya mı ne geçiolarmış onun ne oldugunu bilmiyorum ama transferim pazartesi 1 bucukta olucakmıs durumları nasıl peki dedim suan gayet iyi kac tane kaldıgını pazartesi söylücez dedi sizce süre cok uzun değilmi o kadar süre yaşarlar mı genelde 3.gün transferi yaptıklarını duydum hep

Tüp bebek tedavisinde günde 5 iğne yaptığımı bilirim. Gonal f ve merional yapılıyor normalde. Bi 5 gün sonra falan orgalutran diye bir iğne başlanıyor. Çatlatma iğnesi olarak 2 iğne verildi bana.
Tabi bu durumlar kişiden kişiye değişir. Ama tüp bebek tedavisi de aşılama ile aynı diye düşünüp sonra bunalmayın diye dedim. Çünkü git gel kan ver iğne saatleri anestezi öncesi sonrası daha kompleks.
Yumurta toplamadan transfere kadar da ( transfer ertelenmediyse) crionone jel, prednol( kortizon), folibol, estrofem( günde 2 kere veya 3 kere) , aspirin ( ve bu ilaçların hepsi kişiye göre yine değişiklik gösterebilir ama genelde bu şekilde) ilaçlarını kullanılıyor. İlaçlar konusuda novaart daha merhametli. Bizleri de düşünüyorlar. Ve hep kan sonuçlarına göre dozları ayarlıyorlar.

5. Gün transferinin tutunma olasılığı daha yüksek. Çünkü dışarda 5. Güne kadar yaşayabiliyorlar.
Yumurtanın çok toplandığı durumlarda ihtimali arttırmak için blastokist aşamasına kadar bekletiyorlar yumurtaları.

İnşallah yaşarlar canım sadece bölünmeye basladıklarını birde o aşamaya geciceklerini söylediler cok da bişey soramadım cumartesi ve pazarda aramıcz pazartesi görüsürz dediler

Gerçekten çok fazlaymış Çok teşekkür ederim baya ayrıntılı anlatmışsınız bunları bilmem iyi oldu insan kendini ona göre hazırlıyor. Bu süreçlerde Allah hepimizin yardımcısı olsun. Bir de kimseye söylemedik etraftan da sorular baskılar olmasın diye gizli saklı iş yapıyor gibiyiz ama tüp bebek süreci böyle oluyorsa sanırım söylemek gerekecek en azından iş yerinden izin alabilmek için...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…