Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

Merhaba bende Ankarada bi üniversite hastanesine 2 defa aşılama yaptırdım tutmadı malesef, eşimde ve bende sorun görünmüyor, eşim tüp bebeğide aynı üniversite hastanesinde yaptırmakda ısrarlı ama ikna edebilirsem eğer bende novaart tüp bebek merkezine gitmeyi istiyorum, benim arkadaşımında 7 senedir olmuyordu novaartta ilk tüp bebek tedavisinde hamile kaldı, ayrıca kızlar üniversite hastanesinde 1 taneden fazla embriyo transfer ettirmek istenildiginde belli bi yaşta olmak gerekiyor, novaartta 2 tane transfer ederlermi? İlaç için rapor çıkartıyorlarmı? Ben üniversite hastanesinde histeroskopi mi ve hsg mi yaptırdım bi sorun çıkmadı onları kabul ederlermi?

Embriyolarin durumuna göre embriyologla beraber karar veriyorlar canım. .Ama sen iki tane istiyorsan transferden önce embriyologla ve hocayla konuşabilirsin.Şansımı arttirmak istiyorum dersen itiraz edeceklerini sanmiyorum
Ay canim evet oyle dusunuyoz ama insallh olur.kendimi daha iyi hissetcm sanki 2 tane olursa

Ay canim evet oyle dusunuyoz ama insallh olur.kendimi daha iyi hissetcm sanki 2 tane olursa

Hocalar bu konuda ılımlı canım bence önceden konuşursan sıkıntı olmaz, sen şimdilik kendini bunun için strese sokma , olumlu düşün, yumurtalarin guzel guzel buyusun, her şey iyi olacak insallah

Nova ilaç için rapor çıkartıyor... İki tane transfer ederler canım sorun çıkarmiyorlar...hsg ve histereskopiyi kabul ederler

Canlarim meraba.Allahin izmiyle bugun basladik tedaviye.size sey sorcam bu merkez civarinda polis evi,ogretmen evi vs varmi konaklyabilecegimiz yakin mesafede yani bilen varmi
merhaba canım öncelikle hayırlı olsun ilk adımı atmışsın. Nasıldı ilk görüşme doktor ne gibi testler istedi bilgi verir misin?

Canlarim meraba.Allahin izmiyle bugun basladik tedaviye.size sey sorcam bu merkez civarinda polis evi,ogretmen evi vs varmi konaklyabilecegimiz yakin mesafede yani bilen varmi
Hayirli olsun canim ogretmenevi var ama 75 tl sanirim kisibasi dernek ve lokallerin misafirhanesi var...oralar daha uyguna geliyor...merkez bu yerlerin isimlerini veriyor

Arkadaşlar aranızda tüp bebek tedavi için yardım alan var mı? Varsa nasıl ve nekadar yardım alınıyor? Bide özel tüp bebek merkezinde tedavi olunca devlet yine karşılıyor mu bi kısmını??

Biz özelde 7bucuk verdik :

Yardim derken maddi kastediyorsun galiba...devletin bu konuda yardimi yok canim..ozelin devletle anlasmasi yoksa tedavi masraflarini sen karsiliyorsun...sadece ilaclar icin rapor cikarabilirsin

Yardim derken maddi kastediyorsun galiba...devletin bu konuda yardimi yok canim..ozelin devletle anlasmasi yoksa tedavi masraflarini sen karsiliyorsun...sadece ilaclar icin rapor cikarabilirsin

İnternete çok farklı şeyler yazıyor benim de kafam karıştı..

Tüp bebek tedavisi uygulamalarında, devletin gerekli olan kurumlara vermiş olduğu ücret, 1200 TL civarında. Tüp bebek tedavisini yaptırmak isteyen eşlerden de devlet desteğinin % 30 civarına kadar ek ücret alındığını da dikkate alırsak, SGK kapsamında uygulanmakta olan tüp bebek tedavisi için eşler, kendi ceplerinden sadece 300 TL ile 400 TL arasında bir ödeme yapması gerekecek. Yaklaşık olarak bir tüp bebek tedavisinin maliyeti, neredeyse 1600 TL civarındadır. Türkiye’de tüp bebek tedavisi yaptıran eşlerin yalnızca % 40 ının, ilk tüp bebek uygulamasında başarı elde ettiğini göz önüne alırsak, maddi imkanı yeterli olmayan eşlerin, devletin yardımı olmadan bu uygulamayı yaptırmalarının ne kadar zor olduğu ortadadır. Burada özellikle yapılan, ilk 2 denemesinde başarı elde edemeyip, maddi imkansızlıklar sebebinden dolayı da tedavisini yarı da bırakmak zorunda kalmış eşler için, fazlası ile büyük bir şans ve umut ışığı olmaktadır.

merhaba canım öncelikle hayırlı olsun ilk adımı atmışsın. Nasıldı ilk görüşme doktor ne gibi testler istedi bilgi verir misin?
Teşekkür ederim canım hepimiz için hayırlısı olsun inşallah.Benim ilk tüp bebek tedavim ama ilk görüşmem değil canım.Yaklaşık 7 aydır gidip geliom merkeze ilk gittiğim ay aşılama oldum tuttuu ancak 8 haftalık kaybettim bebeğimi. sonra yeniden aşılama oldum ama o tutmadı. histereskopi, biraz dinlenme derken bugünlere geldik işte.Ben hocalara oldukça güveniyorum, yalnız merkez çok kalabalık , çok fazla vakit ayıramıyorlar sana, ama doktorun bizzat kendisine cepten filan ulaşabiliyorsun yardımcı oluyor yani.Çok az konuşurlar ama dediğim gibi ben güvendiğim için orayla devam etme kararı aldım, ilgisizlikten ve başka bi kaç sebepten ötürü ayrılan arkadaşlar oldu merkezden.Testlere gelince benden kan aldılar ama açıksası ne testi yaptılar bilmiyorum, sadece tahlilin temiz çıktığını herşeyin normal çıktığını söyledir ve iğnelere başladım.Bakalım önümüzdeki hafta ilk randevum var nasıl tepki verdiğine bakacaklar vücudun.Merkezde tüp bebek tedavisi gören arkadaşlar memnun olduklarını söylyorlar hep , bilmiyorum sen gelip görüştünmü ama en azından gelip bi görüşemeni tavsiye edebilirim.doktorlar oldukça başarılı çünkü.Senin hikayen nedir? Tedavi görüyormusun?

Merhaba arkadaşlar ben ilk tüp bebek tedavisini başkent hastasinde oldum ama malesef olmadı yumurta rezervi azlıgı ve ileri hareketlilik sorunumuz var şimdi ikinci için acaba novaart mı düşünsem diyorum çok olumlu yorumlar okudum Buarada tedavi olan arkadaşlar memnunmusunuz başarı oranları nedir acaba bilen varmı

Canim dr ilgili ...ilac icin rapor cikartiyorlar...ancak iki uc basarisiz deneme icin ekstra birbislem yapilmiyor merkezin gorusu iyi embriyo olusturup rahmi hazirlayip transfer etmek ...basari orani hicbir merkezin belli degil net bir sey yok...son zamanlarda tercih edilen birbmerkez ...

canım çok sağol vakit ayırdığın için inşallah hayırlısıyla bebişine kavuşursun bizim azospermi problemimiz var daha önce emre bakırcıoğlu ile mail ile görüştüm test sonuçlarını filan yazdım oda ayrıca genetik testleri yaptırmamız gerektiğini söyledi şimdi bulunduğumuz şehirde o test için kan verdik ama 29 ekimden dolayı 2 hafta sonra çıkacakmış sonucu istanbula gitme gibi durumumuz olmadığı için novaarta gitmeyi düşünüyoruz o testlerin sonucunuda alıp gidecez inşallah senin sorunun neydi canım azosperm olunca benim gözüm korkuyo

Canım bizim hiç bir problemimiz yok görünen sebepsiz diyorlar..Yani tüp bebek tedavisi görüyorum ama sebebi yokmuş bunun çok enteresan geliyor , beklesek olurmuş bebeğimiz öyle diyo doktorlar. 1 yıl uğraştık olmuyo işte bi sıkıntı varda nerde bilinemio malesef en azından size teşhis konulmuş bi şekilde tedavisi olur ve halledilir inşallah. 1 tanesi olsa yetiyor zaten inşallah en kısa zamanda bu günleri geride bırakır ve bebeğinize kavuşursunuz?Kaç yıllık evliydinz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…