Nikah Sonrası Yemek

Hadi ya :/ memnun olanlar vardır illaki..
Anne evim Mersinde şuan Ankarada kayınvalide ve akrabalarımız var başkasının evinde nasıl olur catering bilemedim... O kokteylin yine bir şekilde düğün salonu ortamına çevrileceğini düşünüyorum
Kokteyl konsepti farklidir, masalari ona gore dizayn edilir,oyle caput gecirilmis sandalyeler falan olmaz. Kokteylde herkes ayakta olur. Guzel bir fon muzigi calar ki zaten muzikleri siz sececeksiniz,canli muzik olursa da siz vereceksiniz repertuari o yuzden sizin istemediğiniz tarz bir sey calamazlar. Dugune donusmez yani korkmayin :KK66: organizasyonu siz seciyorsunuz adam kalkip ankaranin baglarini calmaz en basiti :KK66: ikramlar ona gore olur, genelde misket kofte, salatalik,havuc, kanepeler, meyve bulunur yuksek kokteyl masalarinda. İcecekleri de garsonlar salonda gezdirir. Sadece esli dans edebileceginiz bir repertuar secersiniz,cok nezih olur. 25-30 kisilik catering ayarlasaniz kimin evinolursa olsun sorun olmaz ki. Kv evinde gayet uygun olur. Sizin misafiriniz varsa yemek vermek istediginiz,onu da oraya yonlendirirsiniz. Veya cateringe vereceginiz parayi da kokteyl ikramlarina ilaveler yaparak harcayabilirsiniz. Hem şık hem de guzel olur bence

25 kisi olacagina eminmisiniz?
Ben bu tarz organizasyonlarda acikcasi kisiden kisitlamayi cok dogru bulmuyorum. Ben kendimden ornek vereyim eve sigdiramyacagim icin nisani da ayrica disarda yaptim. Masrafimin biraz uzerinde taki geldi. Ama sayiyi kisitladigim icin gercekten yanimda olmak isteyen bir kac kisiyi kirdim. Dugunumde geldiler. Dugun kalabalikti iki sehirde ayri ayri kina dugun yaptim. Masrafimin 3 katindan fazla taki geldi. Kardesim evde istiyorum dedi, bir akraba grubun cagirmadi ( 6-7 aile15 kisiden fazla geliyorlar ve hepsi altin getirdi) dun aksam gorustuler, hem gonul koymuslar, hemde dugune imali konusmuslar. Simdi ne kdr paragozsun diyenler olabilir. Ama aslinda bana gore dugun demek kalabalik demek. Kokteyl arastirin hem taki miktari artar hemde nikah - yemege gore daha hos bir ortam olur. O kdr ozel bir gun biraz daha buyuk bir kutlamayi hakediyor bence. Yemek 10 bin tutmaz ama sizin dusundugunuzde farkli fiyata gelir pahali olur.

Mekani 25 kisiye kapatmazlar ama bilginiz olsun. Bir de herkes yapamazsiniz sayi artar demis ama ben nisanimda yapabilmiştim. 50 kisilik sadece en yakin akrabalar ve arkadaslar davetliydi. Atiyorum halam davetliydi ama halamin cocugu degildi. Ama tabii ki bu durumda annelere is düşüyor. Benimki saygi gosterdi sagolsun. Hic de basim agrimadi. Zaten cagiracak kadar yakin görmediğim birinin alinmasi sacma diye düşünüyorum.
Kapatmamaları daha iyi olur başkasının varlığı o durumda bizi rahatsız etmez Beylerbeyi balo salonu için diyorsanız o durumda fazla kişi çağıracağız zaten ama ağır basan restorant olayı...
Bende sizinki gibi olacağını düşünüyorum öyle anlayışsız her yerde biten akrabalarımız yok çağırmasak gelmezler benim ailem de fikrime saygı duyar sevgilimin ailesinin de pek müdahale edeceğini sanmıyorumö

25 kisi olacagina eminmisiniz?
Ben bu tarz organizasyonlarda acikcasi kisiden kisitlamayi cok dogru bulmuyorum. Ben kendimden ornek vereyim eve sigdiramyacagim icin nisani da ayrica disarda yaptim. Masrafimin biraz uzerinde taki geldi. Ama sayiyi kisitladigim icin gercekten yanimda olmak isteyen bir kac kisiyi kirdim. Dugunumde geldiler. Dugun kalabalikti iki sehirde ayri ayri kina dugun yaptim. Masrafimin 3 katindan fazla taki geldi. Kardesim evde istiyorum dedi, bir akraba grubun cagirmadi ( 6-7 aile15 kisiden fazla geliyorlar ve hepsi altin getirdi) dun aksam gorustuler, hem gonul koymuslar, hemde dugune imali konusmuslar. Simdi ne kdr paragozsun diyenler olabilir. Ama aslinda bana gore dugun demek kalabalik demek. Kokteyl arastirin hem taki miktari artar hemde nikah - yemege gore daha hos bir ortam olur. O kdr ozel bir gun biraz daha buyuk bir kutlamayi hakediyor bence. Yemek 10 bin tutmaz ama sizin dusundugunuzde farkli fiyata gelir pahali olur.
Herkesin akrabaları farklıdır sizinkilerle ilişkiniz samimiyetiniz iyidir bizim pek yok bu durumda yedi sülalemi düğüne çağırmam veya takı beklemem anlamsız olur ki biz çoğu akrabanın düğününe gidemedik bu tür şeyler karşılıklı olur.
Millet ne der diye mutlu olmayacağım bir şey yapamam.

X