Normal doğum yapmış olanlar her aşamasını anlatabilir mi?

Ben de almadim agrikesici. Ihtiyaç olmadı. Ben de doktora bağlıyorum

arkadaslar gunaydın,
sezaryenın dıkısınden korktugunuzu yazmışsınız fakat normal doğumda da dikiş var hemde vajinada....
üstelik iyileşme süreci ( kapalı bölge olduug için ) daha da uzun...

neyse bunları gecelim, 2 dogum yaptım 2'si de normal, fakat ilki ağrısız normal (epiduralli) inanılmazzz konforlu, ağrı yok, sızı yok, bebegının doğma anına sohbetle tanıklık edıyorsun, çok çok güzeldi, ama 2.normal dogumumda epiduralsiz yaptım, ve aynen dedikleri gibi sanırım 50 küsür kemiğinin kırılma anı gibi, o derece acı var....

size kolay ve saglıklı dogumlar dılıyorum, tek önerim ağrısız nomal doğum :)

Gereksiz yere ikininca yormus oldugundan kendini gerektigi yerde gucun olmaz diye ikinma diyolar

her doğum farklıdır. kimseninki kimseye benzemez o yüzden başkasının doğum hikayesi size bir şey ifade etmez kimisi kolay doğurur kimisi çok zor. ilk bebeğim sezeryan oldu. herkes haftalarca dikiş ağrısından doğrulamadım diyor. sadece ilk ayağa kalktığımda ağrım oldu o kadar 1 hafta sonra evimi süpürüyordum. hastanede bir gece kalıp 4. kattaki evime rahatça çıktım. kimisi aylarca çeker. yani herkes kendi fiziksel özelliğine göre doğum yapar. ben bu süreçlerin akışına bırakılması gerektiğine inanıyorum hele o günler bir gelsin sağlıkla alın kucağınıza inşallah

Valla sancı gelince bunların hiç bir anlamı kalmıyor . İki doğumda da tek başımaydım . İkisi de 7,5 aylık .Annem yazlıkta eşim İtalya'daydı :)
İkincisinde işe giderken serviste vurdu sancı .E tecrübede var tabi. Ben doğuruyorum dedim . Doktoru aradım .
Odam hazırlandı sen keyfine bak 2 saat sonra bebiş kucağında dedi. Eşimi aradım . Acele etme annemi al gel dedim . 10 dk sonra ameliyathaneye aldılar .Yine tek başımaydım :)
Eşim bana hiç kıyamaz . Ben diş çektiririm o ağlar . Allah O'na o stres yaşatmadı derim hep :)
Ağrısız sezaryen :)

normal dogum oyle mi. erken dogum riskin yoksa. haftani bekle ne kadr cok karninda kalirsa o kadar. saglikli olur 3 dogum yaptim dogum sancisi cekiyorsun son 5 dk biraz sancili oluyor ikinmada doktorlar ebeler yaninda oluyor bubyuzdrn hic korkma normal dogumdan sonra yeni dogumus gibi ac. ve yorgun oluyorsun ama o kadr tatli biseyki hemn sutun geliyor avantajida bu dogumhanede sezeryanl olanlarin hep bebeklerii sarilik oluyordu. gerci kisiye gore degisir hic korkma vak benm 4 olacak 4 kere insan bole korku yasar mi hic demekki .o kadarda zor degil ben bu zayif halimle. doguruyorsam herkes dogurur

Doğum egzersizleri nefes teknikleri gibi kurslar var bence bi kursa gidebilirsiniz hem öğrendikleriniz doğumda işinize yarar nefes teknikleriyle egzersizlerle çok rahat doğum yapanlar var bizde biraz abartılıyor yok doğumum kötü geçti filan diye takip ettiğim bir kadın doğumcu var çok güzel şeyler paylaşıyor ayrıca sezeryan kadın doğum dr ları için kolaya geliyor çünkü saatli günlü planlı o yüzden bi çok kadın sezeryana zorlanıyor bence burdan bilgi almak yerine doğum koçları var hem doğumuna katılıyor hemde öncesinde sana eğitimler veriyor bebek doğduktan sonrada emzirmeyele ilgili anne sütüyle ilgili bilgiler veriyorlar doğum koçu bulabilirsin

Olabilir. O konuda cok emin degilim:) sadece buyuk beklentilerle gitmeyecegim doguma. Nasil olursa olsun modundayim artik.

Epidural acilmayi yavaslatiyormu bilmiyorum.Belki vucut aciyi hissetmediginden gevseyip daha kolay acilma olmus olabilir.

Merhaba canım her kadın farklı olduğu gibi doğumları hissettikleri acısı da farklı oluyor. Normal ve sezeryan dogumlari da yaptım .ikisinin de kendine göre zorlukları var tabiki ama unuttum gitti bebeğine kavusta sağlıkla gerisi en fazla 40 'in çıkınca bitiyor. O kadar kötü olsa tekrar tekrar hiçbirimiz doğurmazdık heralde hiç kimsenin kardeşi olmazdı . Öyle ya da böyle o bebiş doğacak . Ben kan aldirmaktan bile korkan bir insanım inşallah ilerde tekrar düşünüyorum

7 aylık oğlum var sizin gibi asla araştırıp taraştırıp kendimi korkutmadım, 3 saatlik sancıyla mis gibi normal doğum yaptım ne epudiral oldu ne suni sancı. Doğumdan sonrada kalkıp üzerimi giydim bebeğimi alıp emzirdim.

hamilemisiniz şu anda. hamilelik takvimi oluşturun hal hatır soralım arada gördükce

Bence doğru bir talep değil bu.. her Doğum farklıdır, Doğum sonrası da ..
ben normal Doğum yaptım çok kısa sürdü Doğum ama çok farklı da gelişebilirdi .. bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanızdan önemli hiçbirşey olmuyor emin olun o an sizin için..
ve bu kadar korkmayın, stres bu sürecin düşmanı bunu unutmayın.. sağlıkla gelsin bebeğiniz dilerim..

Ben doğum korkusu olmadan hastaneye gittim .dr ne derse o dedim . Aklımda hep gece sancım başlıycak sabaha doğru hastaneye gidicem bi bakıcaklar 5 cm açılma .epiduralle uyuşturulucam . Hemen doğurcam diye düşüncelerim vardı. Ama suyum geldi. Sancı yok . Açılma yok . Dr susuz kalmasın dedi sezeryana aldı gereksizce. İlk 3 gün zordu iğne vuruldukça ayaklanıyordum . Sonra geçti. Allah kolay doğum hayırlı evlat nasip etsin sizede

Merhaba ben birsey soracagim bir konunuzda bahsetmişsiniz özel okmeydani hastanesinde mi dogurduniz kizinizi acaba nasil memnun kaldiniz mi ve kimde myane oluyordunuz

Merhaba ben birsey soracagim bir konunuzda bahsetmişsiniz özel okmeydani hastanesinde mi dogurduniz kizinizi acaba nasil memnun kaldiniz mi ve kimde myane oluyordunuz
O hastaneyi dusunmustum ama kagithane derindere hastanesinde dogurdum. Derindereden cok memnun kaldim. Kalabalik bir yer degil. Butun ilgi bebegimin ve benim ustumdeydi. Doktorum özel bir muayenede çalışıyor. Hastaneye sadece dogum icin doktorumla birlikte gittim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…