nişanlım ve çevremdekilerin geleceğime dair kehanetleri...

Şimdi öncelikle hayata biraz daha rahat yaklaşın derken aslında bu sözüm nişanlınıza değildi sadece. O gezecek tozacak sen evde oturacaksın oh ne ala değildi demek istediğim. O da çıksın? Ne var bunda? Kadın/erkek arkadaşları olsun, cinsiyeti ve medeni durumu fark etmeksizin akrabalarıyla vakit geçirsin. Bunda ne var? Siz de aynı şekilde. İşte bu konuda farklı düşünüyoruz sizinle. Eminim kendinize göre açıklamalarınız vardır ve sizin tercihiniz bu yöndedir. İşte az önce bu konudan bahsederken aslında ben ikinizi de eleştirdim bu konuda, ama daha fazlasına kimsenin hakkı yok. Biz burada en fazla eleştirebiliriz, bu kadar. Daha ötesi yok.

Kırmızıyla belirttiğim yer de biraz sizin o şekilde görmeye alışık olduğunuz durum ya da öyle görmek istediğiniz durum diyelim. Ben her gün her gün ablama gitsem eşim bana tek kelime laf etmez. Edemez değil bakın, etmez. Ama bu durum bizim eşimle kopuk bir aile olduğumuzu göstermez, çünkü biz hayatı birbirimizi kısıtlamadan zaten kendisi zor olan hayatı kolaylaştırarak yaşamayı tercih edenlerdeniz. Düşünür, der ki demek ki ablasının ona ya da onun ablasına ihtiyacı var. Benim eşim ne yapması gerektiğini bildiğinden eğer her gün her gün ablasına gidiyorsa vardır muhakkak bir sebebi.

Namus meselesi olayına gelince. Bu konuda onlara katılmıyorum. Yani biraz dar baktıklarını düşünüyorum. Şöyle ki aslında siz eniştenizin şahsına direkt olarak namussuz demiş olmuyorsunuz. Sizin namus kavramınıza göre bir kadın kendisine haram olan bir erkekle olabildiğince az vakit geçirmeli. Bu düşünce bana her ne kadar uymasa da ne demek istediğinizi anlayabiliyorum. Belki ablalarınız da anlardı ama sonuçta onlar sizin aileniz ve doğal olarak objektif bakamıyorlar. Bence biraz nişanlınızın açısından baktığınız kadar ailenizin açısından da bakmalısınız olaylara. Onların dediğini uygulayın demiyorum, sadece anlamaya çalışın. Verdikleri tüm tepkiler sizden uzaklaşmak istememelerinden ve sizin mutsuz bir hayat sürmenizi istememelerinden kaynaklanıyor. Bu da onların kendi hayat tercihleri ve belki de tecrübelerinden kaynaklanıyor.

Son olarak sizden ricam iki şeyi çok iyi düşünmeniz. Birincisi hayatınızı zorlaştıran, sizin veya bir başkasının koyduğu kuralların gerçekten gerekli olup olmadığı ve ikincisi de nişanlınızın doğrularıyla sizin doğrularınızın gerçekten bütünleşip bütünleşmediği. Yani onun doğrularını körü körüne benimsiyor olabilir misiniz? Cevap almak adına sormadım. Sadece düşünün

Aşk gözleri bu kadar kör etmeli mi? ya da eniştenle ilgili bir rahatsızlığını dile getiren sen misin de onu bu kadar haklı buluyorsun?
Hadi enişteni de geçelim, demek sana insan içinde kötü davranıyor ki insanlar dövmesinden bile endişeleniyor, yan yana sana iyi davranması neyi değiştirir ki toplum içinde kötü davranıyorsa??

Kusura bakmayın ama aileniz çok haklı. Savunulacak hiç bir şey göremedim nişanlınızın davranışlarında. Ne demek annenizde bile kalamayacakmışsınız. Çok yanlış yapıyorsunuz. Çok üzülürsünüz çok...

Bes yuz bin kisi nisanlinizi sevmiyor,bi arkadasinizin mi neyinizin ailesi sevmis siz de onlarin dusuncesini onemsemissiniz. Hadi ben gormuyorum da onlar da mi asik benimkine diyebiliyosunuz. Aile aile tutturdunuz surda,en onemli seyim ailem falan filan sayiyorsunuz. Ama ablalariniz hakkinda da sallayip duruyorsunuz. Nisanlinizi korumaya gelmissiniz. Bizden afferin kocum aynen devam gibi sozler duymak icin konu acmissiniz. Hayal kirikligi oldu sanırım ama yok oyle bi dunya. Sen de anlarsin ilerde. O zaman gir buraya yaz. Aşkitom beni anneme gondermiyooee. Size prensiplerinizle mutluluklar. 13sayfada sinirden duvara kafa atacak kıvama geldim. bu kadar uyarmaya ragmen onu koruyorsunuz. Basiniza gelecek her seyden siz sorumlusunuz su saatten sonra.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Son düzenleme:
burdaki yazılanların tam tersini düşünüyorum evlendiğinde yok babana göndermez yok anne göndermez bilmem neler bunlarda bana saçma geliyo
enişten evde varken yatıya kalman doğru olmaz bencede gündüz oturabilirsin ama enişten sana zaten mahrem evin uzak olsa tamam kal ama senin öz abin değil kan bağın olduğu birisi değil ki biçok şey okuyoruz gazetelerde mecbur kalmadığın surette niye kalasın ablanın evinde
benim nişanlımı bırak ailem kendi öz teyzeme halama yada daha yakınımda gece kalmama izin vermezdi ki evde erkek olmadığı halde ki bunu neden yapmadıklarını sorgulamadım bile

çevrende yapılan olumsuz düşüncelerede aldırmamaya çalış

Konu sahibi annesine bile yatıya gidememekten bahsediyor. Nasıl olumsuz düşüncelere aldırma diyebiliyorsunuz, şaşırıyorum gerçekten.

öncelikle hakkında hayırlısı olsun inşaallah. ablanlarla olan mesele halledilebilir bence. nişanlın alttan alsın biraz onlar da yumuşarlar fikirlerii değişir. diğer sizi kıyaslanlar da densizlik etmiş. kendi kocalarına baksınlar onlar. sen inanıyosan mutlu olacağına, arkasında dur. uzaktan akrabalara ağzının payını ver, yakınlarını da tatlı dille halletmeye çalış.

Konu sahibi annesine bile yatıya gidememekten bahsediyor. Nasıl olumsuz düşüncelere aldırma diyebiliyorsunuz, şaşırıyorum gerçekten.

hangi koca izin verir hergün yatıya kalmasına yada zorunlu bir neden olarak keyfi kalmasına üstelik annesine çok yakın oturucakmış kocasına gidip benim canım sıkıldı ben bu akşam gidip annemde yatıcam dicek hangi koca izin verir buna ancak karısını salmış çayıra mevan kayıra dedirticek birisi izin verir.

Düşünce yapılarımız çok farklı, o yüzden yorum yapmak istemiyorum. Sonuçta sizler bu şekilde mutluysanız bizi ilgilendiren bir şey yok.

Hayatınızda mutluluklar dilerim...

canım kusura bakma sen asktan kör olmussun benım kardesımle esım kardestır kıskanmak nedir? demekki o oyle yaşıyorki düşünmüş!!! Allah yardımcın olsun

Düşünce yapılarımız çok farklı, o yüzden yorum yapmak istemiyorum. Sonuçta sizler bu şekilde mutluysanız bizi ilgilendiren bir şey yok.

Hayatınızda mutluluklar dilerim...

yada benim ailemden gördüğüm budur bizde böyle bir sorun olsa annem kendisi zaten gitmez mecbur olduğu sürece ne işim var kendi evimde kalırım der
ki 1 gün dahi yatmaya gittiğimizi bilmem

Ne kadar da kesin konuşuyorsunuz :) Demek ki benim eşim saldım çayıra mevlam kayıra dedirtiyormuş :) Geçenlerde çok duygulandım eskiden yattığım yatağımı görünce, bu gece annemde kalmak istiyorum özledim dedim. O da tamam hayatım dedi. Sonrasında ben kendim kalmadım ama eşim sonuçta sorun çıkarmayacaktı kalacak olmama. Hayata karşı bu kadar dar görüşlü olmayın. İnsanların mutlu olacağı zararsız şeyler için onları teşvik etmek, onlara bu konuda engel olmamak neden bu kadar tahammül edilemeyecek bir durum olsun ki :44:

Ne güzel dedin hiç değilse konu sahibi istekli bilmeden garibin biri alırdı.

ablamı özür dileyecek birde. yok artık. ablan yerden göğe haklı bende ablan olsam feci bemzettirdim nişanlını.
ablanda kalamayacaksın ha. yuh yya.
kocasını resmen sapık ve baldıza göz koyan biri yerine koyana iyiki gerekeni demiş.

Son düzenleme:

adam Liv Tyler'ı bile sinirden ağlattı

yada benim ailemden gördüğüm budur bizde böyle bir sorun olsa annem kendisi zaten gitmez mecbur olduğu sürece ne işim var kendi evimde kalırım der
ki 1 gün dahi yatmaya gittiğimizi bilmem

Elbette ki evli bir kadın veya erkeğin sürekli annesinde kalması normal değil. Ama insan yeri gelir annesiyle kardeşiyle de vakit geçirmek ister. Anne - kızkardeş evi ya hu. Bundan daha doğal ne olabilir. Bunun yanında konu sahibinin nişanlısının abartılı düşünceleri var. Annesine her oturmaya gittiğinde bile burnundan geleceğine eminim.

Ayrıca önceki mesajınızda izin veren erkek için salmış çayıra mevlam kayıra demişsiniz. Hoş oldu mu bu tabir sizce? Bizler aklı başında bireyleriz. Koyun değiliz ki salınalım meydana...

Son düzenleme:

dar görüşlü olduğumu düşünmüyorum yaşantılarımız yada hayata bakış açılarımız farklı diyeyim aynı şekilde eşimde bana benim canım annemde kalmak istiyo bu gece orda yatıcam dese neden noldu bi hastalık durumu bir mecburiyet durumu varmı diye sorgularım ama yoksa ciddi anlamda çok bozulurum

Konu sahibi nişanlısını dibine kadar koruyor ama ablası eşini koruduğu için kötü oluyor , aynısını kendisi yapıyor.Açıkçası empati kurmakta zorlandığını düşünüyorum.
Mesele din ise enişteye nikah düşmez iki kardeş bile alınması yasak , bilmem mesajı aldınız mı ?
Yattığın odaya girmez , bu kadar basit .
İslamiyette böyle kısıtlamalar yok nasıl bağdaştırıyorlar aklım almıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…