Gebeliğe Hazırlık Nisan-May-Hazirana hamile olarak girmek isteyenler:)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
slm arkadaşlar benim hamilelik bu sabhki kanamamla düşüğe dönüştü
olsun zamanı gelmemiştir daha
dün doktor muayenemde kese oluşumu bile gözlenmedi ve kan değerim düşüşe geçti
her ihtimale karşı hcg mi takipte olup düşmeye devam etmezse doktorumu arayacağım dış gebelik ihtimali olabilirmiş ama kasığım ağrım yok çok şükür sadece kanamam var
bugünlerde güzel günlere dönüşecek Allahın izniyle
sizlerden ne haber güzel haberler var mı
minik_prince minik_prince
geçmiş olsun canim çok allah en kısa zamanda tekrar nasip etsin.kac hafta olmustu

Merhaba arkadaşlar Benin evliliğimde 2 yıla yaklaşıyor gecen yıl Mart'ta hamile olduğunu öğrendim maalesef 27 haftalık bebeğimi kalbinin durması sonucu kaybettim . Tabi tekrar istiyoruz ama şunları söylemek istiyorum insanlar çok acımasız sana kısır gözüyle bakmaları her aradıklarında bebek Yok mu demeleri beni bunaltıyor .. bunu en yakınının yapması ayrıca üzüyor. İnan'ın kimseyle konuşmak istemiyorum konuyu oraya getirecekler diye. Düşünün olmayacağına o kadar inanmışlar ki hocalara yönlendiriyorlar .o kadar zoruma gitti ki o kadar ağladım ki ..ben 27 haftalık bebeğimi kaybettim kimse psikolojin nasıl iyimisin diye sormuyor bebeğin var mı diyor ..Alla hım sen isteyen herkese o mutluluğu yasat sağlıkla kucağına alsın herkes.diğer insanlara da vicdan merhamet ver.

Canım yaa çok üzüldüm. Bnde bebeğimi kalbi durması sonucu 8. haftada kaybettim. Elalem konuşur durur kimse bizim ne hissettiğimizi ne yaşadığımızı bilmeZ. Başına gelmeyen kimse anlayamaz biZi. Çok takılma elaleme onlar her konuda rahat rahat konuşur. Rabbim bi daha yaşatmasın. Sağ salim bebişlerimizi kucağımıza alalım inş.

Kizlar selam. Ben de araniza yeni geldim. İki yıllık evliyim hic korunmadim. Pkos var. Hsg cekildi hersey normal. Onceden kan tahlilleri sıkıntılı olurdu. Bu ay tum hormonlar tam düzende. Lh yuksekligi bile yok su an.

Doktorum hemen klomen dedi. Yarin ilk klomeni kullanacagim. Amatam neye dikkat etmem lazım bilmiyorum su an.

Rabbim hepimize gonlune gore versin

Çatlatma iğneside kullanacak mısın? Bence hamile kalmak için yumurtlama günü çok önemli buna dikkat et derim. Bn ilk klomende hamile kalmıştım.

Yasadiklarini oyle iyi anliyorumki arkadasim.bende subatta dusuk yaptim.6.5 haftalik.bhcg duzenli artmiyordu dr sadece 2 degerle dis gebelik veya dusukle sonlanir dedi.o gun kendimi mahvettim.omrumde okdr agladigimi hatirlamiyorum.ve degerim 354ten 247ye dustu.sonra bida yukselcem diye calisti 293 cikti.ve sonra tamamen dustu.bi arkadasta uzuntuden olabilir ben bi dusenin bida yukseldigini gormedim dedi.yani o dr mu nasipmi degilmis bilmiyrm yavrum beni terketti.2ayda zor toparladim kendimi.Allahtan kaynanam cok iyi biri dusen dussun benimde birsuru dustu ardi saglikli gelir yeterki dis gebelik olmasin dedi.sulalede hemen 1ay gecmeden bebek yokmu demeye basladi durun ya daha yeni dusuk yaptim bu ne acele dedim.kendi ailem ve onlar cok destek olduklari icin kimin ne dedigi umrumda degildi.bosver once sen iyi olacaksin ondan sonra gelecektir saglikli bebeklerimiz inaniyorum ben
Kan testi yaptırdın mı kuzum sen kan pıhtılaşma testi ?

Dusukten sonra bisuru kan tahlili istedi doktorum verdim bi sorun yok dedi.ama pihtilasma icindemiydi o testlerin bilmiyorum
Yok onu ancak üniversite ve araştırma hastaneleri yapıyor ben iki düşük sonrası en üniversitesine gittim genetik bölümüne kan pıhtılaşmam çıktı .. şöyle söyleyeyim betam yükseldi indi yükseldi indi yükseldi ve direk inile geçti doktorda şaşırdı kaldı sonra genetikten tahlillerim çıkınca daha düşük sebebinin pıhtılaşma olma durumunu söyledi faktör v Leiden testin adı mesela bende var heterizigot olarak :KK43:((

Yok onu ancak üniversite ve araştırma hastaneleri yapıyor ben iki düşük sonrası en üniversitesine gittim genetik bölümüne kan pıhtılaşmam çıktı .. şöyle söyleyeyim betam yükseldi indi yükseldi indi yükseldi ve direk inile geçti doktorda şaşırdı kaldı sonra genetikten tahlillerim çıkınca daha düşük sebebinin pıhtılaşma olma durumunu söyledi faktör v Leiden testin adı mesela bende var heterizigot olarak :KK43:((
Hadi yaa devlete hastanesi hangi bolume ne diyipte gitmem lazim.gecmis olsun sanada canim.Rabbim bida hep saglikli gebelikler yasatsin.bisey kullaniomusun pihtilasmaya dair.bebe aspirinini duymustum

Hadi yaa devlete hastanesi hangi bolume ne diyipte gitmem lazim.gecmis olsun sanada canim.Rabbim bida hep saglikli gebelikler yasatsin.bisey kullaniomusun pihtilasmaya dair.bebe aspirinini duymustum
Develet değil araştırma yada üniversite hastaneleri yapıyor genetik bölümüne gidiceksin lakin gidiceksen en az 2 3 düşüğünün olduğunu söyle diğer türlü yapmıyorlar kıllatıyorlar evet ben şunda bebe aspirini alıyorum gebe kaldığım anda iğne vurulmaya başlayacağım.. istersen onuda yaptır kafanda soru işaret kalmasın arkadaşım

slm arkadaşlar benim hamilelik bu sabhki kanamamla düşüğe dönüştü
olsun zamanı gelmemiştir daha
dün doktor muayenemde kese oluşumu bile gözlenmedi ve kan değerim düşüşe geçti
her ihtimale karşı hcg mi takipte olup düşmeye devam etmezse doktorumu arayacağım dış gebelik ihtimali olabilirmiş ama kasığım ağrım yok çok şükür sadece kanamam var
bugünlerde güzel günlere dönüşecek Allahın izniyle
sizlerden ne haber güzel haberler var mı
minik_prince minik_prince
Kuzum stress yapma sadece bol bol dinlen biz ayni kafadayiz eyer boyl bishey oluyorsa saglikli degilmish kismet deyilmish zamani deyilmish soyleyecek dushuncesindesin biliyorum onun icin kafani rahat tut biz daha beklemelerdeyiz ama hic umudum yok bakalim

Kizlar selam. Ben de araniza yeni geldim. İki yıllık evliyim hic korunmadim. Pkos var. Hsg cekildi hersey normal. Onceden kan tahlilleri sıkıntılı olurdu. Bu ay tum hormonlar tam düzende. Lh yuksekligi bile yok su an.

Doktorum hemen klomen dedi. Yarin ilk klomeni kullanacagim. Amatam neye dikkat etmem lazım bilmiyorum su an.

Rabbim hepimize gonlune gore versin
Hosh geldin kuzum sana bunu soyleye bilirim hangi gun uzayam sheffaf akintin olsa 2parmak arasinda uzayan o gun bilki yumurtluyorsun o gunu mutlaka deyerlendir

X