Nişan Nişanı atmıştık ya, biz şimdi barıştık kızlar :D

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

disede

Guru
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2011
256
-3
Evet kızlar biz barıştık :) çok mutluyuz ikimizde, sanki birbirimizin değerini anladık :) ne biliyim çok mutluyum ben hemde hiç olmadığım kadar mutluyum :)

Biliyorum daha önceki konularımı görenler belki bana kızacaklar... Kızın haklısınız ama gönül bu lafım geçmiyor... Ben onu çoooook seviyorum oda beni :)

Şimdi nerden başlayayım bilmiyorum ama kötü bi şekilde nişan atıldı.. Bu safhada sessiz kalan ve tek kelime etmeyip olup biteni izleyen ben oldum ve bu süreçte en büyük destekçim biricik ailemdi... Onlar bana hiç laf kondurmadılar... Korudular kolladılar, destek oldular... Özelliklede canım babamdan Allah bin kere razı olsun ki bana en büyük destek veren o oldu....

Gel gelelim neler olupta barıştığımıza :KK70:

Nisan ayında nişan atıldı... Aradan 4 ay geçti, ben kendime bir iş budum ve kafamı dağıtmak için çalışıyorum ve aklımda bir gram dahi barışma ümidi yoktu....
Tamamen kendime yoğunlaşmıştım ama arada o aklıma geldiğinde gözlerim dolar ağlayı verirdim hernerde olursam olayım... Birgün sabah evdeyim telefonum çaldı. ikimizin birtane ortak arkadaşımız var. başka da ortak arkadaşımız yoktu zaten. Ortak arkadaş beni aradı. Nasılsın iyimisin falan konuşmaya başladık. Sonra bugün evdemisin dedi, evet ded,m bende, yanıma gelsene konuşuruz dedi. Bende yok falan dedim neyse telefonu kapattık. saat 3 gibi eski nişanlım yani canımın içi ayrıldık ayrılalı ilk kez beni arıyor. İlk önce açmadım telefonu, bir daha aradı, sonra bir daha, birdaha ve birdaha, açmıyorum tabi bu arada telefonumu. sonra msj attı. "Size geliyorum ben dışarı çık konuşalım biraz" yazmış bende cevap falan yazmadım kaalede almadım açıkçası, o sırada benim acilen bir işim çıktı ve Kurtköye gitmek durumunda kaldım. Hazırlanıp çıktım evden. Tabi bu arada sürekli arıyor msj atıyor, "geliyorum çık evden konuşalım" diye :)
Bende hiçç cevap vermiyorum yazmıyorum. Neyse ben kurtköye ulaştım oda gelmiş bizim kapının önüne. Bana msj attı tekrar "geldim sizin evin önündeyim bekliyorum seni" yazmış. Cevap yazmadım yine. Sonra tekrar msj attı "nolur bir kere yüzünü göreyim çok özledim seni çok" yazmış bu msjına dayanamadım çünkü bende onu çok özlemiştim. Bu msjından sonra tekrar aradı ve açtım telefonu.
Gayet ciddi bi edayla;
- "ne var ne istyorsun" diye sert çıktım,
- "balkona çık göreyim seni giderim sonra söz veriyorum çok özledim seni" dedi.
Bende evde olmadığımı söyledim. Nerde olduğumu sordu. Önce söylemedim ama öyle yalvardıki söylemek zorunda kaldım ve söyledim. Kurtköye geldi beni aldı 5 dk konuşalım dedi. Tmm dedim bende. İlk gördüm tanıyamadım neredeyse. Çünkü saçı sakalına karışmış, zayıflamış, inanın kafası kocaman görünüyordu zayıflıktan, okadar zayıflamış yani düşünün. Neyse güzel bi yere yemeğe gittik. Konuştuk ama hiç taviz vermiyorum, bu iş olmaz artık anla dedim bi baktım sustu sonra yüzüne baktım ağlıyor... Hiç bişi demedim tabi... Öyle çekip geldim eve. Sonra akşam tekrar aradı.
-"Yarında görüşelim" falan dedi, ben
-"yok olmaz, bugün okadar çok ısrar edip aradığın için konuştum seninle yoksa senin tekrar bişiler yaşamak gibi bi düşüncem niyetim yok bitti bu iş anla" dedim...
Ama o yine beni ikna etti herşeyi halletcem ben, seni çok seviyorum falan fıstık... Temmuzun 17.sinden beri konuşuyoruz. Ama ailelerimizin haberi yok :KK43: Yani var ama çok karşılar. :KK43:

Benim ailem bana sen ne kadar gurursuzsun sana yapılan bu kadar şeye rağmen nasıl onunla konuşursun diyorlar :KK43: Babam seni silerim

Annem teyzelerim hepsi aynı şeyleri söylüyor bir tanesi bile olumlu tek bir kelime bile etmyor :KK43:

onun annesi de istemiyor..
Onun babası babası demişki; kızın babasıyla bir kez konuşurum eğer ters yaparsa birdaha konuşmam demiş :KK43: yani anlayacağınız iki tarafta istemiyor birleşmemizi :KK43:

Ama bz birbirimizi okadar çok seviyoruz ki :) ben onunla gerçekten çok mutluyum...

Beni mutlu etmek için elinden gelen herşeyi yapıyor... Biz beraber çok ama çok mutluyuz :) Birbirimizi çok ama çok seviyoruz :)
peki biz bu durumda ne yapıcaz :KK43:

Son düzenleme:
okumadan yazıyorum sadece başlığı okudum. şunu çok iyi biliyorum ki "ayrılıklar bazen ilişkileri güçlendirir." :) tabi bu söz ayrılıp barışanlar için :) bazıları ayrılıp barışan ilişkiden hayır gelmez deseler bile. unutmayın kızlar ayrılık ilişkiyi güçlendirir.

herşeyden önce rabbim hakkında hayırlısını nasip etsin. canım ben dün senin konularına rastladım ve neredeyse hepsini sayfa sayfa okudum. biraz alıngan oluşunu, ufak şeylere önem verişini kendime benzettim. çevremde olumsuz örnekler çok gördüğüm için korkuyorum da sevgilimle biz nasıl olacağız diye. aile yapılarımız sevgilimle farklı o yüzden, senin konularının hepsini kendimi yerine koyarak okudum... çok tecrübeli degilim bu konularda yalnız gördüğümü duydugumu biliyorum. ancak ben senin yerinde olsam başından beri beni üzen bunları yaşatan birini affetmizdim. hele bunun yanında aileninde desteği yoksa bence bir an önce yol yakınken dön derim. ben ayrılıgın ilişkileri güçlendirdiğini hiç görmedim ve inanmıyorum. hatta bir tanıdığım senin gibi zor söz ve nişanlılık dönemi geçirdi. birkaç kez yüzük atma barışma oldu (üstelik seninki kadar büyük problemler değildi bence) ve sonunda evlendiler. şimdi yedi aylık evli ve boşanma davası açmak zorunda kaldı... herşeyden önce aileni karşına alma derim...

ne olursa olsun kim olursa olsun ne yaşamış olursanız olun ailenizi karşınıza almayın. abirde dip not erkeklerinde kuyruklarını kıstırp tıpış tıpış gelmelerine kanmayın bitleri kanlanınca eksinden farkları kalmıyor. hem huylu huyundan vazgeçermi lütfen gerçekleri görün yaşadıklarınızı size kimlerin yaşattığnı unutmayın yufka yüreğinizin esiri olmayın mantıklı düşünün..

fikrimi söylemek istiyorum. eski yazılarını okudum. çok çok üzüldüm. insanın bazı şeyler nası içinde ukte kalır biliyorum. pişmanlıklar, keşkeler, acabalar..
bana kalırsa bir insan 7 sinde neyse 70 inde de odur. demem o ki sevgi herşeyi çözer, aşk problemleri sorunları kapatır deme. evlendiğin zaman karşında sana o nişanlılık dönemlerini yaşatan biri olacak. hatta hatta daha ilerisini düşün çünkü evlendikten sonra bu davranışlar daha rahat yapılacak. ayrıca sana saygısı olmayan birini sevemezsin. ne kadar aşık olsanda sevdasından ölsende sana öyle davranan birine birgün tüm iyi duyguların biter.

dışardan konuşmak kolay diyebilirsin ama bende nişan attım 1 sene sonra tekrar barıştım. şimdi 3,5 senedir evliyim. ama benim eşimle aramda bi sorunumuz yoktu. aileside seninkilerden birkaç tık daha iyi diyebilirim. senin ve benim aile yapılarımızda aynıya benziyor. ben pişmanmıyım peki? bi yerde değilim. eşimden memnunum. evliliğim Allah'a şükürler olsun iyi. ama aileler arasındaki o huzursuzluk rahatsızlık hep var. ama dedimya hani ukde diye. işte ailemi annemi babamı eşimin ailesi gibi insanlarla muhattap ettiğim için pişmanım.

Eski konularına göz attım ama burda sadece ailesinin davranışları değil nişanlının davranışlarında da pek çok yanlış var. Yinede hepsini affetmeyi düşünüyor ve düzeldiğini düşünüyorsan sen bilirsin ama iyi düşün derim.Kaldı ki bence öle çok küçük hatalarda olmamış, ayrıca insanlar kolay kolay değişmez unutma.Bi daha nişanlanırsan artık geri dönmen çok daha zor olur..

merhaba canım,ben de yeni sözlenen ve söz sonrası çeşitli problemler yaşayan bahtsız bi kızım :) bakma güldüğüme içim kan ağlıyor..yazdıklarını okudum da evet çok iç açıcı şeyler yaşamamışsın..ama sen bakma forumda yazılanlara hani boşver evlenme seni mutsuz eder diyorlar ya onların bildikleri senin anlatabildiğin kadardır. yani nişanlının bakışını sana dokunuşunu kimse bilemez sonuçta 3 seneye yakındır tanıyorsun onu..olumsuz şeylerden daha çok olumlu yaşanmışlıklarınız vardır eminim..seni çok iyi anlıyorum umarım hepimizin hayatında her şey yoluna girer..ki sanırım evlilik öncesi bu sıkıntıları yaşamayn yok..hepimiz farklı boyutlada yaşıyoruz işte...
yazdıklarından seni çok sıcak ve kendime yakın buldum..o yüzden yazmak istedim..

merhaba canım,ben de yeni sözlenen ve söz sonrası çeşitli problemler yaşayan bahtsız bi kızım :) bakma güldüğüme içim kan ağlıyor..yazdıklarını okudum da evet çok iç açıcı şeyler yaşamamışsın..ama sen bakma forumda yazılanlara hani boşver evlenme seni mutsuz eder diyorlar ya onların bildikleri senin anlatabildiğin kadardır. yani nişanlının bakışını sana dokunuşunu kimse bilemez sonuçta 3 seneye yakındır tanıyorsun onu..olumsuz şeylerden daha çok olumlu yaşanmışlıklarınız vardır eminim..seni çok iyi anlıyorum umarım hepimizin hayatında her şey yoluna girer..ki sanırım evlilik öncesi bu sıkıntıları yaşamayn yok..hepimiz farklı boyutlada yaşıyoruz işte...
yazdıklarından seni çok sıcak ve kendime yakın buldum..o yüzden yazmak istedim..

Teşekkür ederim papatyacım :) elimden geldiğince olduğu gibi yazmaya çalışyorum olanları... Burda söylenen şeylerde senin söylediğin de genelde çevremde sürekli duyduğum şeyler ama olumsuz söylemler ne yazıkki daha fazla... Bunun içinde ben bile bazen inanamıyorum birleşeceğimize... Evet bana çok kötü davrandı hatta ağzıma bile şıçtı belki ama bende onun burnundan getirdim... Ama isteyerek ama istemeyerek oldu işte bişeyler... Biz gerçekten birbirimizi çok seviyoruz... Ya ne bilim ben buzamana kadar kimsye karşı bukadar yakın olmamış... garip bi duygu yaa bu anlatılmaz yaşanır... :)

sen çok içten, çok naif, çok kırılgan ve çok saf kalpli bir insansın bence.
hani derler ya "ne onunla oluyor ne de onsuz"
bence bu cümle ağzından çıkmışsa bir kere kaç kurtar kendini
çünkü mutlaka yolun mutsuzluğa çıkar

aman kendine yazık etme Dilara.

Allah hepimizin yolunu açık etsin.

Eski konularını az çok okudum. O zamanlar ailen destek olmuş, ama şuanda barıştığınızı bilseler destek olmayabilirler. Hakkında hayırlısı olsun, umarım zaman sana yaptıklarını unutturur ve mutlu olursun :KK66:

ben önceki yazını bilmiyorum, konularına bakıp okumadım da. bu yazını okudum sadece, belki bana kızacaksınız yazdığına göre eski nişanlın seni çok üzmüş. o zaman aklı nerdeymiş sorusu geldi aklıma. aileleriniz de istemiyormuş. aslında neresinden bakarsan bak olumsuz çıkıyor sonuç. sevgi aşk güzel şey ama aile de çok önemli. ileride sizi mutsuz edebilir. eğer geçmişte sana karşı yapılan haksızlıklar varsa ileride tüm bunları bilerek hepsini sineye çekip yine bana geldin muhabbeti dönebilir.
umarım tekrar sıkıntı çekmezsin, dilediğince yaşarsın(ız) her şeyi :)

umarım gerçekten değişmiştir nişanlın.Aileler kabul eder onunda değiştiğini değer anladığınız görürlerse...

okumadan yazıyorum sadece başlığı okudum. şunu çok iyi biliyorum ki "ayrılıklar bazen ilişkileri güçlendirir." :) tabi bu söz ayrılıp barışanlar için :) bazıları ayrılıp barışan ilişkiden hayır gelmez deseler bile. unutmayın kızlar ayrılık ilişkiyi güçlendirir.

bence güçlendirmez. ileride yine aynı sorunlar gündeme gelir. seven insan ne olursa olsun bırakmaz. bırakan taraf sevmiyor demek ki bu kadar rahat bırakabildiğine göre.

ben önceki yazını bilmiyorum, konularına bakıp okumadım da. bu yazını okudum sadece, belki bana kızacaksınız yazdığına göre eski nişanlın seni çok üzmüş. o zaman aklı nerdeymiş sorusu geldi aklıma. aileleriniz de istemiyormuş. aslında neresinden bakarsan bak olumsuz çıkıyor sonuç. sevgi aşk güzel şey ama aile de çok önemli. ileride sizi mutsuz edebilir. eğer geçmişte sana karşı yapılan haksızlıklar varsa ileride tüm bunları bilerek hepsini sineye çekip yine bana geldin muhabbeti dönebilir.
umarım tekrar sıkıntı çekmezsin, dilediğince yaşarsın(ız) her şeyi :)

aynen canım teşekkür ederim cevabın için....

bazen benimde için için aklıma geliyor, acaba diyorum ilerde herşeyi sineye çekip barışmayı kabul ettin etmeseydin dermi diye düşünmüyor değilim ama elimdende birşey gelmiyor bu konuda...

Canım öncelikle senin adına çok sevindim diyebilirim,allah bundan sonra yüzünü güldürsün inşallah...Ama olumsuz yönde yorum yapan arkadaşlara da biraz katılıyorum açıkçası,sen nisan'da nişanı atmıştın,aradan aylar geçmiş..Neden şimdi seni arama zahmetinde bulunuyor acaba??Ayrıca ayrıldığın insan senden cep telefonu şarj aletine kadar isteyip,kendini küçük düşüren biri..
Gerçekten iyi düşün,taşın öyle kararını ver derim..Annen,baban,ailen de karşıymış herhalde barışma olayına...Aile her zaman evlatlarının iyiliğini düşünür..Bence tekrar birleşiceksen de hemen yumuşama derim..Allah hakkında hayırlısı neyse onu nasip etsin güzelim...

uzuldum arkadaşım gerçekten senın adına uzuldum. senı tanımamama rağmen konuların hepsını okumuş zamanında yorum yapmıştım. hemcınsımın bıle bıle kendını mutsuzluğa atmasını ıstememıştım. ne diyeyım yazık etmışsın bence kendıne
hakkında hayırlısı olsun

Önceki konunu okumuştum.Ve bende üzüldüm senin adına geri dönmene.
İnsanlar değişmez.Ve hiç bir karşı cins aileyi karşına almaya değmez.Umarım ileride çok büyük pişmanlıklara sebep olacak kararlar vermezsin.Hakkında hayırlısı.

bende insanların değişmeyeceği konusuna katılıyorum canım.bu kadar aydır nerdeydi? umarım biz yanılıyoruzdur da mutlu sonla biter canım.ama aileleri de düşününce işiniz baya bi zor olacak gibi maalesef.

X