Aile Planlaması Norlevo Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Kızlar merhaba. Bi sorum olacaktı.

Partnerimlw sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Ben onun üstümdeydim ve vajinamın üç beş parmak yanına boşaldı. Boşaldıktan 30 saniye kadar öyle durdum sonra kalktım partnerim bak alt tarafına biraz bulaşmış sil dedi. Sildim. İçim rahat etmedi Ella ertesi günü hapı aldım ve 22 saat sonra içtim. İlacı içeli 24 saat oldu. Dün şiddetli başağrısı çok çok az da karnım ağrıdı ama akıntı kan vs hiç yok. 2 sorum var.

1- hamile kalmış mıyımdır? İçime boşalmadı ve ella kullandım.
2- ben ortalama 15 günde bir adet olurum. Adetime 4 gün var. Bu ikacı da içtim. Tam adet döneminde adet olursam artık hamile olma riskim tamamen bitmiş mi demektir?
Büyük ihtimalle kalmamışsındır stresten kaynaklı ve ilacın etkisidir

Sorum su
lutfen yardmci olun
norlevoyu reglimin hemen bittigi gun kullandm aslında bisiy de yapmadk erkrk arkasimin menisi oraya degdi orasi islandi tam iliski degil yani daha sonra ilaci kullandiktan 6 gun sonra kanamam basladi fakat ben ara kanama oldugunu zannetmiyirum regl gibi geliyo daha adetime 2 hafta var
sorun su bu kanama adet mi yoksa 2 hafta sonra yine mi adet olacam (adetim ocagin 20sinde olmasi lazim) ayni ay icerisinde

Sorum su
lutfen yardmci olun
norlevoyu reglimin hemen bittigi gun kullandm aslında bisiy de yapmadk erkrk arkasimin menisi oraya degdi orasi islandi tam iliski degil yani daha sonra ilaci kullandiktan 6 gun sonra kanamam basladi fakat ben ara kanama oldugunu zannetmiyirum regl gibi geliyo daha adetime 2 hafta var
sorun su bu kanama adet mi yoksa 2 hafta sonra yine mi adet olacam (adetim ocagin 20sinde olmasi lazim) ayni ay icerisinde
Diger sorum de surtunme yoluyla hamile kalinir mi?
Erkek ark bacagima bosaldi ve ben cok daha sonra temizledim ayrica vajinama da degdi kafam karisik olecem ya

Diger sorum de surtunme yoluyla hamile kalinir mi?
Erkek ark bacagima bosaldi ve ben cok daha sonra temizledim ayrica vajinama da degdi kafam karisik olecem ya
Kanaman ilacın yan etkisidir büyük ihtimalle 20sinde adet olmazsın
Diğer sorunada gelince doğurganlığın okadar çok mu ki stres yapma sonuçta meni iyice içine akmamıştır

Diğer sorunada gelince doğurganlığın okadar çok mu ki stres yapma sonuçta meni iyice içine akmamıştır
Tesekkur ederim
Hani kahverengi damla oluyomuso ben de olmadi direk rengi kirmiziydi regli gibi o yuzunden

kıslar bu ilacın yan etkisi bi seneden fazla sürer mi. bir senedir adetim gecikiyor ve normalden az geliyor. bu ilacı kullandıktan sonra düzensizlik oldu.. daha önce hiç düzensizlik veya kanama eksikliği yaşamadım. yardım kızlarrr :KK43:

selam,

Son reglimi 11 Aralık'ta oldum, 5 gün sürdü. 17'sinde prezervatif yırtılması sonucunda Ella aldım, ki normalde Norlevo alırdım ters bir şey olursa. O da nadiren. Norlevo'yla gecikme sorunu hiç yaşamadım.

32 gün regl döngüm. 13 Ocak gibi regl olamayınca pimpiriklendim ve 13'ü ve 17'sinde 2 idrar testi yaptım; sonuç negatif.
Dayanamayıp jinekoloğumu aradım ve randevu aldım 19 Ocak'ta. Zaten ne kadar takıntılı olduğumu bildiği için önce kan testi yapıldı. <2 olarak sonuç aldık ve negatif demek bu. Ultrasona girdim. İç ve dış gebelik ihtimallerine bakıldı, yine negatif. Sol yumurtalıkta bir tane ufak kist tespit etti kendisi ama zararlı olmadığını söyledi. Rahim duvarım normal, yumurtalıklarım da iyi durumdaymış zaten. Kısacası reglimin stres yüzünden veya ilaca bağlı olarak gecikmiş olabileceğini söyledi.

Bugün tam 14 gün gecikti. Hala regl yok. Göğüslerim şişiyor, karın bölgesi sürekli gaz varmış gibi. Doktorumu aradım ve tartusal önerebileceğini söyledi. Onu da beklerken panik yapacağım için "bekle bir hafta daha, gelmezse tarlusal alırsın" dedi.

Durum bu, gebelik olduğunu artık düşünmüyorum şu kadar testten sonra, çıksa çıkardı zaten 1 hafta gecikince, yani 5 haftalık bir sonuç olunca, değil mi?
Ella bu kadar geciktiriyorsa çok fena. Bu kadar gecikme yaşayan var mı Ella yüzünden?

mrblar 20kasımda anal iliski yasadım icime bosalırken geri cekildiği icin bulasmıstr diye düsünerek tereddütte kaldim ve 4saat sonra norlevo aldim tek seferde iki hapı birden ictm 26kasımda 3gun kanamam oldu ve tam bir ay sonra 26aralıkta adet oldum baya sancılı ve 7gunluk adetlerimdendi ancak ocak ayı bitmesine rağmen ben hala adet olmadım hamile olabilir miyim?

kıslar bu ilacın yan etkisi bi seneden fazla sürer mi. bir senedir adetim gecikiyor ve normalden az geliyor. bu ilacı kullandıktan sonra düzensizlik oldu.. daha önce hiç düzensizlik veya kanama eksikliği yaşamadım. yardım kızlarrr :KK43:
kanama azlığı yapıyor mu sen ne için kullanmıştın

arkadaşlar ben de bu ilacı kullandım. en kötü özelliği ki bu diğer benzer ilaçlarda da oluyormuş. adetim gecikmişti. arkadaşım kullandığında da gecikmişti. ben de o da acaba hamile mi kalacağız diye endişelenmiştik ama 3 gün gecikmeden sonra tekrar kanama düzeldi. bir de idrarda kötü koku yapıyor. hamilelik riski %1-2 falan. yani her zaman risk var ama dediğim gibi , yan etkilerini sorarsanız, kesinlikle adette düzensizlik. ki bu da ilacı ilk kez kullananlarda inanılmaz derecede stres ve endişe yaratıyor

sırf bu soruyu sormak çin siteye üye olmak istemezdim :KK61:malesefki bende bu ilacı 2 gün önce kullanmak zorunda kaldım. yasmin ilacını normalde 2 aydır kullanıyorum fakat 16.-20 günler arsında hap unuttuğumu farkettim ve hapın 20.günü ilişkim oldu .10 saat içinde norlevo aldım yurtdışında olduğum için çok korkuyorumilişkiden sonra hafif adet sancısına benzer birşey hissetmiştim...bende hiç bir yan etki olmadı sadece belimde ve kasıklarımda hafif bir ağrı var yarın adet olmam gerek sizce hamilelik oranım nedir ? adetimden 3önce ilişki olduğu ve ilacı kullandığım için adet geçikmesi mi olur?:KK61::KK14::KK14:

sırf bu soruyu sormak çin siteye üye olmak istemezdim :KK61:malesefki bende bu ilacı 2 gün önce kullanmak zorunda kaldım. yasmin ilacını normalde 2 aydır kullanıyorum fakat 16.-20 günler arsında hap unuttuğumu farkettim ve hapın 20.günü ilişkim oldu .10 saat içinde norlevo aldım yurtdışında olduğum için çok korkuyorumilişkiden sonra hafif adet sancısına benzer birşey hissetmiştim...bende hiç bir yan etki olmadı sadece belimde ve kasıklarımda hafif bir ağrı var yarın adet olmam gerek sizce hamilelik oranım nedir ? adetimden 3önce ilişki olduğu ve ilacı kullandığım için adet geçikmesi mi olur?:KK61::KK14::KK14:
Canim bende gecikme olmadı erken regl olmuştum 4 gün öncesi eklemlerim agrimisti korkma

yavaş yavaş kafayı yediğimi düşünüyorum inglizce sitelere bakıyorum ordada hapa rağmen hamile kalanları gördükçe stres yaptımm bugunde tık yok :KK43:

X