nisan annelerı buraya

slm arkadaşlar ben haziran annesiyim inşallah yani ALLAH NASİPEDERSE DOĞURACAĞIM ...
SİZİN GÜNLERİNİZ AZ KALDI ALLAH SAĞSALİM KURTARMASI DİLEĞİYLE ...
ALLAH YARDIUMCINIZ OLSUN İNŞALLAH ... BEBEKLERİNİZİ SAĞSALİM HAYIRLISIYLA KUCAĞINIZA ALIRSINIZ ...

merhaba arkadaşlar ben eylül annesiyim ama burayı da takip ediyorum doğum hikayelerinizi okurken çok duygulanıyorum hepinizin bebeklerini allah bağışlasın;
size bişey soracağım aranızda çatı muayenesi olan varmı normal doğum mu sezeryan mı diye doktor nasıl karar veriyor nereye bakıyor bilgisi olan varsa çok sevinirim...

Sagolun kizlar hosgeldiniz.Allah sizleride bizleride saglikla evlatlarimiza kavustursun.

Delikiz canim ssenin soruna gelince cati muayenesi son aylarda yapiliyo aciklik varmi ve cati normal doguma musaitmi diye.Doktor elini sokuyo daha acik bir tabirle.

Sezeryan genelde annelerin istekleriyle oluyo bizim nisan bolumunde.Ama istegin disinda zorunlu haller var.Yuksek tansiyon sorununda hemen sezeryanla alabiyorlar , sonra bebegin cok iri olmasi , catinin dar olmasi , annede ve bebekte herhangi bir hayati durum soz konusu oldumu yani benim bildigim bunlar canim.Sen hangi dogumu istiyorsun delikiz?

teşekkür ederim canım cevabın için ben normal istiyorum nasip olursa ama sanırım benim için daha erken belli olmaz çatının nasıl olduğu seninki nasıl olacak belli oldu mu ?

teşekkür ederim canım cevabın için ben normal istiyorum nasip olursa ama sanırım benim için daha erken belli olmaz çatının nasıl olduğu seninki nasıl olacak belli oldu mu ?

Canim bencede erken senin icin.Hayirlisi olsun insallah

Benim normal dogum olucak cunku sartlar guzel sezeryan gerektiren bir durum yok ve burdada istege bagli sezeryan olmadigi icin normal dogum kesin.Son anda bir aksilik olmadigi surece tabi.

keşke burda da öyle olsa, burdaki doktorlar alışmışlar bi sezeryan etrafımda yeni doğum yapanlardan hiç normal doğum yapan yok hepsi sezeryan olmuş nedenini bilemiyorum ama adı üstünde normal doğum daha iidir bence.

çatı muayenesinde doktor elini mi sokuoo benim bu pazartesi kontrolüm var 37 haftalık hamileyim.... korkuyorum kızlarrrrrrrrrrrrrr senağlama

korkma canım hepimizin başından geçecek bunlar sen ne istiyosun normal mi sezercik mi

normal istiorum nasıl cesaretlendim bilmiorum ama inşallah normal olur bi avazda doğururuz hepimizz :dance:

çatı muayenesinde doktor elini mi sokuoo benim bu pazartesi kontrolüm var 37 haftalık hamileyim.... korkuyorum kızlarrrrrrrrrrrrrr senağlama

evet kızlar yaa bende merak ediyorum bu catı muanesi nasıl oluyor bilgi verirmisiniz :uhm:

canım tşk ederim ilgilendiğin için.geceleri yada sabah kalktığım zaman oluyor.sert parça şeklinde kırmızı renkte.dişlerimle ilgili değil.inş önemli bişi değildir..

kızlar sizde dee oluor muu ben özlelikle sabahlarıı hareket edemiorum yataktan kalkamıorum iki bacağımın kalça tarafından klem yerleri çok acıo bacaklarımı kıpırdatamıorum acıdan
bu arada çatı muayenesi hakkında bilgiiiiii lütfeeeennnnnnnnn

benimde kuyruk sokumu ve bacak arası kemiklerim çok ağrıyor.özellikle uzun süre bi yerde sabit oturunca ve sabah uyanınca oluyor.
çatı muayenesine gelince henüz yapmadı dr parmaklarını sokup açılma varmı diye bakıyor herhalde.her dra gidişimde dua ederek gidiyorum yapmasın diye sanki nasıl doğuracaksam.

ben de 37+1 im aynı zamanda doğum yapacağız galiba :)
ben normal istiyorum peki ya sen?

benım bu pazartesi muayenem var bakalım nasıl olacak anlatırım size

bende normal istiyorum ama tansiyon problemim çıktı o yüzden sezeryan olabilir dr henüz bişey demedi ama bu durumda risk almıyorlar.
senin doğuma nezaman dedi dr.

çatı muayenesinden sonra günüm belli olacak galiba bilmiorum ne zaman doğum olacağını, stresli ve heyecanlıyım inşallah normal doğuma müsait olurum.

O agri cogumuzda oluyo canim.Resmen bacaklarimizi acip kapatirken yataktan kalkarken pijamamizi giyerken cok fazla sizi oluyo.Bir ara benimki gecmisti simdi tekrar basladi resmen aglicak gibi oluyorum acidan,Neyseki az kaldi doguma.

Cati muayenesinde doktor sadece elle alttan bakiyo yani parmaklarini sokuyo aciklik varmi diye bakiyo.Birde ultrasonla birlikte cati muayeneside oluyo rahimin catisinin normal doguma el verislimi diye.Ondada farkli birsey yok oda elle muayene fazlalik olarak ultrasondanda bakiyo sanirim.Ben boyle biliyorum yani.Bana simdiye kadar 3 kere alttan baktilar.Her seferinde daha bir acitti doktor.Bakalim haftaya yine gidicem yine bakicak of of :1no2:

teşekkürler anniş adayı
bakalım pazartesi hayırlısıyla bi geçsin de rahatlayayım :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…