Nolur arkadaşlar bana ne önerirsiniz..???

eesinn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2013
320
93
Uzun ilişkim vardı ailem başından beri yöresine taktı istemedi aileyi tanıdı uzak durdu babamı söz kemseye ikna ettim ama annem asla bana hiç yardımcı olmadı..Sonra babam babasına söz takalım bir dedi sonra adamı beklemeyecekseniz vazgeçin dedi tersledi,ee ayrıldık sonra sevgilimle ama gene birleştik..Kavgalar vs. ler ohooo ama bizim aramızda,aileme de ne kadar istediği anlattım anlamıyorlar,bıraktı beni diye ailem ona kızgın bi de ben çok kötü oldum hem ailem he sevgilim bunalıma girmiştim o dönem,her yerim yara doldu.Neyse şimdi araya aracı sokuyoruz babamı kim ikna eder diye,önemli birini bulduk bakalım adam randevu verirse gidip onla konuşcaz,aslında dedik en son kaçmak deniyor buna tabi ama gidip kendimizi evlencez dedik en son,ama babam tehdit gibi konusmus birine korktuk çocugun ailesine birşey yapar diye,kafayı yedik..Dualar etmeye başladık aşırı..Ama ben sevgilime başında çok dedim bak başında insan gibi bekleseydik sen de beni üzmeseydin aileme yılmadığımızı gösterseydik bu mücadeleyi sen de benle o zaman verseydin başka olurduk dedim..Öfkesine yenik düştü anca..Neyse işte ben hep ama mücadele içindeydim sabırlıydım asla yılmadım dualar zikirler ailemle kavga vs yaşvarma ama sevgilim keşke o zaman böyle yapsaydı belkide evlenmiştik de işte..Şimdi bana nolur ALLAH rızası için çok etkili dua yada zikir önerin nolur..Ben habire netten buluyorum okuyorum şuan adetim ama zikir çekiyorum dua da olur zikir de ,yapan var mı Rabbim duada ısrarcı ve sabırlı olun diyor ben de sabır çok ısrar da ama erkekler bizim gibi değil işte ,şimdi şimdi başladı dualara habire o da ediyor ben de.Ne önerirsiniz bana lütfen..Annem gidip mesajlarımı bile okumuş ya o zaman,ailem de beni çıldırttı hala da öyle..Şimdi yanlarına yaklaştırmıyolar beni kızmışlar bana ama ben istiyorum dedim ya anlamadılar anca öfke saydırma ya çok kötüyüm inanın hem aile hem sevdiğin imtihanım ağır geliyor şuan düşünmekten kabus görmekten çok yoruldum,bedenim bitti ama sabrım bitmiyor anlamıyorum da..Ama nolur sizin de yaptığınız dua varsa ya da önereceğiniz ailemin iknası için ne yapabilirim..?

Canım bol bol dua et ama ailenin dediklerine ve isteklerine her zaman kulak ver sevgiliyi her zaman bulursun boşuna dememişler ana gibi yar baba gibi diyar olmaz diye ben eşimden memnunum ama keşke sevgililik hayatı daha uzun tutsaymışım herşeye doyuluyor ben 8 sene sevgili kaldığım halde bunu diyorum düşün anneni babanı dinle onlar en iyisini bilir

Ama cidden çocuğu da çok seviyorum ya,evlenmek istiyorum artık 27 yaşına geldim işim gücüm var o da araya aracı sokuyor bir tanıdığı bulduk ailemi ikna için napabilirim dua olarak lütfen biliyor musunuz dua etkili.

Canım bende zamanında böyle çok sevdim yemeden içmeden kesildim sürekli yediklerimi kusuyordum hep dedim ki hayırlıysa olsun sonra allah karşıma eşimi çıkardı olmuyorsa allahın bir bildiği vardır sende allahtan hayırlısını dile en büyük dua bu

Canım aileni dinle. Olmaz diyorlarsa vardır bir bildikleri. Ben şu an boşanma asamasindayim. Zikirlere gelirsek. Gece 23.30 'dan sonra YA VEDUDUL KAVIYYUL CAMI 257 TANE. BIR DE 70 TANE YA ALLAH YA RAHMAN YA RAHIM YA KAVIY YA KADİR oku önünde daima su olsun. 70 taneyi okurken su olsun yani. O suyu babana içir

ama iki tarafta pes etmezse illaki ikna oluyor aileler çok duydum ama ne duası edetim,ben çok kötü oluyorum sevgilime başında çok dedim bak güzel davranalım bibirine yapma böyle ailesi yanından korkmuş dedi bide ben babanın elini öpüp sarılcaktım ya bana neden sıcak davranmadılar diyor bizim aile biraz soğuk böyle olaylara,annem sevgili o bu şeylere çok karşı daha tanımadan annem kafadan memleketten eledi çocuğu,annem bana hiç yardımcı olmadı ya başından beri,istedi daha meslekli biri olsun falan ama gönül bu ya gönül..Ben cidden 1 senedir çok kötüyüm onla her kavgada krize giriyorum ama git diyorum ya istemiyorsan defol git dedim en son,başında bu mücadeleyi benle verseydin nolurdu dedim..Nolur ya ne duası edeyim ben çok kötüyüm ailemle de aram kötü ya ölsem ailemin umrunda değillll eve geç gidiyorum hep ama biri de aramıyor demiyor kızım nerdesin RABBİM uzun ömür versin onlara ama evde kalmak istemiyorum artık..Aile istemesede evladına sahip çıkar bak yemin ederim uykum yok aileme de ayrı diyorum ya nasıl bana böyle katı olurlar ya nasıl ben eriyorum hiiiç taktıkları yok hani nerde aile o zaman nerde diyorum,her gün kahroluyorum ya..Doktora gidiyorum çare yok o yok bu yok ve ben inan korkuyorum yanlış bişey yapcam başıma bişey gelcek diye..

He mesela mutfaktaki sürahiye okurum içerler ordan hepsi zaten,okuycam çoook sağolasınnn ama denenmiş mi mesela ikna oluyolarmı bide her gün okuyayım dimi şuan adetim gene okurum dimi bunları

Evet canım adet döneminde de okuyabilirsin. Her gün yapman daha iyidir. Bunlar denenmiş tertipleriz.

Dua zikir bilmem de tek bildiğim şey ailenin rızası olmadan sakin kaçma evlenme gibi bir durumun olmasın. Ailelerin rızası olmayan evlilikler yürümüyor. Bir noktada pes ediyor taraflar. Bence illa onunla evlenmek için dua etme. Eğer onunla evliliğim hayırlıysa bir şekilde yollarımız açılsın. Hayırlı değilse olmasın de. Insanın ettiği dualar bazen kabul oluyor ama sonucları hic hayırlı olmuyor. Iki konu da net şekilde tam da ettigim gibi duam kabul oldu ama sonucunda keşke olmasaydı dedim. Çünkü hiç hayırlısını istemedim. Illa öyle olsun diye tutturdum. O nedenle böyle şeylere çok temkinliyim.
Umarım hakkında hayırlısı olur.

Evet canım adet döneminde de okuyabilirsin. Her gün yapman daha iyidir. Bunlar denenmiş tertipleriz.
Tamam ALLAH razı olsun başlıcam bugün nolur ailem ikna olsun dua edin bana nolur..En azından insan biraz denemek istiyor içimde o kadar ukte var ki anlatamam..4 yıl verdim ona bide bu yolda inan cok cabaladım insan en azından bir denemek istiyor,söz yapsak denesek nolurdu..

Aminn cümlemizin çok haklısın,ama erkek arkdaşım şöyle dua ediyormuş bu kızı bana ALLAHIM dünyadada ahirettede hayırlı eye diyormuş ben de öyle diyorum nolur RABBİM birbirimize bizi hayırlısıyla nasip eyle diyorum.

Anladım, bence bu şekilde çok hoş zaten. Inşallah kapalı kapılar hayırlısıyla açılır ve mutlu olursunuz

Anladım, bence bu şekilde çok hoş zaten. Inşallah kapalı kapılar hayırlısıyla açılır ve mutlu olursunuz
İnşallah çok sağol tek korkum erkeklerin biz kadınlar gibi güçlü ve sabırlı olamayışı başında daha ilk biz ayrılmadan böyle yapsaydı o da başka olurdu durumumuz ama ne dediyse o zaman anlatamadım ona işte..İnşallah sağolasın..

Gerçektenten seni çok iyi anlıyorum aynı olayları bende yaşadım annem hiç istemiyordu hasta oluyordum ama bak ölmedim şuan inanmıyorsun ama ileride iyiki diceksin lütfen üzülme allah bekletir ama daha iyisini sana sunmak için biliyorum suan gözün hiç bişeyi görmüyor ama sabret canım inanki bi süre sonra diceksinki neresine aşık olmusum

Ama işte mesela iyiki dicem diyelim ya mesela ilerde sen o aşık olduğun kişinin kötü olayınımı duydun da iyiki olmamış ya dedin,ben ama ileride başkasıyl olursa ben cefa cektim olmasın diyorum mutlu çünkü ben çabalarken o zaman aileme kızgınlıgından bana çok öfke kusuyordu,ama ben çok sabrettim vllahi çok ettim ya..Herkese karşı aşırı sabır gösterdim ailemi ardımda bırakıp gidip evlenmiyim dedim iknaya çabaladım sevgilim gitti gene dedim bak anlamıyosun gel düzeltelim beraber dedim ona çabaladım çok yıprandım ya sevgilime dayandım daha çok eşim olacak adam oydu onla ne hayallar kurardık,nasıl ama heycanlıydı çocuklar gibiydi sevinci ama zora girdik onun da ailesi beni istiyor ama o da doldu demekki bana patladı durdu,böyle şimdi işte çözüm bulmaya çalışıyoruz anca sevgili gibi konusamıyoruz aşkım cicim yok çünkü ben de o da ruh gibiyiz şun,hele babamın tehdidini duyduk bittik biz,normalde biz plan yapmıstık dedik evlencez bana dedi nolur bak kızgınlıkla dediklerimi düşünme vallahi seni çok ama çok mutlu edicem diyordu durcaksan arakmda evlenelim dedim ya hemen kabul etti,baktım nasıl mutlu sonra aracı birine babam peşlerini bırakmam mı ne demiş biz yıkıldık tabi şimdi de başka daha büyük birini sokcaz araya da adam randevu verirse..Danışmanı bugün sevgilimi aramış demiş dönsün beyfendi söylicem randevu verirse eğer gelirsiniz dedi,olayı da adama anlatmş hatta bak bu gösterdiği çabayı başında çekip gitmee gösterseydi neler olmuştu belkide işte..

bide iyiki olmamıs derim ama birde mecbur kalıyosun işte olmayınca zamanla iyiki demek zorunda kalıyo insan bence..

Bak bu dediklerimi sakın yanlış anlama.27 yaşındasın.Anladim seviyorsun.Bizde sevdik zamanında.Ama böyle çılgınca istemek bana mantıklı gelmiyor.Bu tarz takıntı boyutundaki istemelerin sonu hep hüsran.Surekli yalvarircasina dua zikir demişsin.Yalvariyorsun resmen.Bi sakin ol canım bi dur.Noluyor yani görende ölüm kalım meselesi sanacak.Hayırlı ve sonu güzel olacaj olanı iste ve tevekkül et.

Bu arada çocuk nereli sen nerelisin ben eşimi gördüğüm gibi aşık oldum valla diğeri sevgilimdi nasıl oldu anlamadım o kadar gözyaşı döktüğüm insan şıp diye unutu verdm bana bir zararı olmadığı halde beni her bakmdan olmcak düsüncesinin yorms oldgunu snra farkettim (bu arada benim o sevgilimin babası kadın satıyordu o kadar imkanszdık)

Dimi sonra çok pişman olacağını ben görebiliyorum buradan nedense

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…