nişanlım ve çevremdekilerin geleceğime dair kehanetleri...

lafı fazla uzatmadan konuya gireceğim.. nişanlım ters ve otoriter biridir ikizler burcu zaten bi öle bi böle iyiyken çok iyi çok romantik beni dünyanın en mutlu kızı yapar ama aynı zamandada çok çabuk sinirlenip parlayan biri... etrafımdada hep bu yönüyle görünüyor zaten hani iyi her ne yaşıyorsak kendi aramızda olup bitiyor bu bana fazlasıyla yetiyor ama çevremden sürekli olumsuz tepki alıyorum ve çok üzülüyorum... sürekli evlenince şöyle yapar böyle yapar sen şimdiden eline ipleri vermişsin vs vs.. çok sıkıldım artık anlatıp biraz olsun rahatlamak belki azda olsa teselli bulmak istiyorum...

bugün ablamlarla konuştuk biraz eşini döverek ayrılan birinden örnek verdi yarın öbür gün aynı onun gibi olursun dedi diğer ablamı hiç saymıyorum biri inşallah biz yanılırız dedi öteki hiçte yanılmak istemiyorum dedi o kadar üzüldümki oturup ağlıcaktım o kadar bozuldum.. ablam hiç konuşmuyo nişanlımla daha önce onlarda kaldığım için tartışma çıkmıştı nişanlım eniştem evdeyken kalmamı istemiyordu hatta normaldede sevmiyordu ama eniştem gece vardiyasına dönünce arada kalıyordum o güne ablamın işi vardı annemden izin aldı ve kaldım ama nişanlım tutturdu eve dön diye tartışırken ablam yakaladı aldı eline telefonu açtı ağzını yumdu gözünü benim kocam namussuzmu diye halbuki alakası yok sadece evden başka yerde kalmamı sevmiyor yani hep böyleydi "prensip meselesi"ymiş bende sevmiyorum bu tip "prensip"lerini ama nişanlım sonuçta sevdiğim evleneceğim adam tatlılıkla halletmeye çalışıyorum böyle şeyleri.. ablam telefonda öyle şeyler saydıki nişanlımın yanlış düşünceleri soldu gitti bitti bu iş babamı arayacağım sen kim oluyorsun gibisinden yapıştırdı lafları ben sinir krizleri geçirirkene nişanlımda isyan bayrağını çekti haklıyken haksız oldu ablam bu yüzden özür dilettiremedim o benden dileyecekmi dedi ablamda ben mi özür dilicem bide dedi hepten sarpa sardı iş... o günden sonrada konuşmadılar önceki bayramlarda barıştırırım diye düşünüyordum ablam sakın onu benim evime getirme dedi bi önceki bayramına bizim evde denk geldiler nişanlım bayramını kutladı ablam kuru bi seninde deyip surat yapıp yerine oturdu bu işi nasıl çözeceğim artık hiç bilemiyorum hiç bi açık kapı bırakmadılar bana arada kalıp gittim üzüldüm ağladım ama elimden hiç bişey gelmiyor.. dört gözle ayrılmamı bekliyolar sanki ve bana hep onu savunduğumu söylüyolar halbuki nişanlımla ne kavgalar ettim o bayram o adımı ben attırdım ki daha fazlası vardı onun içinde daha eskilere dayanan bi kin (eniştemin işten atılmasına sebep olduğunu düşünüyordu) ama hiç bi faydası olmadı.. :KK43: ablamlarla durum bu şekilde... biri mutsuz olacağıma emin diğeri de resmen o şekilde olması temennisinde...

bazı yakın akrabalarım arasında da başkalarıyla kıyaslama başladı bi akraba evlendi ve sürekli onun kocasıyla benimkini kıyaslıyorlar bak o öyle seninki böyle odun böyle öküz bu lafları işitiyorum ciddi ciddi ama kahretsinki çenemi açıp bişey diyemiyorum saygısızlık etmek istemiyorum çünkü konuşsam kötü konuşacağım dilim çok sivri susmaya çalışıyorum elimden geldiğince... bu lafları edenlerde nişanlımın pek haz etmediği kişiler bende çok sevdiğimi söyleyemem üsluplarından yeterince seviyeleri anlaşılıyordur zaten dinime küfreden Müslüman olsa bari lafı vardırya kesinlikle geçerli ama susuyorum yuvamı kurana kadar susacağımda çünkü kızı doldurmuş bize düman etmiş demelerini istemiyorum ki derlerde beklerim... bi çok yaptığım şeyde diyorlarda zaten sen o ne isterse yapıyorsun o sana daha karışamaz daha kocan değil diyorlar bana farkedemedikleri şu ki herşey karşılıklı ben onun isteklerine karşı olumlu davranıyorum oda benimkilerin ve benden hiç bi zaman kötü bi arzusu olmadı hep iyi şeyler istedi giyim kuşamım en çok konuşulan şey oldu daha uzaktan tanıdıklarım ne güzel olmuş böyle bi kapalıya yakışır şekilde olmuş diyenler aaa kapanmışsın diyenler oldu (14 yaşında kapandım) ben zaten kapalıydım dediğimde ama böyle değildin şimdi tam kapanmışsın dediler bana ama gelgelelim bizim sülalede tam tersi etki bıraktı sırf o istiyo diye böyle giyiniyosun eskiden şöyle giyinirdin ne güzeldi eşarbını böyle yapardın daha çok yakışırdı... evet bana yakışırdı belki ama dinimin emrine uymuyordu bunu söyleyincede amaaan herkes böyle diyolar ben herkesle gitmeyeceğim öbür dünyaya diyorum iyi doldurmuş seni diyolar :KK53: bizim sülalede kapalıdır he hepsi benim şimdiki giyimim gibi giyiniyorlar ama ben gençmişim daha...

böyle tuhaf tuhaf şeyler işte.. evlenince bu adamdan çok çekeceğim doğrultusunda iddiaları var ama ben şuan çok mutluyum halimden ki hiç canım cicim biri değil nişanlım dediğim gibi otoriter ve ters biridir yapmacıklığı yok mutlu oluşuma şimdilik böylesin aşktan kör olmuşsun sen denmesinden sıkıldım yoruldum dua edin bana nolur çok ihtiyacım var buna... rabbim öyle bir evliliğim olsunki herkesi yanıltsın mutluluğum bozmak isteyenlere kapak olsun inşallah...

Bence kimsenin lafına bakma, yanlış anlama ama bem sana kızdım bu konuda.
Herkes bir yorum yapıyor, akrabaların ailen vs vs vs...
Ikinizde kocaman insanlarsınız ve bir karar alarak bu yola çıkmışsınız.
Insanların da buna saygı göstermesi gerek; eğer göstermiyorlarsa da orada senin müdahale etmen gerek. Terslemen, hatta açık açık surat asman gerek. Boşuna üzülüyorsun, bu yüzden kızdım sana.
Aralarda yazdıklarını okumadım, ilk yazdığında yorum yapıyorum onu da söyleyeyim.
Ama dediğim gibi, insanların yorum yapmasına müsaade etme. Sen seviyorsun, anlaşıyorsunuz. Pardon da kime ne yani?..
Akıl vermek, karşındakinin iyiliğini istemek başka bir şey, herkesin işine burnunu sokup, akıla karpuz kabuğu sokmak başka bir şey...

Sent from my iPhone using Tapatalk

İnsana bu hayatta aileside lazım.anne evini özleyeceksin.."kocacıım ben annemlere gidebiilirmiyim" kelimesi bile kendine haksızlıktır.Ben büyüdüğüm eve izinle mi gidicem arkadaş şu işe bak ya..beni bu yaşıma kadar emek vererk büyüten anam,babama ben bunu yapamazdım.Herşeyde eşinin ağzının içine bakarsan ileride anlarsın ne demek istediğimizi.Hepimiz geçtik bu yollardan.Toz pembe bulutlar arasında dolaşmak denir buna.ben eşimin ayağının altını öperdim aşıklıktan.o kadar aşıktım ki ciğerimi istesin o an verirdim.Hoşuma gidiyodu beni sahiplenmesi,herşeye izin vermemesi,beni düşünmesi..baktım işler sarpa sarıyo anneciğim üzülüyor baştan koydum şartlarımı.evlenince o işler öyle olmuyoooo..aç gözünüü şimdiden böyleysen..işin var söyliim..

Gecmiste yakin arkadaslarim ve cevremde bu tur sorunlar yasandigini gordugumden dolayi konu ve konu sahibi bana itici geldi dogrusu. Zaten yasi daha 23 mus olgunlasmasi 30 nu bulur konu sahibesinin. 21 yuzilda hala bu konularin tartisilmasi bazi konularda ne kadar geride oldugumuzu gosterir. Nisanlisi calismasina izin verirmis. Sanki izin almak zorundada. Tabiki izin verir. Ek gelir girecek eve. Ama dikkat et isyerindeki bir erkege Sakin selam verme. Yoksa yersin dayagi. Arkadasimin basina gelmistide ondan diyorum: (( ama alan razi veren razi. Bize akil vermek dusmez. Ben sadece ailene uzuldum. Eninde sonunda siginacagin yer ailenin yani olacak. Evliliginde bol sanslar: )))

lafı fazla uzatmadan konuya gireceğim.. nişanlım ters ve otoriter biridir ikizler burcu zaten bi öle bi böle iyiyken çok iyi çok romantik beni dünyanın en mutlu kızı yapar ama aynı zamandada çok çabuk sinirlenip parlayan biri... etrafımdada hep bu yönüyle görünüyor zaten hani iyi her ne yaşıyorsak kendi aramızda olup bitiyor bu bana fazlasıyla yetiyor ama çevremden sürekli olumsuz tepki alıyorum ve çok üzülüyorum... sürekli evlenince şöyle yapar böyle yapar sen şimdiden eline ipleri vermişsin vs vs.. çok sıkıldım artık anlatıp biraz olsun rahatlamak belki azda olsa teselli bulmak istiyorum...

bugün ablamlarla konuştuk biraz eşini döverek ayrılan birinden örnek verdi yarın öbür gün aynı onun gibi olursun dedi diğer ablamı hiç saymıyorum biri inşallah biz yanılırız dedi öteki hiçte yanılmak istemiyorum dedi o kadar üzüldümki oturup ağlıcaktım o kadar bozuldum.. ablam hiç konuşmuyo nişanlımla daha önce onlarda kaldığım için tartışma çıkmıştı nişanlım eniştem evdeyken kalmamı istemiyordu hatta normaldede sevmiyordu ama eniştem gece vardiyasına dönünce arada kalıyordum o güne ablamın işi vardı annemden izin aldı ve kaldım ama nişanlım tutturdu eve dön diye tartışırken ablam yakaladı aldı eline telefonu açtı ağzını yumdu gözünü benim kocam namussuzmu diye halbuki alakası yok sadece evden başka yerde kalmamı sevmiyor yani hep böyleydi "prensip meselesi"ymiş bende sevmiyorum bu tip "prensip"lerini ama nişanlım sonuçta sevdiğim evleneceğim adam tatlılıkla halletmeye çalışıyorum böyle şeyleri.. ablam telefonda öyle şeyler saydıki nişanlımın yanlış düşünceleri soldu gitti bitti bu iş babamı arayacağım sen kim oluyorsun gibisinden yapıştırdı lafları ben sinir krizleri geçirirkene nişanlımda isyan bayrağını çekti haklıyken haksız oldu ablam bu yüzden özür dilettiremedim o benden dileyecekmi dedi ablamda ben mi özür dilicem bide dedi hepten sarpa sardı iş... o günden sonrada konuşmadılar önceki bayramlarda barıştırırım diye düşünüyordum ablam sakın onu benim evime getirme dedi bi önceki bayramına bizim evde denk geldiler nişanlım bayramını kutladı ablam kuru bi seninde deyip surat yapıp yerine oturdu bu işi nasıl çözeceğim artık hiç bilemiyorum hiç bi açık kapı bırakmadılar bana arada kalıp gittim üzüldüm ağladım ama elimden hiç bişey gelmiyor.. dört gözle ayrılmamı bekliyolar sanki ve bana hep onu savunduğumu söylüyolar halbuki nişanlımla ne kavgalar ettim o bayram o adımı ben attırdım ki daha fazlası vardı onun içinde daha eskilere dayanan bi kin (eniştemin işten atılmasına sebep olduğunu düşünüyordu) ama hiç bi faydası olmadı.. :KK43: ablamlarla durum bu şekilde... biri mutsuz olacağıma emin diğeri de resmen o şekilde olması temennisinde...

bazı yakın akrabalarım arasında da başkalarıyla kıyaslama başladı bi akraba evlendi ve sürekli onun kocasıyla benimkini kıyaslıyorlar bak o öyle seninki böyle odun böyle öküz bu lafları işitiyorum ciddi ciddi ama kahretsinki çenemi açıp bişey diyemiyorum saygısızlık etmek istemiyorum çünkü konuşsam kötü konuşacağım dilim çok sivri susmaya çalışıyorum elimden geldiğince... bu lafları edenlerde nişanlımın pek haz etmediği kişiler bende çok sevdiğimi söyleyemem üsluplarından yeterince seviyeleri anlaşılıyordur zaten dinime küfreden Müslüman olsa bari lafı vardırya kesinlikle geçerli ama susuyorum yuvamı kurana kadar susacağımda çünkü kızı doldurmuş bize düman etmiş demelerini istemiyorum ki derlerde beklerim... bi çok yaptığım şeyde diyorlarda zaten sen o ne isterse yapıyorsun o sana daha karışamaz daha kocan değil diyorlar bana farkedemedikleri şu ki herşey karşılıklı ben onun isteklerine karşı olumlu davranıyorum oda benimkilerin ve benden hiç bi zaman kötü bi arzusu olmadı hep iyi şeyler istedi giyim kuşamım en çok konuşulan şey oldu daha uzaktan tanıdıklarım ne güzel olmuş böyle bi kapalıya yakışır şekilde olmuş diyenler aaa kapanmışsın diyenler oldu (14 yaşında kapandım) ben zaten kapalıydım dediğimde ama böyle değildin şimdi tam kapanmışsın dediler bana ama gelgelelim bizim sülalede tam tersi etki bıraktı sırf o istiyo diye böyle giyiniyosun eskiden şöyle giyinirdin ne güzeldi eşarbını böyle yapardın daha çok yakışırdı... evet bana yakışırdı belki ama dinimin emrine uymuyordu bunu söyleyincede amaaan herkes böyle diyolar ben herkesle gitmeyeceğim öbür dünyaya diyorum iyi doldurmuş seni diyolar :KK53: bizim sülalede kapalıdır he hepsi benim şimdiki giyimim gibi giyiniyorlar ama ben gençmişim daha...

böyle tuhaf tuhaf şeyler işte.. evlenince bu adamdan çok çekeceğim doğrultusunda iddiaları var ama ben şuan çok mutluyum halimden ki hiç canım cicim biri değil nişanlım dediğim gibi otoriter ve ters biridir yapmacıklığı yok mutlu oluşuma şimdilik böylesin aşktan kör olmuşsun sen denmesinden sıkıldım yoruldum dua edin bana nolur çok ihtiyacım var buna... rabbim öyle bir evliliğim olsunki herkesi yanıltsın mutluluğum bozmak isteyenlere kapak olsun inşallah...
Sen ablanla ilgili meseleyi anlatırken,ablanı suçlayıcı bir tavırda bulunmuşsun ve nişanlım HAKLIYKEN haksız yere düştü demişsin ama,nişanlın bırak haksızlığı sana ailene karşı saygısı değeri olmayan biri.Ve haddini aşmış.Ablanın tepkisi çok normal.Kocasını ne yerine koyuyor.Senin nişanlından önce enişten vardı.Evlenirsiniz kalmana izin vermez hadi neyse.Daha nişanlıyken bu kadar haddini aşıp terbiyesizleşmesinin sebebi biraz sensin.Önce ailene saygı duymayı öğrenecek.Aile fertlerine potansiyel sapık gözüyle bakmayacak.Bir de ablanın özür dilemesini beklemişsin.Kendi ailesinin fertleri kalmıyorsa başka yerde o onların sorunu,onların yaşam biçimi.Senden daha nişanlılıkta onun düşünce yapısına göre davranmanı bekleyemez.Ablan doğum yapsa,hasta olsa,sana ihtiyacı olsa,kardeşsin sen yaa,gidip kalmayacak mısın.Nedir yani enişten gece sana mı saldıracak.Ablana özür dilettireceğine nişanlına haddini bildirmeliydin.Böyle birşeyin teklifini bile etmemeliydi sana.
Etrafımdaki herkes ipleri eline verdiği söylüyor diyorsun,sence herkes mi haksız.Biraz vermiş gibi değil misin.İnsanların gözlemleri ortak demek ki.Yoksa ablan da dahil kimse senin mutsuz olmanı ister mi.O benim evleneceğim insan tatlılıkla halletmeye çalışıyorum diyorsun.Kusura bakma o seni tatlılıkla gönlünü yapsın.Mecbur değilsin.Kimseyi pohpohlama.Mutluyuz diyorsun ama sen nişanlının her istediğini yaptığın sürece tabi mutlu olursun.Nişanlım ters ve otoriter biridir ne demek.Ne kadar kabullnemişsin.Ters otoriter olacağına,hoşgörülü,ılımlı ve sevecen olsun.Çocukmusun öğrencimisin de ters ve otorier olacak.

Canım insanın ailesi kesinlikle kötülüğünü istemez. Nişanlının olumsuz yönleri var ki ablaların akrabaların bunu görüp ona göre konuşuyorlardır.sen suan objektif bakamıyosun maalesef. Benim kız kardeşimin nişanlısı benim evimde kalmasına laf etse hele hele eşimi bahane edip bunu yapsa varya gerçekten olay çıkar. Ne demek enişte var o evde kalınmaz.çok affedersin ama eniştenin bir yamuğunumu görmüş nişanlın? Ve ben bir insan evlenmeden önce nasılsa evlenincede öyle olacağını düşünüyorum. Bir insan daha evlenmeden böyle davranabiliyorsa evlenince artarak devam ettiricektir bu huyunu. Lütfen bu yaşadıklarına bi dışardan bakmayı dene. Ilerde ailende yatılı kalmak isteyeceksin. Yalvaracakmısın eşine kalabilirmiyim diye. Aranizdaki muhabbetler hep onun kısıtlamaları ve senin artık katlanamıyor olmanla alakalı olacak. Şuan tozpembe bakmıyorsun belkıde nişanlım beni sahipleniyor diye düşünüp mutlu bile oluyorsun ama hayat böyle değil maalesef.baskıyla bir evlilik hayatı yürümez.

Hoslanmiyacaksin yazdigimdan. Ama bencede gozun kor olmus. Ablalarin dusmanin deyil senin nasil Nisanlin dusmanin deyilse. Ablalarin senin iyiligini istiyorlar. Davulun sesi uzaktan hos gelir tabi. Simdiden ablanda kalmana karisan nisanli es oldugunda iyice canavar olur. Bir evlen bircok seyin buyusu bozulucak ve sen es olan ve daha da gercek yuzune gostericek olan bir adamdan illallah diyeceksin. Ama belki de karakterin baskilanmak isteyen bir karakterdir. Bazilari acidan zevk alir. Oyleysen o zaman sorun yasamazsin.

Not: eminim ki nisanlin senin ailenle gorusmeye bile karisacaktir evlendiginizde, ne de olsa simdiden dusman olmuslar. O zaman napicaksin?

Bence sen dusun, bana cok ta uygun biri gibi gelmedi.

Son düzenleme:
Simdi boyle dersin tatli gelir karismasi bir de evlendikten sonra duymak isterim bu karismalariyla ilgili hislerini..

Buyuklerin sozlerine kulak vermek lazim.. ben gelenekselcilige karsi bi insanim ama bunu aci tecrubeyle ogrendim..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bosver birak. Konu sahibi kendi ablalarini dinlememis hic bizi mi dinlicek sanki ?

Baskilanmayi ask veya sevgi zannediyor. Gorurum o sevgiyi bir kac zaman sonra evlensin de.

konu uzadikca uzamis gormeyeli :)
konu sahibi bekledigi cevabi alamamis gibi duruyor halen daha, sanirim soyle bisey gerekiyordu.
o ablan akrabalarin varya hepsi seni kiskaniyor, nisanlinin bulunmaz hint kumasi olusus senin gencligin guzelligin egitimin kaliten gozlerine batiyor. ilerde kuracaginiz bulunmaz yuvayi cekemiyorlar sizi ayirmaya calisiyorlar. hicc birini takma yoluna devam et senin mutlulugunu gordukce catir catir catlasinlar.
Allah mutlu mesut etsin ne diyelim daha.

Bosver birak. Konu sahibi kendi ablalarini dinlememis hic bizi mi dinlicek sanki ?

Baskilanmayi ask veya sevgi zannediyor. Gorurum o sevgiyi bir kac zaman sonra evlensin de.

Abla ama uzuluyorum ya ben laf dinlemedim ve dedikleri cikti buyuklerimin bu kardesimizi de kurtarmak isterdim gelecekte yasayacaklarindan biri bana engel olsaydi bosuna bu kadar aci cekmisim..

Bi de sadece evlenip kotu yuzunu gorunce biraksa iyi insan sabrediyor hep duzelecek diye cekiyor biliyorum sonra gecen zamanina aciyor..

Abla ama uzuluyorum ya ben laf dinlemedim ve dedikleri cikti buyuklerimin bu kardesimizi de kurtarmak isterdim gelecekte yasayacaklarindan biri bana engel olsaydi bosuna bu kadar aci cekmisim..

Bi de sadece evlenip kotu yuzunu gorunce biraksa iyi insan sabrediyor hep duzelecek diye cekiyor biliyorum sonra gecen zamanina aciyor..

aaaa öyle demeyin ama konu sahibi nefret ediyormuş aaa lütfen amaaa
bende görümcemin olayını anlattımda nefret ediyormuş benzetme yapılmasından aaaaa cık cık cık
:KK1::KK1::KK1::KK1:

Nisanlin hakli... Bencede ablanda kalman hic dogan degil. Bunumu duymak istiyorsun zarten Kim ne diese savunuyosun nisanlini Herkes suclu nisanlin hakli... Ozaman Bosuna konu amca.

canim simdi bana ister kiz ister diger insanlar gibi gor ama. ayni durumu yasayan bi arkadasim vardi. otoriter bir sevgilisi vardi ve kiz tadimiz kacmasin ben onu cok seviyoeum diyerek sabretti 3 yil.ruya gibi bi nisan yaptilar.biz kiza hep diyorduk seni cok kisitliyor diye ama gozu kordu asktan. sen oylesin demiyoeum ama tekrar tekrar dusun.cevrende bunca insan boyle seyler diyosa bosuna degildir. bi kac gun objektif bi gozle nisanlinin tutumlarini izle. zaten dugununuze az bi zaman kalmis sanirim guzelce dusun.insallah cok mutlu olursunuz.hayirlisi.

ayrica nisanlin diye herseyine karisma emir verme seni sinirlandirma hakkina sahip degil. evlenince iyice beter olma ihtimali var boylelerinin.

ayrica nisanlin diye herseyine karisma emir verme seni sinirlandirma hakkina sahip degil. evlenince iyice beter olma ihtimali var boylelerinin.

ne demek nişanlısının sınırlandırmaya, karışmaya hakkı yok? evlenecegi insan bu. insan arkadaşıyla eve bile çıkarken karşılıklı sınırlandırmak zorunda birbirini. sınırlandırılmak istemeyen evlenmesin, kendi takılsın. iyice sakız ettiniz bu ''ben özgürüm, ben bagımsızım, kimse karışamaz valla hiç çekemem boşarım'' tavırlarını. o zaman bekar gezeceksiniz.

canım benim yaşadıklarını düğün stresinide az çok biliyorum ama sana diyeceğim tek şey aşkının peşini bırakma çünkü sen onunla mutlusun en önemlisi olan bu doya doya aşkını yaşa
ablam sana karşı haksızlık yapıyor o kendine bir hayat kurmus bıraksında sende kur

saol canım benim... rabbim pişman olacağım hiç bir adım attırmasın keşke dedirtmesin inşallah.. herkes şuan nişanlımı savunduğumu düşünüyor ama ona nasıl bi tavır koyduğumu anlayamaz kimse sanki hep kendi aileme tavır almışım gibi düşünülüyor ama ben çok daha fazlasını tartıştım.. ama işin sonunda onunla tatlıya bağlayabildim bi şekilde orta yolu bulabildim ama kendi ailemi durduramadım sürekli bi laf sokma durumu var ve ağrıma gidiyo artık beni zaten en çok üzen ablamın yanılmak istemem demesiydi o lafa istinaden geldim buraya konu açtım bi insanın ablasının mutsuz olacağı konusunda yanılmak istemem demesi ne kadar normal? :KK14:

bence ablalarınız da da hatalar var.
bazı şeyleri güzellikle anlatsalar siz anlayabilirsiniz ama onlar iyice yangına körükle gidiyorlar ve sizi arada bırakıyorlar..

nişanlınız da ablalarınızın tersine size daha ılımlı konuşuyor olmalı ki.. size kendini inandırması daha kolay oluyor..onun tarafından bakıyorsunuz her şeye.

kalma mevzusundan örnekle ; evet bir abla bu durumda çok kırılabilir. benim eşim sapık mı diye düşünebilir.. üzülebilir.. fakat aynı durum başıma gelse. kız kardeşim nişanlısı yüzünden bana gelemiyor olsa ben kardeşimin elinden telefonu alıp nişanlısına saydırmam..
benim için asıl olan kardeşimin vereceği tepki olur çünkü...

onlar telefonu kapattıktan sonra güzellikle konuşurdum kardeşimle.. ona kırıldığımı anlatırdım. tamam eğer nişanlısı rahatsız olacaksa gerekirse benimde onu tutup gece yarısı evine götüreceğimi söylerdim.. ama kendisinin de bu evliliği iyi düşünmesini isterdim..
nişanlın bir hata ediyor bu kısıtlamayı getirerek, lütfen sende bu kadar taviz verip kendini hiçe saydırma derdim..
kardeşimin de bir karakterinin oluşmasını sağlardım... onu arada bırakarak taraf seçtirecek hale sokmazdım..

nişanlısı eşi olacaktır o öyle uygun gördüyse pekala ama yaptığı doğru yol değil kardeşim gel başını yakma.. ben sonun kadar destek olurum sana der yol gösterirdim..

ablalarınız ne kadar görmek istemese de siz nişanlınıza aşıksınız.. gözünüz görmüyor..
ablalarınız da sivri bir dil kullanarak sizi kendilerinden uzaklaştırıyor.. bu sırada da tatlı dilli olan nişanlınız sizi avucunun içine almış durumda.

siz bir gün nişanlınızın hatasını görseniz bile ablalarınıza olan öfkenizden onları haklı çıkartmamak adına nişanlınızı affedeceksinizdir..
Sizi ablalarınız buna itiyor..

siz yarın dayak da yeseniz.. gururunuzdan ablalarınızı haklı çıkartmamak adına susacaksınız belki de..
oysa onlar yanınızda olduğunu daha sakin dille izah etse, siz başınıza gelebilecek her kötülükte onlara sığınacağınızı bilirsiniz..

yani bence ablalarınız da çok doğru davranmıyorlar..
aşık bir kızı bu sevgiden vazgeçirmenin yolu , sevdiği adama hakaretler etmek değildir. bu yaptıkları o aşık olduğu adama gümüş tepsiyle kızı sunmak oluyor..
farkına varsalar keşke..

kesinlikle doğru söylüyosunuz ben nişanlımı bu kadar savunuyorsam bu ona karşı tutumları yüzünden çünkü ben hep onda görüyorum beklediğim ilgiyi kendi ailemden bi kişi beni ne istediğime bakmıyor kına mevzum var misal kadınlar arası istiyorum çünkü oynayamıcam erkeğin içinde ayrıca kayınvalidem tarafı hacılar karma eğlenceye gitmiyolar tutturdular bi kapı önü karma olacak diye bna dedikleri sen istersen oynama biz oynarız sen karışamazsın.. e kına kimin için yapılıyo ben oynamayacak kişi ben.. e bütün bunların içinde ne kadar objektif bakabilirim...

Tüm yorumları sonuna kadar okumadım.

Bu konuda beni ilk rahatsız eden şey,ablanların ve akrabalarının nişanlına odun,öküz gibi laflar etmesi.
Ne münasebet,neden buna izin veriyorsun ? O senin eş namzetin.Sen diğer insanların eşlerine odun,öküz diyor musun ?
Sakın bir daha böyle konuşmalarına izin verme.

İkincisi...Ablan sanırım nişanlına baştan gıcık olmuş.
Evde kalma olayına kızmakta haklı ama nişanlını fırçalamak ona düşmezdi.
Ablan kızacaksa sana kızacaktı,sen de ona göre aklını başına alıp tavır koyacaktın.
Biraz dik durmayı bilmen lazım.Hem ailene hem nişanlına karşı diyorum.
Yeri gelince hayır bizde adet böyle,biz böyle bir aileyiz diyeceksin.

Bu şekilde devam edersen,benim de bir kehanetim var.
Nişanlın hani ablanla konuşmuyor ya...Ablana gidemeyeceğin açık.Ama sıkı dur,büyük ihtimalle annenlere de gidemeyeceksin.
Gitsen bile bayramlarda filan eşin seninle gelmeyecek.
Neden dersen,ablanla karşılaşmayı bahane edecek.

o akrabalarım o kadar boş konuşuyolarki artık umurumda değiller diyorumki kendilerine baksınlar önce tipik kaynanalar gelinlerine ettikleri yetmiyo banada sarıyolar o yüzden takmıyorum yani..
ben zaten ağzının payını verdim merak etmeyin her türlü tavrımı koydum koyarımda her zaman.. o sadece keyfi kalmaya sıcak bakmıyo istediğin kadar otur ama yatmaya gelince senin yerin evin düşüncesinde gidip gelmeye hiç problemim yok burda ben onun kararkterini ne kadar anlatabilirimki siz ancak tahmini bi karakter oluşturabilirsiniz bi insanın yanında olmadan onu tanımadan yargılamak çok saçma belki uzaktan bu şekilde bi izlenim verir ama yakınından böyle gözükmez insana hiç kimse kimseyi tam anlamıyla bilemez içine girmeden bende bilemem ama şuanki tavırları beni mutsuz edecek boyutta değil ki yapmacıklığıda yok bna şuan kendisi gibi doğal davranıyo olması beni daha rahat ettiriyor ki ben nasıl olumlu bi insana çevirebileceğimi öğreniyorum sevdiğim adamı ve başarıyorumda... eğer evlendikten sonra bu yüzünü gösterse asıl o zaman yapabileceğim hiç bişey kalmazdı.. sadece o beni yönlendirip istediği kıvama çekmiyo aynı anda bende onu çekip çeviriyorum ve üzerinde çok fazla emeğim var kendide der beni sen değiştirdin diye.. Allah dağına göre kar verirmiş eğer kaldıramıcak olsam rabbim nasip etmez etmesinde ama eğer mutlu anlarım mutsuz anlarımı bastırıyorsa ben burda geriye dönüp ya evlenince böyle yaparsa diyip çekip gidemem insan yaşadığından çok yaşamadığına keşke der hayatım boyunca bi acaba ile yaşayamam ben ki gelen gideni aratır demişler ne malumki huyu iyi gözüküp evlenince canıma okuyacak biri karşıma çıkmayacak... evlilik kumar gibi bişey bahisleri yatırırsın bazen tutar zengin olursun bazende tutmaz elin boş dönersin.. şuan onunla olduğum her an acı tatlı mutluluğuma yatırım belkide bilemem bunu ancak zaman gösterecek... ama her ne olursa olsun benim ailem her şekilde önce gelir asla laf ettirmedim ettirmem aile bnm gözümde kutsal bişey onunla kuracağım ailede beni bu yaşıma getiren ailemde her zaman benim için kendimden daha çok önemsediğim şeyler olarak kalacak..

he ablamı bahane edecek olsa şimdi eder o varken eve gelmez ama o geldiğinde ablam evden kaçarcasına gider ve ben çok üzülürüm o ayrı... veyahut bi araya geldiğimiz eş dost düğünü olsun illa karşılaşıyolar ablam yüzünü çevirir benimki gülerek anneme gelir nasılsın anne der diğer ablamada selamını verir sonrada eniştemin yanına gider.. he bu arada bu yanına gittiği eniştem kırk yaşın üstünde o bile eniştemlerin yaptığını çocukça buluyosa ben daha ne diyeyim he benimkine hak veriyomu onada hayır bende vermedim kimsede vermez ama tavır koyma konusunda çok yanlış yoldalar büyüklerimiz olarak yapıcı olmalarını beklerdim ben onlar konuşsunlar yada konuşmasınlar bi aile kuruyorum onlarında benim eşim olacak insanı oturtup bak koçum sen böle böle yapmışsın bizim ailede böyle şeyler ters yanlış düşünüyosun biz kırılıyoruz dese oda tamam abi haklısınız abarttım dese kusura bakmayın dese kimse bu hale gelmez.. ters adam evet ama konuşulunca çözülemicek bişey yok..

X