Nikah Sonrası Yemek

Asdfhkk

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2011
1.353
1.170
31
Merhaba
Erkek arkadaşımla yavaş yavaş plan yapmaya başladık yakın zamanda nişan bir kaç ay sonra da evlenmeyi düşünüyoruz. Konu şu ki düğün sevmiyor ve istemiyorum onun da canına minnet olduğundan kabul etti :)
Nikah sonrası en yakın arkadaşlarımız ve ailelerimizle 20-25 kişilik kutlama-yemek tarzı bir şey yapmak istiyoruz. Yani yemek yenecek,pasta kesilecek bir de müzikli bir mekan olacak Restaurant/cafe tarzında bir yer...
Erkek arkadaşım ısrarla bunun bize 10.000den aşağı mal olmayacağını söylüyor hesabı bu şekilde yapalım diyor. Ben o kadar tutmayacağını söylüyorum bir türlü anlaşamadık. Daha önce böyle bir organizasyon yapan varsa fikirlerinizi bekliyorum. Bu arada Ankara'da olacak nikah ve yemek... Maliyet aynı olmasa da benzer fiyatlar olursa en azından bize de fikir olur hesabımızı ona göre yaparız...

Ankarada bir suru kokteyl tarzi kutlama mekanlari var. Arastirip bi fikir alin. Aynen dugun salonu sorar gibi su kadar kisi diyip,menu belirtip fiyat alabilirsiniz...

Alkol olacak mi?
Bir de 20 25 kisi olacagina emin misiniz?
Cok arkadasim bu sekilde evlendi. Dugunden pahaliya patladi cunku duyan geldi. Anneler babalar pek anlayisli olmuyor olduk olmadik herkesi cagriyor. 100 kisiye yaklasani gordum bu mini yemek organizasyonlarinda.
Ama 20 25 kisi olur eminim diyorsaniz daha uygun fiyata kesin ayarlarsiniz.

Kişi başı menü fiyatları en az 50 TL den başlıyor,20-25 kişi için 10 bin tutmaz ama kişi sayısı 25 ile kalmayabilir artabilir ,ayarladığıniz mekanda ekstralar çıkabilir ,iyi bir arastirma yapmanız lazım

Ankarada bir suru kokteyl tarzi kutlama mekanlari var. Arastirip bi fikir alin. Aynen dugun salonu sorar gibi su kadar kisi diyip,menu belirtip fiyat alabilirsiniz...
Hani çok da kutlama tarzı değil de restorant olsun dedim sizin dediğiniz gibi de olabilir aslında...

Ailesi biraz muhafazakar olduğundan içki olmayabilir o konuyu netleştirmedik.
Yok kesinlikle en fazla 25 olacak çünkü en yakınlarımız dedik... Şuan Ankarada yaşamadığım için çok arkadaşım da yok orada.

100 kişi için yemek planlayıp 160 kişilik hesap ödediğimiz için kaç yıldır içime oturmuştur bu durum velhasıl pahalıya gelmişti bize

Fikrim yok ama sayıdan eminseniz 10bin tutma ihtimali de yok.
Kişi başı 500 lira olacak değil.
Aynen bende öyle diyorum hadi olsun olsun herkes 50 TL'lik yesin 3 bin civarı tutar en fazla zaten de anlatamıyorum. O kadar tutsa keşke diyor :)

İstanbul gibi bir yerde yalılarda yapılan yemekli eğlentiler kişi başı sınırsız alkol ile 350 lira civarı oluyor, Ankara'da sanmıyorum daha fazlası olsun...

Kişi sayısında değişiklik olacağını sanmıyorum çünkü kendi ailemiz en yakınlarımız olsun başka kimseyi işe katmayı istemiyoruz. Ama dediğiniz gibi ekstralar çıkabilir işletmeci kafaları sonuçta hava parası bile isteyebilirler.

Kişi başı 100 TL den olsa 25 kişi diyorsunuz onu 35 yapsak yine 3500 bin yapar yani 10 bin bulmaz en fazla içecek pasta mekan parası 5 bin eder.

100 kişi için yemek planlayıp 160 kişilik hesap ödediğimiz için kaç yıldır içime oturmuştur bu durum velhasıl pahalıya gelmişti bize
Çok kötü olmuş o düğün istemiyoruz derken bir o kadar masraf ve istemediğimiz insanlarla eğlenmeye çalışmak içimize sinmez.

Aynen bende öyle diyorum hadi olsun olsun herkes 50 TL'lik yesin 3 bin civarı tutar en fazla zaten de anlatamıyorum. O kadar tutsa keşke diyor :)
50den de hesaplamayın ama, 50den fazla olur kişi başı.
Siz direkt 100 deyin, çarpın, yukarıya yuvarlayın.
Pasta falan dışında tabii.

Tabii ki imkansiz 10bin tutmasi. En baba otellerde bile alkollu yemekli fiyatlar kisi basi 250 tl civarinda. Alkolsuz olursa en fazla 150 200 tl arasi verirsiniz. O da dedigim gibi otel fiyatları. Kisi basi 500 tllik yer mi var.

İstanbul gibi bir yerde yalılarda yapılan yemekli eğlentiler kişi başı sınırsız alkol ile 350 lira civarı oluyor, Ankara'da sanmıyorum daha fazlası olsun...
Sevindim bunu duyduğuma :) bir aksilik çıkarsa İstanbulda da olabilir bu organizasyon çünkü.

Valla canım biz yaptık bunu, düğün de yaptık ayrı şehirlerde. Düğün daha ucuza geldi ve takısı çok oldu, ucuz dandik bi düğün yap geç, yemekte kimse bi şey takmıyor ve surat surata oturmak insanı sıkıyor ayrıca müzik parası, pasta parası, meşrubat kişi başı 100ü geçiyor. 20 kişi diyorsun, o da 50yi buluyor bir anda, gelene git mi diyeceksin

Kişi başı 150 lira bile olsa 3500 gibi bi para tutar hadi tuttuğunuz yer ekstradan 1500 istesin taş çatlasın 5000 yapar. Sanmıyorum daha fazla tutacağını. Kişi başı 150 çok zaten.

Kişi başı 100 TL den olsa 25 kişi diyorsunuz onu 35 yapsak yine 3500 bin yapar yani 10 bin bulmaz en fazla içecek pasta mekan parası 5 bin eder.
Değil mi? Bende diyorum en fazla ne yapabilir de para alabilirler ki... Sadece içkinin fiyatta bayağı fark edeceğini düşünüyorum ki 4 yıldızlı bir otelin içkili yemekli,fotoğrafçılı 100 kişilik düğünü için 9500 demişlerdi

50den de hesaplamayın ama, 50den fazla olur kişi başı.
Siz direkt 100 deyin, çarpın, yukarıya yuvarlayın.
Pasta falan dışında tabii.
Haklısınız 100 tlden hesaplayalım o halde en kötüsüne hazırlayalım :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…