🌺Niloya'nın Günlüğü🌺

Günlük yapmanız gereken işlerinizi aksattığınız oluyor mu yoksa her gün belli bir rutinim vardır?

• Evet, arada aksatırım.

OY: 100 86,2%
  • Hayır, rutinlerimi düzenli yaparım.

OY: 16 13,8%

• Ankete Katılan
    116
  • Anket Kapalı .
Selam maşallah 😊
Benimde banyo detaylı temizlemem lazım cam silmem lazım ama artık oructan sonraya bırakıcam yaa kokulara aşırı hassaslaşıyorum orucluyken rutin lavabo temizliğini bile maskeyle yapıyorum bikaç gündür😥

Ay canım çok sevindim geçmiş olsun 🤗 benimde dişim ağrıyo bu akşam çok yaa ağrı kesici içtim banamısın demedi 😒
Hemen sana da dua edelim kuzum ne sıkıyorsun tatli canını.
Z Zerre

Niloyatospikk Niloyatospikk

Arkadaşımızın disi icin de dua edelim mi ?
Ben kenzul ars okuyacağım.
Siz de istediğinizi okuyun.

Kilona göre bu elbise güzel gider üf ben de bi 60 a düşsem 55 kiloda iken bele oturan elbiseler güzel duruyordu şimdi beğenmiyorum pek 😔

Azimli gördüm seni olursun inşallah. Birlikte zayiflayalim.
Oruçtan sonra sıkı bir spor yapasım var.

Z Zerre

Senin az var vereceğin kilo verirsin inşallah ben şu çikolatayı bıraksam olacak ama iradem zayıf

Kilona göre bu elbise güzel gider üf ben de bi 60 a düşsem 55 kiloda iken bele oturan elbiseler güzel duruyordu şimdi beğenmiyorum pek 😔
Yok ben maskeyle çok güveniyorum Allah guvenimi boşa çıkarmasın. Çünkü ne eldiven nede gözlük, maske nin görevini karşılamıyor

Arkadaslar samimiyetinize güvenerek naçizane fikrinizi almak istiyorum.
Dışarıda tesetturlu evin içinde açık biri olarak yazın evin içinde tirin tirin giyeceğim bir şeylere bakıyorum.
Hem yaşıma uyması ham tatli göze hoş hitap etmesi hem rahat etmem açısından şöyle bir elbise beğendim sizce nasıl eleştiriye açığım
Eki Görüntüle 2830632

Kilom 60 boyum 162 ama yazın 54-55 e düşmek istiyorum.
Çok tatlı bir elbise çok yakışır 😍
Bende de 1 senedir dişte sızlama var ama inatla doktora gitmiyorum 😬şekerli ve soğuk şeyler yeyince çok fena sızlıyor
Benim dolgulu sanırım dolguda sorun var artık kaç senelik. Bir kaç gündür hafif bi ağrı vardı ama bugün daha da arttı 😬 pandemide de diş için gitmek büyük risk gibi geliyo direk ağzını açıp bekle corona gelsin😂😂
Karanfil koy ağrıyı biraz geçiriyor
Yokki evde de yarın alıyım 😒
Z Zerre

Ahh canım ne güzel yüreğiniz varyaa 🤗 allah razı olsunn canım benimm😍❤️❤️

Çok tatlı bir elbise çok yakışır 😍

Benim dolgulu sanırım dolguda sorun var artık kaç senelik. Bir kaç gündür hafif bi ağrı vardı ama bugün daha da arttı 😬 pandemide de diş için gitmek büyük risk gibi geliyo direk ağzını açıp bekle corona gelsin😂😂

Yokki evde de yarın alıyım 😒

Ahh canım ne güzel yüreğiniz varyaa 🤗 allah razı olsunn canım benimm😍❤️❤️
Bişeyler daha iyi geliyor diye kk da yazmışlardı unuttum o da evde bulunan birşeydi sanki bi arattır canım istersen diş ağrısı da zor
Benim de başım ağrıyor bugün parol içicem

Bişeyler daha iyi geliyor diye kk da yazmışlardı unuttum o da evde bulunan birşeydi sanki bi arattır canım istersen diş ağrısı da zor
Benim de başım ağrıyor bugün parol içicem
Aratıyım bakayım canım. Arveles içtim bende ama ara ara giriyo ağrı sanki. Dayanılmayacak gibiyse iç sende canım geçer inşallah hemen 🙏🏼

Selam maşallah 😊
Benimde banyo detaylı temizlemem lazım cam silmem lazım ama artık oructan sonraya bırakıcam yaa deterjan kokulara aşırı hassaslaşıyorum orucluyken rutin lavabo temizliğini bile maskeyle yapıyorum bikaç gündür😥

Ay canım çok sevindim geçmiş olsun 🤗 benimde dişim ağrıyo bu akşam çok yaa ağrı kesici içtim banamısın demedi 😒
Bende hamilelikten dolayı çift maskeyle yapıyorum zarar vermiş olmayım diye...
Ama aslında normaldede eldiven maske takmalıyız domestos özellikle çok zarar veriyor...
Normalde burnum hep tıkanırdı temizlikten sonra bu aralar rahatım şükür maske baya koruyormuş 🤲

Aratıyım bakayım canım. Arveles içtim bende ama ara ara giriyo ağrı sanki. Dayanılmayacak gibiyse iç sende canım geçer inşallah hemen 🙏🏼
Diş için ağrı kesici apranax veriyorlar etkili ama çok ağrıyorsa nöbetçi eczaneden alın istersen kardeşim çok çeker arada dolgu işi oluyor gece bana ilaç almaya geldiği oluyordu şimdi evde bulunduruyor o ilacı

Kenzül Arş Duası Anlamı:

Melik (kral), Hakk, Mübin Allah’tan başka ilah yoktur. Hakem, Adl ve Metin Allah’tan başka ilah yoktur. Bizim ve eski atalarımızın Rabbidir. Senden başka İlah yoktur. Sen arınıksındır. Ben zalimlerden oldum. Allah’tan başka ilah yoktur. Onun ortağı yoktur. Yönetim onundur. Övgüler onun içindir. Diriltir ve öldürür. O diridir ve ebediyen ölmez. Hayır onun kontrolündedir, dönüş onadır. Ve O her şeye gücü yetendir. Ve onunla yardım isteriz. İyilik yapmaya, kötülükten kaçmaya güç kuvvet sadece yüce ve her şeyi bilen Allah’tandır.

Nimetlere şükür olarak, ondan başka ilah yoktur. Rabblığının ikrarı olarak, ondan başka ilah yoktur. Yüceliğini arındırmak için, Allah noksanlıklardan arınıktır.

Ey Allahım! Ya Rabbi! “Cebrail’in kanadında yazılı ismin hürmetine, Mikail’in kanadı üzerinde yazılı ismin hürmetine, İsrafil’in alnında yazılı ismin hürmetine, Azrail’in avucunda yazılı ismin hürmetine, ve senin verdiğin Münker ve Nekir ismi hürmetine, ve kullarının sendeki sırları hürmetine, İslam’ı kendisiyle tamamladığın ismin hürmetine, ve Adem’in senden öğrenip cennetten indirildiği zaman kendisiyle sana seslendiği ve senin de kabul ettiğin ismin hürmetine,

Şit’in sana seslendiği ismin hürmetine, arşı taşıyan melekleri kendisyle güçlendirdiğin ismin hürmetine, Tevrat’ta, İncil’de, Zebur!da ve Furkan’da yazılı ismin hürmetine, kullarına rahmetini sonsuza kadar ulaştırdığın ismin hürmetine, sözlerin tamamı hürmetine,

İbrahim ateşe atıldığında hangi isminle sana seslendi de ateş soğuk ve selamet olduysa işte o ismin hürmetine, İsmail kesilirken hangi isminle seslendi de onu kesilmekten kurtardıysan işte o ismin hürmetine, İshak hangi isminle sana yalvardı da sen onun ihtiyaçlarını karşıladıysan işte o ismin hürmetine, Hud hangi isminle sana seslendiyse işte o ismin hürmetine, Yakup sana hangi isminle dua etti de sen onun gözlerini ve çocuklarını ona geri verdiysen işte o ismin hürmetine,

Davut hangi isminle sana seslendi de sen onu yeryüzüne halife yaptıysan ve demiri onun elinde yumuşattıysan işte o ismin hürmetine, Süleyman hangi isminle sana dua etti de sen onu yeryüzüne kral yaptıysan işte o ismin hürmetine, Eyyüb hangi isminle sana seslendi de sen onu içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtardıysan işte o ismin hürmetine,

Meryem oğlu İsa hangi isminle sana seslenip de onunla ölüyü dirilttiysen işte o ismin hürmetine, Musa hangi isminle sana seslendi de sen ona Tur’da hitap ettiysen işte o ismin hürmetine Firavunun karısı Asiye sana hangi isminle seslendi de sen onu cennette rızıklandırdıysan işte o ismin hürmetine, israiloğulları sana hangi isminle seslendiler de denizi geçirdiysen işte o ismin hürmetine,

Hızır hangi isminle seslendi de onu suda yürüttüysen işte o ismin hürmetine, Muhammed SAV sana mağarada hangi isminle seslendi de sen onu kurtardıysan işte o ismin hürmetine” senden istiyorum. Hiç şüphesiz sen cömertsin, büyüksün. Bize Allah yeter. O ne güzel vekildir. İyilik yapmaya da kötülükten kaçmaya da güç kuvvet sadece yüce ve büyük Allah’tandır. Allah efendimiz Muhammed’e, ailesine ve arkadaşlarına destek versin, güvenliklerini sağlasın! AMİN

Bende hamilelikten dolayı çift maskeyle yapıyorum zarar vermiş olmayım diye...
Ama aslında normaldede eldiven maske takmalıyız domestos özellikle çok zarar veriyor...
Normalde burnum hep tıkanırdı temizlikten sonra bu aralar rahatım şükür maske baya koruyormuş 🤲
Duşakabin temizliği için şu masumlar apartmanında giydikleri tulumlardan alayım diyorum 😅

Kenzül Arş Duası Anlamı:

Melik (kral), Hakk, Mübin Allah’tan başka ilah yoktur. Hakem, Adl ve Metin Allah’tan başka ilah yoktur. Bizim ve eski atalarımızın Rabbidir. Senden başka İlah yoktur. Sen arınıksındır. Ben zalimlerden oldum. Allah’tan başka ilah yoktur. Onun ortağı yoktur. Yönetim onundur. Övgüler onun içindir. Diriltir ve öldürür. O diridir ve ebediyen ölmez. Hayır onun kontrolündedir, dönüş onadır. Ve O her şeye gücü yetendir. Ve onunla yardım isteriz. İyilik yapmaya, kötülükten kaçmaya güç kuvvet sadece yüce ve her şeyi bilen Allah’tandır.

Nimetlere şükür olarak, ondan başka ilah yoktur. Rabblığının ikrarı olarak, ondan başka ilah yoktur. Yüceliğini arındırmak için, Allah noksanlıklardan arınıktır.

Ey Allahım! Ya Rabbi! “Cebrail’in kanadında yazılı ismin hürmetine, Mikail’in kanadı üzerinde yazılı ismin hürmetine, İsrafil’in alnında yazılı ismin hürmetine, Azrail’in avucunda yazılı ismin hürmetine, ve senin verdiğin Münker ve Nekir ismi hürmetine, ve kullarının sendeki sırları hürmetine, İslam’ı kendisiyle tamamladığın ismin hürmetine, ve Adem’in senden öğrenip cennetten indirildiği zaman kendisiyle sana seslendiği ve senin de kabul ettiğin ismin hürmetine,

Şit’in sana seslendiği ismin hürmetine, arşı taşıyan melekleri kendisyle güçlendirdiğin ismin hürmetine, Tevrat’ta, İncil’de, Zebur!da ve Furkan’da yazılı ismin hürmetine, kullarına rahmetini sonsuza kadar ulaştırdığın ismin hürmetine, sözlerin tamamı hürmetine,

İbrahim ateşe atıldığında hangi isminle sana seslendi de ateş soğuk ve selamet olduysa işte o ismin hürmetine, İsmail kesilirken hangi isminle seslendi de onu kesilmekten kurtardıysan işte o ismin hürmetine, İshak hangi isminle sana yalvardı da sen onun ihtiyaçlarını karşıladıysan işte o ismin hürmetine, Hud hangi isminle sana seslendiyse işte o ismin hürmetine, Yakup sana hangi isminle dua etti de sen onun gözlerini ve çocuklarını ona geri verdiysen işte o ismin hürmetine,

Davut hangi isminle sana seslendi de sen onu yeryüzüne halife yaptıysan ve demiri onun elinde yumuşattıysan işte o ismin hürmetine, Süleyman hangi isminle sana dua etti de sen onu yeryüzüne kral yaptıysan işte o ismin hürmetine, Eyyüb hangi isminle sana seslendi de sen onu içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtardıysan işte o ismin hürmetine,

Meryem oğlu İsa hangi isminle sana seslenip de onunla ölüyü dirilttiysen işte o ismin hürmetine, Musa hangi isminle sana seslendi de sen ona Tur’da hitap ettiysen işte o ismin hürmetine Firavunun karısı Asiye sana hangi isminle seslendi de sen onu cennette rızıklandırdıysan işte o ismin hürmetine, israiloğulları sana hangi isminle seslendiler de denizi geçirdiysen işte o ismin hürmetine,

Hızır hangi isminle seslendi de onu suda yürüttüysen işte o ismin hürmetine, Muhammed SAV sana mağarada hangi isminle seslendi de sen onu kurtardıysan işte o ismin hürmetine” senden istiyorum. Hiç şüphesiz sen cömertsin, büyüksün. Bize Allah yeter. O ne güzel vekildir. İyilik yapmaya da kötülükten kaçmaya da güç kuvvet sadece yüce ve büyük Allah’tandır. Allah efendimiz Muhammed’e, ailesine ve arkadaşlarına destek versin, güvenliklerini sağlasın! AMİN
Bunu ben de biliyorum Yasinlerde var

Sorma cnm bide eşim duş almayı çok seviyor bazen günde 2 defa hatta oyüzden temiz kalmıyor
Eşim de hergün alıyor genelde hemen kireç oluyor vazelin iyi geliyor dedi arkadaşım eczaneden aldım sıvı bir madde sürdüm etkili oldu ama eşim çeşme yapış yapış dedi bir daha sürmedim hiç de öyle yapış yapış değildi 😅

Cookiie Cookiie
Dua grubu topiginde bu duayı okuyoruz şimdilerde. Kenzul ars duasını.

Sana bir anımı anlatayım.
Yaşım 19-20 falan 20 lik dişim çıkacak ama çıkamıyor bir türlü.
Ağrıdan uyuyamıyorum. Böyle bir acı yok sanki.
Kalkıp yatakta ağlamaya başladım.
Allah im dayanamıyorum çok acıyor dedim.
Gözüme dua kitabi ilişti. İçini açtım ilk defa bu duayı o zaman görmüştüm.
Ağlaya ağlaya okumuştum.
İnsan bir duaya aşık olur mu o gün resmen aşık olmuştum.
Sonra doktorun bana bu diş iltihaplı çıkmaz iltihap kurutucuyu kullandıktan sonra gel ameliyat edelim çekelim dediği o dişi
Cektirmemek için ( korkudan bayılıp düşerim korkusu)
Hastaneden kaçıp evde sancisina dayanmaya çalıştığım o diş o gün duayı okumamla acısı dinmesi bir oldu.
Sabaha da dişimin ucu göründü.
Simdi çocuklarımın süt dişi çıkınca ne kadar mutlu oluyorsam o zaman da o kadar mutlu olmuştum.

Amacım yazimla sıkmak değil.
Güzel ve zor bir gündü paylaşmak istedim.

Son olarak böyle şeyler paylaşmak yasak değil inşallah. Eğer öyleyse geri sileyim.

Cookiie Cookiie
Dua grubu topiginde bu duayı okuyoruz şimdilerde.

Sana bir anımı anlatayım.
Yaşım 19-20 falan 20 lik dişim çıkacak ama çıkamıyor bir türlü.
Ağrıdan uyuyamıyorum. Böyle bir acı yok sanki.
Kalkıp yatakta ağlamaya başladım.
Allah im dayanamıyorum çok acıyor dedim.
Gözüme dua kitabi ilişti. İçini açtım ilk defa bu duayı o zaman görmüştüm.
Ağlaya ağlaya okumuştum.
İnsan bir duaya aşık olur mu o gün resmen aşık olmuştum.
Sonra doktorun bana bu diş iltihaplı çıkmaz iltihap kurutucuyu kullandıktan sonra gel ameliyat edelim çekelim dediği o dişi
Cektirmemek için ( korkudan bayılıp düşerim korkusu)
Hastaneden kaçıp evde sancisina dayanmaya çalıştığım o diş o gün duayı okumamla acısı dönmesi bir oldu.
Sabaha da dişimin ucu göründü.
Simdi çocuklarımın süt dişi çıkınca ne kadar mutlu oluyorsam o zaman da o kadar mutlu olmuştum.

Amacım yazimla sıkmak değil.
Güzel ve zor bir gündü paylaşmak istedim.

Son olarak böyle şeyler paylaşmak yasak değil inşallah. Eğer öyleyse geri sileyim.
Ben de duanın gücüne inanıyorum canım

X