nişanlım ve çevremdekilerin geleceğime dair kehanetleri...

Herkes birbirine karşı çok saygısız.
O ona namussuz o ona odun öküz demiş.
Ablanla nişanlın arasında hatır gönül kalmamış.
Bence olay senin elinden çıkmış bir an önce ipleri eline al
Nişanlın ablana bir şey söyleyemesin, ablan nişanlına.
Herkes birbirini sevmek zorunda değil saygı göstermek zorunda.
Arada iki tarafın sevdiği "sen" varsın.
Dengeyi sağlamalısın.
Yoksa ona susarsan buna susarsan seni hiçe sayıp teli alan diğerine sayar, diğerine söver.
Senden çekinmiyorlar hiç çünkü sesini çıkarmıyorsun kimseye, kimse seni umursamıyor şu an.
Bir an önce dengeyi sağla yoksa üzülen sen olursun
Evlenirsin ablan eşini arar sayar, eşin ablana seni kimse düşünmez ortada heba olursun.

Aslında bugün canım sıkkın, sadece okuyordum, yorum yapmıyordum ama senin konuna yazmadan duramadım.

Valla biz buradan anladık nişanlının seni olumsuz doldurduğunu, en yakınların yanlış anlamamıştır emin ol.

Bir kere üç günlük adam aşk meşk diye baş tacı edersin, evlenip ele karıştın mı ailenin değerini anlarsın.
Sakın ola ki ailen şöyle, böyle diye eleştiri yapmasına izin verme, çünkü senin haklı olduğun konularda bile
onun ailesi ile ilgili ''a'' demen problem olacak sana garanti veriyorum.

18 yaşında hastaneye, sınavlara annenle gitmenin nesi kötü anlamadım?
27 yaşındayım, öğretmenim. Tek başıma burdan yurt dışına giderim, çok şükür kaybolmam sora sora buluruz Allah'ın izniyle.
Ama bu yaşımda hastane kontrolüme yine anne gel derim imkanı varsa.
Sınavım olsa yine yanıma bana arkadaş birini isterim.
Kendimi de çatır çatır savunurum her yerde!

18 yaş neymiş?
İnsan annesine her daim ihtiyaç duyar.
40 yaşıma gelsem de ona muhtacım. Allah başımızdan eksik etmesin..

Ayrıca nişanlın ne kadar tutarsız böyle..
Başka yerde kalmanı istemiyor bu yer ablan bile olsa.
Çok tutucu falan diyorsun.

Seni hastaneye, sınava tek gönderseler.. Ayyy ne güze aşkım kişiliğine saygı duyuyorlar, senin
özgür bir birey olmana yardımcı oluyorlar mı diyecek?

Bu sefer de seni çok başı boş bırakıyorlar. Neden yalnız gidiyorsun derdi emin ol.
Çünkü eleştirmeye odaklı neyi eleştireceğini şaşırmış, tutarsız davranıyor.
Önce senin kişiliğine saygı duysun, unutmasın o yokken senin ailen vardı.
Seni kimden koruyor Allah aşkına?

Kendisinden korusun seni de ailene karşı tırnak çıkarmasın.
Bu dediklerimi evlenince acı acı hatırlarsın ama geç olur..

Dilerim sevdiğin adam da sana layık olur seni kimseye ezdirmez..

Bencil erkek milletini düşününce bu dileğime pek inancım yok ne yazık ki:KK14:

Cok güzel yazmissiniz, elinize saglik ama arkadas sadece ona hak verenlere cevap yaziyor, benimde kiz kardesim var gelipte 2-3 senelik adami bana tercih etse cok üzülürdüm, biz ona o kadar deger verirken, üstüne titrerken, elin adamina mi kalmis benim evimde kalip kalmayacagi, acidim ailesine

Aslında bugün canım sıkkın, sadece okuyordum, yorum yapmıyordum ama senin konuna yazmadan duramadım.

Valla biz buradan anladık nişanlının seni olumsuz doldurduğunu, en yakınların yanlış anlamamıştır emin ol.

Bir kere üç günlük adam aşk meşk diye baş tacı edersin, evlenip ele karıştın mı ailenin değerini anlarsın.
Sakın ola ki ailen şöyle, böyle diye eleştiri yapmasına izin verme, çünkü senin haklı olduğun konularda bile
onun ailesi ile ilgili ''a'' demen problem olacak sana garanti veriyorum.

18 yaşında hastaneye, sınavlara annenle gitmenin nesi kötü anlamadım?
27 yaşındayım, öğretmenim. Tek başıma burdan yurt dışına giderim, çok şükür kaybolmam sora sora buluruz Allah'ın izniyle.
Ama bu yaşımda hastane kontrolüme yine anne gel derim imkanı varsa.
Sınavım olsa yine yanıma bana arkadaş birini isterim.
Kendimi de çatır çatır savunurum her yerde!

18 yaş neymiş?
İnsan annesine her daim ihtiyaç duyar.
40 yaşıma gelsem de ona muhtacım. Allah başımızdan eksik etmesin..

Ayrıca nişanlın ne kadar tutarsız böyle..
Başka yerde kalmanı istemiyor bu yer ablan bile olsa.
Çok tutucu falan diyorsun.

Seni hastaneye, sınava tek gönderseler.. Ayyy ne güze aşkım kişiliğine saygı duyuyorlar, senin
özgür bir birey olmana yardımcı oluyorlar mı diyecek?

Bu sefer de seni çok başı boş bırakıyorlar. Neden yalnız gidiyorsun derdi emin ol.
Çünkü eleştirmeye odaklı neyi eleştireceğini şaşırmış, tutarsız davranıyor.
Önce senin kişiliğine saygı duysun, unutmasın o yokken senin ailen vardı.
Seni kimden koruyor Allah aşkına?

Kendisinden korusun seni de ailene karşı tırnak çıkarmasın.
Bu dediklerimi evlenince acı acı hatırlarsın ama geç olur..

Dilerim sevdiğin adam da sana layık olur seni kimseye ezdirmez..

Bencil erkek milletini düşününce bu dileğime pek inancım yok ne yazık ki:KK14:

işte bu.. harfi harfine katılıyorum.

Cok güzel yazmissiniz, elinize saglik ama arkadas sadece ona hak verenlere cevap yaziyor, benimde kiz kardesim var gelipte 2-3 senelik adami bana tercih etse cok üzülürdüm, biz ona o kadar deger verirken, üstüne titrerken, elin adamina mi kalmis benim evimde kalip kalmayacagi, acidim ailesine

Maalesef biz kadınlar biraz kör seviyoruz.

Sonra da erkekler neden değişir diye soruyoruz millete..
Aslında değişmiyorlar da biz görmüyoruz bir şeyleri.
Ya da düşünsenize aileni hiç edip 3 senelik herifi baş tacı yapıyorsun.
Kim değişmez, kimin popo tavan yapmaz?

Sanılıyor ki hep aşk böcüğü gezilecek, senin kimseye ezdirmem diye nara attığın adam
kimlere pas pas edecek ahhhh ahhhh.
O zaman bu arkadaş da o en pahalı gelinlik fotolarına bakıp ağlarken ablamlar yanılıyordu, o bana
en pahalısını aldı benim nişanlım haklı diye kendini yırttığı günleri hatırlayıp o atasözünün gerçekliğini
tüm organlarında hissedecek...

Ağlarsa anam ağlar, gerisi yalan ağlar..:KK14:

ahh işte bunu hiç başaramadım... hiç bi zaman söz hakkım olmadı benim bu evde evin küçüğü olacağına köpeği ol demişler doğru demişler vallahi hak veriyorum.. benim en büyük sorunum kendi ailemin bana arka çıkmaması zaten.. nişanlım zaten der hep sen evin kızı değilsinki diye... arzu oraya koş arzu şunu yap arzu burdan git.. 18 yaşındayken hastaneye tek başıma gitmeye çekinirdim annemle giderdim.. üniversite sınavlarıma beni annem götürürdü... e ben gene iyi bile kendimi savunmayı biliyorum...

ayyynen dediğiniz gibi oluyo kına konusunda... ben kadınlar arası istiyorum onlar inatla bu senin isteğin değil diyor.. bilemiyorum gerçekten.. arada çok fazla şey var beni ablamları kendime düşman olarak gören biri görmeyin ben her haltımı onlara anlatır hep onlardan akıl alırdım şimdiye kadar halada öyleyim her ne alıyosam kendime onları götürürüm fikir versinler diye gelinliğimi bile ablam beğendi diyerek çok araştırmadan fikrine güvenerek seçtim kendim bayıldımmı güzel buldum ama belki daha güzelini bulurdum yormak istemedim tamam bu olsun dedim.. ama noldu bu gelinliği sna almazlar pahalı gelir diye gene ön yargılı davrandılar ve akşamına radılar beni yarın ölçünü verelim o gelinliği alalım diye.. dünyanın lafını ettiler bna akşama kadar halbuki.. ben ablalarımı çok severim kardeşten ötedir canım ciğerimdir benim için her ikiside.. ama sevdiğim adamıda bu kadar ezdirmem... ezmesinler bende bu kadar savunmaya geçmeyeyim..

e simdi de nisanliniz belirliyor ne yapmaniz gerektigini, ailenizden nisanliniza gecmis yani,
siz kac yasindasiniz ki, kendi kararlarinizi kendiniz verin, ablanizin evinde kalmak istiyorsaniz
kalin nisanliniz buna karismasin, aileniz hatali oldugu yerlerde de nisanlinizi savunun, mesela
tesettür konusunda tesvik ettiyse bu güzel biseydir, kinada karisik olmamasi daha güzel bana
göre ama nisanliniz abarticak gibi, disari cikma sunu yapma bunu yapma gibi

kimsenin sizi bu kadar yönetmesine izin vermeyin diyecegim ama zaten siz nisanlinizin kafasiyla
düsünmeye karar vermissiniz

Senin ailen onunla nisanlanmana nasil izin vermis ya bosver canim o adami bisey gormuslerki konusuyo ablanlar sana suan hayat toz pembe gercekleri goremiyosun

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Maalesef biz kadınlar biraz kör seviyoruz.

Sonra da erkekler neden değişir diye soruyoruz millete..
Aslında değişmiyorlar da biz görmüyoruz bir şeyleri.
Ya da düşünsenize aileni hiç edip 3 senelik herifi baş tacı yapıyorsun.
Kim değişmez, kimin popo tavan yapmaz?

Sanılıyor ki hep aşk böcüğü gezilecek, senin kimseye ezdirmem diye nara attığın adam
kimlere pas pas edecek ahhhh ahhhh.
O zaman bu arkadaş da o en pahalı gelinlik fotolarına bakıp ağlarken ablamlar yanılıyordu, o bana
en pahalısını aldı benim nişanlım haklı diye kendini yırttığı günleri hatırlayıp o atasözünün gerçekliğini
tüm organlarında hissedecek...

Ağlarsa anam ağlar, gerisi yalan ağlar..:KK14:

evet öyle ne yazikki, o üzülse aglasa yine ablalari annesi teselli edecek, birde bazilarida bilerek kör olmayi seciyor,
simdi ayrilirsam yalniz kalirim evlenemem düsüncesiyle sonuna kadar getiriyorlar sonra hayat boyu pismanlik

Bizim kizlarimiz nedense bayiliyor kendini kisitlayan yasaklar koyan adamlarla olmaya. Evlenince anliycaksin ve bence sen o adamla evleniceksin cunku buraya senin gibi dusunenlerle icini rahatlatmak icin konu actn.nisanlilik birbirini tanima surecidir ciftler icin.fakat sen adamin bi ton olumsuz ozelligini ilk sayfada siraladigin halde nisanlimda nisanlim dyosun al hayatim nisanlinla bi omur mutlu ol kisitlanmia bi hayat sana ne kadar mutluluk verecekse

burda herkes konuya cevap vermiştir ama söylediklerinize yüzde bin katılıyorum bizim kadınlar baskı altında tutulmayı bir rap konulmayı sevgiden zannediyor benim amcamın kızı evlendi benden büyüktü daha nişanlıyken değil (bazısı kendini belli etmiyor da işte) evliyken annenlere gidemezsin daha kapalı giyineceksin evlendiğinin üçüncü günü bin bir kavgayla el öpmeye gelmiş ama eşinin istediği şekil de getirmiş
her neyse bir komşu bu kız daha da adam olmaz evlendiğinin üçüncü günü iplerin hepsini adama vermiş gelmiş dedi çok zoruma gitti o kadının söylediği
sonra ne mi oldu bu aile evine göndermeyen karısını uçan kuştan kıskanan güya bunu sevdiğinden yapan adam aldattı amca kızımı
yani o baskı altında tutma isteği sevgiden gelmiyor eğer gelseydi şu an boşanmöış olmazlardı
ki benim amca kızında tüm aile arkasındaydı çünkü adam kendini belli etmemişti sen tüm bunları belli iken ablanlarla meydan savaşları yaparak evleniyorsun en ufak hık dediğin de bunu sen istedine hazır ol bu kadar çok yaşanmışlığı olan kadın yanılıyor olamaz bir nişanlın haklı tüm dünya haksız olamaz

burda herkes konuya cevap vermiştir ama söylediklerinize yüzde bin katılıyorum bizim kadınlar baskı altında tutulmayı bir rap konulmayı sevgiden zannediyor benim amcamın kızı evlendi benden büyüktü daha nişanlıyken değil (bazısı kendini belli etmiyor da işte) evliyken annenlere gidemezsin daha kapalı giyineceksin evlendiğinin üçüncü günü bin bir kavgayla el öpmeye gelmiş ama eşinin istediği şekil de getirmiş
her neyse bir komşu bu kız daha da adam olmaz evlendiğinin üçüncü günü iplerin hepsini adama vermiş gelmiş dedi çok zoruma gitti o kadının söylediği
sonra ne mi oldu bu aile evine göndermeyen karısını uçan kuştan kıskanan güya bunu sevdiğinden yapan adam aldattı amca kızımı
yani o baskı altında tutma isteği sevgiden gelmiyor eğer gelseydi şu an boşanmöış olmazlardı
ki benim amca kızında tüm aile arkasındaydı çünkü adam kendini belli etmemişti sen tüm bunları belli iken ablanlarla meydan savaşları yaparak evleniyorsun en ufak hık dediğin de bunu sen istedine hazır ol bu kadar çok yaşanmışlığı olan kadın yanılıyor olamaz bir nişanlın haklı tüm dünya haksız olamaz

Bakin iste o kadar cok ornek varki.sizin verdiginiz ornekte nisanliyken hic problem yokmus adam evlendigi gibi cikarmis pencelerini.burda kizimiz hersey kabak gibi ortadayken anlamamkta israr ediyor buna bile bile lades olmak denir.

O değil de neden fotoğrafınızı avatar yaptınız? Nişanlı hazretleri(!) bunu görsün de sen o zaman gör kehaneti :KK14::KK67::KK4:

ben de bunu yazacaktım. nişanlısı ya da nişanlısının bir yakını görse, ya da ailesi görse o fotoğrafı, hoş karşılamayabilirler konu sahibinin burda yazdıklarını. çünkü konu sahibinin ve nişanlısının kim olduğu fotoğraftan açık seçik belli :KK14:

Olaya tarafsız bakan biri olarak sen bu adamdan çok çekeceksin, ablan da haklı ulytau demişti dersin. Bu kadarı da fazla sen onun malı değilsin.

kısa ve öz, kesinlikle katılıyorum bu yoruma...

kesinlikle katılıyorum. nişanlısının onun ablasında kalmasını istememesi çok fesatça bir düşünce bana göre... evli bile olsa, ablasında kalmasına nasıl laf edebilir, ne sanıyor ki kendini.

Allah kimseye sizin gibi bi evlat,abla,kardeş vermesin. Edilebilecek tek dua bu.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

ahh işte bunu hiç başaramadım... hiç bi zaman söz hakkım olmadı benim bu evde evin küçüğü olacağına köpeği ol demişler doğru demişler vallahi hak veriyorum.. benim en büyük sorunum kendi ailemin bana arka çıkmaması zaten.. nişanlım zaten der hep sen evin kızı değilsinki diye... arzu oraya koş arzu şunu yap arzu burdan git.. 18 yaşındayken hastaneye tek başıma gitmeye çekinirdim annemle giderdim.. üniversite sınavlarıma beni annem götürürdü... e ben gene iyi bile kendimi savunmayı biliyorum...

ayyynen dediğiniz gibi oluyo kına konusunda... ben kadınlar arası istiyorum onlar inatla bu senin isteğin değil diyor.. bilemiyorum gerçekten.. arada çok fazla şey var beni ablamları kendime düşman olarak gören biri görmeyin ben her haltımı onlara anlatır hep onlardan akıl alırdım şimdiye kadar halada öyleyim her ne alıyosam kendime onları götürürüm fikir versinler diye gelinliğimi bile ablam beğendi diyerek çok araştırmadan fikrine güvenerek seçtim kendim bayıldımmı güzel buldum ama belki daha güzelini bulurdum yormak istemedim tamam bu olsun dedim.. ama noldu bu gelinliği sna almazlar pahalı gelir diye gene ön yargılı davrandılar ve akşamına radılar beni yarın ölçünü verelim o gelinliği alalım diye.. dünyanın lafını ettiler bna akşama kadar halbuki.. ben ablalarımı çok severim kardeşten ötedir canım ciğerimdir benim için her ikiside.. ama sevdiğim adamıda bu kadar ezdirmem... ezmesinler bende bu kadar savunmaya geçmeyeyim..

ailen destek oluyorsa bu kötü değil ki. ben kpssye bile 22 yaşımda aielmle gittim. 26 yaşımdayım hala destekleini isterim aile bu ya. üni sınavlarına tek giden kaç kişi vardır ki ya herkes destek alır güç alır.

Bende başta konu sahibine katılmıyordum ama demek aile arasında sevgi saygı kardeşlik bağı kalmamış o sevgiyi sadece nişanlısinda görmüş benim de esim başlarda pek elektirik almamışti ablamdan ama şimdi en çok onu sever sayar kardeşinden öte görüyor ablami. Çünkü oda biliyorki ailem benim vazgeçilmezimdir. Konu sahibine tek diyeceğim bunlar sana su elektirik yol olarak geri gelecektir:KK60::KK4:

onu bunu bilmem de ikizler erkegi yani. hayatimi kaydiran kisi ikizlerdi. bosanana kadar canim cikti. ailemin onca emegine karsi yaptigi saygisizliklar.. kendi ailesine bagli olup benim aileme tavir almalar.. neler neler.. biz nisanliyken otoriter ble degildi ustelik. mulayim gozukuyodu. evlenince icinden bi goril cikti. saygiyi haketmeyen bi erkek musvettesinin otoriterlikleri de hic hosuma gitmedi o yuzden. muhtemelen ayni seyleri yasayacaksn. senin icin o evin kzi deglsn demis. bu cumle cok ipucu veriyor benden demesi. seni kendi safina cekmeye calisiyor. aileni elestiryor. ve safina cekmeyi de basarmis. evlenince cok vurursun kafana velhasili. aileni dinle. baba evine donmek oyle kolay bisey degil. omur boyu "ben demistim ama" larla yasarsin.

evin en küçüğü olmak bazen zordur, hiç büyüdüğünüzü kabul edemezler bunu bilirim...

ve ablalarınıza düşman birisi olarak da düşünmüyorum sizi, düşmanlık edecek de bir meselede yok zaten aranızda.

sizin bana kalırsa her iki tarafa da kendinizi göstermeniz lazım.. sizin de bir birey olduğunuzu. istekleriniz olabileceğini, bir hayat görüşünüz olabileceğini..
herkes anlamalı ki huzura eresiniz...
sadece ablalarınız için değil nişanlınıza da gereken yerde tepkinizi koymalısınız...

ama diyorum ya ilk önce herkes bi sizin birey olduğunuzu idrak etsin..

şu an siz ne isteseniz sorumlusu hep karşı taraf oluyor. siz sanki aracı gibisiniz..

nişanlınız; ablalarınız dolduruyor sizi diye düşünür,
ablalarınız; nişanlınız sizi dolduruyor diye düşünür..

bu şartlarda kimse kimseyi sevemez elbette..

sizden iki taraf da yüz bulmuş yeterince.. normal durumda abla da nişanlıya laf etmemeli, nişanlı da ablaya...
uyarabilirler, yanlış gördüklerini söyleyebilirler.. ama hakaret başka bir şey.. karşı tarafı kötülemek başka bir şey..

insanlara genel olarak bu fırsatı vermeyin bundan sonraki yaşantınızda...
dini açıdan da artık kendinizi daha iyi geliştirdiğinizi yazmışsınız bir iki yerde..
öyleyse bu konularda din olsun yine ölçütünüz..
dedikodu günahtır diyebilir.. her kim size birini kötülerse; söyleme öyle, hakkına girme kimsenin, içini bilemeyiz diyerek uyarabilirsiniz..

Allah yardımcınız olsun , sakin kalıp inşallah sizin için bundan sonrasının nasıl daha hayırlı olacağına karar verebilirsiniz...

18 yaşında sınava gitmekten bahsetmişsiniz..

Ne bu eminlik ne bu güven benim içim yandı burada aileniz okusa kahrolurdu.

Çok yakın bir dostum annesini komşusu bahçesindeki gülleri çocuklar kopardığı için uyardığı için silahla vurup öldürdü. Babası kırkı çıkmadan evlendi. öss sınavı sabahı abisinden kahvaltı istemiş abi nolur bari kahvaltı yapmadan gitmeyeyim sınava demiş hala içim yanar annemin bana hazırladığı kahvaltılara otururken. Bişeyleri kaybetmeden değerini anlayamayan varlıklar olarak sizi çok zor günlerin beklediğine eminim. herkes emin, ama siz anlamamışsınız.

Birde emin olduğum bişey varki, gün gelip o adam sizi üzüp ayrıldığınızda aileniz her koşulda yine size destek yine sizin yanınızda.

bir insan ailesini baskasina karsi nasil yerden yere vurur aklim almiyor. ONLAR en kotu gununde yaninda olacak tek insanlar hele annelerr...Anlayamiyorum ne desem...Lutfen mantikli ol lutfennn aile demek CAN demek kan bagi demek.Sen goz gore gore atese yuruyorsun :KK50: :KK50: :KK50:

Bir adam bulmuşun kaçırma diyosun :KK14::KK14::KK14:
Doğru tabii,ana,baba ,kardeş çok etrafta...Nişanlı bulmak zor olanı...:KK31::KK31::KK31:
Adam ister eve kapatır ,ister ablana dalaşır,isterse seni döver konu sahibi,aman diyim sözünden çıkma:KK31::KK31:
''Erim yeter bana,aile neymiş ki '' de otur tamam mı?:KK53:

Aynen oyle diyorum:KK14: :KK14:

Son düzenleme:
Ailemi bir erkekten daha çok düşündüğüm için feministsem evet öyleyim,problem?
Çok komiksin be..
Konu sahibi nişanlını başının üstünde taşı aileni de reddet hatta.
Zira ben böyle bir kardeşe veya evlada sahip olsam çok üzülürdüm.
Burdan aldığın gazlarla devam et Mune de dahil burdaki büyüklerim yanlış biliyor ne de olsa.
İşine gelen yorumları alıntıla ama evlendiğinde yaşadığın problem için konu açacak olursan -ki bence böyle bi hata yapma- üstüne çöken çok olur.

Sen niye ustune alindin, ismini cismini bilmem, varligindan bile haberdar degilim. Benim yorumum konu sahibine.. ustune alinip, kendini bu kadar onemli sandigin icin asil sen cok komiksin:KK52:

X