Nişanlım ve Sorunlar…

annen nasıl tepki verdi o da önemli ama. Yine de lafını bile etmemesi lazım bence
Annem içeri girdi telefonu almak konuşmak istedi ben de çıkardım dışarı annemi. Nişanlım da sonra rahatsız oldu tabii telefonu kapatıp mesaj atmaya başladı. Sonra aradı sakince konuştuk. Annenin ikimiz arasındaki mevzulara karışması hoşuma gitmiyor dedi

27 Ocak Cuma saat 22.30 Erkekler ve Maddiyatçılık başlıklı konunuz.
Merhaba hanımlar. Son zamanlarda hem reel hayatta hem de burada foruma yazılan konulardan hareketle aslında hepimizin fark ettiği bir konuyu tartışmak istiyorum: Para yiyen erkekler.
Son zamanlarda böyle erkekler çok türemeye başladı. Kadına kredi çektiren, kadından borç alan, sürekli kadının hesap ödemesini bekleyen, kadına ödediği bir yemeğin ya da kahvenin lafını yapan, bir hediye ya da çiçek almaktan geri duran her şeyi kadından bekleyen bir kesim.
Elbette mevcut ekonomik durum, kadınların iş hayatında daha aktif olması etkili. Ama özellikle cimri, hesap ödemekten aciz, benzin parasını bile kadına ödeten, hesapçı kitapçı erkekleri çok görmeye başladım bu devirde. Üstelik 1-2 takıldığı kadına değil nişanlı olduğu evlendiği kadına bile bunu yapan erkekler var. Bunun sebebi ne sizce tam olarak? Biz kadınların eşitlikçi tutumu mu? Yoksa onların işine geldiği gibi davranması mı, sorumluluk almak harcama yapmak istememeleri mi?

Hanımlar merhaba. Daha önce de nişanlımla ilgili bir konu açmıştım. Bugün yine sizin düşüncelerinize ihtiyacım var.
Biz düğün hazırlığı içerisindeyiz. Nişanlımla yazın mobilya seçimi yapmıştık. Eşya bölümünde de biz beyaz eşyaları alacaktık, onlar da mobilyaları alacaktı. Neyse mobilyaları aldık ama kendisi şehir dışında olduğu için mağazada kaldı mobilyalar. Ben gerginlik sinir oluşmasın diye pek istediğim yatak odasını seçemedim onun yerine başka bir yatak odası alındı. Süreç içerisinde de ben mobilyayı beğenmediğimi parayı iade etmelerini ben kendim mobilya almak istediğimi söyledim. Ama alışveriş yaptığımız mobilya şirketi iade yapmadı maalesef. Nişanlım ve ailesi de ısrar ettiler yine bu mağazadan başka bir mobilya seçin diye. Biz de tamam dedik. O gün, ikimiz de şehir dışında olduğumuz için anneler gitti bize fotoğraf attılar mağazadan biz de seçtik. Ufak bir fiyat farkı oluşmuş annem de bunu ödemeyi teklif etmiş nişanlımın annesi kabul etmemiş. Annem de o zaman biz de mutfak masası kütüphane falan alırız demiş. Anlaşmışlar. Neyse konu kapandı. Aradan 3 ay geçti. Bugün nişanlımla konuşurken, nişanlım mobilya değişimi yapılırken 7 binlik bir fark oluşmuş bana niye haber vermediniz niye benim haber yok diye sitem etti bana. Ben de 7 binlik bir fark oluştuğunu bilmiyorduk. Sadece ufak bir fiyat farkı var dediler bize onu da annem ödemeyi teklif etti senin annenler kabul etmedi dedim. İşte nişanlım niye bana haber vermiyorsunuz parası önemli değil ama evliliğimle ilgili konularda niye beni dışarda bırakıyorsunuz diye sitem etmeye devam etti. Ben, o zaman sen kendi ailene sorsaydın dedim. Kendi ailesi de işte aynı bizim gibi anlaştığımız konu kapandığı için uzatmayıp ona söylememişler. Onlara da kızmış nişanlım zaten. Annesi de bu konuyu sakın kıza söyleme yanlış anlaşılabilecek bir konu yanlış anlarlar demiş. Ben de şu an annemle yaşıyorum evimiz de küçük annem de, mobilya konusunu duyunca odaya girdi müdahil olmak istedi ben izin vermedim çıkardım annemi dışarı nişanlım da buna çok kızdı. Annen ikimiz arasındaki konuşmaya niye müdahil oluyor sonra arasın benle konuşsun. Odaya niye giriyor falan dedi. Ben de mobilya konusunda kendisi orada olduğu için ifade etmek istedi kendini dedim tabii tartışma büyüdü. En son nişanlım annene söyle, ikimiz arasındaki tartışmalara konuşmalara konulara dahil olmasın dedi. Ben çok üzüldüm çünkü annemden başka kimsem yok babam, babam vefat etti annem arkadaşım gibidir her şeyimi bilir. Evde üzülsem sevinsem ağlasam ister istemez haberi olur, ev küçük olduğu için sesler de duyuluyor. Tabii annem de çok bozuldu bu duruma. İkisi arasında kaldım özetle. Lütfen yargılamadan tecrübelerinizi görüşlerinizi bana aktarır mısınız?

Dün açtığınız Erkekler ve Maddiyatçılık konusunu size açtıran nişanlınızın davranışlarıysa, yol yakınken ayrılın.

Nişanlınıza rahat batmış . Evleneceği kadın memnun,dünürler anlaşıyor ,herkes destek çıkıyor,iki aile saç baş bir birine girmiyor daha ne istiyor manyak mı bu adam .
İçinden şimdiden taşfırın irkik sendromu çıkmaya başlamış.
Annenizi ezdirmeyin
Ben de onu dedim her şey bu kadar iyi giderken bu konuyu aylar sonra niye açıyorsun dedim anlaşılmış kapanmış gitmiş.

Konuda tek takıldığım kayınvalide oldu, yalnız helal olsun oğluna durumu yansıtmayıp, oğlu öğrendiğinde de sakın kıza söyleme yanlış anlarlar demesi… Böyle kv kalmadı da pek. Nişanlınız için aynı şeyi söyleyemeyeceğim ama, şimdiden böyle çıkışan, imzadan sonra ??? Ama bu tatlış kayınvalide için oğluna katlanırım diyorsan o ayrı 🤓
Allah bozmasın inşallah hasret kaldık böyle kayınvalidelere.

Nişanlımın annesi beni çok seviyor. Biz onla çok iyi anlaşıyoruz. Beni çok sever sayar, ben de gelin olarak onu zor duruma düşürmüyorum makul şeyleri karşılıklı yapıyoruz ama dediğiniz gibi nişanlım çok abartıyor.
Ne güzel, daim olsun. Umarım hep böyle devam eder, çoğu ilk zamanlarda göz boyuyor böyle böyle. Bekarken yüzüne bakmadıkları oğulları evlenince kıymetli oluyor. Sahiden inceliğine asilliğine bayıldım kayınvalidenin, nişanlınızın da höt hötlüğünü zamanla törpülerim düşüncesine kapılmayın olurmu, çünkü hiçkimse değişmiyor karakteri oturmuş oluyor, bu huyunu tolere edebilirim içselleştirmem diyebiliyorsanız evlenin lütfen. Yoksa koşarak uzaklaşın.

Annem içeri girdi telefonu almak konuşmak istedi ben de çıkardım dışarı annemi. Nişanlım da sonra rahatsız oldu tabii telefonu kapatıp mesaj atmaya başladı. Sonra aradı sakince konuştuk. Annenin ikimiz arasındaki mevzulara karışması hoşuma gitmiyor dedi
olan olmuş artık yapacak bir şey yok evlilik süreci böyle benim de Mayıs'ta nişanım var sürekli sıkıntı yaşıyorum arkadaşım nişanlı o da sanırım problem yaşamayan yok. ama nişanlınız niye aylar önceki konuyu açıyor ki manasız durup durup bir şeye takıyor demek ki aynı ben 🤣 anneniz konusunda sert konuşun yine de tepkinizi verin

Hanımlar merhaba. Daha önce de nişanlımla ilgili bir konu açmıştım. Bugün yine sizin düşüncelerinize ihtiyacım var.
Biz düğün hazırlığı içerisindeyiz. Nişanlımla yazın mobilya seçimi yapmıştık. Eşya bölümünde de biz beyaz eşyaları alacaktık, onlar da mobilyaları alacaktı. Neyse mobilyaları aldık ama kendisi şehir dışında olduğu için mağazada kaldı mobilyalar. Ben gerginlik sinir oluşmasın diye pek istediğim yatak odasını seçemedim onun yerine başka bir yatak odası alındı. Süreç içerisinde de ben mobilyayı beğenmediğimi parayı iade etmelerini ben kendim mobilya almak istediğimi söyledim. Ama alışveriş yaptığımız mobilya şirketi iade yapmadı maalesef. Nişanlım ve ailesi de ısrar ettiler yine bu mağazadan başka bir mobilya seçin diye. Biz de tamam dedik. O gün, ikimiz de şehir dışında olduğumuz için anneler gitti bize fotoğraf attılar mağazadan biz de seçtik. Ufak bir fiyat farkı oluşmuş annem de bunu ödemeyi teklif etmiş nişanlımın annesi kabul etmemiş. Annem de o zaman biz de mutfak masası kütüphane falan alırız demiş. Anlaşmışlar. Neyse konu kapandı. Aradan 3 ay geçti. Bugün nişanlımla konuşurken, nişanlım mobilya değişimi yapılırken 7 binlik bir fark oluşmuş bana niye haber vermediniz niye benim haber yok diye sitem etti bana. Ben de 7 binlik bir fark oluştuğunu bilmiyorduk. Sadece ufak bir fiyat farkı var dediler bize onu da annem ödemeyi teklif etti senin annenler kabul etmedi dedim. İşte nişanlım niye bana haber vermiyorsunuz parası önemli değil ama evliliğimle ilgili konularda niye beni dışarda bırakıyorsunuz diye sitem etmeye devam etti. Ben, o zaman sen kendi ailene sorsaydın dedim. Kendi ailesi de işte aynı bizim gibi anlaştığımız konu kapandığı için uzatmayıp ona söylememişler. Onlara da kızmış nişanlım zaten. Annesi de bu konuyu sakın kıza söyleme yanlış anlaşılabilecek bir konu yanlış anlarlar demiş. Ben de şu an annemle yaşıyorum evimiz de küçük annem de, mobilya konusunu duyunca odaya girdi müdahil olmak istedi ben izin vermedim çıkardım annemi dışarı nişanlım da buna çok kızdı. Annen ikimiz arasındaki konuşmaya niye müdahil oluyor sonra arasın benle konuşsun. Odaya niye giriyor falan dedi. Ben de mobilya konusunda kendisi orada olduğu için ifade etmek istedi kendini dedim tabii tartışma büyüdü. En son nişanlım annene söyle, ikimiz arasındaki tartışmalara konuşmalara konulara dahil olmasın dedi. Ben çok üzüldüm çünkü annemden başka kimsem yok babam, babam vefat etti annem arkadaşım gibidir her şeyimi bilir. Evde üzülsem sevinsem ağlasam ister istemez haberi olur, ev küçük olduğu için sesler de duyuluyor. Tabii annem de çok bozuldu bu duruma. İkisi arasında kaldım özetle. Lütfen yargılamadan tecrübelerinizi görüşlerinizi bana aktarır mısınız?
Anneme bisey diyecek direkt eline yüzüğü alırdı.nisanlimi kocami secerimde annemi secemem onun yerine kimse gelemez bu kadar net.

bu arada kaynana hareketi gayet normal olması gerektiği gibi bence sonuçta mobilyayı oğluna da alıyor gelini tek kullanmayacak
Ahhhh bebeğim kayınvalide hareketi normal değiiiiillll, biz evliler camiasında altın değerinde 🤓 Mobilyayı alması almaması mühim olan konu değil-önemli olan kıza söyleme yanlış anlarlar demesi, aradaki fiyat farkına takılıp koştur koştur oğluna yetiştirme çiğliği yapmaması…. Olması gerektiği gibiiiii demeeee, üzerleeeer kuzucan seni 😁

Yok nişanlım böyle biri değil hediye alır sürpriz yapar o konuyla ilgili olsa söylerdim zaten şöyle ayrıntılar da var diye.

Nişanlınızla uzak mesafe ilişkisi yaşıyordunuz. Olaylara yaklaşım biçiminizde de, konunuzda bahsettiğiniz ciddi farklılıklar vardı.

Düğününüze 6-7 ay vardı. Bu süreçte yaşadığınız sorunları dikkate almalısınız.

Nişanlınız olup biten ve iki tarafın anlaştığı bir konuyu gündeme getirerek hata yapmış ki bu konuda muhatabı siz değil, kendi ailesi olmalıydı.
Annenizin de konu her ne olursa olsun konuşmanıza müdahil olmak istemesi hoş olmamış. Anlatmak istediği şeyleri kendisi iletişime geçerek anlatabilirdi.
Sonuç olarak ben nişanlıma çok kızardım yaptığı için ama annemi sadece müdahil olmaması konusunda uyarırdım. Yine bilsin dertlerinizi falan size destek olsun. Ama bu şekilde konuşmanın ortasına dalması karşı tarafla ilişkisini gerip sizi zor durumda bırakır. Bir anne olarak sizin iyiliğinizi istiyorsa ki istediğine eminim daha aklı selim davranmalı.

Herseye karisan kayinvalide gorevlerini nisanliniz ustlenmis. Fiyat farkinin tutarindan haberiniz yokmus, sitem etmesi gereksiz. Annesi bu farki kabullenmiş zaten onlar ödüyormuş, ariza cikarmasi gereksiz. Annenizin ise nisanlinizla olan konusmaya mudahale etmeye calismasi yersiz olmuş. Bastan asagi gereksiz muhabbetler dönmüş

Peki nişanlın fiyat farkını öğrenseymiş ne yapacakmış? Hayatınızda ne değişirdi? Nikahınız yapıldı mı bilmiyorum ama imzayı atana kadar ben sadece anamın babamın kızı oldum.

Kayınvalide normal, onla aramızda hiç sorun yok. Biz de tam tersi nişanlım abartıyor bazı şeyleri, gelip bugün bu konuyu açması yersizdi. Annemin odaya girmesi de yanlıştı. Olan bana oldu, arada kaldım

X