nişanlım ve çevremdekilerin geleceğime dair kehanetleri...

hepinize çok teşekkürler.. endişelerinizi anlıyorum o yüzden hiç kızmıyorum yorum yapan ablalarıma.. biliyorum şimdi gözüm görmez anlayamam geçim derdine düşmeden kimse anlamaz yaşı kaç olursa olsun.. dışardan bakmakla yaşamak çok farklı emin olun çok çok iyi biliyorum ve istiyorumki ben bu duruma ayak uydururken dik durabileyim her zaman.. ben hayatım boyunca hep zoru seçtim herkes a dedi ben b dedim hiçte yanılmadım şimdiye kadar ama çok kişiyi utandırdım hiç değişmedim yine aynını yapıyorum her zaman derimki kolayı herkes yapar mühim olan zoru başarmak.. ben çabalamadan mutlu olan insanlardan olmak istemiyorum mutlu olmak için fedakarlıklarıma ihtiyacım var ve bazı şeylerdede direnmeye kısacası emek vermeliyim mutluluğu haketmem için beleşten canım cicimlere gelemem bu yüzden belkide kendime zor birini istedim ve inanın hiç demedim rabbim bana niye böylesini nasip ettin diye aksine bunu ben istedim çok dua ettim bunun için ve sonunda rabbim karşıma çıkardı bende sadece sevdim.. belkide hayatımın en zor sınavıyla karşı karşıyayım.. bu rüzgara karşı yürümek gibi bişey benim için uçucakmışım gibi görünsemde dimdik yürüyorum daha kararlı daha temkinli.. insan isterse herşey mümkün sadece umutsuzluk olmasın ben her zaman umutluyum sevdiğim adamdanda geleceğimdende... yarınım nasıl olur bilinmez ama bugün eğer mutluysam yarında olabilirim bu umutta peşinden gidilmeye değer.. .

Butun bunlarla kendini kandiriyorsun. eger gercekten su kirmiziya boyadigim seylere inaniyorsan, senin evlenecek olgunlukta oldugunu dusunmuyorum. Neyin sinavi bu arkadasim? Bile bile kendini atese atmayi sen ne saniyorsun ki? Cok kolay geliyor sana hersey. Oyun saniyorsun galiba bunlari. Zoru basaracakmis, belese sevgi olmazmis. Canim sen ne dediginin farkinda misin acaba? Birbirine sevgi ve saygi duyan ciftler hazirci mi oluyor simdi? :KK9: Sana demiyorum, sakin yanlis anlama, ama resmen aptal muhabbeti yapiyoruz su an. Yani muhabbete diyorum, sana demiyorum. O kadar sacma geldi ki su kirmizili yazdiklarin, cevap verirken ben bile sacmaliyormusum gibi geliyor. Valla inanamadim. Sen bazi seylerin farkindasin da kadercisin gibi geldi bana. Neyse. Bu yazdiklarini evlendikten sonra bir daha oku. Valla yazdiginin sacmaligina sen bile guleceksin bence.

Saygisiz bir insanla evlenmeye "zoru basarmak" olarak bakan birine ilk defa denk geliyorum. Saygisiz olmak ille hakaret, kufur, siddetle olmuyor. Onun sana "ablanda kalamazsin", "sen o evin kizi degilsin" demesi bile karakterine ne buyuk bir saygisizlik sen bunu idrak edemiyorsun iste. Sen kendi kendine saygi duymuyorsun ki, "ben soyle biriydim de beni hanimefendi etti" gibi birseyler demissin onun icin zaten. Yani sen kendin dusunemiyorsun, neyin dogru neyin yanlis oldugunu bilmiyorsun, "otoriter ve ters" birinin boyundurugu altina girmen lazim oyle mi? Keske ayaklarin biraz yere bassa. Eminim sen okumamissindir, bir ugrasin, isin gucun yoktur. Evinden disari bile kendi basina cikamayan, hayati hic bilmeyen biri oldugunu dusunuyorum, Yoksa insan bu kadar kor olamaz yani. Biraz ayaklarin yere basaydi, biraz hayati bilseydin kendi kendine biraz daha saygi duyar, deger verirdin herhalde.

Seninle hicbir ortak paydamis yok. Nerden tutsam elimde kaliyor yazdiklarin. O yuzden ben pes diyorum. Sana mutluluklar dilerim. Burda hicbirimizi tanimiyorsun, bizim lafimizla nisan atmak mecburiyetinde degilsin tabii. Bizim dediklerimizi de yapmak zorunda degilsin, yapmadin diye sana kizma hakkimiz olmadigini dusunuyorum. Ama sen de biraz dusun be kardesim. Hadi bizi gec. Ailem ne demek istiyor, bu insanlar ne anlatmak istiyor, ben neyi goremiyorum, ne yapiyorum diye dusun Allah askina. Yazik ailene.

Yazıcak çok şey var aslında ama kimseyi sallamadığın çok da uğraşmak istemiyorum. Merak etme nişanlın hakkında kötü bir şey söylemicem sadee vahim gördüğüm birkaç şeye değinicem.

1. Çelişkili konuşuyorsun. Sana ters olan birçok şeyi nişanlına gelince kabulleniyor. Ailenin yaptığını belirttiğin ufak tefek sahip çıkmalar yüzünden özgüvensiz olduğunu söylüyorsun ama nişanlın yapınca otoriter diyor beni koruyor diyorsun.

2.yanlış anlama ama evlenebilicek olgunluğa sahip olduğunu düşünmüyorum. Rüzgara karşı duruyormuşsunda önemli olan zoru başarmışda bilmem neymiş. Sen daha ablanda kalmana karışıldığında sen kim oluyorsunsa benim canımda kanımsa kardeşimde kalmama kad edersin diyenilicek cesarete sahip değilsin.

3. Ve en önemlisi sana tavsiyem psikolojik destek görmen çünkü durumun çok kötü görünüyor. Evliliği biraz erteleyip bunu yapmalısın kendi hayatın için. Psikologa sadece bu konudaki birkaç yorumu göstermen durumunu özetler zaten.

Son bir şey daha söyliyim güçlenmek istiyorsunuz kendinizce zoru başarmak istiyorsunuz. Siz zorluk görmemiş olabilirsiniz ama emin olun dayanamıyorum allahım dediğiniz zamanlar olucaktır hayat sandığınız kadar kolay dgeğil farklı maceralar aramanıza gerek yok.

Umarım hayırlısı olur hakkınızda

1. ilişkler karşılıklı kabullerle gerçekleşir benim bildiğim.. benim özgüvenimi sarsacak ne gibi bi hali olduğunu anlayamadım nişanlımın ablada kalmak özgüven mi arttırıyor..

2. ablamda kalmama sen kim oluyorsun demediğimi de nerden çıkarttınız öfkeden kudurdum ağladım cıngar çıkarttım zaten bu yüzden ablam duydu ve telefonumu kaptığı gibi aldı elimden..

3. destek görüyordum zaten ama bana faydadan çok zararını gördüm beynini uyuşturup herşeye evet diyen bi insana dönüştürüyor o ilaçlar beni... zaten polyanna gibi bişeyim her halta gülüp duruyorum bide o ilaçları alınca iyice uçuyorum tarifsiz bi mutluluk açıklayamayacağım bi heyecan... :KK52:

zaman zaman çöküntülerim olsada çoğu zaman güçlüyüm bi anım bi anıma tutmuyor işte her zaman pozitif olunmuyor... herkesin dibe çöktüğü anları vardır dayanamıyorum dediği hiç kimse kolay sanmaz hayatı zaten.. ama belkide bazen hayatı dalgaya alıp salağa yatmak gerek sanki anlamıyormuş gibi yapmak gerek herşey daha kolay gözüküyor o zaman..

bugün yaşanmış nasıl olduğu önemsiz
yarın yaşanacak sonuçları ne olacak belirsiz..
yaşayıp göreceğiz..
mevlam görelim neyler neylerse güzel eyler...

hepinize çok teşekkürler.. endişelerinizi anlıyorum o yüzden hiç kızmıyorum yorum yapan ablalarıma.. biliyorum şimdi gözüm görmez anlayamam geçim derdine düşmeden kimse anlamaz yaşı kaç olursa olsun.. dışardan bakmakla yaşamak çok farklı emin olun çok çok iyi biliyorum ve istiyorumki ben bu duruma ayak uydururken dik durabileyim her zaman.. ben hayatım boyunca hep zoru seçtim herkes a dedi ben b dedim hiçte yanılmadım şimdiye kadar ama çok kişiyi utandırdım hiç değişmedim yine aynını yapıyorum her zaman derimki kolayı herkes yapar mühim olan zoru başarmak.. ben çabalamadan mutlu olan insanlardan olmak istemiyorum mutlu olmak için fedakarlıklarıma ihtiyacım var ve bazı şeylerdede direnmeye kısacası emek vermeliyim mutluluğu haketmem için beleşten canım cicimlere gelemem bu yüzden belkide kendime zor birini istedim ve inanın hiç demedim rabbim bana niye böylesini nasip ettin diye aksine bunu ben istedim çok dua ettim bunun için ve sonunda rabbim karşıma çıkardı bende sadece sevdim.. belkide hayatımın en zor sınavıyla karşı karşıyayım.. bu rüzgara karşı yürümek gibi bişey benim için uçucakmışım gibi görünsemde dimdik yürüyorum daha kararlı daha temkinli.. insan isterse herşey mümkün sadece umutsuzluk olmasın ben her zaman umutluyum sevdiğim adamdanda geleceğimdende... yarınım nasıl olur bilinmez ama bugün eğer mutluysam yarında olabilirim bu umutta peşinden gidilmeye değer..

Arzucum inşallah hakkında hayırlısı olsun dilerim. Mutlu olacağıma inanmasanız da demişsin de biz mutlu olacağına inansak ne olur, inanmasak ne olur, bu hayatı evliliği yaşayacak olan sensin. Evlilik Allah nasip ederse ömürlük hayat arkadaşlığı. Evlilik bir savaş, meydan okuma, kendini ispatlama, senin deyiminle rüzgara karşı koymaya çalışmak değil. Sen onun her dediğini yaparım, ailene gitme derse gitmem, kalma derse kalmam diye şimdi düşünebilirsin ama bir ömür boyu kendi isteklerini arka plana atabilecek misin bunun cevabını kendine ver.

Her ne kadar önceki mesajlarında ben de otoriterim diyorsan da, şu son mesajlarında özgüveninin az olduğunu belirtiyorsun. Özgüveni az olan insanı sindirmek çok kolaydır bunu unutma. Hele ki aileni arkana kapı gibi almazsan daha da kolaydır. Ayrıca ailenin şu anki olumsuz tavırlarının ileride nişanlınla seni karşı karşıya getireceğinden bahsetmişsin, aslında öyle anlıyorum ki senin de nişanlına tam anlamıyla bir güvenin yok, kuşkulusun. Evlenince daha da baskın olma ihtimali seni içten içe korkutuyor, haklısın da ortada görünen bir köy var.

Beleşten canım cicimlere gelememek ne demek Allah aşkına? İki insan birbirini her koşulda sevebilir, illa ki biri diğerine hayatı zorlaştırıp diğeri de mücadele edip direnmeye mi çalışmalı? Onun yerine birbirlerine azıcık saygılı olsalar da anlamaya çalışsalar olmuyor mu?

Alınma canım ama çok toysun, bu yazdıklarım belki de seni sinirlendirecek ama böyle zor durumda kalan genç kızlarımıza çok üzülüyorum. İnşallah kendin için en doğru kararı alırsın.

Vay be... bu başlıkta okuduğum en güzel yorum bu oldu... Çok ama çok doğru. Şimdi bence de bu sizin evliliğiniz bu bir. Kimseye bir şey ispatlamak zorunda değilsiniz bu iki. Ablalarınızı haksız çıkarmak gibi bir derdiniz olmamalı bu üç. Ablalarınızı dinlemek zorunda da değilsiniz bu dört. Nişanlbınızı Ben de sevmedim. Ama en iyisini siz bilirsiniz. Tek temennim kimseden etkilenmemeniz. Ne nişanlınızdan ne ablalarınızdan. Kanımca siz daha evlenmeden evli gibi bir psikolojiye girmişsiniz. O psikoloji kendi ilişkimde de olduğu için çok iyi anlıyorum. Dünyada hiçkimse onun kadar yakın, o kadar sizin gelmiyor. Demişsiniz ya ben hiç ilişki moduna giremedim... Ben de kendi sevgilimden biliyorum. Onunla kurduğum ilişki dünyalara bedel geliyor çok yakınız sanki ayrılsak bu laylaylom dünyada bir daha kimseyi sevemeyecekmişim gibi... ve biliyor musunuz benim benden küçük üniversite öğrenciskız kadeşim ki şu dünyada en sevdiğim varlıktır, o da sizin ablanız gibi sevgilime karşı çok tepkili. Kendince haklı sebepleri e var. Benim sevgilim dindar değil, sizinkinin hareketleri de onda yok. Ama işte kardeşimin çekinceleri de bunların değişik versiyonlarından yani farklı sebepler ama şu an değinmeyeceğim. Ve aynı sizin annniz gibi benim annem babam da kardeşim kadar tepkili değil yani daha nötrler. Her nyse bunları şunun için anlattım gerçekten arada kalmak çok kötü. Ama bu arada kalma halini bertaraf etmelisiniz. Birinci sorum şu: nişanlınız burayı okuyor mu? Ikinci sorum: ablalarınız burayı okuyor mu? Bunların cevapları önemli. Çünkü yazış stilinizi ister istemez etkiler. Biriyle yakın olmaak, biz olmak çok güzel şey, kardeşle olsun, nişanlıyla olsun. Onlara ihanet etmek çok yanlış ve onları üzmek çok zor. Ama bu "biz"lerin içinde bir de "siz" varsınız, siz, özbenliğiniz. Taraf seçmek zorunda bırakılmak (gerek nişanlı, mesela çok açık sizi taraf seçmeye zorlamış kendisi 'onlar ailen peki ben neyim?' Lafı bir uyarıdır, o tarafa çok ağırlık verdin şimdi bana ver emektir, özgürlüğün olduğu bir ilişkide bu olmaz bence) gerek ablanız, ki sizi arada bıraktığı çok açık. Iş "beni mi tercih ediyorsun onu mu?" Ya dönmüş. Ya siz onları seviyorsunuz, taraf seçmek zorunda değilsiniz. Nişanlınızı seviyorsanız bırakmak xorunda da değilsiniz ama
onun jer istediğini yapmak zorunda da değilsiniz. Bu ihanet anlamına gelmez. Çok kötü ve dağınık yazdım farkındayım.

bence ablalarınız da da hatalar var.
bazı şeyleri güzellikle anlatsalar siz anlayabilirsiniz ama onlar iyice yangına körükle gidiyorlar ve sizi arada bırakıyorlar..

nişanlınız da ablalarınızın tersine size daha ılımlı konuşuyor olmalı ki.. size kendini inandırması daha kolay oluyor..onun tarafından bakıyorsunuz her şeye.

kalma mevzusundan örnekle ; evet bir abla bu durumda çok kırılabilir. benim eşim sapık mı diye düşünebilir.. üzülebilir.. fakat aynı durum başıma gelse. kız kardeşim nişanlısı yüzünden bana gelemiyor olsa ben kardeşimin elinden telefonu alıp nişanlısına saydırmam..
benim için asıl olan kardeşimin vereceği tepki olur çünkü...

onlar telefonu kapattıktan sonra güzellikle konuşurdum kardeşimle.. ona kırıldığımı anlatırdım. tamam eğer nişanlısı rahatsız olacaksa gerekirse benimde onu tutup gece yarısı evine götüreceğimi söylerdim.. ama kendisinin de bu evliliği iyi düşünmesini isterdim..
nişanlın bir hata ediyor bu kısıtlamayı getirerek, lütfen sende bu kadar taviz verip kendini hiçe saydırma derdim..
kardeşimin de bir karakterinin oluşmasını sağlardım... onu arada bırakarak taraf seçtirecek hale sokmazdım..

nişanlısı eşi olacaktır o öyle uygun gördüyse pekala ama yaptığı doğru yol değil kardeşim gel başını yakma.. ben sonun kadar destek olurum sana der yol gösterirdim..

ablalarınız ne kadar görmek istemese de siz nişanlınıza aşıksınız.. gözünüz görmüyor..
ablalarınız da sivri bir dil kullanarak sizi kendilerinden uzaklaştırıyor.. bu sırada da tatlı dilli olan nişanlınız sizi avucunun içine almış durumda.

siz bir gün nişanlınızın hatasını görseniz bile ablalarınıza olan öfkenizden onları haklı çıkartmamak adına nişanlınızı affedeceksinizdir..
Sizi ablalarınız buna itiyor..

siz yarın dayak da yeseniz.. gururunuzdan ablalarınızı haklı çıkartmamak adına susacaksınız belki de..
oysa onlar yanınızda olduğunu daha sakin dille izah etse, siz başınıza gelebilecek her kötülükte onlara sığınacağınızı bilirsiniz..

yani bence ablalarınız da çok doğru davranmıyorlar..
aşık bir kızı bu sevgiden vazgeçirmenin yolu , sevdiği adama hakaretler etmek değildir. bu yaptıkları o aşık olduğu adama gümüş tepsiyle kızı sunmak oluyor..
farkına varsalar keşke..

Ben tek bir şeye değineceğim.Elimden geldiğince konuyu ilk olarak açarken yazdıklarınızı ve diğer yorumlarınızı,arkadaşların değerlendirmelerini okumaya çalıştım.Konuyu ilk kez açarken yazdığınız metine dikkat ettiniz mi?Bir hayli uzun.Uzun uzun nişanlınızı ve şu an ailevi anlamda da içinde bulunduğunuz durumu anlatmışsınız.Psikolojik açıdan bakabilmeyi başarabiliyor musunuz sizce durumunuza?Kendinizce doğru olduğunu düşünüp savunduğunuz şeylerde aslında bağıra bağıra,arkadaşlar,bu işte bir sıkıntı var değil mi? diyorsunuz;kendiniz bile farkında değilsiniz bunun.Ben size beylik laflar etmeyeceğim ya da nişalınızdan ayrılın filan yazmayacağım.Sadece kendinize şunu sormanızı istiyorum.Madem ki nişanlınız size göre doğru tavırlar sergileyen biri,mademki ablanız size göre evliliğinize düşman kesilmiş durumda ve haksız,mademki kendinizden bu kadar eminsiniz,mademki zoru seviyor ve ne olursa olsun buna baş koyuyorsunuz,mademki ileride nişanlınız tarafından daha başka türlü birçok baskıya maruz kalmayacağınızdan bu kadar emin ve onun her haline ilerde kocanız olarak saygı duyacak potansiyele sahip biri olduğunuz düşünüyorsunuz....Öyleyse neden ayrıntısına kadar bir paylaşım yapıp başka insanlardan fikir almak istediniz?Bunu neden dallandırıp budaklandırma ya da irdeleme ihtiyacı duydunuz?Neden insanlardan "Evet,elbette canım,sen doğrusun,haklısın,nişanlın da çok doğru,ablanın da yaptığı şöyle böyle ayıp" gibisinden onaylara ihtiyaç duydunuz?İçinizde,çok derinlerde biryerlerde bir acabanız olmasın...

Arkadasim madem seviyorsun hersey yolunda ben kararimi verdim diyorsun sorun ne o zaman ???? ne danisiyorsun insanlara anlamadim...nisanlindan ve davranislarindan bahsetmissin eee sonrada yok oyle degil de boylede o zamann sorun neee alan memnun satan memnun sen herseye eyvallah diyorsun... Ben anlamadim gitti... neyi tartisiyoruz benim kaderim bu ben raziyim diyen biri...:KK51:

Haydi sana iyi çabalamalar :KK9::KK42:

Konu sahibi arkadasin cabasiba saglik gercekten :)
Sunca uzun uzadiya yazilari yazmaya bile usenirdim ben. Sen daha boyle herkese kendimi kanitliycam en birinci benim tavirlarinda devam edersen isin biraz zor soyliyim.
Hakkinda hayirlisi cok dusunme artik bence. Az relax ol zaten olan olmus artik.

Son düzenleme:
ayrıca eklemek istiyorum, daha nişanlıyken ailenizle bu kadar yüz göz olması yani sorun yaşaması, evlendikten sonra da bu sorunların olacağını hatta büyük ihtimalle de artacağını gösteriyor.

Haklisin cok kotu ama senin dusunce tarzin kotu. Bu dusunce tarzidir zaten esleri birbirinden uzaklastiran. Yorumumu iyice anlayarak okursan iki tarafinda birbirine hoslanmadigi seyleri soyleyebilecegini yazdim.
Ben esimin himayesinde yasamaktan mutluyum evet, ve yine evet bir es karisabilir giyimine, kusamina, ve yine evet kalacagi yerden hoslanmiyorsa kalmada diyebilir, bunlara uyup uymamak da karsi tarafin bilecegi bir sey.
Senin ve arkadaslarinin asagiladigi, hor gordugu, bu cagda bu zihniyet deyip, tu kaka dediginiz her sey aslinda toplumu ve esleri bir arada tutan, fikirlere ve esinin dusuncesine saygidir. Anlayana tabii..

Bence eşleri birbirinden uzaklaştıran tek şey; birbirini kısıtlamaktır. Hele hele bunu aşk kılıfında yapıyorsa bir kişi.. Hele hele karşısındaki de buna gözü kapalı inanıyorsa.... Bence bu tam bir saçmalık. Kusura bakmayın; ben kimseyi hor görmüyorum, herkesin kendi düşünce yapısıdır, ama üzerime alındığım için yazmak zorunda hissettim, feministler demişsiniz...
Evet; ben bir feministim, ve bundan da gurur duyuyorum....
Kadın haklarını daima savunurum, asla giyimime kuşamıma karıştırtmam, gideceğim yeri sevgilim belirleyemez, erkeklerle muhabbetime karışamaz....
Bazıları gibi kaderci olmaktansa; feminist olur kendi hayat tarzımı belirler ve hayatıma o şekilde yön veririm; bu benim için daha kıymetli:KK34:

cevap veriyorum nişanlım kardeşinde kalmaz sevmiyor böyle şeyleri daha öncede söyledim.. eğer gerçekten acil bir durumsa ablasını gönderir yinede kalmaz... kadın dolu odaya girmeyen birinden bahsediyoruz yapmayın Allah aşkına evde yengesi varken gidermi sizce :KK70: he olduki dedi ben kalamassın demem he oldukide dedim... hmm haklısın hayatım boşver doğru söylüyosun rahat edemez kadın der.. kardeşi daha rahat biri kendisine göre bişi olmaz be yenge der.. kardeşi bekar daha hanımı hakkında bişi diyemem kişiye göre değişir eğer açık bi bayansa rahat eder sıkıntı yapmaz sonuçta dikkat etmesi gerekmeyecek çok fazla ama kapalıysa mahçup bi şekilde kalsın der ama içten içten istemez çünkü rahat edemeyeceğini bilir...

Okuyan arklar beni bilir her actigim konuda esin melek sen cadisin derler.. Garibim ne anama gitmeme karisir ne halama ne dayima :nazar:
Oyle bi insanla evliyken bile Zor alistm evliligime ailemi en ufak bisede savundm..
Sana soru sormustum
sen olsana abisine yollamasan ne der nisanln die tamam der diosun
kusura bakma ama o isler oyle olmuyor.
Yasayacagin herseyi hakediosun guzel kardesm 23 yasnsaymssn bendn 1 yas kucuk.
Erkeklere bu kadr boyun egen kadinlara uyuz oluorm.
Kocandr tabiki karisacak ona lafm yok ama annene yatili gitmek yok dems adam evlenince...
Dusunsene bayram olacak ablalarn gelecek abin varsa gelecek bu gece kalalim kafa dagiyalim diyecek sen gidemiceksin..nie kocam izin vermeyevek.
kusura bakma inanilmaz saf bir insansin.
sana mutluluklar dilerim...
en buyuk hatayi ben ucuk biriyimiym simarik birimiym ne yazmssn nisanlm beni adam etti demekle yapmissn..
Bu ne ya baska adam mi sni adam edecek uff igrenc sinir oldum sonra bana agrasf diolar

çevrendeki her insanı değil ama aile bireylerinin uyarılarını kesinlikle dikkate almanı öneririm çünkü onlar seni bizden daha iyi tanıyor daha çok seviyor daha çok iyiliğini düşünüyor.Bu gibi durumlarda genelde ailenin gördüklerini seven insan görmüyor yada kabullenmek istemiyor.Özellikle ablanda kalmana karşı çıkması çok garip bir davranış nişanlıyken böyleyse evlendiğinde ne olur düşünemiyorum.

çevrendeki her insanı değil ama aile bireylerinin uyarılarını kesinlikle dikkate almanı öneririm çünkü onlar seni bizden daha iyi tanıyor daha çok seviyor daha çok iyiliğini düşünüyor.Bu gibi durumlarda genelde ailenin gördüklerini seven insan görmüyor yada kabullenmek istemiyor.Özellikle ablanda kalmana karşı çıkması çok garip bir davranış nişanlıyken böyleyse evlendiğinde ne olur düşünemiyorum.

Arkadaşa katılıyorum canım umarım pişman olacağın bir şey yapmazsın, ama büyüklerin ısrarla uyarıda bulunuyorsa dünle derim hayat şu an senin gördüğün gibi tozpembe değil malesef. Şu an sahiplenilmek hoşuna gidiyor ama ilerde böyle otoriter bir tip seni bunaltabilir ve pişman olduğunda geriye dönmek, siz haklıymışsınız demek şimdiki kadar kolay olmayabilir. Hakkında hayırlısı olsun dikkatli ol canım.

Sen niye ustune alindin, ismini cismini bilmem, varligindan bile haberdar degilim. Benim yorumum konu sahibine.. ustune alinip, kendini bu kadar onemli sandigin icin asil sen cok komiksin:KK52:

Burda herkese laf vurup ben sana söylemedim de moda oldu.
"Burdaki feministlere bakma" derken bilinmeyen varlıklardan mı bahsettin merak ettim :)
Bir şey söyledin arkasında dur bari tepki görünce ayyy ben sana söylemedim üstüne niye alındın tanımam etmem demenle yine komikliğini kanıtladın bravoo.

arzu düğünün ne zaman canım
sonrasın da konu açarsın merak etme eşim beni kapı dışarı çıkartımıyor diye
erkeklere evlenince bişi oluyor sahip oldukları için daha çok kıskanç oluyorlar Allah yardımcın olsun

Sende kusura bakma ama bana ve dusuncelerime karisamazsin, istedigim sekilde yorum yaparim, kimseyi ilgilendirmez. Hem madem feminist degilsin, neden ustune alindin
Yorumlarinizi konu sahibine yapin, tartisma cikarmayin.
Öyle herkese kolay kolay laf yazıpta,kimsenin sesi çıkmayacak mı sandın.Baktın tepki aldın bu sefer yok üstüne ne alınıyorsun.Ya lafının ardında dur ya boyundan büyük laf edip kimseye kendi bilgin kadar laf sokupp bi de KOMİK AMA ÇOK KOMİK bir şekilde benim düşüncelerime karışamazsın bilmem ne deme.Bak iyi oku senin aldığın eğitim çevre yapına ve yetişme tarznı göre öğrendiğin bildiğin fikrin sana aittir beni bağlamaz SAYGI DUYARIM dedim.Yap yorumunu geç.Biz de gülüp geçeriz.Ama yok burdakiler feminist diyemezsin.Ne güzel öğretilmiş size ya.Kadınlar dik durdu mu erkeğe kendini ezdirmedimi,hepinize ezberletilmiş feminist diye.Sen açta bir oku feministin anlam kavramını.Neyse sana daha cevap vermek istemiyorum.Çünkü okuduğunu da anlamıyorsun.Lafı söylerler söylerler herkese laf çarparlar bide kalkıp karşılarındaki sanki salak,tartışma çıkarmayın derler.Sanki biz yazdık burdakileri dikkate alma hepsi feminist diye.

• Beğen
Reactions: anu
Burda herkese laf vurup ben sana söylemedim de moda oldu.
"Burdaki feministlere bakma" derken bilinmeyen varlıklardan mı bahsettin merak ettim :)
Bir şey söyledin arkasında dur bari tepki görünce ayyy ben sana söylemedim üstüne niye alındın tanımam etmem demenle yine komikliğini kanıtladın bravoo.
Kendilerinde o hakkı görüyorlar,biz tepki verince de güzel kıvırıyorlar.Kapasite o kadar.

Canım sen kendine işmi arıyorsun bu nasıl bir düşünme şekli. Zoru başarmak çabalamak vs demişsin. Evlenince çabalaman gereken alttan Alman gereken o kadar çok şey olucakki normal bir adamla evli olanlar bile evliliğin sorumluluğundan bocalarken sen o adamla napıcaksın çok merak ediyorum.evlilik oyun değil yok ben zoru seçtim lay lay lom hayatı seçmedim çabalıycam bu benim kaderim. Kaderini kendin şekillendirirsin bunu unutma. Bunları bilerek evleniyorsunuz ondan sonra kaderim böyleymiş çekecek acım dökecek gözyaşım varmış diyorsunuz hayret bişey

1. ilişkler karşılıklı kabullerle gerçekleşir benim bildiğim.. benim özgüvenimi sarsacak ne gibi bi hali olduğunu anlayamadım nişanlımın ablada kalmak özgüven mi arttırıyor..

2. ablamda kalmama sen kim oluyorsun demediğimi de nerden çıkarttınız öfkeden kudurdum ağladım cıngar çıkarttım zaten bu yüzden ablam duydu ve telefonumu kaptığı gibi aldı elimden..

3. destek görüyordum zaten ama bana faydadan çok zararını gördüm beynini uyuşturup herşeye evet diyen bi insana dönüştürüyor o ilaçlar beni... zaten polyanna gibi bişeyim her halta gülüp duruyorum bide o ilaçları alınca iyice uçuyorum tarifsiz bi mutluluk açıklayamayacağım bi heyecan... :KK52:

zaman zaman çöküntülerim olsada çoğu zaman güçlüyüm bi anım bi anıma tutmuyor işte her zaman pozitif olunmuyor... herkesin dibe çöktüğü anları vardır dayanamıyorum dediği hiç kimse kolay sanmaz hayatı zaten.. ama belkide bazen hayatı dalgaya alıp salağa yatmak gerek sanki anlamıyormuş gibi yapmak gerek herşey daha kolay gözüküyor o zaman..

bugün yaşanmış nasıl olduğu önemsiz
yarın yaşanacak sonuçları ne olacak belirsiz..
yaşayıp göreceğiz..
mevlam görelim neyler neylerse güzel eyler...

Yüzlerde kişi içinden cevap vermek için beni seçtiğin için tşk ederim kendimi önemli hissettim bir an:KK51: :)

İlişkiler aynen dediğin gibi karşılıklı saygı ve kabullerle gerçekleşir. Ama dediğimgibi "karşılıklı". Sizin ilişkiniz tek taraflı olmuş hep kendinizden vermişsiniz.

annen seninle sınava geldiği için ve yolu bulmandan endişelendiği için bu gibi şeylerden dolayı özgüvensiz olduğunu söylemişsin. Her annenin yaptığı şeylerden sıkılan biri nasıl oluyorda ablanda karışmana kadar her şeye karışan bir insanı sürekli erkeğim o benim diye davunuyor. Bahsettiğim çelişki bu.

2. Öncelikli olarak ablanda kalamazsın dedirtmicek bir ağırlığınızın olması gerekirdi. İpleri eline verdikten sonra istediğin kadar ağla. Ağlayan çocukları pazarda anneleri sürükler ya seninkide aynen öyle olmuş. Evlendiğindede ağlamaya devam edersin ne olur izin ver diye ama üzülerek söylüyorum ki belli bir yaştan sonra ağlamakta kavgada çözüm getirmiyor.

3. Suçu ilaçlara atma bence. Eğer gerçekten ondan oluyorsa bırakmak için neyi bekliyorsunuz?

Söylemesem çatlicam. Herkes severek evleniyor. Üstelik haklarını ve kişiliklerini koruyarak kendilerine saygı gösterttirerek. Burda yeni sayılırım ama neler neler okudum. Sümük yiyeninden eli kıçında gezen yediği meyveye kadar takip edip döven ve daha neler neler. Ne demek istediğimi siz çıkarın içinden.

X