Nişanda kurban gönderme

Merhaba , gondermediler ama evlendikten sonra kvdem bir tane koç kesti , kanini da alnimiza sürdü eşimle.
Dip not : Kv dem ile tanismaya gittigimde koluma cok güzel bir bileklik takmıştı bu beni çok onure etmisti ve eşimle daha 1 aylık çıkıyorduk.
Ne kadar ilkel ne utanç verici

Biz böyle okuyup meslek sahibi oluşumuzla grur duyup kimseden bişey istemedik biz yaparız biz ederiz diye cengaver gibi atladık ya.

Heh işte emin ol o yaptıranlar, isteyenler daha kıymetli. Kırk yaşında istediklerini watsapptan fotoğraf atan 2 ay gibi bir sürede tanıdığı adam için herşeyini bırakıp farklı bir şehre kaynanası ile aynı apartmanda oturan eltim daha kıymetli.
Siz bu konuyu aşırı derecede takıntı haline getirmişsiniz. Bir sürü konu açtınız, yetmedi başka konularda da bahsediyorsunuz. Nerdeyse 20 yıl olmuş evleneli hala bana şunu yapmadılar bunu yapmadılar diyosunuz, aile apartmanında oturan eltinizi kıskanıyosunuz. Terapi, merapi bir şey alın normal değil bu haliniz.

Siz bu konuyu aşırı derecede takıntı haline getirmişsiniz. Bir sürü konu açtınız, yetmedi başka konularda da bahsediyorsunuz. Nerdeyse 20 yıl olmuş evleneli hala bana şunu yapmadılar bunu yapmadılar diyosunuz, aile apartmanında oturan eltinizi kıskanıyosunuz. Terapi, merapi bir şey alın normal değil bu haliniz.
Sizde benim konularımı takıntı yaptınız galiba.
Size ne pardon?
Yorum yaparken sizden izin mi alacağım.
Bir bitmediniz şu platformda.
En cool sensin OK.

Biz böyle okuyup meslek sahibi oluşumuzla grur duyup kimseden bişey istemedik biz yaparız biz ederiz diye cengaver gibi atladık ya.

Heh işte emin ol o yaptıranlar, isteyenler daha kıymetli. Kırk yaşında istediklerini watsapptan fotoğraf atan 2 ay gibi bir sürede tanıdığı adam için herşeyini bırakıp farklı bir şehre kaynanası ile aynı apartmanda oturan eltim daha kıymetli.
Kimsenin değer tanımına tenezzül etmediğiniz gün rahata ereceksiniz. Eltiniz de bedava almıyor değeri, karşılığı hizmeti, yoldaşlığı, zamanı, enerjisi olacak. Ben olsam bunu her yerde dile getirir, bana olan beklentileri sıfıra çekerdim. Siz hayıflandıkça zayıf karnınızı görüyorlar merak etmeyin.

Bizim adetimizde kurbanda nişanlı geline koç alınır, boynuzlarına da bilezik takılır, süslenir püslenir bayram sabahı geline getirilir. Ama bizde hiçbir şey alınıp yapılmadığı gibi bu da yapılmadı doğal olarak. He ben de çok bayılmıyorum asla lafını da yapmadım ama getirseler kabul ederdim neden etmiyim :KK70:
Özellikle bilezik olayı güzelmiş 🤣

Benim düğün iki bayram arası oldu. Kurbana denk gelmedik. Gelseydi de istemezdim. Gelenek olan hiçbirşryi istemedim 🤭 pişman da değilim. Keşke düğün yapmayıp yurt dışına gitseymişiz, şimdi o bile gereksiz geliyor

Kimsenin değer tanımına tenezzül etmediğiniz gün rahata ereceksiniz. Eltiniz de bedava almıyor değeri, karşılığı hizmeti, yoldaşlığı, zamanı, enerjisi olacak. Ben olsam bunu her yerde dile getirir, bana olan beklentileri sıfıra çekerdim. Siz hayıflandıkça zayıf karnınızı görüyorlar merak etmeyin.
Yok yok göremiyorlar,
değerimi gördüm ben, haddimi bilirim.
Görüşmüyorum.

Sizde benim konularımı takıntı yaptınız galiba.
Size ne pardon?
Yorum yaparken sizden izin mi alacağım.
Bir bitmediniz şu platformda.
En cool sensin OK.
Niye takıntı haline getireyim bin tane konunuz var ben evlenirken şu yapılmadı bu yapılmadı diye, yorum yapma tenezzüllünde bile bulunmuyorum konularınıza. Alakalı alakasız her yerde anlatırsanız yorum da gelir, kaldıramayacaksınız anlatmayın. Cool olmakla alakasını da anlayamadım. Hadi bu platformdaki insanları geçin, çevrenizdeki insanları da arkanızdan eltisi evlendiğinden beri kıskançlıktan kendini yiyor diye dedikodu yaptıracaksınız.

Bizim adetimizde kurbanda nişanlı geline koç alınır, boynuzlarına da bilezik takılır, süslenir püslenir bayram sabahı geline getirilir. Ama bizde hiçbir şey alınıp yapılmadığı gibi bu da yapılmadı doğal olarak. He ben de çok bayılmıyorum asla lafını da yapmadım ama getirseler kabul ederdim neden etmiyim :KK70:
Ayy o koçun boynuna takılan bilezikleri de alıp sonra yine düğünde geline göstererek takıyorlar ne anladım o işten sanki al gelinim sana feda olsun diyorlar azcık anlaşmayıver burnundan getirirler Allah herkesin kendine versin en güzeli bu buradaki konulara bakacak olursak ben de bedavaya gitmiş oluyorum 😂

X