nişanlım ve çevremdekilerin geleceğime dair kehanetleri...

30 tane yorum yapılmış. Kiz gelmis ablalari kotuleyen konu sahibine hak veren 3 yorumu alintilamis. Hellal olsun be. Biz bosa konusuyoruz siz buraya destek gormeye ablalariniza karsi daha nasil acimasiz olabilirim diye fikir almaya gelmissiniz. Ablaniz diyormus ya yanilmak istemem diye. Bende istemezdim onun yerinde olsam. Oyle hakediyorsunuz ki basiniza gelecekleri

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Yorumunun altina imzami basarim :)

Bence daha fazla bu konuya yorum yapmaya deymez. Zaten konu sahibinin tek derdi ailesi. Ailesini kotulemis durmus. Ailesi gozunde bes para etmez. Umarim mutlu olur, ama olmazsa da zaten bu kafa yapisiyla kendi davet etmis olucak basina gelenleri. Ve acikca ilerde konusunu okusam esinden dertlendigini cok uzulmeyebilirim, cunku ailesine olan bu tutumu bana cok itici geldi. Tamam kinayi o sekilde isteyebilir ve ailesi haksiZ onun istedigi gibi yapmak istemedigi icin, ama onu bunca yil buyutmus korumus kollamis insanlara ettigi laflara bak. Utanmadan da yazmis yok nisanlisi sen o evin kizi deyilsin ki diyormus ta. Daha evlenmemis bile ve kendisine ailesinin yaptigi iyiligin yuzde birini yapmamis bir insana ailesi hakkinda ettirdigi lafa bak. Bunu bir de burda yaziyor marifetmis gibi.

Biz gorevimizi yaptik. Ne demisler anlayana sivri sinek saz, anlamiyana davul zurna az.
Bence arkadasa bir ramazan topu bile yetmez.

Sadece ablan nişanlın hakkında olumsuz düşünüyor olsa tamam o haksız diyeceğim.
Ama bütün çevren olumsuz düşünüyor.
Ben olsam biraz gerçekleri görmeye çalışırdım, bence bilmediğin şeyler olması yüksek ihtimal.

Ben herkesin aksine, nisanlini hakli buldum. Evet henuz esin degil ama giyimine, gidecegin , kalacagin yere karisabilir, tipki seninde ona sunu yapma, bunu yapma diyebilecegin gibi. Ustelik enistenle aralarinda bi sogukluk varmis, kalmandan rahatsiz olmasi normal. Giyim konusundada seni ve nisanlini takdir ettim, ne guzel iyiye tesvik ediyor seni, sende uyuyorsun, kimseyi takma, dogru bildigin yolda devam et. Yalniz nisanlin hakkinda konusturma kimseyi, ver cevabini, nasil hakaret edebilirler senin nisanlina, izin verme, kuserlerse kussunler, onlar seni dusunmuyorki sen neden dusuneceksin.
Buradaki feminist arkadaslarada pek kulak verme, onlar boyle esip, gurlerler, hemen ayril derler ama kendi baslarina gelse emin ol hic bir sey yapmazlar.
Birde surekli kendini ispatlamaya, nisanlini surekli ovmeye gerek yok, kimseyi memnun edemezsin, onlar mutlaka konusacak baska bir sey bulur. Nisanlinin gozunun ustunde kasi olmasi bile sorun onlar icin. Sen seviyorsan, nisanlindan eminsen kimseyi takma, ben boyle mutluyum, beni dert etmeyin, kendinize bakin de....

Kendin kendi düşünce yapına,aile çevrene,ieğitimine,yaşam biçimine göre istediğin yorumu yapabilirsin saygı duyarım.Sana göre erkeğin kıyafete karışması,onu öyle veya böyle yetiştiren ailesinden nişanlısını üstün tutması,saygısızlık yapıp cevap vermesi,kimseyi takmaması takdire şayan olabilir.Ama burda yazan be ve diğer üyelere göre,aile değerleri,büyüklerin çabaları,bir erkeğin değer,saygı hoşgörü ılımlı olma,alttan alma gibi davranışlarınkıyafete karışmaktan daha erdemli daha takdir edilir olduğunu savunuyoruz diye,yani kısaca senin dünyandan senin baktığın noktadan bakmıyoruz diye bizi feminist ilan edemezsin.Kusura bakma,yorumunu yap bizim hakkımızda fikir telaki etme.

Ben herkesin aksine, nisanlini hakli buldum. Evet henuz esin degil ama giyimine, gidecegin , kalacagin yere karisabilir, tipki seninde ona sunu yapma, bunu yapma diyebilecegin gibi. Ustelik enistenle aralarinda bi sogukluk varmis, kalmandan rahatsiz olmasi normal. Giyim konusundada seni ve nisanlini takdir ettim, ne guzel iyiye tesvik ediyor seni, sende uyuyorsun, kimseyi takma, dogru bildigin yolda devam et. Yalniz nisanlin hakkinda konusturma kimseyi, ver cevabini, nasil hakaret edebilirler senin nisanlina, izin verme, kuserlerse kussunler, onlar seni dusunmuyorki sen neden dusuneceksin.
Buradaki feminist arkadaslarada pek kulak verme, onlar boyle esip, gurlerler, hemen ayril derler ama kendi baslarina gelse emin ol hic bir sey yapmazlar.
Birde surekli kendini ispatlamaya, nisanlini surekli ovmeye gerek yok, kimseyi memnun edemezsin, onlar mutlaka konusacak baska bir sey bulur. Nisanlinin gozunun ustunde kasi olmasi bile sorun onlar icin. Sen seviyorsan, nisanlindan eminsen kimseyi takma, ben boyle mutluyum, beni dert etmeyin, kendinize bakin de....
Ailemi bir erkekten daha çok düşündüğüm için feministsem evet öyleyim,problem?
Çok komiksin be..
Konu sahibi nişanlını başının üstünde taşı aileni de reddet hatta.
Zira ben böyle bir kardeşe veya evlada sahip olsam çok üzülürdüm.
Burdan aldığın gazlarla devam et Mune de dahil burdaki büyüklerim yanlış biliyor ne de olsa.
İşine gelen yorumları alıntıla ama evlendiğinde yaşadığın problem için konu açacak olursan -ki bence böyle bi hata yapma- üstüne çöken çok olur.

konu sahibi sadece ona destek verenlere cevap veriyor.madem bizden neden akıl istedin?başına gelecek bütün kötü olaylar müstehak sana o zaman.İnşallah biz yanılıyoruzdur gencecik kızsın hayatın kışa dönsün istemem.hala yazılarında"ben nişanlımı savunmuyoruuum"diye yazıyorsun ama bi tarafsız olarak yazılarını okumanı isteyeceğim.sana bi olay anlatayım:benim iş yerimde bir kız var.oğlan 3 yıl peşinden koştu sayısız defa istediler..kendini intihar edecek kadar seviyordu.babası olmaz dedi.çevresindekiler olmaz dedi.kız dediki bunda bi iş var.ailem ve çevremdekiler herkes kötülüyosa bişey var dedi..sonunda gerçek ortaya cıktı asıl amacı neymiş biliyomusun : 3 yıl boyunca almak için uğraştığı kızı kirletip babasının evine geri yollamak nedeni ise bunca sene bu kadar çaba sarfettiği,babasının onu kendisine vermediği,bu kadar uğraştırdığı için.ister kulak as,ister asma evlendikten sonra ablanla aranda mesafe olacak.Evliliğinde hep buruk olacak.Kendi canından ciğerinden vazgeçebiliyosan,bunu yapabiliyosan vicdanınla başbaşa kalmanı öneriyorum.

Bir adam bulmuşun kaçırma diyosun :KK14::KK14::KK14:
Doğru tabii,ana,baba ,kardeş çok etrafta...Nişanlı bulmak zor olanı...:KK31::KK31::KK31:
Adam ister eve kapatır ,ister ablana dalaşır,isterse seni döver konu sahibi,aman diyim sözünden çıkma:KK31::KK31:
''Erim yeter bana,aile neymiş ki '' de otur tamam mı?:KK53:

şu anda km ne derse desin kabul etmek istemiceksin. muhtemelen yaşayarak tecrübe ediceksin ama sadce şunu diyebilirim. ben sinirli insandan korkarım arkadaş hayatımıda korktuğum biriyle geçiremem.net

Konuyu surekli takip halindeyim fakat arkadaslarin dedigi gibi konu sahibi bizim yorumlari hiiiiic ustune almamis.nisanlisi kendisini eziyor satiraralarina bi dikkat etsen keske.nisanlin ailenin seni adam yerine koymadigini soylyo ailen evet kabahatli ama nisanlin konusunda degil.ilerde ailen bile seni adam yerine koymuyodugeldin sigindin iste bana dyecek.suan onu herkesten ustun goruyosun ya,devam et arkadasim devam et burdaki insanlar bos konusuyor. Biraz tarafsiz bak bu ne gozu kor olmusluktur ben anlamiyorum ya ailesi yillarca baksin buyutsun kiz iki gunluk tanidigi adama ailesini tercih etsin. Hicbir aile cocugun kotulugunu istemez bunu unutma.ama evlen evlende gor o begenmedigin ablalarini mumla aratcak o adam sana

Bizim kizlarimiz nedense bayiliyor kendini kisitlayan yasaklar koyan adamlarla olmaya. Evlenince anliycaksin ve bence sen o adamla evleniceksin cunku buraya senin gibi dusunenlerle icini rahatlatmak icin konu actn.nisanlilik birbirini tanima surecidir ciftler icin.fakat sen adamin bi ton olumsuz ozelligini ilk sayfada siraladigin halde nisanlimda nisanlim dyosun al hayatim nisanlinla bi omur mutlu ol kisitlanmia bi hayat sana ne kadar mutluluk verecekse

nişanlın çok fesat. daha şimdiden aileni kötülüyor sana. bunca yıllık evliyim kocamdan böyle bişey duymadım. aileme ben laf söylerim başkasına söyletmem.

yorumları ciddiye almıyorsun ama 10 yorumdan 8'i aynı şeyi söylüyorsa o 8'ini ciddiye al derim sana. nişanlın gerçekten FESAT ve ORTILK KARIŞTIRICI.

şimdiden en çok korktuğum şey; ilerde ya kızım olmadık birini sever ve gözleri kör olursadır. gerçekten ailen için çok zor olmalı.

ahh işte bunu hiç başaramadım... hiç bi zaman söz hakkım olmadı benim bu evde evin küçüğü olacağına köpeği ol demişler doğru demişler vallahi hak veriyorum.. benim en büyük sorunum kendi ailemin bana arka çıkmaması zaten.. nişanlım zaten der hep sen evin kızı değilsinki diye... arzu oraya koş arzu şunu yap arzu burdan git.. 18 yaşındayken hastaneye tek başıma gitmeye çekinirdim annemle giderdim.. üniversite sınavlarıma beni annem götürürdü... e ben gene iyi bile kendimi savunmayı biliyorum...

ayyynen dediğiniz gibi oluyo kına konusunda... ben kadınlar arası istiyorum onlar inatla bu senin isteğin değil diyor.. bilemiyorum gerçekten.. arada çok fazla şey var beni ablamları kendime düşman olarak gören biri görmeyin ben her haltımı onlara anlatır hep onlardan akıl alırdım şimdiye kadar halada öyleyim her ne alıyosam kendime onları götürürüm fikir versinler diye gelinliğimi bile ablam beğendi diyerek çok araştırmadan fikrine güvenerek seçtim kendim bayıldımmı güzel buldum ama belki daha güzelini bulurdum yormak istemedim tamam bu olsun dedim.. ama noldu bu gelinliği sna almazlar pahalı gelir diye gene ön yargılı davrandılar ve akşamına radılar beni yarın ölçünü verelim o gelinliği alalım diye.. dünyanın lafını ettiler bna akşama kadar halbuki.. ben ablalarımı çok severim kardeşten ötedir canım ciğerimdir benim için her ikiside.. ama sevdiğim adamıda bu kadar ezdirmem... ezmesinler bende bu kadar savunmaya geçmeyeyim..

Nişanlınız ailenizle güzel ilişkiler kuramadığı gibi, sizin de ilişkinizi bozmaya çalışıyor. Ne yani sizi ailenizden çok mu düşünecekmiş... Ailenizin değerini anlarsınız ama çok geç olur.

Son düzenleme:
Valla konu hakkinda yorum yapamayacagim ama dikkatimi bir durum cekti.
Bazi kadinlar ne kadar ikiyuzlu yaw. Burda zibilyon tane konu okuyoruz. Kızlar resmen birak nisanliyi, kocayi;sevgilisinin bile hayatina karisip ipotek altina almak istiyor. Hanimlar da cogunlukla destek veriyor.
Vayyy takip et, vayy facebook sifresinin vermesi lazim, vayy gittigi yeri bildirsin, vayy nasil izin almaz, vayyy daha neler neler..
Simdi sözkonusu erkek olunca duuuuurrrr orda sen ozgursun, senin kocan degil hesap vermek zorunda degilsin falan filan.
Azicik dürüst olun be..

Bazi kadinlar ne kadar ikiyuzlu yaw. Burda zibilyon tane konu okuyoruz. Kızlar resmen birak nisanliyi, kocayi;sevgilisinin bile hayatina karisip ipotek altina almak istiyor. Hanimlar da cogunlukla destek veriyor.
Vayyy takip et, vayy facebook sifresinin vermesi lazim, vayy gittigi yeri bildirsin, vayy nasil izin almaz, vayyy daha neler neler..
Simdi sözkonusu erkek olunca duuuuurrrr orda sen ozgursun, senin kocan degil hesap vermek zorunda degilsin falan filan.
Azicik dürüst olun be..

eger dedigin gibi bir iki yuzluluk soz konusuysa bunu sahsi olarak belirt. buraya yorum yapan kac kisiyiz hepimize ayni muameleyi uygulayamazsin. istedigine iki yuzlu deyip durustluk uzerinden ahkam kesemezsin.
ha eger benim fikrimi soruyosan, kimse kimsenin hayatini ipotekleyemez. kadin da erkek de. evlisi de sevgilisi de. facebook sifresi istemek ya da sacma sapan her gittigi yeri bildirmesini istemek guvensizlikten gelir. benim erkek arkadasima guvenim tam allaha sukur. onu boyle gereksiz seylerle bogmam,sikmam. ayni sekilde o da beni. ama bu demek degil ki hayatim hakkinda hicbir soz hakki yok. tabiyki var

basliga donersek, baskasinin hayatini kendj kontrolu altina almak istemek psikolojik bi hastaliktir. asiri olanindan bahsediyorum. bu arkadasin nisanlisi da aynen boyle. yetisme tarzi zirvalarina hic girmeyin. otoriteymis prensipmis palavra . boylelerine tip dilinde baskici sosyopat deniyo. canim kusura bakma. ama bunu hakaret olarak yazmadim.bi problem bi hastalik oldugunu dusunduum icin yazdim.

Konu sahibi arkadaşım geçmiş olsun...

Konuyu okurken geçmişte şahit olduğum kendimin ki de dahil bir çok evlilik hikayesi geçti gözümün önünden.

Sen gerçekten ipleri fena kaptırmışsın. Artık zihinin kontrolü bile nişanlına geçmiş. nişanlın gibi düşünüyorsun. Bir mesajında ben eskiden çok başına buyruktuım şımarıktım o beni hanımefendiye çevirdi demişsin, başka mesajında ben önceden de çok raht değildim benim ailemde muhafazakar demişssin..

Bende sana geçmiş olsun diyorum..

Geleceğinle ilgili kendi kehanetimi söylüyüm sana..

Öncelikle ailen, akrabaların, arkadaşların ve çevren dahil burdaki bin küsür kadın sana bu insan yanlış kişi diyecek ama sen yinede bu adamla evleneceksin. Hemde ailenle düşman olma pahasına.. Kurtuluyorum diyerek..

Çok değil evlendikten 2 ay sonra ailen burnunda tütmeye başlayacak ufaktan ailenle yaklaşmak isteyeceksin ama eşin olacak şahıs kotalar koyacak.. Sadece ailene değil bir çok şeye, izinsiz çarşıya,pazara,arkadaşına bile gidemeyeceksin. Bu durumu senin mantığına uygun açıklamalarla sana kabul ettirecek ve hepsini normal karşılayacaksın..

Sonra bambaşka bir hayatın olacak, kendini tanıyamayacaksın, biraz pişmanlık braz geçmişe duyulan özlem, psikolojin alt üst olacak.. GEçeklerin yavaş yavaş farkına varacaksın çünkü cicim ayları çoktan bitmiş olacak ve gerçek evlilik hayatına geçiş tamamlanacak. Artık eşine birşey söyleme hakkını kendini savunma yeteneğini tamamen yitirmiş olacaksın. Çünkü en başta sende onun gibi düşünüyordun. Sana diyecek ki ben hep böyleydim evlenmeden önce de böyleydim ben değişmedim sen değiştin diyecek. Eeee adam haklı...

O arada birde çocuğun olacak. Artık kendinden vazgeçip hayatını ona adayacaksın, kendi karakterinde tamamen vaz geçip başka başka karakterler deneyeceksin ama hiç biri üzerine tam oturmayacak..

Dedim yaa geçmiş olsun.

Konu sahibi arkadaşım geçmiş olsun...

Konuyu okurken geçmişte şahit olduğum kendimin ki de dahil bir çok evlilik hikayesi geçti gözümün önünden.

Sen gerçekten ipleri fena kaptırmışsın. Artık zihinin kontrolü bile nişanlına geçmiş. nişanlın gibi düşünüyorsun. Bir mesajında ben eskiden çok başına buyruktuım şımarıktım o beni hanımefendiye çevirdi demişsin, başka mesajında ben önceden de çok raht değildim benim ailemde muhafazakar demişssin..

Bende sana geçmiş olsun diyorum..

Geleceğinle ilgili kendi kehanetimi söylüyüm sana..

Öncelikle ailen, akrabaların, arkadaşların ve çevren dahil burdaki bin küsür kadın sana bu insan yanlış kişi diyecek ama sen yinede bu adamla evleneceksin. Hemde ailenle düşman olma pahasına.. Kurtuluyorum diyerek..

Çok değil evlendikten 2 ay sonra ailen burnunda tütmeye başlayacak ufaktan ailenle yaklaşmak isteyeceksin ama eşin olacak şahıs kotalar koyacak.. Sadece ailene değil bir çok şeye, izinsiz çarşıya,pazara,arkadaşına bile gidemeyeceksin. Bu durumu senin mantığına uygun açıklamalarla sana kabul ettirecek ve hepsini normal karşılayacaksın..

Sonra bambaşka bir hayatın olacak, kendini tanıyamayacaksın, biraz pişmanlık braz geçmişe duyulan özlem, psikolojin alt üst olacak.. GEçeklerin yavaş yavaş farkına varacaksın çünkü cicim ayları çoktan bitmiş olacak ve gerçek evlilik hayatına geçiş tamamlanacak. Artık eşine birşey söyleme hakkını kendini savunma yeteneğini tamamen yitirmiş olacaksın. Çünkü en başta sende onun gibi düşünüyordun. Sana diyecek ki ben hep böyleydim evlenmeden önce de böyleydim ben değişmedim sen değiştin diyecek. Eeee adam haklı...

O arada birde çocuğun olacak. Artık kendinden vazgeçip hayatını ona adayacaksın, kendi karakterinde tamamen vaz geçip başka başka karakterler deneyeceksin ama hiç biri üzerine tam oturmayacak..

Dedim yaa geçmiş olsun.
:KK9::KK9::KK9: güzel tespitler olmuş

ahh işte bunu hiç başaramadım... hiç bi zaman söz hakkım olmadı benim bu evde evin küçüğü olacağına köpeği ol demişler doğru demişler vallahi hak veriyorum.. benim en büyük sorunum kendi ailemin bana arka çıkmaması zaten.. nişanlım zaten der hep sen evin kızı değilsinki diye... arzu oraya koş arzu şunu yap arzu burdan git.. 18 yaşındayken hastaneye tek başıma gitmeye çekinirdim annemle giderdim.. üniversite sınavlarıma beni annem götürürdü... e ben gene iyi bile kendimi savunmayı biliyorum...

ayyynen dediğiniz gibi oluyo kına konusunda... ben kadınlar arası istiyorum onlar inatla bu senin isteğin değil diyor.. bilemiyorum gerçekten.. arada çok fazla şey var beni ablamları kendime düşman olarak gören biri görmeyin ben her haltımı onlara anlatır hep onlardan akıl alırdım şimdiye kadar halada öyleyim her ne alıyosam kendime onları götürürüm fikir versinler diye gelinliğimi bile ablam beğendi diyerek çok araştırmadan fikrine güvenerek seçtim kendim bayıldımmı güzel buldum ama belki daha güzelini bulurdum yormak istemedim tamam bu olsun dedim.. ama noldu bu gelinliği sna almazlar pahalı gelir diye gene ön yargılı davrandılar ve akşamına radılar beni yarın ölçünü verelim o gelinliği alalım diye.. dünyanın lafını ettiler bna akşama kadar halbuki.. ben ablalarımı çok severim kardeşten ötedir canım ciğerimdir benim için her ikiside.. ama sevdiğim adamıda bu kadar ezdirmem... ezmesinler bende bu kadar savunmaya geçmeyeyim..

Aslında bugün canım sıkkın, sadece okuyordum, yorum yapmıyordum ama senin konuna yazmadan duramadım.

Valla biz buradan anladık nişanlının seni olumsuz doldurduğunu, en yakınların yanlış anlamamıştır emin ol.

Bir kere üç günlük adam aşk meşk diye baş tacı edersin, evlenip ele karıştın mı ailenin değerini anlarsın.
Sakın ola ki ailen şöyle, böyle diye eleştiri yapmasına izin verme, çünkü senin haklı olduğun konularda bile
onun ailesi ile ilgili ''a'' demen problem olacak sana garanti veriyorum.

18 yaşında hastaneye, sınavlara annenle gitmenin nesi kötü anlamadım?
27 yaşındayım, öğretmenim. Tek başıma burdan yurt dışına giderim, çok şükür kaybolmam sora sora buluruz Allah'ın izniyle.
Ama bu yaşımda hastane kontrolüme yine anne gel derim imkanı varsa.
Sınavım olsa yine yanıma bana arkadaş birini isterim.
Kendimi de çatır çatır savunurum her yerde!

18 yaş neymiş?
İnsan annesine her daim ihtiyaç duyar.
40 yaşıma gelsem de ona muhtacım. Allah başımızdan eksik etmesin..

Ayrıca nişanlın ne kadar tutarsız böyle..
Başka yerde kalmanı istemiyor bu yer ablan bile olsa.
Çok tutucu falan diyorsun.

Seni hastaneye, sınava tek gönderseler.. Ayyy ne güze aşkım kişiliğine saygı duyuyorlar, senin
özgür bir birey olmana yardımcı oluyorlar mı diyecek?

Bu sefer de seni çok başı boş bırakıyorlar. Neden yalnız gidiyorsun derdi emin ol.
Çünkü eleştirmeye odaklı neyi eleştireceğini şaşırmış, tutarsız davranıyor.
Önce senin kişiliğine saygı duysun, unutmasın o yokken senin ailen vardı.
Seni kimden koruyor Allah aşkına?

Kendisinden korusun seni de ailene karşı tırnak çıkarmasın.
Bu dediklerimi evlenince acı acı hatırlarsın ama geç olur..

Dilerim sevdiğin adam da sana layık olur seni kimseye ezdirmez..

Bencil erkek milletini düşününce bu dileğime pek inancım yok ne yazık ki:KK14:

Ailenle ilgili davranışlarını çok yanlış buluyorum, çok sevdiğim bir söz vardır "kol kırılır yen içinde kalır" sen şu anda nişanlınla bir aile olma yolundasın evet ama ailenin kızısın ve onlarla yaşıyorsun aranızda ne geçerse geçsin sizin kendi içinizde halletmeniz en doğrusudur yanlışlarına kızabilir, tartışabilir yeri geldiğinde rest çekebilirsiniz fakat bence siz siz olun bunları nişanlınıza yansıtmayın, evlendiğinizde bunlar karşınıza çıkar çok üzülürsünüz, onu geçtim ablanızın, annenizin siz yıllardır seven, gözeten şu olduğunuz insan haline getiren kişilerin nişanlınız kadar hatrı, kıymeti yok mu gözünüzde bu kadar hatalarını göz önüne seriyorsunuz, yazık gerçekten, açıkçası onların size böyle davranmalarına şaşırmadım siz ne kadar saygı duyuyorsunuz ki onlardan bekliyorsunuz, onlar sizi dışlamamış siz resmen onlardan kaçmaya çalışmışsınız gibi görünüyor buradan bakınca bence biraz sakinleşin ve olaylara uzaktan bakın ailenize haksızlık ettiğinizi farkedeceksiniz, gerçi ben sizin o kadar objektif bakabileceğinizi ne yazıkki zannetmiyorum.

Nişanlına gelince yangına körükle gitmesi ve ailenin yüzüne gülüp arkadan sürekli sana kötülemesi bende çok ahlaklı ve düzgün bir insan izlenimi bırakmadı ama seni güzel kandırmış ne diyeyim.

Hakkınızda hayırlısı

Son düzenleme:
Azicik dürüst olun be..

:) haklisin arkadasim. Bayanlar da cogu zaman ozellikle sevgiliyken isin dozunu kaciriyor. Evlenince de erkekler isin dozunu kaciriyor.

X