Nişan öncesi inatlaşmalar

Kadın bir an gafletle tamam dedi diye bütün rızkını bunlara mı verecek 😁 Saçmalıklar seçmesi.
Nikah olmasa yüklensin derim de :KK70: hayat tecrübem şunu öğretti bir şey istemeyen gelinin tepesine çıkarlar :KK70: gelin de tabi suyunu çıkarmayacak dozunda :KK70: isteyin arkadaşlar enflasyonu da hesaba katıp :KK70: istemeyince mükemmel gelin olmayacaksınız

Nikah olmasa yüklensin derim de :KK70: hayat tecrübem şunu öğretti bir şey istemeyen gelinin tepesine çıkarlar :KK70: gelin de tabi suyunu çıkarmayacak dozunda :KK70: isteyin arkadaşlar enflasyonu da hesaba katıp :KK70: istemeyince mükemmel gelin olmayacaksınız
10 bilezik ne demek biliyon mu eğer aşiret ağası iseler ancak takarlar. İstemek lazım ama hayal dünyasına kapılmadan. 😁😁

Siz bu bilezik, altın konularını hiç takmadım kafaya güldüm gectim diyorsunuz ama adam çok geldi bu miktar deyince ilk tepkiyi de siz vermişsiniz. Sanırım başta annenizin doldurusuna çok geldiniz, sürecin başından beri bu kadar relaks davrandığınızı düşünmüyorum.
Bence olması gereken her iki gencin kendi annesini kırmadan susturmasi ve zamana bırakıp suların durulmasını beklemesi.
Abla tüm tepkiyi annem verdi ben bişey demedim aksine eşim bir şeyin içinde kalmasın dedikçe ben masraf diyip yapmıyorum😂çünkü bu ekonomide her sey cok zor benim tepki verdiğim şey kaynanamın bizim bi sene önceki gezdiğimiz yerleri sürekli yüzümüze vurması, ortak bütçeyle yaptığımız şeyleri bile onun parasıyla yapılmış gibi söylemesi😂yoksa ben altın yemicem yurtdışında, altınlar Türkiye de kasada kalacak bana bi faydası yok😂o altınları bozup Euro bile yapsam orda pek bi işime yaramayacak. Ki annemle de defalarca 3 bilezikikten fazlası olmayacak ben böyle istiyorum demelerimden kötü oldum yani ben sadece yüzleri gülsün istiyorum

Kaynanaya tamam 10 bilezik yapilmayacakmis deyin geçin anneye de tamam yapıldı deyin geçin. Nikahı böyle halletmissiniz sonuçta. getir bilezikleri deyince yurt dışına gidince lazım oldu harcadık deyin. Oldu bitti.

Siz evlisiniz, nişan ne alaka? Hayatımda okuduğum en saçma şeylerden biri. Düğün tamam da nişan ne alaka? Bir de 10 bilezik nedir ya, istemem yan cebine koy misali. İki annenin inatlaşması yüzünden ayrılacak haliniz yok heralde, kağıt üzerinde evlisiniz çünkü.
Ya altınları da kendi paramızla yapicaz annelerden para almıyoruz😂

Şu an doğru :KK70: biz eskidik yani o zamanlar normal idi. 10 da kaç gram ben onu merak ettim :KK70: 🤣🤣🤣
Çiftli Adana burma kaç gram oluyor bilmiyorum 20 galiba 🤣ondan olcak bide 8 değil 9 değil 10 tane hani kelepçesi falan 800k yı azıcık geçiyor her sey

Kaynanaya tamam 10 bilezik yapilmayacakmis deyin geçin anneye de tamam yapıldı deyin geçin. Nikahı böyle halletmissiniz sonuçta. getir bilezikleri deyince yurt dışına gidince lazım oldu harcadık deyin. Oldu bitti.
Dur ben bunun üstüne biraz kurgu yapayım mantıklı 😂

Ay kizlar çok teşekkür ederim bazılarınız yüzümü güldürdü🙏insallaj orta yolu bulacağız

Yazdıklarınızda haklı ve haksız gördüğüm kısımlar var ama beni en çok şu şaşırttı “
Bayram öncesi kaynanam hiç aramadı beni hani belki sözün gelişi kızım bişey ister misin diye de sormadı annemde bunu takıntı haline getirdi
Siz kaynananızı arayıp konuşuyor musunuz ? hep karşı taraftan bekliyorsunuz ? Anneniz bir dünür olarak aradı mı olayları tatlıya bağlayalım çocuklar üzülmesin vs diye ki seni aramamalarını takıntı haline getiriyor , bu tür hayırlı işlerde ne kadar inat yapılırsa o kadar büyük sorunlar çıkar , nikah zaten var yurtdışına yaşamaya gidecekmişsiniz size bolca nakit lazım ben ne annelerde suç buluyorum böyle durumlarda ne aile bireylerinde , bu konuları bu zamana kadar halletmeniz gerekirdi iki yetişkin her iki tarafı da orta yolda buluştıramıyorsa nişan düşüncenizden öncelik bu konulara yoğunlaşmak olmalı …
Fikrimce (ben sizin annenizi bi tık daha hatalı buldum )

Yazdıklarınızda haklı ve haksız gördüğüm kısımlar var ama beni en çok şu şaşırttı “

Siz kaynananızı arayıp konuşuyor musunuz ? hep karşı taraftan bekliyorsunuz ? Anneniz bir dünür olarak aradı mı olayları tatlıya bağlayalım çocuklar üzülmesin vs diye ki seni aramamalarını takıntı haline getiriyor , bu tür hayırlı işlerde ne kadar inat yapılırsa o kadar büyük sorunlar çıkar , nikah zaten var yurtdışına yaşamaya gidecekmişsiniz size bolca nakit lazım ben ne annelerde suç buluyorum böyle durumlarda ne aile bireylerinde , bu konuları bu zamana kadar halletmeniz gerekirdi iki yetişkin her iki tarafı da orta yolda buluştıramıyorsa nişan düşüncenizden öncelik bu konulara yoğunlaşmak olmalı …
Fikrimce (ben sizin annenizi bi tık daha hatalı buldum )
Ben haftada üç kere arıyorum cileklihurma, araya soğukluk girmesin diye, annem de eşimi arar sorar bayramdan önce doğum günüydü hediyesini pastasını aldı yani aslında benim kaynanamla eşiminde benim annemle birebir de iletişim süper, anneler konuşunca sidik yarısı yapıyor. ben orda aramadı derken beklentiye girerek yazmadım aslında, annelerle o kadar çok konuşuldu ki😞onun çöpü bunun sapı bitmedi bi türlü. Şuan altın konusunda bizim bir sorunumuz yok eşimle ama kaynanam niye 5 tane 3 tane olsun istiyordum ben niye annesinin dediği oluyor gibisinden konuşuyor Şimdi de

Anneleriniz çok iyi yapıyor valla. Siz insanları saymadan nikah kıyıyorsunuz sonra hala evli değil gibi gelenek görenek takibi yapmak istiyorsunuz. Evlenmişsiniz bile evlilik teklifini sonra alıyorsunuz. Normal bir şeyiniz yok ki ailelerin isteklerini sıkıntı yapıyorsunuz

X