Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

inşallah canım 8.yılımızdayız ama daha bi tedavi filan görmedik azosperm olduğunu 2 doktor söyledi ve ikiside direk tüp bebek dedi tedavi filan diyen olmadı

Merhaba kizlarr bu aralar kimse yazmiyor tedavisi devam edenler napiyolar mk 128 arkadasim sen naptin transferin oldu mu

Merhaba hanımlar. ben cumartesi günü keseyi gördüm çok şükür. Ben tiroid hastasıyım 2 sene önce tiroidimi aldırmıştım günlük ilaç kullanıyordum. Dün endokrin dr.uma gittim tiroidlerim ne durumda diye (novaarta ilk başvurduğumda söylemiştim bu durumu ama hiç kimse gebelikten sonra bir bakalım yada baktırın demedi.) dün kan sonucumu aldım tiroidim 10,89 a çıkmış. Mahvoldum sabaha kadar ağladım. Çünkü gebelikte özellikle ilk üç ayda bebek annenin tiroid hormonunu kullanıyormuş benimde ilacım yetmemiş ve tiroid hormonum yükselmiş. bu duruma bebeğin zeka gelişimini olumsuz etkilermiş, gebeliklerde düşük olurmuş. Doktorum ilacımı yükseltti. 15 gün sonra tekrar bakalım dedi. Ama ben çok korkuyorum. Dün yine forumları okudum hiç ümidim kalmadı. Ne olur duanızı esirgemeyin. Ben her gün her isteyenin anne olabilmesi için dua ediyorum ne olur sizde bana dua edin. Çok mutsuzum.

Canım cok erken fark edildiği için sakin endiselenme..Senin bahsettiğin durum bebeğin tiroid eksikliğine çok uzun sure maruz kalmasi ile oluşuyor. İçin rahat olsun, sadece kontrollerini aksatma yeter. Birde endokrin doktorun kim bilmiyorum ama iyi bir doktorun olmasina dikkat et canim.
Aynı durum bendede var, Tiroid im yok..Hamile kalmıştım ve Tiroid im 25 olmuştu, ama hem tiroid doktorum hemde tup bebek doktorum sakin endiselenme hiç bir şey olmadi demislerdi. Geçi benim Bebegimin kalbi durdu ama Tiroid den değil kromozom problemi varmış.
Sakın endiselenme için rahat olsun güzel güzel büyüsün bebisin..

Son düzenleme:
Canım içime su serptin. Allah bin kere razı olsun. Rabbim inşallah tez zamanda seninde yüzünü güldürsün. Ben Bayındır Hast. Dr. Sabri Sayın beye gidiyorum. Gebelikten önce herşeyim normaldi doktorumda gebelik nedeniyle yükselmiş dedi. İnşallah güzel haberler alırım. Alırız hep beraber. 7 Kasımda kalp atışını duymaya gideceğim. Her dakika dua ediyorum inanın Allahım bana bugünleri gösterdin isteyen herkese ver bana da sağlıkla kucağıma almayı nasip eyle diye. Rabbim hepimizin yüzünü güldürsün inşallah.

Dualarim seninle hayatım, inşallah her sey cok guzel olsun, kalbinide sorunsuz duyarsin..
Benimde senin gibi gebelikten önce degerlerim normaldi, hamile olduğumu öğrendikten 1 hafta sonra oda tesadüfen (baska merkezde ki tup bebek doktorum banada bir şey söylememişti) ogrenmistim, ama iki doktorda rahatlatmis çok erken olduğu için endiselenme demislerdi. Bu arada benim doktorumda Tobb da Doç. Dr Berin Demirbaş, oda çok iyi bir doktordur, sıkı takip eder, aklında olsun.

Son düzenleme:
Çok saol canım. Ben 12 Ekimde kan tahlilinde öğrendim 14 ekimde değerim ikiye katladığı için gebelik kesinleşmiş diye düşündüm. Yani üzerinden 2 hafta geçmiş oldu. 24 Ekimde de keseyi gördüm. İnşallah geç değildir. Off offf sadece pozitif görmekle bitmiyormuş olay. Ne diyeyim hayırlısı olsun tabi. Çok saolun tekrar.

Merhaba merkeze Kızılay'dan Nsl gidebilirim ? Eryaman tarafından gidicem bilgisi olan yardımcı olabilirse çok sevinirim

Merhaba merkeze Kızılay'dan Nsl gidebilirim ? Eryaman tarafından gidicem bilgisi olan yardımcı olabilirse çok sevinirim
Mrb canım ben merkezden Kızılay'a geçmiştim. Ben güvenparkın arkasındaki minibüs durağında inmiştim. Son durak orasıydı. Oradan sorup binebilirsin. Adresi söyle çünkü çukurambar ve Balgat minibüsleri değişik güzergahtan gidiyor. Yanlış minibüse binme. Allah gönlüne göre versin :)

Âmin hepimizin inşallah teşekkür ederim :)

Herkese merhaba. Ben İstanbul yaşıyorum ve 2 kez tüp bebek denedik. İlki 5 gün ve en iyi kalite olmamasına rağmen tutunmadi. İkinci tedavide dondurulmuş embriyo transferi yapıldı ve kimyasal gebelik oldu. Daha sonrasında bir kere daha kendiliğinden kimyasal gebelik yaşadım. Günübirlik Ankara'ya gidecem ve özellikle Mehmet Erdem' i çok duydum. Giden arkadaşlar öncelikle ücretsiz gorusme yaptığını duydum dogrumudur? Merkezi akşam ustu aradim kapalı olduğu için öğrenemedim. Mehmet beyin durumu iyi analiz edip varsa bir sorun direkt söylediğini okudum. Tecrübesi olan varsa yazarsa çok sevinirim.

İlk muayene eger orada tup yaptiracaksan ucretsiz yoksa ucretli...
Hocanin yaklasimi iyi...cok konusmaz zaten...

Bisey değil canım Şişli memorial veya Acıbadem i neden dusunmediniz

Şişli memorial ile gorustum ancak ilk gorusme o kadar acele baştan savma yapildiki bir yumurtamsı yok ultrosonda dikkat bile edilmemiş ben deyince fark ettiler. Diğer sacmaliklari sanmıyorum bile. Acıbadem ile hiç gorusmedim orada önerilen doktorların yoğunluğu ve yorumlarını okudum. Biraz karamsar kalmami sağladı. Benim bazı sorunların var ekip kontrolünden ziyade tek doktor kontrolü gerektiriyor. Yanlış bir hatada bir daha hiç hamile kalabayabilirim.

Anladım canim...ankara başkent has. Hulusi hoca var adam tüm hastalarıyla kendi ilgileniyormus ...Şişli ve Acıbadem de dedigin gibi yoğun merkez...

Arkadaşlar Bnde bu novaarta karar verdim görüşmeye gittim amh testim yapıldı haber bekliyorm. Alllahım kimsenin gözünü başka kucaklarda bırakmasın inşallah yeni başlayan arkadaşlar var mı ne durumdasnz acaba ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…