Nişanlılık sürecinde benzer olaylar yaşayan var mı

Gelinliğe karışmak iğrenç bir şey ama her kız mutlaka ama mutlaka gelinlik istemez ya😂 bu da başka klişe.
Ben hiç sevmem gelinlik, milyon düğüne gittim. Cooookk nadirdir begendigim gelinlik. Abiye mantığı bana komik geliyor .Hatta KKya bunu yazınca zamanında birileri kendi gelinliklerini paylaşmıştı - zarif olduğunu düşündükleri. Yalandan kibarlıktan bisiler dedim ama hiç de güzel değillerdi😂
Nikah elbiselerininse çoğunu begeniyorum ilginç bir şekilde

Aynen ben de bu kafadayım ama bizim kafada olanlar çok az, çünkü kimse ay ne biçim gelinliği elbise gibi densin istemiyor

ne kadar pul payet şakırtı o kadar beğeniliyor

ben ilk evlenirken çok hevesliydim gittim pronovias ın bir modelini diktirdim ipekli kumaş ve fransız dantelle

tarlatan yok altı düz diye kimse beğenmedi ama bence harikaydı

şimdi trendyoldan sade elbise aldım üstüne dantel bolero ya da gül aplikeli düz elbise gene trendyoldan

bitti gitti :)

o paraya tatil yaparız

10 bin bile fazla bence ben vermem ama konu sahibi istiyorsa versin

ama bu adama değil

Merhabalar ben 25, nişanlım ise 30 yaşında. 8 yıldır birlikteyiz. Şubat ayında nişanımızı yaptık. Mobilyalara karar verirken ikimiz de fazla eşya almayalım, açılmayalım, evde de gereksiz eşyalar olmasın diye anlaşmıştık. Öyle de oldu ne çeyizimde ne de mobilya alışverişinde gereksiz hiçbir şey almadık. Ama iş ilerledikçe gereksiz olan eşyalara nişanlım karar vermeye başladı. Mesela berjer istiyordum ama gereksiz bulduğu için almadık, kettle ve robot süpürge de gereksiz geldi kendisine ve almadık. Bu konularda tek başına karar alması hakkında tartışmalar yaşadık ama bana “sen kendi istediğin olmuyor diye kavga ediyorsun” dedi. Benim sorun ettiğim durum, alacaklarımızın gerekli veya gereksiz olduğuna tek başına karar vermesiydi.
Gelinlik bakarken gelinliği de gereksiz ve para verilmeyecek bir şey olarak gördü ve en uygun fiyatlısını almamız için sürekli bana dil döktü. Bana gelinliği uyguna halledersek ne istersen alırız falan diyordu. Benimse baştan beri en çok istediğim şey gelinlikti. Düğün, takı, veyahut başka hiçbir ricam olmadı. Düğünü birlikte istemedik gereksiz masraf dedik, nikah olacak. Ama kendisine de söyledim gelinlik almazsak ailem de hoş karşılamaz, laf söz olur ve ben istiyorum diye. Bu arada nişanlımın maddi durumu yeterli, sadece cimrilikten bu şekilde yapıyor. Yani ben şımarıklıktan tutturmuyorum, sadece içime sinen ortalama fiyatta bir gelinlik istedim. Kiralamak dahs uygun fiyatlı diye kiralayalım dedim, istanbula gidip bakalım dedim, her türlü teklifte bulundum ama benim söylediklerime karşılık “hevesin varsa alalım ama bu kadar para vermek istemiyorum, istanbula da gidemeyiz çok yorucu olur” dedi. Yani ben uyguna getirmek için yollar aradıkça yine de istemedi. Gelinliği gereksiz bulduğu için nikah elbisesi almam konusunda ısrarda bulundu. Bunu da beni kırarak yapmadı ama durumu olduğu halde ondan sadece gelinlik istediğim halde böyle davranmasına aşırı kırıldım.
Neyse ben bir gelinliğe karar verdim. Sahibindene bakmamı belki orada da benzer gelinlik bulabileceğimi söyledi. Ben de baktım şansıma da aynı gelinliği 2. El olarak buldum. Hatta aynı gün gittik aldık. Normalde gelinlik 32 bindi ve biz 10 bine aldık. Ben de sevinmiştin çok masrafa sokmadım, istediğim de oldu diye.
şimdi de gelinliği temizletmek istemem, kuru temizleme yaptırmak istemem mesele oldu. Gelinlikle düğün yapılmış, elbette kirlenmiş yani. Ter içindeki gelinliği giymemi bekliyor ve her şeyi her gereksiz dediğinde kabul ettiğimden dolayı mıdır nedir artık hiçbir isteğimi önemsemiyor.
Ben düşünüyorum acaba ben sürekli fedakarlık yaptığımı düşündüğüm için mi çok şey bekliyorum diye. Belki de evet böyledir ama mesela gelinliği satın aldığımız kız kendi duvağını, tacını vs verdi diye ben başka bir duvak istediğimde “abartıyor” oluyorum. Neyi alalım desem gereksiz oluyor.
Bu stres mi yoksa ben manipüle mi ediliyorum, böyle şeyler yaşayan birileri var mı?
Şimdiden teşekkürler kıymetli yorumlarınız için

ay bak benim babam böyle biriydi

gerçekten lokma sayardı hem bizim hem annemin

istersen özelden yazarım yaşadıklarımızı

kendine de doğacak çocuklarına da bunu reva görme

Bence de gereksiz,kettle da Bes dakkada ısıtıyor suyu cezve de:) gereksiz elektrik sarfiyatı 😅 üstelik içi kireç tutuyor, cezve gibi çaydanlık gibi makinaya da atamiyorsun, elektronik alet.
Ama koca adayi haklı mı? Hayır cimri:)

yok ya valla benim elim ayağım , 1,75 lt suyu birkaç dk da kaynatıyor bizde çay dev çaydanlıkla falan yapıldığından aşırı sıcak su ihtiyacı oluyor

yok ya valla benim elim ayağım , 1,75 lt suyu birkaç dk da kaynatıyor bizde çay dev çaydanlıkla falan yapıldığından aşırı sıcak su ihtiyacı oluyor
Bizim evde çay kutsaldır. Altta su kaynarken buharı üstteki çayı ısıtır. Sonra su kaynayınca demlersin. Diğer türlü sallama çay gibi oluyor. Komşu şehrinden Karadenizli olarak biz sevmiyoruz öyle 😅

Bizim evde çay kutsaldır. Altta su kaynarken buharı üstteki çayı ısıtır. Sonra su kaynayınca demlersin. Diğer türlü sallama çay gibi oluyor. Komşu şehrinden Karadenizli olarak biz sevmiyoruz öyle 😅

yok bacım benimki kazanla içiyor adeta üstelik kırşehirli:KK70:

sabah gözünü açıyor ilk işi çay demlemek dediğin gibi yapsak adam kudurur kaynayana kadar

annemler de senin dediğin gibi yapıyordu çayı sonra bir komşusu öğretmiş direkt kaynamış suyu hem çaydanlığa hem demliğe koyarak yapıyoruz valla güzel oluyor :KK70:

Sizden şans istemeyen ve bırakın değişmeyi, kendinde bir hata bile görmeyen bir adama "üstesinden gelebiliriz şansı" veriyorsunuz. Bunu ben nolursa olsun evlenmek istiyorum düzgün muamele görmek önemli değil, bir evleneyim de gerekirse boşanırım diye ifade etmek daha doğru olurdu bence.

Gençliğinize ve emeklerinize yazık, 8 sene verdiniz diye onu kurtarmak için bir 8 sene daha vermenize gerek yok.

Ya her şey gümbür gümbür gelmiş. Sadece çocukluk aşkını kaybetme korkusu, 8 yıllık sevgilinden ayrılmanın yaratacağı toplumsal baskı, başarısızlık hissi, alışkanlık, sevgi vs vs olayları görmeni engelliyor. Ne zaman evleneceksin su olay ve görmek istemediğin pek çok olay karşına çıkacak ve pişman olacaksın
Kendi ağzınla demişsin adam sadece sana cimri
Sadece senin isteklerini önemsemiyor.
Çünkü bencil.
Bencil birinden her türlü kötülük beklenir.
Benim çevremde boşanma çok yüksek. Mutsuz evlilik yapan da çok . Neredeyse tamamı nisanliyken belli olduğu halde evlendi. Evlenince gözü açıldı, zamaninda rahatsız olmadığını şeyler batar oldu.
Bu adam kendine geljnce her şeyin en iyisini aliyor, size diyor ki başkasının düğünde tepindigi-terledigi gelinliği giy.
Bu cimrilik değil, bencillik.
Benim arkadaşım da nişanlısı durumu olmadığı için tutumluluk yapıyor diyordu. Evlendi, etin güzel kısmını kendine ayıran - kız yemesin diye son kalan şeyi dolabın kuytu yerine gizleyen, kendisine tadelle çikolata alırken karısına gofret alan, kendisine ayakkabıyı marka alırken çocuğuna çok gören 'nasilsa hemen büyüyor, kalitesiz al' diyen bir adamla yaşayınca bin pişman oldu
Emin ol sen de pişman olacaksın. Ayrıca her erkek böyledir demiş. Buna sadece gülerim. Bu ülkede erkekler evlilik zamaninda hele ki ne fedakarlıklar yapıyor
Şu ülkede yürek ister nişanlı kıza 'ikinci el Al onu da yikatma sakın' demek

benim babam böyleydi işte

eve sadece tavuk alırdı bütün, butlarını kendi yerdi annem hiç yemezdi bize de neyi kalırsa azıcık ondan

hep başkalarının kıyafetleriyle büyüdüm, oysa kendinin dolabı doluydu

harçlık vermezdi okulda açlıktan bayılırdım tansiyonum düşerdi

bir gün dondurma alacaz param yok arkadaşım biliyor annesine anne babası para vermiyor ona da alalım mı dedi kadın izin vermedi hepsini duydum o kadar gururum kırıldı ki anlatamam

paket paket içtiği ve bizi maruz bıraktığı sigara dumanı yüzünden ben romatizmal hastalıklar yaşıyorum annem de öyle, kardeşim de bağışıklığı sıfıra düşüyor habire

böyle biri işte bu adam da ve konu sahibinin anlattıklarını anlatır hep annem

arkadaşının gelinliğini giymiş annem de mesela

Konu sahibi için demiyorumda bazı insanlar da yaşadıklarını hak ediyor.kacarak evlenen bir arkadasim var adamı anlatsam yeminle kusarsiniz.o ite hadi bir çocuk verdin.ben çocuk seviyorum dedin ikinciyide yaptın.seni çalıştırıyor ama bir ağda makinesi aldin diye dovuyor 9 yıldır bir kez pikniğe götürmüyor maaş kartın onda batumda 30 bini gömüp geliyor ama cucuguna bir mama sandalyesi almiyor en son silahla eve gelip seni tehdit edyor iş arkadaşın yanında gelip çay içiyor diye.kadin halen daha düzelmesi için uyardım diyor.
Şimdi konu sahibi adam cennetten düşmedi ise soyu tükenen varlık değil ise kaçarak uzaklalsin değer vermediği ortada

benim babam böyleydi işte

eve sadece tavuk alırdı bütün, butlarını kendi yerdi annem hiç yemezdi bize de neyi kalırsa azıcık ondan

hep başkalarının kıyafetleriyle büyüdüm, oysa kendinin dolabı doluydu

harçlık vermezdi okulda açlıktan bayılırdım tansiyonum düşerdi

bir gün dondurma alacaz param yok arkadaşım biliyor annesine anne babası para vermiyor ona da alalım mı dedi kadın izin vermedi hepsini duydum o kadar gururum kırıldı ki anlatamam

paket paket içtiği ve bizi maruz bıraktığı sigara dumanı yüzünden ben romatizmal hastalıklar yaşıyorum annem de öyle, kardeşim de bağışıklığı sıfıra düşüyor habire

böyle biri işte bu adam da ve konu sahibinin anlattıklarını anlatır hep annem

arkadaşının gelinliğini giymiş annem de mesela
İşte aman iki güzel söz duydum diye bırakmıyor kadınlar da adamları. Görmüyorlar ayan beyan olan kötü yönlerini. Belki senin annenin ekonomik özgürlüğü yoktu, belki ailesi zorladı bilemem. Ama konu sahibi gibi , o benim arkadaşım gibi o kadar cok kadın var ki iki gram sevildi diye bir ömür kendisijin de çocuklarının da hayatını güle oynaya mahveden

Tekrar merhabalar, cevap veren derdimi dinleyen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Zaman ayırıp okudunuz, benim için iyi bir şeyler dilediniz, fikirler verdiniz. Çok çok çok sağ olun. Çoğu yoruma da hak verdim, gerçekten cimri erkekle olmuyor belki de olmayacak. Ben ayrılmaktan ya da boşanmaktan korkmuyorum ama üstesinden belki gelebilirdik düşüncesiyle pişman olmaktan çok korkuyorum.
Bu arada birkaç kişi sormuş, çalışmıyorum. Babamdan yetim maaşı alıyorum ve bu sebeple evlendiğimde çeyiz parası almak için çalışmak istemedim. Ama babamdan aldığım maaş dışında da gelirim var. Yine de evlilik süreci başlarında erkek arkadaşımın durumu daha iyi olduğundan ona yük olma mahcubiyetini yaşayarak ona çok fazla taviz verdim. Ezildim, büküldüm karşısında. Zaten kendisinin de cimrilik yatkınlığı vardı tamamen ortaya çıktı. Tabii ki onun yaptıkları benim hiçbir hareketimin sonucu olamaz. Hiçbir erkek bir kadına böyle davranmamalı. Ben bunun fazlasıyla farkındayım.
Bu konuyu çok açık şekilde kendisiyle konuştum ama benim abarttığımı düşündüğünü söyledi, kendi söylediklerinin başka bir sebepten olduğunu vs söyledi. Evet belki sıyrılmak için böyle söyledi ama en azından düzelip düzelmeyeceğine bakmak için ona bir şans vermek istiyorum. Kendisine de onun için yaptığım tüm fedakarlıklara rağmen bana nasıl davrandığını apaçık anlattım. Hak da verdi. Çok da her şeyi yazamıyorum zaten upuzun yazdım ama ben sadece denemek istiyorum. Eğer pişman olursam da buradaki herkese benden çay 🥹 (kocaelideyim).
Ve cevap veremediğim herkesten çok özür diliyorum çünkü mobilden girdiğimde siteye bir şeyler oluyor ve bilgisayara da çok sık bakamıyorum. Ve hepinize tekrar tekrar çok teşekkür ediyorum. Kadınların başka bir kadının derdine bu şekilde ortak olmasına bayılıyorum. Hepiniz harika insanlarsınız ❤️

çalışırken de alıyorsun ki çeyiz parası

ben babamdan emsan yetim maaşı alıyorum şuan da da ssk lı işteyim

aynı güvenlik kurumu olmadıkça alıyorsun yani ikisi de emsan yada ikisi de ssk olmayacak gibi

çeyiz parası da alıcam nikah yapınca

ama bu dipnottan sonra niye kendine bunu yapıyorsun bak adam benim rahmetli babamın aynısı

Bunun ben de çok ikilemindeyim🥹 avukat bir tane arkadaşım var eğer çok kötü olursan donuna kadar alırız diyor😂 şaka maka buraya yazdığımdan beri her tarafıyla düşünüyorum ama karar veremiyorum.
Kendisini seviyorum, burada yazdıklarım dışında onun da benim için defalarca kez fedakarlık yaptığını biliyorum. Buraya yazmadığım bir sürü şey var. Ama bu süreç böyle ilerliyor…
Yani mesela arkadaşlarım da kendisini tanıyor ama onlar da bana bu süreçte insanların bu şekilde anlaşmazlıklar yaşadığını söylüyor. Ben de diyorum ki ya ben yaptığım fedakarlıklar karşısında bir beklentiye girerek yargılıyorsam, ya bu bir süreçse🥹 çünkü bu adam bana birkaç ay önce sırf istiyorum diye kahve makinesi aldı çok yüksek bir fiyata. Ama gelinlik konusunda böyle işte… kendine mantıklı gelmeyen şeylerde cimri demem bu yüzden işte🥹
Yaa yine çok uzun yazdım ve konularımı okuyup bana yazdığınız için çok teşekkür ederim❤️

kahve makinesini sen istedin diye değil KENDİ KAHVEYİ ÇOK SEVDİĞİ İÇİN ALMIŞ OLMASIN

O sadece bir şakaydı nasıl ciddiye aldınız anlamadım. Evlenmiş olmak için kimse evlenmez bence. Kendisini seviyorum ve bu süreçte yaşadığımız hiçbir şeyi 8 senede yaşamadık. O yüzden sonrasında “belki üstesinden gelebilirdik” demek istemediğim için ona bir şans vermek istiyorum, böyle…

tamam da tatlım 8 senede aynı evde mi yaşadın , sorumluluk mu aldın ne yaptın ? en fazla kafede buluştun dışarda gezdin

kesin çok içiyor ve kendisi için aldı
Hayır çünkü kahve makinesi evlenince de o eve girecek. Bizdeki makineyi eşim benden çok kullanıyor artık halbuki ben kahveciydim bu ilişkide. Gelinliği tek başına giyecek konu sahibi, gelinlikle kahve makinesi nasıl aynı kefede onun kafasında anlayamadım.

İşte aman iki güzel söz duydum diye bırakmıyor kadınlar da adamları. Görmüyorlar ayan beyan olan kötü yönlerini. Belki senin annenin ekonomik özgürlüğü yoktu, belki ailesi zorladı bilemem. Ama konu sahibi gibi , o benim arkadaşım gibi o kadar cok kadın var ki iki gram sevildi diye bir ömür kendisijin de çocuklarının da hayatını güle oynaya mahveden

annem işyerinde bir olay yaşamış ve çıkmak zorunda kalmış

anneannem de evlenin başımdan gidin diyormuş sürekli

teyzem 18 de evlenmiş hemen mesela

babaları hep Almanyada çalışmış anneannem namusuma laf gelmesin modunda hep bir an önce evlendirme derdinde olmuş

nişanlıyken benzer olaylar yaşanmış hatta çok daha olumlu imiş babam gelinlik hariç herşeyi almış

o adam bile o hale geldiyse bunu düşünemiyorum

Hayır çünkü kahve makinesi evlenince de o eve girecek. Bizdeki makineyi eşim benden çok kullanıyor artık halbuki ben kahveciydim bu ilişkide. Gelinliği tek başına giyecek konu sahibi, gelinlikle kahve makinesi nasıl aynı kefede onun kafasında anlayamadım.

kendisi için derken kendi istediği için ve kahve sevdiği için manasında dedim

X