Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

Hayırlı cumalar kızlar benim bu besinci olacak ...hiçbirinde tutunma olmadı...gerçekten maddi veanevi olarak yıkıcı bir süreç ...ama su var ki herşeyin hayirlisini diliyoruz ...tek umudumuz inancımız...
:KK43: evet gerçekten çok yorucu.Allahtan hayırlısını diliyoruz hep. inşallah hepimiz güzel sonuçlar alırızda bugünleri unuturuz.bizim bebişler nazlanıyorlar çok :) gelecekler birgün ama umudumuzu kaybetmeyelim

Arkadaşlar bana bugün gonadal f ve meragon başlandı gonadal F 150 ü ve meragon 75 ü sizce bu dozlar nasıl düşük mü normal mi size ne kadar dozda başlanmıştı bir de toplama işlemi iğneden kaç gün sonra oluyor
thorbank, 'Yok canim tup bebek raporu cikartiyoruz oradan yazdiracagim....'
kızlar merhabalar bende Mehmet hocada aşılama oldum, negatif sonuçlandı. Kasım gibi tüp bebek deneyeceğiz.
Bende 2 aşılama oldum, devletin tüp bebek ücretinin bir kısmını ödemesi için rapor çıkartabiliyormuşuz. Nasıl çıkartılıyor, ne yapmam gerekiyor?
İyi gclr canlar ...verilen ilaçlar yumurtalıkların durumuna ve yumis potansiyeline gore veriliyor yani yumurtalıklarda sıkıntı yoksa düşük doz verilir...
Yumi toplama işlemi yumurtalıkların olgunlaşmasına gore değişiyor.. 1 hafta 10 gün içinde gerekli olgunluğa ulaşmış oluyorlar aksi bir sebep yoksa... Zaten yüzde yüzü istenen olgunluğa ulaşmıyor..
Rapor isine gelince iki çeşit rapor var canım
1.oviladyon indüksiyon adında çıkar ilaçları karşılar tabi yüzde yüz ödemez %20 ve farkı çıkar...ayrıca doz siniri vardır...
Herhangi bir özel hastaneden iki kadın dogumcu ve bir urolog imzasıyla çıkar...15 dk elinizde...
2. Tip fakültesi hastanesinden aldığını ivf raporudur...hem tedavinin bir kısmını hem ilaçları karşılar...tabi SGK anlaşmalı hastanelerde yaptirirsan...çoğu ozelin maalesef SGK anlaşması yok...
Başvuru için tip fak. Kadın doğum doktor undan randevu alıp rapor çıkartmak istediğini soyleyeceksin tabi şartları var...
Yas 3 yıllık evlilik hastalık (sebepsiz infertilite çikolata kisti PCO yumurtalık rezervi azlığı spermin 5 milyondan az olması en az iki defa aşılama yapılması gibi...novaartta rapor geçerli değil sadece ilaçlarda isine yarar...eğer ivf raporun varsa hastalık durumuna gore daha çok ilaç alabilirsiniz...

Merhaba arkadaşlar bende haziran sonu tedaviye başlıcam ve çok heycanlıyım inş rabbim nasip eder de emeklerimiz boşa gittmez :) çok korkuyorum ama umutluyumda hayırlısı olsun inş hakkımızda ... tedaviye devam edenler varmı ilaç olarak ne kullanılıor gonal f kullanılıyormu aceba bi arkadşım almıştı aşılama için elinde kalmış onu kullanabilirmiyim ?

Şimdiden hayırlı olsun canım ilk olarak cetrotide iğne ve climara bant vermişlerdi bana ...ilaç dozu senin yu.urtaliklarinin durumuna gore canım ornek senin yumurtalıklar iyidir çok cabuk tepki verir düşük doz ilaç verirler sene n elinde 300 luk varsa bu is görmez...bilmem anlatabildim mi...inşallah tedavin olumlu olur ilaçları da kullanabilirsin

Bu iğneleri ilk kez kullanıyorum ve cidden çok acı verdi bana bu kadar yıpratıcı bir süreç olacağını düşünmezdim doğrusu ben iğneleri 4 gün kullandım bugün kontrole gittim her over de 7 8 tane var dedi Mehmet hoca 8 10 mm arasındalar mış sizce nasıl kan verdim bi de akşam arayacaklar mış

İlerleyiş gayet güzel canım...nazar değmesin...evet zor ve yıpratıcı bir süreç ...inşallah sonu da hayırlı ve güzel olur...

Çok soru soruyorum biliyorum ama çok heyecanlıyım ben bu hafta içi toplanır mı sizce

çok güzel cnm inş 4 gün sonra felan toplanır bence hayırlısı olsun hakkında inş cnm benim :)
Canım galiba Sayının bir Önemi yokmuş ben burda da bir çok kişinin sayısını okudum .önemli olan kalitesi ve Allah'ın bize nasip etmesi galiba

Ne demek tatlım..ilk denenen mi senin...c.tesi olabilir gibi en geç p.tesu toplanır ama

Benim ilk denemem çok da hevesli olmayım diyorum 1,5senedir her ay hayal kırıklığı artık ağır geliyor insana

İlk ve son olur inşallah canım...yine de umutlu ol sen.. Bu iste psikolojinin iyi olması gerek stres yapma ....

Amin inş hepimizin ilk ve son denemesi olur arkadaşlar benimde ilk denemem çikolata kisti var korkuyorum olmucak diye ama inş rabbim nasip eder bizede ...

Amin inş hepimizin ilk ve son denemesi olur arkadaşlar benimde ilk denemem çikolata kisti var korkuyorum olmucak diye ama inş rabbim nasip eder bizede ...
Canım benimde çikolata kestim vardı gecen ay tedavim iptal oldu bu Yüzden bir ay soğan kürü Yaptım ve Doğum kontrol hapı kullandım geçti ama Mayıs Ay'ı sıkıntı içinde bitti

Merhaba arkadaslar.. Bu rapor olayinda 3 yillik evli olma sarti diyir ya benim tuplerim tikali yinede 3 yil mi olmasi lazim ben pek anlamadim.. bir de ilaclari karsiliyor denilmis novaart icin bu rapor alininca. Ne kadar farkediyo fiyat olarak raporlu olunca??

Canım benimde çikolata kestim vardı gecen ay tedavim iptal oldu bu Yüzden bir ay soğan kürü Yaptım ve Doğum kontrol hapı kullandım geçti ama Mayıs Ay'ı sıkıntı içinde bitti
Neden sıkıntı oldu canım senin bana doğum kontrol hapı vermedi sadece folik asit verdi bide antibyotik kullanacam bu ay sonra lucrin başlıcam 21.günü çikolata kisti nasıl geçti ne güzel çok sevindim over rezervin nasıl ?

Neden sıkıntı oldu canım senin bana doğum kontrol hapı vermedi sadece folik asit verdi bide antibyotik kullanacam bu ay sonra lucrin başlıcam 21.günü çikolata kisti nasıl geçti ne güzel çok sevindim over rezervin nasıl ?
Canım benim kestim 6cm kadardı biraz daha büyürse bu ay ameliyat dedi doktor ben soğan kürü ve böğürtlen kürü Yaptım hap kullandım geçti .rezervim iyiymiş galiba yaşım 29 belki ondan ama doktorum iğne dozlarını artırmadı bakalım herşey nasip kısmet

X