Gebeliğe Hazırlık NİSAN 2022 GEBELİK PLANLAYANLAR

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bende de hiçbir şey yok
Bende de bulantı yok daha zamanı vardır belki. Belki de hiç bulantı yaşamayacağız. Her hamilelik her bebek birbirinden çok farklı. Önemli olan az stres yaparak bu macerayı bebeğimizle keyifle geçirmek arkadaşlar. Benim gibi abi ya da abla varsa onu da olaya dahil edip şimdiden kardeşe hazırlamalıyız.

lütfen öyle düşünme her çocuk farklıdır inşallah hiç bir sorun olmadan sağ salim kucağına alırsın 🙏🤍🍀
Aminnn 2017de kalp atımı olmadığı için kürtaj olmuştum. 1 senee önce yine aynı şey oldu.. şimdi insan hep yinemi diyor maalesef elimde değil
Bende de hiçbir şey yok
İnşaAllah herşey yolundadır
Bende de bulantı yok daha zamanı vardır belki. Belki de hiç bulantı yaşamayacağız. Her hamilelik her bebek birbirinden çok farklı. Önemli olan az stres yaparak bu macerayı bebeğimizle keyifle geçirmek arkadaşlar. Benim gibi abi ya da abla varsa onu da olaya dahil edip şimdiden kardeşe hazırlamalıyız.
4. Hafta çok erken 6 ve 7de başlar genelde

Kizlar bugun yine test yaptim negatif malesef. Bata 2 gun var. Bugun peceteye kilcal kanama gibi birsey geldi gordum. Sanirim regl geliyor 🙄

Kizlar şöyle bir sorum var sanirim regl geliyor. Bu ay ovu test kullandim yumurtlamaya gore 2 gun erken geliyor gibi. Yani normal takvimime gore de erken oluyor bu. Anlamadim idrar testleri negatif. Ovu testleri yaniltici olabilir mi

Kizlar şöyle bir sorum var sanirim regl geliyor. Bu ay ovu test kullandim yumurtlamaya gore 2 gun erken geliyor gibi. Yani normal takvimime gore de erken oluyor bu. Anlamadim idrar testleri negatif. Ovu testleri yaniltici olabilir mi
Valla bilmiyorum 3 aydır kullanıyorum bende tam anlamıyla yumurtlama göremedim hiç böyle koyu oluyor ama tam koyu olmadk hiç :KK43:

Benim de geçen ay öyle oldu. 13. Gün yumurtlamama rağmen 2 gün erken olmuştum. Gecikmesini beklerken erken olunca şaşırdım baya ilk defa denk geldi. Arada şaşıyor demek ki.

kızlarr elendim regl oldum
Hiç üzülme canım nasip kısmet inan ben bu ay ne yumurtlama takibi yaptım ne kendimi dinledim son 1 hafta kala ya kadar buraya bile sık sık girmedim en boşverdiğim ay bebiş geldi. Sonuç olarak şunu anladım ki biz ne kadar stres yaparsak o kadar gelmiyor meleklerimiz. Bu ay ben evin dekorasyonunu falan değiştirdim. Bence bu ay sende dikkatini başka bir şeye yönlendir emin ol farkında olmadan gelecek minişin.

Hiç üzülme canım nasip kısmet inan ben bu ay ne yumurtlama takibi yaptım ne kendimi dinledim son 1 hafta kala ya kadar buraya bile sık sık girmedim en boşverdiğim ay bebiş geldi. Sonuç olarak şunu anladım ki biz ne kadar stres yaparsak o kadar gelmiyor meleklerimiz. Bu ay ben evin dekorasyonunu falan değiştirdim. Bence bu ay sende dikkatini başka bir şeye yönlendir emin ol farkında olmadan gelecek minişin.
her yeni ay başlangıcında takmayacağım kafama diyorum ama sonunda yine aklıma düşüyor. ama dediğin gibi bu kez hiiç takmayacağım kararım kesin =) her şerde bir hayır vardır. o da zamanını biliyor mutlaka.

Bata 2 gün kaldı ve sabah test yaptım tek çizgi. Sanırım yine yok
Mayıs ayında ben de takip etmeden akışına bırakmak istiyorum ancak daha şimdiden ya yumurtlamayı kaçırırsam diye endişeleniyorum.
Yumurtlama takibi yapmadınız ancak ilişki gününü takip ettiniz mi?

Bata 2 gün kaldı ve sabah test yaptım tek çizgi. Sanırım yine yok
Mayıs ayında ben de takip etmeden akışına bırakmak istiyorum ancak daha şimdiden ya yumurtlamayı kaçırırsam diye endişeleniyorum.
Yumurtlama takibi yapmadınız ancak ilişki gününü takip ettiniz mi?
Canım inan olayı akışına bıraktım düzenli ilişkiyle tuttu zaten sperm 72 saate kadar canlı kalıyor

Bulanti hemen başlamıyor kuzum kalp atışını duyunca başlıyor sizin henüz çok yeni olmaz 😊

Düzenli ilişki derken yine 2 günde 1 ya da 3 günde 1 diye strese girmediniz mi
Ben bunun da hesabını yaparım diye düşünüyorum 🙃
😆😆 Canım strese girmeden bebeği düşünmeden 2 yada 3 günde 1 yeterli oluyor en azından ben böyle denemek istedim ve Allaha şükür oldu. Ovulasyon testi yaptım olmadı. Uygulamadan takip ettim olmadı. En sonunda aman boşver olacağı varsa olur zaten dedim ve oldu

X