Nikah Sonrası Yemek

Bence içkiyi gecenin sonuna saklayın mesela nikah olsun yemekler yenilsin sonra gençler kalınca aranız da içersiniz çünkü aile büyükleri belki hoş karşılamaz. Aynen 10 bin imkansız sevgiliniz 10 bin TL ile hem nişan hem düğün yapar. Ne şanslıymış

Arkadasimin dun oldu bu tarz. 6 tane arkadasini cagirmis bir de en yakin akrabalari gelicek diye 45 kisi plan yapilmis. Sadece amca hala teyze dayi bunlarin esleri cocuklari.

Ama annelerine gore komsu da yakin. Ismek kursundan arkadas da yakin. Annenin kuzeni de yakin. E anne kendi yakin arkadasini da cagirmis. Simdi benim de yakin arkadasimin cocugu evlense davet edilmek isterim. Bugun eglence yapip benle yarin hic bisey yokmus gibi kahve mi icecek? Babasi ortagini cagirmis. Cocukluk arkadasini cagirmis. Is yerindekiler gelmis vesaire vesiare... 100 kisi vardi sanirim. Siz arkadaslari bile eleyeceksiniz sizin degilse bile onun annesi alakasiz kisileri cagiracak.

Yoksa hem de alkolsuz 10000 tl asla tutmaz. 20 kisi 10000 ne demek? Kisi basi 500 tl. Birer oglak mi cevirecekler herkese?

Nikahtan sonra gideceğimiz için takacak olan nikahta takar ordan da mekana geçeriz. Aile arasında konuşulacağı için kimse çağrılmadığı yere gelmez sanırım. Olay sadece masraftan kaçmak değil genel olarak sevmiyorum oynamayı bilmiyorum ve istemiyorum...

bu yazdığını erkek arkadaşıma göstereceğim artık oğlak mı kuzu mu çevirecek vazgeçer :)
Anne tarafı Kayserili pek öyle konu komşuya bu kadar masraf yaptıracağını zannetmiyorum

Kokteyl yapin,hem daha nezih oluyor ve gobek atan da olmuyor. Nikah sonrasi yemekler cok zevksiz oluyor herkes surat surata bakip yanindakiyle konusuyor gurultu patirti kimse kimseyi anlamiyor duymuyor. Sadece nikah yapsaniz daha guzel,kimseyi doyurmaya gerek yok. O parayla aileniz eve bir yardimci tutsun,cateringten de yemek getirtsin evde agirlasin misafirlerinizi.

Bence de şanslı az masrafla altından kalkacak :) İçki çok şart değil zaten ikimizde mutlaka içelimci değiliz bir içmek isterse babam ve bir kaç kişi içer onlar da genele uymak zorunda kalır

Sevindim bunu duyduğuma :) bir aksilik çıkarsa İstanbulda da olabilir bu organizasyon çünkü.

Ben nişanımı ankarada düğünümu istanbulda yapan biri olarak iki piyasaya da hakimim. Imkansiz o kadar tutmasi. Ha ama 25 kisiye ben ozel orkestra getiririm ozel fotografci tutarım diyorsaniz onu bilemem. Mihriban korusu gibi bir yerde bile sinirsiz alkollu yemek 300 tl gibi birseydi.

Bizim de öyle oldu, nikaha zaten kimse gelmiyor düğün gibi olmuyor yani, bir de bu yemek duyuluyor emicenin küçük oğlunun gelini kaynına diyor ki "Biz el miyiz hani bizim mojito?!" kaynın da diyor onları da çağırın, anan diyor bunlar da gelsin,valla çorba iş. Orayı bulamayıp davet edilmeyen akrabayı arayanlar da cabası. Yaşadım hepsini.

Hadi ya :/ memnun olanlar vardır illaki..
Anne evim Mersinde şuan Ankarada kayınvalide ve akrabalarımız var başkasının evinde nasıl olur catering bilemedim... O kokteylin yine bir şekilde düğün salonu ortamına çevrileceğini düşünüyorum

Şuan ikimizde başka şehirlerdeyiz o yüzden şimdilik netten araştıralım dedim tecrübeliler varsa daha iyi olur diye hatta..

Anladım canım iyi olur tabi
Arayıp da sorabilir bi kaç yere aslında
Kafasında bir fiyat olur

Sevindim bunu duyduğuma :) bir aksilik çıkarsa İstanbulda da olabilir bu organizasyon çünkü.
Yalnız kişi sayısı mekanın bir kısmını ya da tamamını kapatma konusunda oldukça önemli çünkü sayıya göre fiyat veriyorlar ya da mekan teklifi zaten kabul etmiyor. Şimdiden hayırlı olsun, iyi eğlenceler ve mutluluklar :)

Bence de şanslı az masrafla altından kalkacak :) İçki çok şart değil zaten ikimizde mutlaka içelimci değiliz bir içmek isterse babam ve bir kaç kişi içer onlar da genele uymak zorunda kalır

Aslında düğün yapsan daha güzel olur hem kimsenin gönlü kalmaz bi de nikahtan sonra herkese laf anlat aile arasında yaptık kimseyi çağırmadı diye. Kokteyl tarzı yapın oynamalı değil. Dans müzikleri falan olur hoş bi ortam yani. İlla davul zurna olmak zorunda değil. Ben arkadaşın ve ya kuzenin falan olsam bozulurum.

Tabii ki hayır :) mütevazi bir kutlama olacak erkek arkadaşımın hayal gücü işte...
Eğer zamanlamada sıkıntı yaşamazsak İstanbul Beylerbeyinde de yapabiliriz organizasyonu

Ah şu akrabalar...

Teşekkür ederim istediğimiz gibi olur inşallah :)

Kuzenlerin hepsi bir yerde ve hepsiyle aram çok iyi değil yakın olanları zaten çağıracağım valla diğerlerinin bozulması küsmesi çok da umurumda değil. Düğün yapmak istesem zaten bunlara girmezdim...

Tabii ki hayır :) mütevazi bir kutlama olacak erkek arkadaşımın hayal gücü işte...
Eğer zamanlamada sıkıntı yaşamazsak İstanbul Beylerbeyinde de yapabiliriz organizasyonu

Mekani 25 kisiye kapatmazlar ama bilginiz olsun. Bir de herkes yapamazsiniz sayi artar demis ama ben nisanimda yapabilmiştim. 50 kisilik sadece en yakin akrabalar ve arkadaslar davetliydi. Atiyorum halam davetliydi ama halamin cocugu degildi. Ama tabii ki bu durumda annelere is düşüyor. Benimki saygi gosterdi sagolsun. Hic de basim agrimadi. Zaten cagiracak kadar yakin görmediğim birinin alinmasi sacma diye düşünüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…